Debreceni Református Egyházmegye

Debreceni Református Egyházmegye Debreceni Református Egyházmegye, Vallási szervezet, Kálvin tér 17, Debrecen elérhetőségei, térképes helyadatai és útbaigazítási információi, kapcsolatfelvételi űrlapja, nyitvatartási ideje, szolgáltatásai, értékelései, fényképei, videói és közleményei.

16/06/2026

🙏🏼 Fájó szívvel, de a kegyelmes Istenbe vetett hittel tudatjuk, hogy életének 45. évében elhunyt ifj. Jenei Zoltán, a Debrecen-Nagycsere-Halápi Református Missziói Egyházközség lelkipásztora.

Búcsúztatására 2026. június 25-én, csütörtökön 15:00 órakor kerül sor a Debreceni Köztemető II. számú ravatalozójában.

Megjelent a Közösség Magazin nyári száma, amely megtalálható a Gyülekezeteinknél.Kettő…"Jobban boldogul kettő, mint egy....
13/06/2026

Megjelent a Közösség Magazin nyári száma, amely megtalálható a Gyülekezeteinknél.
Kettő…
"Jobban boldogul kettő, mint egy..." (Préd 4,9)
Közösség magazinunk nyári száma, folytatva idei sorozatunkat, az „egyes” után a „kettes” szám által előhozott témákat dolgozza fel.
A kettes szám különös jelentőséggel bír az ember életében. Már önmagában is kapcsolatot jelent. Kilépést az egyedüllétből, odafordulást a másik felé.
A Biblia első lapjain is ezt halljuk: „Nem jó az embernek egyedül lenni.” Az ember társas lény. Megszületésünktől kezdve kapcsolatok határoznak meg bennünket: szülő és gyermek, testvér és testvér, férj és feleség, barát és barát, lelkipásztor és gyülekezet.
A kettes szám sokszor előfordul a Bibliában is: ketten mennek az emmausi úton; kettesével küldi ki Jézus a tanítványait; két kőtáblán adatik a törvény. Ígéret is fűződik a kettes számhoz: „Ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük.”
A „kettő” egyszerre jelent különbözőséget és egységet, emberi kapcsolatainkban nem két egyforma embert, hanem két külön világ találkozását jelentheti. Talán éppen ezért olyan nehéz és olyan szép egyszerre két ember közössége (házasság, barátság). Nehéz megtanulni figyelni a másikra, hordozni egymást, néha engedni, néha megtartani. Ugyanakkor a „kettő” egységet, erőt is jelent. Erről mondja a Prédikátor könyve: „Jobban boldogul kettő, mint egy...”
Közösségeink életében is különösen fontos ez. Egyházunk nem magányos emberek klubja, hanem egymás mellé rendelt testvérek közössége. Olykor éppen a másik ember által vigasztal, tanít vagy emel fel bennünket Isten.
A kettes szám ugyanakkor döntést is jelent. A másik ember jelenléte mindig választás elé állít: bezárkózom vagy megnyílok? Elfordulok vagy odalépek? Csak önmagamat nézem, vagy észreveszem a rám bízott embert, felebarátot?
Korunk egyik nagy kísértése az elszigetelődés. Sok az információ, a virtuális térben sok a kapcsolatnak látszó lehetőség, és mégis sok az egyedül maradó ember. Talán ezért is különösen aktuális újra felfedezni a kettes szám egyszerű, mégis mély üzenetét: szükségünk van egymásra!
Adja Isten, hogy ebben a lapszámban is felismerjük: a hit útját nem egyedül kell végig járnunk, van mellettünk testvér, társ, gyülekezet – és velünk van maga Krisztus is!
Ezekkel a gondolatokkal köszöntöm a Kedves Olvasókat! Kívánom, hogy a nyár a testi-lelki töltekezés időszaka is lehessen! A nyári szabadság alatt jó pihenést, nyaralást és mellette lelki élményeket, építő olvasmányokat is kívánok mindenkinek! Nem sok helyet foglal, a bőröndbe tegyük be a Közösség magazin nyári számát is!
HADHÁZI TAMÁS
esperes-lelkipásztor

13/06/2026

A debreceni gyökerű Első Lépés zenekar évek óta járja a Kárpát-medencét, hogy dicsőítő zenével és saját szerzeményeivel vigye közelebb az embereket Istenhez. Szolgáltak már a Csillagponton, a Református Zenei Fesztiválon, a Református Egység Napján, a Feltöltő Keresztyén...

Ma tartotta a Debreceni Református Egyházmegye és a Presbiteri Szövetség Területi Szervezete az idei presbiterképző év z...
06/06/2026

Ma tartotta a Debreceni Református Egyházmegye és a Presbiteri Szövetség Területi Szervezete az idei presbiterképző év záró alkalmát. A vendéglátó Nagytemplomi gyülekezet az Esperesi Hivatal dísztermébe hívta egyházmegyénk presbitereit, ahol a Presbiteri Szövetség nevében Török Csaba, az Egyházmegye nevében pedig Szilágyi János köszöntötte a megjelenteket, átadva Hadházi Tamás esperes úr köszöntését.
Az alkalmon az igei szolgálatot Oláh István nagytiszteletű úr végezte a 2Móz 3,1-12 alapján. Hol található Isten ebben a világban? t***e fel a kérdést. Ha nem térek le a mindennapok kijelölt útjáról és az Isten igéje iránti kíváncsiság nem vezet Isten elé, mint ahogy Mózes kíváncsiságát felkelt***e az égő csipkebokor, nem hallom meg Isten elhívását sem. Amint azonban megkapjuk az elhívást, megváltozik az életünk, mint ahogyan megváltozott az itt lévő presbiterek élete is az elhívásuk után. A kántori szolgálatot dr. Herbály Eszter végezte.
Az igehirdetés után Beszterczey András nagytiszteletű úr előadását hallgattuk meg a presbiteri szolgálat fontosságáról és szerepéről. Az előadás párhuzamba állította a világi és az egyházi gondolkodást a vezetés/szolgálat témakörében. Mint mondta a világ nem érti, sőt rendszerhibának érzi a Bibliai gondolkodást, azt a fordított piramist, ahol a legnagyobb szolgálat és felelősség alul helyezkedik el, míg felül van a közösség. Tehát a keresztyén vezető szolgál és nem uralkodik. Előadása végén arra biztatott bennünket, hogy legyünk mi is a rendszerhiba része.
Az előadás után a Nagytemplomi gyülekezet ebéddel szolgált a presbiterek közösségének.
Köszönjük minden szolgáló testvérünknek, hogy az Egyházmegye presbitereinek közösségét megerősít***e Isten szolgálatában, és köszönjük Mindenható Urunknak, hogy lehetőséget és alkalmat teremtett erre.

05/06/2026

A verseny helyezettjei:1. Hajdúsámsoni Református Egyházközség 2....

03/06/2026
31/05/2026
Köszönjük mindenkinek, aki ma velünk dicsőít***e az Urat! "Szeret az Úr, azért nincs még végünk, mert nem fogyott el irg...
30/05/2026

Köszönjük mindenkinek, aki ma velünk dicsőít***e az Urat!

"Szeret az Úr, azért nincs még végünk, mert nem fogyott el irgalma: minden reggel megújul. Nagy a te hűséged!" JSir 3,22-23

Cím

Kálvin Tér 17
Debrecen
4026

Nyitvatartási idő

Hétfő 10:00 - 13:00
Kedd 10:00 - 13:00
Szerda 10:00 - 13:00
Csütörtök 10:00 - 13:00
Péntek 10:00 - 13:00

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Debreceni Református Egyházmegye új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Debreceni Református Egyházmegye számára:

Megosztás