Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye

Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye és a hitélet hírei.

Néri nap a Néri Szent Fülöp Katolikus Általános IskolábanReggel szentmisével kezdtünk, majd minden osztály totót töltött...
18/06/2026

Néri nap a Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskolában

Reggel szentmisével kezdtünk, majd minden osztály totót töltött ki iskolánk névadójáról. Természetesen előtte egy kis ppt-s segítséget adtunk a gyerekeknek. Virágkoszorú készítésével folytatódott a napunk, melyeket Szűz Máriának ajánlottunk fel.

A Gyermekekért Alapítvány Fülöp meghívására Zozi bohóc érkezett hozzánk, aki lufit hajtogatott a diákoknak, majd nagy sikerű habpartit szervezett. A gyerekek számára sokszínű és változatos programot biztosítottunk! A lányok színes fonalat fonathattak a hajukba és mindenki kipróbálhatta a saját készítésű óriásbuborék eregetését. A vízipisztoly- és a vízibomba csata is nagy sikert aratott! A Néri futamban az ügyességüket mérhették össze tanulóink, ahol a szurkolótábor olyan lelkes volt, hogy zengett az iskola a hangjuktól. Előzetes feladatként minden osztály összeírta, hogy így a tanév végén miért vagy kiért hálás. Mi pedagógusok elérzékenyülten hallgattuk az osztályok által megfogalmazott hálaadásokat.

Kreatív feladatokból sem volt hiány! Somogyi LászlóGábor tanár úr irányításával egy nagy papír focilabda készült el, melyre a szeretetről írtak idézeteket a gyerekek. Az alsó tagozatosok a sok-sok élmény mellett plüss figurákkal is gazdagodtak, köszönhetően a Fülöpi Roma Nemzetiségi Önkormányzat elnökének, Milák Albertnek.

Örömmel fogyasztották el diákjaink a szülők és Fülöp Község Önkormányzata által felajánlott jégkrémeket. A Szülői Közösség által biztosított büfé is nagyon népszerű volt!

Ha Néri Szent Fülöp köztünk lett volna, biztos, hogy ő is jól érezte volna magát! Köszönöm kollégáimnak a helytállást és az összefogást!

Idén is vár minden fiatalt az Egyházmegyei MENÖK Tábor!!!
15/06/2026

Idén is vár minden fiatalt az Egyházmegyei MENÖK Tábor!!!

14/06/2026

Abban az időben: Jézus meglátta a tömeget, és megesett rajta a szíve, mert olyan kimerültek és levertek voltak, mint a juhok, amelyeknek nincsen pásztoruk. Így ...

Korábbi óvodapedagógusaikat látták vendégül a szentimrés kisiskolásokKülönleges délelőttöt tölthettünk együtt iskolánkba...
11/06/2026

Korábbi óvodapedagógusaikat látták vendégül a szentimrés kisiskolások

Különleges délelőttöt tölthettünk együtt iskolánkban: az 1.b osztály szeretettel látta vendégül egykori óvó nénijeit. A bemutató tanítási órán a gyermekek örömmel mutatták meg, mennyit fejlődtek az elmúlt hónapok során, milyen ügyesen dolgoznak, tanulnak és működnek együtt új közösségükben.

A találkozás megható pillanatokat hozott mindannyiunk számára. Jó volt együtt látni azokat a pedagógusokat, akik az első lépéseknél kísérték a gyermekeket, és azokat a kisdiákokat, akik ma már büszke első osztályosként mutathatták meg tudásukat.

Köszönjük az óvó néniknek, hogy elfogadták meghívásunkat, és megtiszteltek bennünket jelenlétükkel! Hisszük, hogy az óvoda és az iskola közötti együttműködés, valamint a személyes kapcsolatok ápolása gyermekeink fejlődésének egyik legfontosabb alapja.

Szeretetteljes, emlékezetes találkozás volt, amelyre még sokáig szívesen gondolunk vissza.

Malinákné Tatár Enikő

Cím

Varga Utca 4
Debrecen
4024

Telefonszám

+3652431631

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye számára:

Megosztás