18/06/2026
Néri nap a Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskolában
Reggel szentmisével kezdtünk, majd minden osztály totót töltött ki iskolánk névadójáról. Természetesen előtte egy kis ppt-s segítséget adtunk a gyerekeknek. Virágkoszorú készítésével folytatódott a napunk, melyeket Szűz Máriának ajánlottunk fel.
A Gyermekekért Alapítvány Fülöp meghívására Zozi bohóc érkezett hozzánk, aki lufit hajtogatott a diákoknak, majd nagy sikerű habpartit szervezett. A gyerekek számára sokszínű és változatos programot biztosítottunk! A lányok színes fonalat fonathattak a hajukba és mindenki kipróbálhatta a saját készítésű óriásbuborék eregetését. A vízipisztoly- és a vízibomba csata is nagy sikert aratott! A Néri futamban az ügyességüket mérhették össze tanulóink, ahol a szurkolótábor olyan lelkes volt, hogy zengett az iskola a hangjuktól. Előzetes feladatként minden osztály összeírta, hogy így a tanév végén miért vagy kiért hálás. Mi pedagógusok elérzékenyülten hallgattuk az osztályok által megfogalmazott hálaadásokat.
Kreatív feladatokból sem volt hiány! Somogyi LászlóGábor tanár úr irányításával egy nagy papír focilabda készült el, melyre a szeretetről írtak idézeteket a gyerekek. Az alsó tagozatosok a sok-sok élmény mellett plüss figurákkal is gazdagodtak, köszönhetően a Fülöpi Roma Nemzetiségi Önkormányzat elnökének, Milák Albertnek.
Örömmel fogyasztották el diákjaink a szülők és Fülöp Község Önkormányzata által felajánlott jégkrémeket. A Szülői Közösség által biztosított büfé is nagyon népszerű volt!
Ha Néri Szent Fülöp köztünk lett volna, biztos, hogy ő is jól érezte volna magát! Köszönöm kollégáimnak a helytállást és az összefogást!