Csepregi Római Katolikus Plébánia

Csepregi Római Katolikus Plébánia A csepregi Szent Miklós-templom és plébánia oldala. Plébános: Finta József, aki Csepreg mellett Szakony, Tormásliget plébánosi feladatait is ellátja.

Szerkesztő: dr. Vincze Györgyné Taál Eleonóra a Csepregi Plébániai Tanácsadó Testület tagja

Felhasznált fotók: saját, vagy a forrás megjelölésével

Úrnapjára készülünk. Hívjuk és várjuk a ministránsokat, az elsőáldozókat a szombati próbára 13:00 órakor a csepregi temp...
05/06/2026

Úrnapjára készülünk. Hívjuk és várjuk a ministránsokat, az elsőáldozókat a szombati próbára 13:00 órakor a csepregi templomba 2026. június 6-án.
Úrnapján, június 7-én vasárnap a szentmise 8:30 órakor kezdődik Csepregen, amelyet körmenet követ. Az elsőáldozó lányokon kívül várjuk főleg az alsó tagozatos lányokat virágot hinteni a körmeneten.
Úrnapján Szakonyban a szentmise 16:00 órakor kezdődik és körmenettel zárul.

"Imádlak és áldlak, Isten, rejtelem.
Kenyér- és borszínben titkon vagy jelen.
Néked szívem, lelkem átadja magát,
mert téged szemlélve elveszti magát."
https://nepenekgyujtemeny.keesz.hu/imadlak-es-aldlak

04/06/2026
Mai napon 16:30-kor megszólalnak a harangok🙏🏻.Meghívás érkezett:Szombaton, 2026. június 6-án 16:00 órakor lesz megemléke...
04/06/2026

Mai napon 16:30-kor megszólalnak a harangok🙏🏻.
Meghívás érkezett:

Szombaton, 2026. június 6-án 16:00 órakor lesz megemlékezés Csepregen a Trianon Emlékhelyen. 🙏🏻

Fotó forrása: Székelyföld és Erdély FB oldal

„Az, hogy valaki közel van-e az Istenhez vagy távol tőle, az emberen múlik, mert Isten mindenütt jelen van.”— Aranyszájú...
02/06/2026

„Az, hogy valaki közel van-e az Istenhez vagy távol tőle, az emberen múlik, mert Isten mindenütt jelen van.”
— Aranyszájú Szent János

„Közeledjetek Istenhez, és Ő is közeledni fog hozzátok.” (Jak 4,8)

31/05/2026

A Szentháromság vasárnapjára, Szalézi Szent Ferenc fohásza:
Dicsőség az Atyának, ki engem mindenhatóságával a semmiből, s a maga képére és hasonlatosságára teremtett.
Dicsőség a Fiúnak, ki bölcsességével megszabadított az örök kárhozattól, s nekem a mennyország kapuit megnyitotta.
Dicsőség a Szentléleknek. ki irgalmával a keresztségben megszentelt és bőséges kegyelmével nap-nap után megszentelésemen munkálkodik.
Dicsőség a teljes Szentháromság egy Istennek, miképpen kezdetben volt, úgy most és mindörökké, ámen.

Szentháromság vasárnapján
31/05/2026

Szentháromság vasárnapján

A héten, az egyik osztálykirándulás alkalmával ezzel a mondattal találkoztam egy bögrén: „Már nem az a fontos, hogy igazam legyen, hanem hogy igaz legyek.” Fiatalabb korunkban gyakran szeretnénk megvédeni a véleményünket, bizonyítani az igazunkat, megmutatni, hogy jól látjuk a dolgokat. Néha egy vita végén nem is az a fontos, hogy megértsük a másikat, hanem hogy mi kerüljünk ki győztesen. De az évek múlásával lassan ráébredünk, hogy az élet legfontosabb kérdései nem arról szólnak, hogy kinek volt igaza, hanem arról, hogy mennyire tudtunk szeretni, mennyire akartunk boldoggá tenni másokat, mennyire tudtunk hűségesek maradni az igazsághoz, és mennyire lettünk olyan emberekké, amilyennek Isten megálmodott bennünket.
Szentháromság vasárnapján különösen is ezt az igazságot szemléljük. Nem egy matematikai képletet ünneplünk, nem egy teológiai meghatározást, hanem azt a titkot, hogy Isten szeretetközösség. Az Atya, a Fiú és a Szentlélek örök szeretetkapcsolatban élnek egymással. Éppen ezért a kereszténység középpontjában a szeretet áll. Az a szeretet, amely nem önmagát keresi, nem a maga igazát hajtogatja, hanem ajándékká válik a másik számára.
A mai evangéliumban Jézus Nikodémusnak mondja: „Úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta oda, hogy mindaz, aki benne hisz, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.” Ha megállunk egy pillanatra, szinte felfoghatatlan, amit ezek a szavak mondanak. Isten nem távolról szemléli az embert. Nem elégedetten nyugtázza, hogy neki volt igaza, amikor figyelmeztette az embert a bűn következményeire. Nem mondja: „Látjátok, megmondtam.” Nem a saját igazának bizonyítása érdekli. Sokkal fontosabb számára az ember megmentése.
Milyen különös! Nekünk gyakran fontosabb az, hogy igazunk legyen, mint az, hogy kapcsolatban maradjunk egymással. Isten számára viszont fontosabb volt a kapcsolat helyreállítása, mint saját igazságának érvényesítése. Tudta, hogy az ember eltávolodott tőle. Tudta, hogy a bűn pusztítja az életet. Tudta, hogy az ember önmagát sodorja veszélybe. Mégsem az ítéletet küldte először, hanem a Fiát. Nem a büntetést, hanem az irgalmat. Nem az elutasítást, hanem a megváltást.
A Szentháromság titkában ezt a szeretetet szemléljük. Az Atya odaadja a Fiút. A Fiú önmagát adja értünk a kereszten. A Szentlélek pedig ma is betölti a szívünket, hogy képesek legyünk szeretni. Az egész üdvtörténet arról szól, hogy Isten nem önmagát akarja bizonyítani, hanem bennünket akar felemelni.
Talán ezért olyan fontos ez a mondat a lelki életben: „Már nem az a fontos, hogy igazam legyen, hanem hogy igaz legyek.” Az igaz ember nem az, aki mindig hibátlan. Nem az, aki minden kérdésre tudja a választ. Nem az, aki minden vitát megnyer. A Szentírás szerint az igaz ember az, aki Istenhez tartozik. Aki hagyja, hogy Isten formálja a szívét. Aki tud bocsánatot kérni. Aki tud megbocsátani. Aki képes elengedni a sértettségét. Aki nem a saját győzelmét keresi, hanem a szeretet győzelmét.
Hányszor történik meg velünk, hogy ragaszkodunk a saját igazunkhoz, miközben közben elveszítjük a békénket. Hányszor van, hogy egy családi vitában, egy munkahelyi konfliktusban vagy akár egy egyházi közösségben fontosabb lesz az utolsó szó, mint az egymás iránti szeretet. És ilyenkor Jézus csendben emlékeztet bennünket arra, hogy ő nem azért jött, hogy elítélje a világot, hanem hogy üdvözítse. Nem azért jött, hogy győzzön az ember felett, hanem hogy megnyerje az ember szívét. A Szentháromság vasárnapja arra hív bennünket, hogy belépjünk ebbe a szeretetközösségbe. Hogy egyre kevésbé akarjunk mindig igazat adni magunknak, és egyre inkább akarjunk igaz emberekké válni. Olyan emberekké, akikben tükröződik az Atya irgalma, a Fiú önátadó szeretete és a Szentlélek békéje.

Május utolsó vasárnapján is összejöttek a csepregi hívek Szűz Máriát köszönteni a Szentkúti-kápolnában. Ma különösen is ...
31/05/2026

Május utolsó vasárnapján is összejöttek a csepregi hívek Szűz Máriát köszönteni a Szentkúti-kápolnában. Ma különösen is a gyermekekért, az ifjúságért imádkoztak.
Ezen az oldalon találhatunk imákat a gyermekekért, fiatalokért:
https://szolgalohittan.hu/+KONYVTAR/Ima-Albumok/Ima+Gyerekekert.htm #:~:text=Ima%20az%20ifj%C3%BAs%C3%A1g%C3%A9rt%E2%80%A6..,Mondjunk%20nemet%20v%C3%A9gre%20a%20hitetlens%C3%A9gnek%2C

"Emlékezz! Egy mécses imbolygó lángja;Egy néma, fedetlen főhajtás;Részvét és mélységes tisztelet!A magyar nemzet fiai so...
31/05/2026

"Emlékezz! Egy mécses imbolygó lángja;
Egy néma, fedetlen főhajtás;
Részvét és mélységes tisztelet!
A magyar nemzet fiai soha nem hunyhatnak szemet
Hőseink dicső tettei felett!"
(Albert Ferenc: Emlékezz!)

Szeretettel hívnak és várnak minden érdeklődőt az előadásra.
30/05/2026

Szeretettel hívnak és várnak minden érdeklődőt az előadásra.

27/05/2026

Ezt ma különösen fontos újra kimondani 👇

Cím

Széchenyi Tér 25
Csepreg
9735

Telefonszám

+3694365052

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Csepregi Római Katolikus Plébánia új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás

Kategória