24/05/2026
Majális
Május 17-én került sor – a csemői Urunk mennybemenetele templom búcsúja alkalmából - a templom melletti téren az egyházközségi majálisra. A rendezvény a csemői, nyàrsapàti és ceglédi katolikus közösség közös együttléteként szerveződött. Az esemény szervezése már hónapokkal előtte elkezdődött a szülői és egyházközségi csoportokban. Az utolsó hetekben többször megvitattuk, hogy ki milyen feladatot tud vàllalni, az egyes eszközöket és alapanyagokat honnan fogjuk beszerezni.
A rendezvény előtti napokban folyamatosan aggodalommal figyeltük a meteorológiai előrejelzéseket, ugyanis éppen ezen héten köszöntött be az aranyat érő májusi eső térségünkbe. A földeken nagyon nagy szükség volt már erre a csapadékra, de az aggodalmunk miatt Tamás atya mindenkit arra kért, hogy imádkozunk a száraz időért vasárnapra. Az utolsó pillanatig borús idő volt, de ezen a reggelen az égiek meghallgattàk az imàkat, elàllt az eső, és néha még a nap is megmutatta olykor magát.
A misét az Ég madarai és Dúr-moll Gyermekkar csodálatos éneke t***e még meghittebbé. A kondérokban már korán reggel főzni kezdték a közel 200 főre készülő babgulyást. Hàlàs köszönetünk a sok szorgos segítőnek, akik kiskuktaként segítették a 3 "főszakàcsot", Dr. Kàrpáti Làszlót és feleségét, Editet és Simon Andrásnét. A felajánlások, támogatások nélkül ez a csodálatos nap nem jöhetett volna létre, hálásan köszönünk mindent! A sok segítőnek külön köszönetünket fejezzük ki, akik már mise előtt pakolták a padokat és az asztalokat. A cserkészek felajánlását, akiktől megkaptuk a sátrat, ha eső lenne, valamint Csemő Község Önkormányzatának, akik a helyet és a padokat biztosították számunkra. (Bezzegné Bakos Krisztina)