Női Misszió - MPE Debrecen Belvárosi Gyülekezet

Női Misszió - MPE Debrecen Belvárosi Gyülekezet Női Misszió - MPE Debrecen Belvárosi Gyülekezet, Vallási szervezet, Vígkedvű Mihály Utca 47, Debrecen elérhetőségei, térképes helyadatai és útbaigazítási információi, kapcsolatfelvételi űrlapja, nyitvatartási ideje, szolgáltatásai, értékelései, fényképei, videói és közleményei.

Gyülekezetünk Női Missziójaként célkitűzésünk, hogy közösségünkben minden Testvérnő megtalálja az Isten által neki rendelt szolgálati területet, melyben áldottnak érezheti magát, és áldássá tud lenni.

Kedves Követőink!Ezen a szép őszi délutánon szeretnénk kedveskedni nektek egy gondolatébresztővel.Köszönjük Varga-Béres ...
11/10/2023

Kedves Követőink!

Ezen a szép őszi délutánon szeretnénk kedveskedni nektek egy gondolatébresztővel.
Köszönjük Varga-Béres Mónika! 😊🍁🍂

"Várva vártam az URat, és ő lehajolt hozzám, meghallotta kiáltásomat. Kiemelt a pusztulás verméből, a sárból és iszapból. Sziklára állította lábamat, biztossá t***e lépteimet. Új éneket adott a számba, Istenünknek dicséretét… Véresáldozatban és ételáldozatban nem telik kedved: nyitott fület adtál nekem. Égőáldozatot és vétekáldozatot nem kívánsz.” Zsoltárok 40, 1-4 és 7

Egy nehéz időszak után, hiába ismerjük az Urat hosszú-hosszú évek óta már, képesek vagyunk eltávolodni Tőle. Ez a távolodás nem miatta van, még ha azt érezzük is, hogy messze került, Ő bizony változhatatlan tegnap, ma és a jövőben is az lesz. Ezzel megpróbáltam együtt élni, megszokni arra fogva, hogy a nehézségekben ez talán normális is lehet. Kedvetlenebb az ember, erőtlenebb fizikai és lelki értelemben is és nehezebben hallja, látja és érzi, ahogy a Szentlélek súg valamit vagy mozdul az életében.

Egy nagyon áldott és erőt adó konferencián volt lehetőségem részt venni, ami segített ráébredni, hogy ez nem természetes, nincs így jól, nem kell beletörődni. Ebbe kapaszkodva keresni kezdtem a módját, hogy újra abban az igazi közelségben tudjam magam az Úrral. És akkor mit tesz Ő? Hát megmutatja magát..

Régen elemeztem már mondatot, még középiskolában utoljára. És valamiért újra meg kellett ezt tennem az egyik este. Eltalálta a szívemet a fenti Ige, mert pont arról szólt, amit én a szívemben hiányoltam. De aztán elkezdtem részekre bontani a mondanivalóját. Mit t***em én? Vártam. A „hogyan?” volt talán a kulcs. Most nem csak úgy beletörődve vagy megadással, hanem várva vártam az Urat. És az én részem ennyi volt. Ezután megkerestem a többi állítmányt, hogy mit is csinált az Úr? Lehajolt hozzám, meghallotta kiáltásomat, kiemelt a pusztulás verméből, sziklára állította lábamat, biztossá t***e lépteimet és új éneket adott a számba. Ez hat dolog, az én egyetlen lépésemre. Itt meg kellett állnom és el is érzékenyültem. Ilyen az Isten… Ha csak egy kicsit is igyekeztem visszatalálni Hozzá, Ő hat dolgot tett azért, hogy megerősítsen és megáldjon engem. Ezen túl pedig biztosított arról, hogy nem látható áldozatokra van szüksége tőlem, csupán a szívemet szeretné. És mint egy bónuszként még nyitott fület is adott nekem. Ha csak egyikre is szükségünk lenne ezek közül a dolgok közül ma, akkor ne habozzunk, hanem próbáljuk keresni Isten, úgy igazán. Ne csak várjuk, hogy hátha történik valami, változik az életünk önmagától, hanem várva várjuk Istent, ez nem fog válasz nélkül maradni, biztosan tudom!

2023.szeptember 17-én gyülekezetünk együtt örült a Mennyel, öt lélek temette hullámsírba az óemberét, és a bemerítkezés ...
04/10/2023

2023.szeptember 17-én gyülekezetünk együtt örült a Mennyel, öt lélek temette hullámsírba az óemberét, és a bemerítkezés által új emberként folytatja életét Krisztussal. Csodálatos bizonyságokat hallhattunk tőlük arról, miként változtatta meg életüket Jézus szeretete, és milyen fontos ajándék számukra a közösség, ahová immár hivatalosan is tartoznak.

Az ünnepi Istentisztelet keretében további két személy tett bizonyságot arról, hogyan talált otthonra a gyülekeztünkben és kérte a tagfelvételét. A vezetők és testvérek őszinte örömmel és hálaadással kértek áldást a hét új tagra.

Az ünnepi Istentisztelet során vers és énekszolgálatok hangzottak el Isten dicsőségére és az új tagok bátorítására. A lelkipásztor, Nagy Róbert igehirdetésében kiemelte, a bemerítkezés Krisztus parancsa, egy pecsét, mely jelkép a hitünknek. Két történet összehasonlítása alapján mutatta be a hit általi bemerítkezés fontosságát. A farizeusok keresztségi kísérlete Keresztelő János idejében csak felszínes volt, míg az etióp kincstárnok a bemerítéssel megvallotta a megszületett, valóságos hitét.

Az alkalom szeretetvendégséggel és testvéri kapcsolatépítéssel zárult. MPE Debrecen Belvárosi Gyülekezet

Szeret***el a szívünkben emlékezünk meg mi is Makovei János testvérről, Dózsa Lajosné Kati testvérnő közreműködésével.Sz...
25/08/2023

Szeret***el a szívünkben emlékezünk meg mi is Makovei János testvérről, Dózsa Lajosné Kati testvérnő közreműködésével.

Szívembe rejtem az emlékeit

Makovei János testvéremmel az ismeretségünk nem évtizedes múltra tekint vissza, csupán néhány évre. Azonban ez a rövidke idő is elég volt ahhoz, hogy megismerhettem Benne azt az Isten által felkent Szolgálót (vezetőt, költőt, tanítót, tanácsadót…..) aki, Példakép lehet minden keresztyén ember számára.
Makovei testvérünk életútja sokrétű, és eredményekben gazdag, de nem is ezt szeretném felsorolni, és nem akarom bálványként állítani a keresztyén testvéreim elé. Csupán néhány jellemvonását szeretném bemutatni, amely által kiteljesedett az egész keresztyén élete, melyben fontos szerepet játszott a Hit.
János testvéremnek nagyon sok ismerőse volt, és mint kiderült, valamennyien azt gondoltuk, hogy különösen fontosak vagyunk a számára. Mert mindannyian azt éreztük, hogy kivételes bánásmódban részesít, pedig csak a szívében lévő kifogyhatatlan szeretetéből osztogatott bőven mindenkinek. Egyformán tudott szeretni mindenkit, mert benne a Krisztusi szeretet volt! Le tudott hajolni a legszegényebb emberhez is, és volt hozzá néhány vigasztaló szava.
Szelíd, alázatos ember volt, szavai mindig békés nyugalmat sugároztak. Szerettem a közelségében lenni, még úgy is, amikor csak az online szolgálat sorozatait nézhettem.
A szolgálatai mély Bibliai tudásról tanúskodtak, Istentől jövő bölcs gondolatok voltak.
Feleségével, Marikával legtöbbször együtt szolgáltak. Példaértékű házasságban éltek, és kölcsönös tisztelettel voltak egymás felé.
Makovei János testvérünk végig az Úr munkáját végezte, és soha nem fáradt bele, ezért elmondható: „Boldog az a szolga, akit az ő Ura, mikor haza jő, ily munkába talál” Igaz, nem Jézus jött el, hanem az ő Teremtő Istene hívta haza.
Az Úr a munkában találta, hisz már a szeptemberi szolgálatainak is kész volt a terve.
Élete hosszú skáláján sok mindent megemlíthetnénk, ami példaértékű, most azonban csak néhány kedves emléket idézek fel, ami Róla, és Néki szól!

-Egyik kedves ismerőse ekképpen írt vele kapcsolatosan: „Megnyugtató hangja volt. A hiteles embert a szeretet t***e kedvessé. Az alázata emelte naggyá. Szerénysége valódi tekintélyt adott személyének. Példakép!”

-Németi Zsolt, Egyházunk Alelnöke, János testvérre emlékezve megosztott egy fényképet, mely a kettőjük találkozásáról szól. E kép igazán megfogott engem, mert nekem többet mondott, mint bárki is gondolná. Láttam, hogy János Testvér, mint egy szerető édesapa, aki a fiát régóta várta haza, boldogan ölelte magához! A kép még azt sugallta, hogy ez az ölelés nem egy pillanatnyi, felületes ölelés volt, hisz a találkozás boldog öröme nyugodott meg az arcán. Talán ez egy beteljesedés volt, amire ő a szívében várt.

Végezetül én is szeretnék elbúcsúzni Makovei testvéremtől, bízva az újra találkozás reményében. Tudjuk, hogy ő csak előre ment és a legjobb helyen van!
Annak ellenére mégis könnyeim peregnek végig az arcomon, és fájó gondolatok keringenek bennem. Hisz olyan sok mindent akartam még neki elmondani, és olyan sok mindenben akartam bölcs tanácsait kikérni. És már nem tehetem!
Halála előtt két nappal még azt írta: „Ha van még kérdésed Katika, kérdezz, megpróbálok rá válaszolni.” De most el kell fogadnom, hogy kérdéseimre többet nem jön válasz tőle.

Ő a Pünkösdi Egyház olyan tagja volt, aki nem csak beszélt a keresztyén életről, hanem maradéktalanul meg is élte kedves feleségével, Marikával együtt.
Makovei János testvérünk példaértékű élete fent marad az emlékezetünkben, míg élünk.

Sziasztok!Így a vizsgaidőszak elteltével fogadjátok Lénárt Dorka bizonyságát szeret***el!Isten nagyobb Úr a vizsgáknál i...
12/07/2023

Sziasztok!
Így a vizsgaidőszak elteltével fogadjátok Lénárt Dorka bizonyságát szeret***el!

Isten nagyobb Úr a vizsgáknál is!

Szeretem azt, hogy Isten igazi karakterét a nehézségek idején tapasztalhatjuk meg. Ugyan egyikőnk sem szeret átmenni próbákon, akadályokon, de valóban ilyenkor láthatjuk meg, hogy a mi Urunk milyen hatalmas, kegyelmes, szeret***eljes, gondoskodó, hűséges és, hogy mennyire fontosak vagyunk neki.
Mikor elkezdődött a vizsgaidőszakom, sőt előtte is, már izgultam, mert a legutóbbi ilyen időszaka az életemnek nagyon rossz volt, sok stresszel járt és nem szerettem volna azt a lelki próbát újra átélni. Vasárnap talán nem is említ***em a bizonyságomban, hogy mennyire megáldott ezen a téren is az Úr, mert nem volt bennem az a folyamatos nagy mértékű stressz és voltak kifejezetten nyugodt, áldott napok a vizsgák közepette is. Isten támogatását folyamatosan tapasztaltam, és már az időszak elején megígérte, hogy Ő "győzelmes jobbjával támogat" Ézsaiás 41.10
Az első vizsgámra 2 hetet szántam, de elég nagy volt az anyag mennyisége az időhöz képest. Sokszor féltem, hogy hogyan tudok majd a végére érni, de, mivel Istennel mindig van de, Ő arra bátorított, hogy ne magamra nézzek. Mert az én erőm és lehetőségeim limitáltak, korlátozottak, de Ő, a Problémamegoldó korlátlan, mindenek felett álló, hatalmas Úr. Ha Őrá nézek, akkor sikerülni fog. És sikerült is, úgy, hogy Ő még felül is múlta az elképzeléseimet.
Az utolsó vizsgához érve, egy olyan tanárhoz kerültem, akit nagyon szigorúnak és piszkálódónak tartottak, ha vizsgáról volt szó. Meg is ijedtem, mikor kiderült, hogy nála fogok vizsgázni. De aztán eszembe jutott, hogy nem egy embertől és nem is a körülményeimtől fog függeni a vizsgám, hanem az élő Istentől, aki eddig is megsegített. És el kezdtem megvallani, hogy "Nagyobb az Aki bennem van, mint aki ebben a világban van, mert bennem Jézus Krisztus él!" 1János 4.4 És azt is megvallottam, hogy Isten fog kedvessé tenni ez előtt a tanár előtt is és így mégjobban az Ő dicsőségére fognak történni az események. És így is lett. Isten győzelemre vezetett és sikeres lett mind a három vizsgám.

Így bátorítalak titeket arra, hogy a nehézségekben a tekintetünk az Úron legyen, mert Neki nincsenek korlátai, Neki semmi sem lehetetlen és Ő mindenek felett áll, Ő győzelmes jobbjával támogatja az övéit!

Kedveseink!Váljon áldássá számotokra Dózsa Lajosné Kati Testvérnőnk írása még a Pünkösdhöz kapcsolódva. Áldott hetet kív...
30/05/2023

Kedveseink!

Váljon áldássá számotokra Dózsa Lajosné Kati Testvérnőnk írása még a Pünkösdhöz kapcsolódva. Áldott hetet kívánunk!

Szentlélek keresztség

Amikor a mennyasszony megszületett Pünkösdkor a földre, Istentől azonnal mennyei polgárságot kapott és mennyei nyelvet is. Ezért minden hívő, aki része az egyháznak, a menyasszonynak nyelvét megkapja. De ha akarunk némák is maradhatunk. Ezt mi döntjük el, hogy szólunk-e nyelveken, de a menyasszony nyelve elérhető számunkra.
Amikor nyelveken imádkozunk, Isten világossága, szeretete, bölcsessége, és ítélőképessége felszabadul az életünkben. Egy fontos üzenet: A Szent Szellem ereje átformálja a hívők erejét, a második Pünkösd arról is szól, hogy Isten felken egy szent népet az Ő szolgálatára. A menyasszony nem tud semmit tenni, a Szent Szellemtől kap kenetet. Ahogy a vőlegény visszajövetele egyre közeleg, a Szent Szellem ereje összekapcsolja a szíveket, elménket Istennel, és egymással. A nyelveken szólás ennek az összekapcsolódása a kifejezője természetfeletti módon.
Az ördög nem tudja feltörni a Szent Szellem kódját. A nyelveken szólás Mennyei kommunikáció. Összekapcsol minket Isten dicsőségével. Harmóniába hoz szívével és gondolataival. A szellemi erőt azért kapjuk, hogy bizonyságot tegyünk Jézusról. A Szent Szellem az a csatorna, Akin keresztül az erő jön hozzánk, de ez csak akkor szabadul fel, ha bizonyos feltételeknek megfelelünk.
Ha szeretnéd látni a Szent Szellem erejének működését benned és rajtad keresztül, akkor állítsd életed középpontjába! Ne az ajándékokra, hanem az Ajándékozóra összpontosíts! Nem az erőre, hanem az erő Forrására!

A nyelveken szólás elsődleges eszköze annak, hogy az Isten dolgaiban magasabban szárnyaljunk, mélyebben megismerjük azokat. Emberi gyengéink miatt gyakran nehezen tudjuk magunkat, érzéseinket kifejezni, elmondani terheinket az Úrnak. A Szent Szellemben való imádkozás segít felül kerekedni ezeken az akadályokon.
A nyelveken szólás nem feltétele az üdvösségnek, viszont segítséget nyújt az imádkozásban, és hatékony növekedésben. Mivel ez számunkra ajándék, ismeretlen nyelvről van szó.
Ahhoz, hogy együtt tudjunk vele működni, alázatban kell lennünk. Minél többet szólunk nyelveken, annál inkább megragad bennünk a Szent Szellem. Amikor nyelveken szólunk, magasztaljuk és dicsőítjük Istent, mivel nyelveken imádkozunk. Ez a dicsőség nyelve!

A Szent Szellem a hívőkben lakik, és ez teszi képessé arra, hogy Isten tetszése szerint éljenek. Isten célja, hogy Isteni jellemet alakítson ki bennünk. A jellem soha sem légüres térben formálódik, hanem kihívások és nehézségek közepette.
Amikor befogadjuk Jézust a Megváltónkat, akkor a Szent Szellemet is befogadjuk és segít nekünk, hogy újjá formálódhassunk. Amikor viszont megkeresztelkedünk a Szent Szellembe, akkor a Szent Szellem teljességét vesszük.
Ennek a két lépésnek egymás után kell történnie. Egyetlen feltétel, hogy betöltekezzünk Szent Szellemmel, hogy legyünk szomjasak arra, hogy többet kapjunk Istenből. Ha Isten gyermekei vagyunk, nem kell külön könyörögni, egyszerűen kérjük és vesszük a Szent Szellemet.
Kívánom, hogy legyünk éhesek naponta és legyünk teljesek a Szent Szellemmel!

Kedves Követőink!Hálás szívvel osztjuk meg Veletek Nagy Róbertné Dózsa Anita, Női Missziónk vezetőjének gondolatait Pünk...
27/05/2023

Kedves Követőink!

Hálás szívvel osztjuk meg Veletek Nagy Róbertné Dózsa Anita, Női Missziónk vezetőjének gondolatait Pünkösd alkalmából. Legyetek Áldottak!

„A reménység pedig nem szégyenít meg, mert az Istennek szerelme kitöltetett a mi szívünkbe a Szent Lélek által, Aki adatott nekünk.” Róma 5;5

Sokáig ennek az Igének az első felére helyeztem a hangsúlyt: „A reménység nem szégyenít meg”, vagyis bizonyosságom lehet afelől, hogy az Úrba vetett bizodalmam mindenkor biztos megoldást jelent számomra bármilyen helyzetből, ennek alapja pedig, hogy az Isten szeret engem.
Pünkösd közeledtével azonban, amikor a Lélek értünk végzett munkáin elmélkedtem, örömmel éreztem meg ennek az Igének egy aktuális üzenetét: CSAKIS a Lélek által élhetjük át az Isten mélységes szerelmét irántunk. Az Atya szeretete olyan mély és magas, olyan felfoghatatlan és megmagyarázhatatlan, sőt indokolatlan a gyakran hűtlen emberi lény iránt, hogy azt emberi érzésekkel, a mi csalárd szívünkkel képtelenek volnánk megérteni vagy megérezni. Ezért van az, amikor Istentől eltávolodott, vagy Istent még nem ismerő emberek azt mondják, hogy képtelenek elhinni, hogy az Úr törődik velük, vagy szeretné őket. Ha a szíved nincs csordultig telve a Lélekkel, az ördög képes elhitetni veled, hogy az Atya szeretetét elveszt***ed, hogy az Isten szerelme számodra nem elérhető. CSAKIS a Lélek által tud ez a különleges szeretet uralmat venni az érzések, az emberi értelem felett.
Ha pedig a Lélek lakozást vesz bennünk, a testünk az Ő temploma lesz, akkor csodálatos módon színültig tölt bennünket az Atya szerelmével… azzal a szerelemmel, amely képes mindent feláldozni értünk, amely megannyiszor bizonyított nekünk… amely szeretet előtt nincs lehetetlen, amely képes elfedezni, megbocsátani… sokadszor is. Ha ezzel a szeret***el van telis-tele a szívünk, akkor nincs helye félelemnek, kétségnek, nem aggódunk azon, hogy megszégyenülünk-e, meggyógyulunk-e, eredményesek leszünk-e… hisz tudjuk, hogy ez a szeretet MINDENRE ELÉG… ez a szeretet a javunkat fogja kimunkálni, még a rosszat is jóra fordítja a mi számunkra. Milyen jó ezt érezni a kétségbeesés helyett… ezt a szeretetet azonban csak akkor élhetjük át, ha a Léleknek adjuk a szívünk egészét. Isten a Lélek által tölt fel bennünket az Ő szerelmével, amely által bizodalmunk valóságossá válik.
Milyen nagy KINCS a Lélek számunkra…. pártfogol, bíztat, vezet, tanácsol, ajándékoz, segít a gyümölcstermésben, és nem utolsó sorban Általa élhetjük át az emberiségnek ajándékozott féltő Atyai szeretetet.

Húsvéti gondolatok Lénárt Dorka-tól, köszönjük!Fantasztikus IstenHúsvét közeledtével egyre többször hozza fel Isten benn...
08/04/2023

Húsvéti gondolatok Lénárt Dorka-tól, köszönjük!

Fantasztikus Isten

Húsvét közeledtével egyre többször hozza fel Isten bennem, azt, hogy Ő mit is végzett el ott a kereszten, hogy miért, pontosabban kikért t***e , és hogy mennyire fontos is ez számunkra, személyesen számomra.

Isten már az Ószövetségben is fontosnak tartotta, hogy az ő népe megemlékezzen Isten csodat***eiről. Miért? Mert Isten tudta/tudja, hogy nekünk embereknek emlékeztetnünk kell magunkat, vagy éppen Neki emlékeztetnie kell bennünket arra, hogy milyen is a mi Istenünk valójában. Mert valljuk be, több éve az Úrral járó keresztényként is hajlamosak vagyunk elfelejteni a mi Királyunk hatalmát, mindenhatóságát, gondoskodását, szeretetét. Ezért fontos, hogy az ünnepeink sohase váljanak megszokássá, hanem inkább emlékeztessenek bennünket arra, hogy Kihez is tartozunk. És hiszem, hogy nem csak Karácsony előtt jó, ha készítjük a szívünket, hanem most is. Engedjük hát, hogy amit Jézus tett, áthassa a szívünket, elérjen annak legmélyebb zugaiba is.

Szeretem azt, hogy ez az örömhír, ez az evangélium alapja, az amit Jézus tett 2000 éve, amit szeretetből tett értünk. Több szolgálatot is hallgattam már, amely erről szólt. Az egyik kedvencem tartalmát hadd osszam meg veletek. A szolgáló arról beszélt, hogy az Atya és Jézus (illetve a Szent Szellem) három, mégis egy. Vagyis egységben vannak. Mikor viszont Jézus felvette magára a mi bűneinket, a betegségeket, a vádlásokat és mindazt, ami elválasztott/elválasztana bennünket a mi Urunktól, és mivel a bűn utálatos Isten számára, így volt egy időszak, mikor az Atya és a Fiú el voltak választva egymástól mindez a mi bűneink miatt. Belegondolunk abba, hogy az Atya és a Fiú akik kezdettől fogva egyek voltak, most miattunk, a mi bűneink miatt el lettek választva egy időre. Miért? Hogy mi ne legyünk többé elválasztódva Istentől. És azt hiszem ez amiről a Biblia azt írja: "Mert ÚGY szerette Isten a világot..." János 3.16
Jézus szenvedései (amiket az emberektől kapott, a verések, a töviskoszorú, az árulás, a szegek, a kereszt és az emberek bűne, betegségei) mind azért következtek be, mert Isten annyira szeretett bennünket, hogy véget vetett annak, hogy Tőle elválasztottak legyünk. Többé nem vagyunk elszeparálva Tőle, ha elfogadjuk, amit tett és Őt választjuk. Ráadásul Jézus által mi is halottak lettünk a bűn és minden más számára, ami falként befurakodna Isten és közénk, mindennek amely akadályozná futásunkat. És ezért mi nem egy vallást hirdetünk, hanem egy örökké szóló élő kapcsolatot Istennel. Ezzel a fantasztikus és hatalmas Istennel, aki ennyi mindent tett értünk, és hiszem, hogy még sok dolgot tartogat számunkra!

Virágvasárnapi gondolatok Dózsa Lajosné Kati testvérnőtől:Bizonyára mindenki ismeri a Jézus bevonulása Jeruzsálembe tört...
02/04/2023

Virágvasárnapi gondolatok Dózsa Lajosné Kati testvérnőtől:

Bizonyára mindenki ismeri a Jézus bevonulása Jeruzsálembe történetet, ami mind a négy Evangéliumban meg van írva.
Mint olvastuk a Máté 21-ben, Jézus azt mondta a tanítványoknak: „Ha megkérdezik, hogy miért viszitek el a vemhes csikót, mondjátok azt, hogy az Úrnak van szüksége rá!„
Vajon miért egy szamárcsikót kért Jézus, miért nem egy lovat, amivel, mint egy király, diadalmasan bevonulhatott volna Jeruzsálembe?
Mert, nem a diadalmas bevonulás volt a cél, hanem, amit a próféták kaptak Istentől kijelentéseket, az beteljesedjen.
Jézus, míg a földön járt, mindig példával járt elől azzal, hogy fontos volt számára az Atya tiszteletének bemutatása.

Tehát a cél elérése érdekében, szükség volt arra a szamárcsikóra, de mit gondoltok, hogy ma is van valamire, vagy valakire szüksége az Úrnak?
Pontosabban fogalmazva, az Úrnak ma szüksége van-e ránk?
Vagy Ő fent a Mennyben, az Atya oldalán boldogan él, és nem törődik velünk?

De igen Testvérem! Ott a Mennyben is törődik velünk, hisz céllal történt a keresztfán az Ő véráldozata. Mert Jézus annyira szereti az embert, hogy az életét is feláldozta értünk, hogy majd egykor, örökké az emberrel legyen. „Mert ahol én vagyok, ők is ott legyenek”- mondta a Főpapi imájában.
Itt, a földön nagyon meg van próbálva az ember, ezt Jézus jól tudja, mert Ő is itt élt a földön
„Elfáradnak az Ifjak, és megtántorodnak a legkülönbek is.” Ésaiás 4:30

Most azért van szüksége az Úrnak ránk, hogy kezünket nyújtsuk a gyengéknek, a meglankadottaknak. Azoknak, akiket elsodort a vihar, de erős kézzel még meg lehet állítani őket. Azok, akik messze röpködnek a levegőben, de időnként leszállnak a földre megpihenni, mert elfáradtak.

Jézusnak szüksége van ránk!!! Éppen úgy, mint akkor a szamárcsikóra.
Szükség van ránk, hogy beteljesedjen az Ő imájában kért vágya! „Mert ahol én vagyok, ők is ott legyenek”
Testvéreim! Jézus vágya az, hogy mi is ott legyünk majd Ővele!!!
Azon a Virágvasárnapon elkezdődött valami, ami a mi megváltásunkkal ért véget! Jézus elvégezte, amit tenni kellett. Most azonban a cél érdekében rajtunk a sor! Kinek van füle hallja, hogy mit mond a Lélek a gyülekezetnek” Jelenések 3:6

-Dózsa Lajosné Kati

Kedves Követőink!Fogadjátok szeret***el kedves Testvérnőnk, Dózsa Lajosné Kati bátorítását! És mondta az Úr a Sátánnak: ...
16/03/2023

Kedves Követőink!

Fogadjátok szeret***el kedves Testvérnőnk, Dózsa Lajosné Kati bátorítását!

És mondta az Úr a Sátánnak: Honnét jössz? És felelt a Sátán az Úrnak és mondta: Körül kerültem, és át meg átjártam a földet. És mondta az Úr a Sátánnak: Észrevetted - é az én szolgámat Jóbot? Bizony nincs hozzá hasonló a földön, fedhetetlen, igaz, istenfélő, és bűngyűlölő. Felelt pedig az Úrnak a Sátán: Avagy ok nélkül féli -e Jób az Istent? De bocsásd rá a te kezedet, verd meg mindazt, ami az övé, avagy nem átkoz -e meg téged szemtől szembe? Az Úr pedig azt mondta a Sátánnak: Imé, mind azt amilye van a kezedbe adom, csak ő magára ne nyújtsd ki a kezedet! És kimént a sátán, az Úr elől” Jób 1: 7-9, 11-12,

A Jób könyve nagyon sok üzenetet tartalmaz a keresztyén ember számára. De talán a legnagyobb jelentősége mind közül, mégis ennek a párbeszédnek van, amely Isten és a Sátán között zajlott le. Ugyanis ez indította el azokat a történéseket, amelyek a sikeres, Istenfélő ember próbatételéről szólnak. Úgy érzem minden mondatnak külön mondanivalója van, ezért érdemes külön is foglalkozni vele.
Elsőként, azt figyeljük meg, amit a sátán az Úr első kérdésére válaszolt: „Körül kerültem, és át meg átjártam a földet” Nos, semmi kétségünk nem lehet afelől, hogy a Sátán bejárja a Föld minden égtáját, és ahogyan Péter a levelében fogalmazza meg: vigyázzatok, mert a ti ellenségetek az ördög, mint ordító oroszlán szertejár, keresve, hogy kit nyeljen el… 1 Péter 5:8 Így szinte nap, mint nap találkozunk vele, és ha a hitünkben meggyengültünk, bizony térdre is tud kényszeríteni bennünket, mondhatni megpróbál elnyelni. Ezért mondta azt Jézus: hogy legyetek éberek és imádkozzatok minden időben… Lukács 21:36
Pál Apostol pedig még ennél is tovább megy és kihangsúlyozza: Szüntelen imádkozzatok! 1 Thesszalonika 5:17
Ugyanis, ha élő kapcsolatunk van az Úrral, akkor védelem alatt vagyunk, és bármilyen erővel is próbál támadni a sátán, nem sikerül legyőznie bennünket. Tudniillik a sátán ledobatott a 3. égből a számára elkészített pokolba, és onnan időnként ellátogat a földre, hogy megpróbáljon az Isten útjáról elcsalogatni bennünket. Habár ez a tevékenység többnyire az ő szolgái, a különféle démonok feladatköre. Ezért is kell imádkozó életet élnünk, hogy a kísértések alatt a hitünk csorbát ne szenvedjen! Tehát ebből a versből is láthatjuk, hogy a sátán gyakran itt jár a földön, és bizony ránk van vágyódása.
A következő Igeversben, az Úr tovább kérdezi Sátánt, most Jób felől. Észrevetted - é az én szolgámat, Jóbot? Érezhetjük az Úr szavaiból, hogy jól ismeri őt, hiszen szolgájának nevezi, és olyan tulajdonságokkal ruházza fel, amely rámutat, hogy Jób egy igaz, Istenfélő bűngyűlölő ember volt. Maga Isten mondja el ezeket róla, és ilyenkor érzem úgy, hogy milyen jó lenne, ha rólam is ezt tudná elmondani! Hogyha látná rajtam, hogy bár, ha nem is sikerül mindig tökéletesen, az Ő akaratának megfelelni, de mégis igyekszem.
Gyakran elmondtam a misszióban a testvéreknek, hogy amikor megtértek, és igent mondtak Isten hívására, akkor az Úr komolyan vette őket. Teljesen elhitte a döntésüket, számít rájuk, és fáj neki a hűtlenkedésük. Ez az Igevers voltaképp nagyon jól tükrözi, hogy Isten szereti Jóbot, de nem csak őt, hanem mindazokat, akik hűséggel szolgálják az Urat.
A továbbiakban a Sátán próbálja meggyőzni Istent, hogy Jób csak okkal, azért szereti Őt, mert sok áldásban van része. Ha megveri, és elvesz tőle mindent, bizonyos, hogy meg fogja átkozni. – bizonygatja Sátán, az emberi természet ismeretére hagyatkozva. Ezt ugye megtévesztésnek vagy idegen szóval blöff is hívják. Igaz, Isten könnyedén átlát ezen, nem úgy, mint az ember.
Ezután azt olvassuk, hogy Isten biztos a Jób hűségében, és próbára bocsátja őt, akképpen, hogy kiadja a sátánnak, hogy tegyen vele, amit csak akar, de az életét nem veheti el! Nos, a történetben én ezt a verset emelném ki leginkább, mert itt bizonyítható, hogy Isten mennyire szeret minket! Mennyire hisz bennünk, hisz a mi hűségünkben, de Ő féltőn szerető Isten! Isten biztos a győzelemben! Ismeri Jób szívét, és tudja, hogy bármi is történik vele, nem fog elfordulni tőle, mert mindennél jobban szereti Istent. Mint ahogyan a sátán is próbált győzködni Istennél, Jób majdani hűtlenségét megkérdőjelezve, ugyan úgy a Jób felesége is próbálja a csapások alatt elfordítani a hitében Jóbot Istentől. Isten és Jób hűsége azonban kiállta a próbát! A történetet tovább olvasva láthatjuk, hogy Jób hűségének jutalma nem maradt el, mert sokkal többet kapott, mint amire korábban szert tett.
Miközben írtam az Igei gondolatot, eszembe jutott, hogy valószínűleg, mi is voltunk már hasonló helyzetben, mint Jób. Mert annak ellenére, hogy hűségesek vagyunk az Úrhoz, mégis próbatételek sorozata ér bennünket. lyenkor, nem tudjuk, hogy kinek van ereje végig menni a próbatételben, visszafordulás nélkül. Ilyenkor felmerül bennünk: „Uram, miért van ez így, gyülekezetbe járok, adakozok, szolgállak téged, miért bocsátasz rám ilyen nagy csapásokat? Miért engeded meg ezeket a nagy próbákat? Nem gondolunk bele abba, hogy a mi Drága, Jó, Istenünk bennünket jól ismerve, ki merészel adni a sátánnak, mert tudja, hogy hűséggel végig tudjuk csinálni a próbatételeket. Közben mikor panaszkodunk, sírunk, szomorkodunk, a sátán ránk mutogat, és kérdezgeti az Urat: Ez a te hűséges szolgálód? Ez a te hűséges gyermeked? Mindezek után, ilyenkor tudnunk kell azt, hogy Isten soha nem hagy magunkra! Soha nem hagy el, a megpróbáltatások alatt is velünk van, és ha kibírjuk a csapásokat, bőven megjutalmaz érte. Lásd Jóbot!
Kedves Testvéreim! Erősödjünk meg a hitünkben teljesen, hogy Isten megengedő akarata alatt kibírjuk a próbatételeket! Isten bízik bennünk, ne szégyenkezzen hát miattunk, hiszen tudjuk, hogy soha nem hagy magunkra. Mutassuk hát be a mi szilárd és rendíthetetlen hitünket! Ámen!
- Dózsa Lajosné Kati

"Legyenek… lányaink olyanok, mint a templom mintájára kifaragott oszlopok.” Zsoltárok 144:12.Kedves Testvérnők!Ezen a ke...
08/03/2023

"Legyenek… lányaink olyanok, mint a templom mintájára kifaragott oszlopok.” Zsoltárok 144:12.

Kedves Testvérnők!

Ezen a kedves napon a fenti, sokat mondó Igével bátorítalak Benneteket. Dávid imádsága ez, és nagyon tetszik a hasonlata. Az oszlopok feladata nélkülözhetetlen egy épületben; terhet viselnek és nehéz elemeket tartanak meg. Az oszlopok stabilak, állandóak, erőt sugároznak.
Mi nők, lányok, asszonyok, hiszem, erre vagyunk elhívva a családunkban, a közösségünkben. Lélekben felsegítjük, hordozzuk és TARTJUK a férjünket, hogy betölthesse a Rá bízott feladatokat. Igyekszünk mindig elérhetőek lenni, BIZTOS PONTKÉNT megmaradni a gyermekeink számára. Egy-egy mosollyal, őszinte érdeklődéssel, néhány kedves gondolattal igyekszünk nap mint nap ERŐT SUGÁROZNI a környezetünknek, erős imakarokba venni mindazokat, akiknek szükségük van ránk a közösségünkben. Isten ilyen csodálatosan erősnek és nélkülözhetetlennek teremt***e a NŐT, bennünket. A környezetünknek fontos, hogy valóban betöltsük ezt a szerepet, erős OSZLOPOK legyünk Isten templomában. Feltehetjük a kérdést… fárasztó oszlopnak lenni? Nos, igen… néha az… de aki teremtett Téged és engem, Ő minden naphoz elegendő erőt ad, hogy betöltsük azt a helyet, amit Nekünk megálmodott és áldássá lehessünk a szeretteinknek.
Kívánom, hogy merítsünk erőt a mi Teremtőnkből és büszkén töltsük be a nekünk szánt feladatot, legyünk tartóoszlopok a környezetünkben Isten dicsőségére!

Nagy Róbertné Dózsa Anita

Kedves Követőink!Február 11-én megtartottuk idei első női alkalmunkat.Fogadjátok sok szeret***el Varga-Béres Mónika össz...
02/03/2023

Kedves Követőink!
Február 11-én megtartottuk idei első női alkalmunkat.
Fogadjátok sok szeret***el Varga-Béres Mónika összefoglalóját a délutánunkról.

63 év margójára
Közösségünk szeretett, kedves Fogarasi házaspárjának a története a Feleség szemüvegén keresztül

Gyülekezetünk leghosszabb ideje házasságban élő hölgy tagját hallgathattuk meg február 11-én, szombaton, egy meghitt Női Missziós beszélgetés keretében arról, mennyi jó és nehéz pillanat fér bele ennyi esztendőbe. Nagy Róbertné Anita, a Női Misszió vezetője, Lelkipásztorunk felesége kérdezte Anna nénit elsőként arról, mikor és hogyan ismerkedtek meg a férjével. Az első szimpátia külső jegyek alapján, Anna nénink szép, hosszú szőke hajának volt köszönhető, ennek hatására határozta el Lajos bácsi, hogy udvarolni szeretne a kiszemelt fiatal hölgynek, aki pozitív választ adott. Ekkor még egyikük sem tért meg, Anna néni katolikus családban nőtt fel, Lajos bácsi szülei hívők voltak ugyan, de felcseperedve sokszor választotta inkább a munkát, mint a közösségbe való járást. Házasságuk nagyobb részét, körülbelül 40 évet úgy éltek együtt, hogy nem kötelezték még el az életüket Isten mellett, két fiú gyermekük született, László és Lajos. Sokat dolgoztak, kemény munkával keresték a kenyerüket, egymást támogatva, gyermekeiket nevelték, taníttatták. Anna néni elmondása szerint ebben az időszakban többször feljött egyik vagy másik részről annak a gondolata, hogy elválnak útjaik egymástól, a mindennapi élet problémáinak megoldásaként. Lajos bácsi anyukája hívő asszony volt, idős korára a gyülekezetbe való eljutását a fia és menye segítették. Mivel vidékről hozták be, inkább a gyülekezetben vártak rá az alkalom ideje alatt, és milyen jól tették, hiszen ennek hatására először Lajos bácsi szívét érint***e meg az Úr és bemerítkezett kb. 20 évvel ezelőtt. A rá következő évben pedig Anna néni is az Úr Jézus mellett döntött és fehér ruhát öltött magára, szintén alámerítkezett. Anyósa nagy örömmel fogadta, hogy már nem „csak” a menye, hanem a testvére is lett az Úrban. Ezek az emlékek és tapasztalatok bátoríthatnak mindenkit, aki hasonló helyzetben van arra, hogy érdemes és kell kitartanunk akkor is, ha házastársunkban esetleg nem velünk egyszerre születik meg ez a nagyon fontos döntés. Hiszen az Úr dolgozik. Ahogy mindketten elkötelezték magukat Isten mellett, komoly változás következett be a házasságukban is. Sosem mondták vagy gondolták azt innentől megoldásnak, hogy elváljanak egymástól, békés házas éveket tudnak azóta maguk mögött, kitartanak egymás mellett jóban-rosszban, egészségben-betegségben.
Anna néni egyik legfontosabb üzenete a házasságukról az volt számunkra, amit kiemelne és amiért a leginkább hálás, hogy EGYÜTT csinálták, amit csak lehetett. Lajos bácsival együtt végezték a sokszor megterhelő fizikai munkájukat, az otthoni, hosszú fóliákat együtt gondozták, fiaik segítségével. A gyermeknevelésben, még ha nem is minden apró részletben, de a főbb dolgokban egyetért***ek és igyekeztek egységes határokat szabni, tiszteletben tartani a másik döntését, nem nevelték őket a másik szülő ellen. A nevelésben az emlékek szerint inkább Apja volt a szigorúbb, Anna néni az engedékenyebb – ahogy ő fogalmazott. A fontos döntéseket is egyetértésben hozták meg, mint például amikor a debreceni házukat eladták és kiköltöztek Pallagra. Igyekeznek mindig együtt jönni a gyülekezetbe is. Az együtt végzett munka és eltöltött idő összekovácsolta a feleket.
Kérdésként érkezett Anitától, hogy vajon mit tehet egy feleség, hogy életre szóló, jó házasságban élhessen a párjával? Válaszként megtudtuk, hogy fontos volt Anna néninek, hogy mint feleség tudjon engedelmes lenni a férje iránt, elismerte mindig azt, amiben Lajos bácsinak volt jobb rálátása a dolgokra, abban tudta követni őt és úgy érzi, hogy megfelelő irányt mutatott a családjuk számára.
Végezetül négy fontos dolgot, feledhetetlen szót kötött Anna néni mindannyiunk lelkére, ami jó tanács lehet fiatal házasok vagy még a házasság előtt állók számára. Ezek segít***ek nekik minden nehéz helyzetben, döntésben, gyászban, amin végigmentek. Az ELFOGADÁS, a SZERETET, a MEGBOCSÁTÁS és a KITARTÁS. Még ha valamiben nem is értenek egyet, hagynak egymásnak egy kis időt és legkésőbb a következő reggeli ébredésnél már odaintegetnek egymásnak, gyakorolják a megbocsátást. Hangsúlyozta Anna nénink, hogy a jelenleg uralkodó korszellemmel ellentétben ki kell tartanunk egymás mellett, elfogadni egymást, szeretetben.
Kívánjuk, hogy ezen szavak kísérjék végig mindannyiunk házasságát és élhessünk ehhez hasonlóan sok és áldott évet együtt a férjeinkkel!

Cím

Vígkedvű Mihály Utca 47
Debrecen
4024

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Női Misszió - MPE Debrecen Belvárosi Gyülekezet új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás