Devecser, Kolontár és Pusztamiske Plébánia

Devecser, Kolontár és Pusztamiske Plébánia Devecser Római Katolikus Plébánia
Kolontár és Pusztamiske fíliák. Hivatali ügyintézés:
Devecser, Petőfi tér 10.

Kedd: 10:00 - 16:00

Bankszámlaszámaink:
Devecser: 11748090-21402658-00000000
Kolontár: 11748090-21402799-00000000

🙏 Öt esztendeje ezen a napon, 2021. június 18-án, excellenciás és főtisztelendő Dr. Udvardy György veszprémi érsek Mokos...
18/06/2026

🙏 Öt esztendeje ezen a napon, 2021. június 18-án, excellenciás és főtisztelendő Dr. Udvardy György veszprémi érsek Mokos János atyát áldozópappá szentelte a keszthelyi Magyarok Nagyasszonya Plébániatemplomban.
✨ Hálával és imádsággal emlékezünk e kegyelmi napra.
Isten áldása kísérje János atya életét és szolgálatát!

Nagy örömmel és hálaadással gyűltünk össze templomunk védőszentjének, Páduai Szent Antalnak búcsúünnepén.Ünnepi szentbes...
14/06/2026

Nagy örömmel és hálaadással gyűltünk össze templomunk védőszentjének, Páduai Szent Antalnak búcsúünnepén.

Ünnepi szentbeszédében Pálfalvi Tamás atya Szent Antal példáján keresztül az életszentséghez vezető útról beszélt. Hangsúlyozta, hogy a szentség nem csupán a nagy szentek kiváltsága: „Egészen közel van hozzánk a szentség, hiszen Isten a szent.”
Szent Antal életének két kiemelkedő erényét emelte ki: az alázatot és a szegénységet. Az alázatról így fogalmazott: „Ez az alázat nyitja meg aztán minden más kegyelemnek a sorát.” Szent Antal tudását és tehetségét nem önmaga dicsőségére használta, hanem alázatosan Isten szolgálatába állította.
A szegénység erényével kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet, hogy a keresztény ember hitelességének alapja, hogy életével is azt tükrözze, amit hirdet. „Nagyon fontos az, hogy amit hirdetünk, ahhoz méltóan éljünk.” Szent Antal nem önmagához, hanem Krisztushoz vezette az embereket, életével és szavaival egyaránt az evangéliumot hirdetve.
A szentbeszéd végén arra buzdított bennünket, hogy az imádság legyen mindennapjaink kiindulópontja és lezárása, hiszen „minden erény egy-egy út az Istenhez”. Kérjük Szent Antal közbenjárását, hogy mi is egyre hűségesebben járhassuk az életszentség útját, növekedve az erényekben és Isten szeretetében.

🙏 Páduai Szent Antal, könyörögj érettünk!

(fotó: Menyhárt Máté)

13/06/2026
13/06/2026

Szeretettel hívjuk és várjuk Kedves Testvéreinket templomunk búcsúünnepére, hogy közösen adjunk hálát és kérjük Páduai Szent Antal közbenjárását.

09/06/2026

ORGONAHANGVERSENY A TEMPLOMBAN

2026. június 12-én pénteken 17:30 órai kezdettel
a Devecseri Búcsú kulturális programjai részeként orgonahangverseny lesz
a Páduai Szent Antal templomban
a Gárdonyi Géza Emléktársaság szervezésében, Devecser Város Önkormányzata,
a Devecseri Kastélykönyvtár és Művelődési Központ, a Devecseri Római Katolikus Plébánia és
a Devecseri Fúvósok Közhasznú Egyesület támogatásával.

Az esemény fővédnöke:
Keller Péter, Gárdonyi Géza dédunokája

Fellépő művészek:
Balatoni-Schultz Jennyfer operaénekes,
aki a devecseri zeneiskolából indulva
vált elismert művésszé

Dr. Balatoni Sándor orgonaművész

Elischer Balázs orgonaművész

A hangverseny előtt 16:45 órai kezdettel a Devecseri Ifjúsági Fúvószenekar térzenéjét hallgathatják meg az érdeklődők a templom előtti téren.

A belépés díjtalan.
Adományaikat a templom és a kulturális misszió javára köszönettel fogadjuk.

Krisztus Szent Testének és Vérének ünnepén (Úrnapján) Mokos János atya arra emlékeztetett, hogy az Oltáriszentség ünnepé...
07/06/2026

Krisztus Szent Testének és Vérének ünnepén (Úrnapján) Mokos János atya arra emlékeztetett, hogy az Oltáriszentség ünnepének gyökere Nagycsütörtökben van, amikor Jézus az utolsó vacsorán megalapította az Eucharisztiát. Az Egyház mégis külön ünnepet szentelt ennek a titoknak, hogy azt „a legnagyobb fényességgel, a legnagyobb dicsőséggel, a legnagyobb ünnepélyességgel” ünnepelhesse.
Az evangéliumban Jézus így szól: „Én vagyok a mennyből alászálló élő kenyér. Aki ebből a kenyérből eszik, örökké élni fog.” Az atya hangsúlyozta, hogy Krisztus nem jelképről beszél, hanem önmagáról: „az a kenyér, amelyet én adok, az az én testem a világ életéért”.
Az Oltáriszentség szemmel látható formája egyszerű kenyér, mégis sokkal több annál. Szent Tamás szavait idézve: „El van rejtve az Oltáriszentségben Krisztus teste, bár saját szememmel nem láthatom, a hitemmel mégis fogadom.” A hit felismeri azt, amit a szem önmagában nem képes meglátni: Krisztus valóságos jelenlétét.
Jézus az utolsó vacsorán ezt mondta tanítványainak: „Ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.” Ezért a szentmise nem csupán emlékezés, hanem találkozás Krisztussal, aki újra és újra táplálja népét az élet kenyerével.
Az Oltáriszentség a templom csendjében is velünk marad. „Ott van az Üdvözítő. Ott van az ő teste, elrejtve a kenyér és a bor színei alatt.” Ezért különleges a templom békéje, mert „itt a csendben megtapasztaljuk az Istennek a jelenlétét. Egy mély átfogó csendesség és békesség van, amely az Isten jelenlétének a békessége és csendessége.”
Az úrnapi körmenet ennek a hitnek örömteli megvallása. Krisztust visszük utcáinkra és otthonaink közé, hogy „megmutatni a világ számára hitünknek ezt a drága kincsét”. Mert ma is igaz a vigasztaló üzenet: „Az Úr velünk van, az Úr gondoskodik rólunk.”

fotó: Menyhárt Máté

🙏 Hitben és közösségben együtt✨ Hálatelt szívvel tértünk haza mai plébániai zarándoklatunkról a Bodajki Mindenkor Segítő...
06/06/2026

🙏 Hitben és közösségben együtt

✨ Hálatelt szívvel tértünk haza mai plébániai zarándoklatunkról a Bodajki Mindenkor Segítő Szűz Mária-kegyhelyről. ⛪️💙
👨‍👩‍👧‍👦 Nagy ajándék volt együtt útra kelni, imádkozni és közösséget építeni – fiatalok, családok és idősek, több generáció egy szívvel-lélekkel.
🌿🙏 Hiszünk benne, hogy az ilyen alkalmak erősítik hitünket, összetartozásunkat és plébániai közösségünket.
💒 Köszönjük minden résztvevőnek az együtt töltött időt, a bodajki kegyhely közösségének pedig a szívélyes fogadtatást és a kegyelmekben gazdag napot.
🙏✨ Istennek legyen hála ezért a szép együttlétért!

02/06/2026
🌹 „Ebben a hónapban, amikor Máriát köszöntjük és tiszteljük”, tekintetünket a „napba öltözött asszonyra” emeljük, aki „a...
30/05/2026

🌹 „Ebben a hónapban, amikor Máriát köszöntjük és tiszteljük”, tekintetünket a „napba öltözött asszonyra” emeljük, aki „az Istennek a fényességét és ragyogását” tükrözi számunkra, „hogy vezessen minket, lépteinket”. E szavakkal köszöntötte a híveket Mokos János atya, a Boldogságos Szűzanya oltalmába ajánlva közösségünket és ünnepünket.
⛪ Főtisztelendő Járfás Ádám szombathelyi székesegyházi káplán prédikációjában arra a kérdésre kereste a választ, hogy miért áll olyan közel a hívek szívéhez Mária. „Azt gondolom azért, mert anya, mert édesanya” – fogalmazott, rámutatva, hogy mindannyiunk életében az édesanya szeretete, gondoskodása és hűsége az egyik legmélyebb tapasztalat.
🙏 Az evangélium kapcsán kiemelte, hogy „Mária mindig Jézusra mutat”, soha nem önmagát helyezi a középpontba, hanem Fiához vezeti az embereket. Ez a lelkület ma is példát ad számunkra az önzetlen szeretetre és szolgálatra.
❤️ Prédikációjának központi gondolata az Anyaszentegyház és az édesanya közötti párhuzam volt. Arra emlékeztetett, hogy bár földi édesanyáink tökéletlenek, mégis szeretjük őket: „Mégis szeretjük a mi édesanyánkat, akkor is, ha tökéletlen.” Ugyanez igaz az Egyházra is, amelynek „vannak hibái, vannak szeplői”, mégis Krisztushoz tartozik, ezért „akkor is szeretnünk kell az egyházat”. Ahogyan „a beteg édesanyánkat soha nem hagyjuk magára”, úgy az Egyházat sem elhagyni kell a nehézségek idején, hanem hűségesen mellette maradni.
✨ Az ünnepi szónok arra is rámutatott, hogy az Egyház anyai szeretettel tekint minden emberre, mert „többet lát benned, mint ami vagy”. Értéket lát a megfogant életben, a fiatalokban, az idősekben, a betegekben és a családokban is. „Az egyház nem mond le rólad” – hangsúlyozta, bátorítva mindenkit, hogy fedezze fel saját életének Istentől kapott méltóságát és küldetését.
🕊️ Beszéde végén a hűség fontosságára hívta fel a figyelmet. Szent Ciprián szavait idézve emlékeztetett: „Nem lehet Istene valakinek az Atya, ha az Egyház nem anyja.” A mai világban, ahol oly sok minden lecserélhető, fontos felismernünk, hogy „az anya nem lecserélhető”, és „Krisztus nem egy szolgáltatást hagyott ránk, nem egy szervezetet hagyott ránk, hanem adott egy édesanyát, adott egy Egyházat, sőt általa adott egy Máriát is, egy égi édesanyát.”
🤲 A híveket végül arra buzdította, hogy kérjék a Szűzanya közbenjárását, hogy hűséges szívvel tudjanak ragaszkodni Krisztushoz és Egyházához, mert „az Egyház többet lát benned, mint te magad”, és Isten szeretete mindig nagyobb annál, mint amit önmagunkról gondolunk.
🎶 A liturgiát Lorettói litánia zárta, a zenei szolgálatot a Szent Cecília Kórus végezte.

📸 Fotó: Menyhárt Máté

Cím

Petőfi Tér 10
Devecser
8460

Telefonszám

+3688224091

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Devecser, Kolontár és Pusztamiske Plébánia új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás