10/04/2026
Örömmel írjuk, hogy a csákvári gyülekezetben meglévő napelemes rendszerünk két darab energiatárolóval, és a hozzájuk kapcsolódó vezérlővel bővült. Ennek köszönhetően immár nemcsak az energia megtermelésére van lehetőségünk, hanem annak tárolására és hatékony felhasználására is. A fejlesztés megvalósításához nagy segítséget jelentett a RÓSÁNÉKATÉKA pályázaton elnyert 1.240.000 Ft összegű támogatás.
A projektünk célja egyszerű:
- kevesebb kiszolgáltatottság az energiaszolgáltatóknak
- több önállóság
- alacsonyabb költségek hosszú távon
- teremtésvédelem
Ez harmonizált a pályázati kiírás fenntarthatósági céljaival is. Az MKKP fontos célként tekint a fenntartható energiagazdálkodás támogatására, a helyi közösségek önállóságának erősítésére és a kiszolgáltatottság csökkentésére. A helyben megtermelt energia helyben történő felhasználása, valamint az ehhez szükséges eszközök elérhetősége alapvető közérdek, amely hozzájárul a kiszámíthatóbb és fenntarthatóbb működéshez.
Az energiatároló a mai napon átadásra került Paszicsnyek János - MKKP bicskei képviselő, a fejér vármegyei közgyűlés MKKP - Fejér megye tagja, Fejér vármegye 3. OEVK képviselőjelölt jelenlétében.
Köszönjük a támogatást, amely a magánadományokkal együtt t***e lehetővé a beruházás teljes körű megvalósítását. Ezúton mondunk köszönetet az erre a célra beérkezett magánadományokért is, amelyek összértéke közel félmillió forintot tett ki.
A nap már eddig is mindent beleadott. Ideje, hogy mi is jobban gazdálkodjunk vele.