17/06/2026
TANÉVZÁRÓ ÉS EGYBEN BÚCSÚ-ISTENTISZTELET - JÚNIUS 21. 10:00 - CEGLÉDI EVANGÉLIKUS TEMPLOM
10 év szolgálat után Budapesten folytatom tovább a lelkészi szolgálatomat. Rengeteg szép emléket, élményt és szeretetet kaptam Cegléden. Fiatalon, 25 évesen kerültem ide – ez volt az első gyülekezet, amelyet önállóan, Isten segítségével és a presbitériummal karöltve vezethettem. Hálás szívvel gondolok erre az időszakra.
Itt váltam azzá, aki ma vagyok. Isten vezetett ezen az úton, és hiszem, hogy most is Ő vezet tovább. Hálás vagyok a gyülekezetnek, a városnak, mindazoknak, akikkel együtt szolgálhattam, imádkozhattam, örülhettem és nehézségeket hordozhattam.
Az idei tanév pedig különösen izgalmas volt számunkra a „Hit és tudomány” témája köré épülő alkalmak miatt. Sok tudósról, felfedezésről és érdekességről hallhattunk együtt, miközben újra és újra megtapasztalhattuk, hogy a hit és a tudomány nem egymás ellenségei, hanem közösen vezethetnek bennünket a teremtett világ csodáinak megértéséhez. És a közös gondolkodás nem ér véget: a nyári táborban tovább folytatjuk ezt az izgalmas utazást.
A tanévzáró istentiszteleten ezt a gondolatot foglaljuk össze Pál apostol szavaival: „Most tükör által homályosan látunk…” (1Kor 13,12). Sok mindent még csak részben értünk, sok kérdésre keressük a választ – de hisszük, hogy Isten ma is vezet bennünket a megismerés útján.
A tanévzáró istentiszteletet eredetileg június 14-re terveztük, azonban a Laska Fesztivál miatt június 21-re került át. Ezen az alkalmon lezárjuk a tanévet, én pedig szeretnék elköszönni a gyülekezettől, Tőletek. Nem végleg… mert a kapcsolatok, az emlékek és az egymásért mondott imádságok megmaradnak.
Szeretettel várunk mindenkit 2026. június 21-én, vasárnap 10 órakor a Ceglédi Evangélikus Templomban.