Budapest-Zuglói Református Egyházközség

Budapest-Zuglói Református Egyházközség "A reménységben örvendezzetek, a nyomorúságban legyetek kitartók, az imádkozásban állhatatosak."

(Róma 12,12)

Istentiszteletek:
Vasárnap
- 8:00 (templom)
- 10:00 (templom)

Csütörtök
- 18:00 (gyülekezeti terem)

Mai istentiszteletünkön Nt. Szűcs Tamara a Jn 3,1-13 alapján hirdette az Igét: Volt a fa­ri­ze­u­sok kö­zött egy Ni­ko­d...
31/05/2026

Mai istentiszteletünkön Nt. Szűcs Tamara a Jn 3,1-13 alapján hirdette az Igét: Volt a fa­ri­ze­u­sok kö­zött egy Ni­ko­dé­mus nevű em­ber, a zsi­dók egyik ve­ze­tő em­be­re. Ő egy éj­jel el­ment Jé­zus­hoz, és így szólt hoz­zá: "Mes­ter, tud­juk, hogy Is­ten­től jöt­tél ta­ní­tó­ul, mert sen­ki sem ké­pes meg­ten­ni azo­kat a je­le­ket, ame­lye­ket te te­szel, ha­csak nincs vele az Is­ten." Jé­zus így vá­la­szolt: "Bi­zony, bi­zony, mon­dom né­ked: ha va­la­ki nem szü­le­tik újon­nan, nem lát­hat­ja meg az Is­ten or­szá­gát." Ni­ko­dé­mus ezt kér­dez­te tőle: "Ho­gyan szü­let­he­tik az em­ber, ami­kor vén? Be­me­het any­ja mé­hé­be és meg­szü­let­he­tik is­mét?" Jé­zus így fe­lelt: "Bi­zony, bi­zony, mon­dom né­ked, ha va­la­ki nem szü­le­tik víz­től és Lé­lek­től, nem me­het be az Is­ten or­szá­gá­ba. Ami test­től szü­le­tett, test az, és ami Lé­lek­től szü­le­tett, lé­lek az. Ne cso­dál­kozz, hogy ezt mond­tam ne­ked: Újon­nan kell szü­let­ne­tek. A szél arra fúj, amer­re akar; hal­lod a zú­gá­sát, de nem tu­dod, hon­nan jön, és hova megy: így van min­den­ki, aki a Lé­lek­től szü­le­tett." Ni­ko­dé­mus meg­kér­dez­te tőle: "Ho­gyan tör­tén­het meg mind­ez?" Jé­zus így vá­la­szolt: "Te Iz­rá­el ta­ní­tó­ja vagy, és ezt nem tu­dod? Bi­zony, bi­zony, mon­dom né­ked: amit tu­dunk, azt szól­juk, és amit lát­tunk, ar­ról te­szünk bi­zony­sá­got, de nem fo­gad­já­tok el a mi bi­zony­ság­té­te­lün­ket.Ha a föl­di dol­gok­ról szól­tam nek­tek, és nem hisz­tek, ak­kor ho­gyan fog­tok hin­ni, ha majd a mennye­i­ek­ről szó­lok nek­tek? Mert nem ment fel a menny­be sen­ki, csak az, aki a menny­ből szállt le, az Em­ber­fia."

Nikodémus farizeusként nem mutatkozhatott Jézussal, ezért ment hozzá este, napnyugta után. Ill. az elmélyülés, beszélgetés, igetanulmányozás ideje is ez volt. Két más gyökerű világ találkozásának a tanúi vagyunk.
Megvan-e bennünk a megismerés vágya? Szánunk-e időt Istenre? Merünk-e kérdéseket feltenni?
Nikodémus képzett tanító volt, de megérezte hogy Jézusban több jött el, mint ismeret és tudás.
Jézus az újjalászületésről beszél, ami gyökeres változást hoz. Amiben a szívünk, lényünk teljesen megváltozik. Ez nem toldozgatás, foldozgatás, hanem teljesen új.
Nem tudjuk, ennek a beszélgetésnek mi lett a következménye. Amikor mi is bizonyságot teszünk, nem tudjuk, hogy mi lesz a hatása. De az biztos, hogy Jézus közelsége mindenkire hatással van. Engedjük, hogy hasson ránk és változást hozzon az életünkbe!

Pünkösdhétfői istentiszteletünkön Nt. Szűcs Tamara az Efézus 3,14-21 alapján hirdette az Igét: "Ezért meg­haj­tom tér­de...
25/05/2026

Pünkösdhétfői istentiszteletünkön Nt. Szűcs Tamara az Efézus 3,14-21 alapján hirdette az Igét: "Ezért meg­haj­tom tér­de­met az Atya előtt, aki­ről ne­vét kap­ja min­den nem­zet­ség mennyen és föl­dön: adja meg nek­tek di­cső­sé­gé­nek gaz­dag­sá­ga sze­rint, hogy ha­tal­ma­san meg­erő­söd­jék ben­ne­tek a bel­ső em­ber az ő Lel­ke ál­tal; hogy a Krisz­tus lak­jék szí­ve­tek­ben a hit ál­tal, a sze­re­tet­ben meg­gyö­ke­rez­ve és meg­ala­poz­va ké­pe­sek le­gye­tek fel­fog­ni min­den szent­tel együtt: mi a szé­les­ség és hosszú­ság, ma­gas­ság és mély­ség; és így meg­is­mer­jé­tek Krisz­tus­nak min­den is­me­re­tet meg­ha­la­dó sze­re­te­tét, hogy tel­jes­ség­re jus­sa­tok, az Is­ten min­dent át­fo­gó tel­jes­sé­gé­ig. Aki pe­dig min­dent meg­te­het sok­kal bő­sé­ge­seb­ben, mint ahogy mi kér­jük vagy gon­dol­juk, a ben­nünk mun­kál­ko­dó erő sze­rint: azé a di­cső­ség az egy­ház­ban Krisz­tus Jé­zus ál­tal nem­ze­dék­ről nem­ze­dék­re, örök­kön-örök­ké. Ámen."

Mi emberek, a tudás bűvöletében akarunk élni. Az Istennel való kapcsolat viszont a felfoghatatlan kategóriába tartozik. Isten szeretné, ha megismernénk Őt, és sokat tudnánk Róla.
Isten megismerhető - egy határig. Hatalma, terve túlmutat a mi életünkön, gondolatainkon.
Felfoghatatlan, ahogy Isten bennünk munkálkodik. Ez a Szentlélek munkája. Nem tudjuk befolyásolni, nem tudunk neki parancsolni.
Felfoghatatlan, hogy Isten szeret bennünket. Minden hibánk ellenére szeret. A jövőben sem történhet semmi olyan, ami elszakíthat Isten szeretetétől.
Felfoghatatlan, hogy Isten meg akar bennünket ajándékozni. Azt készítette el nekünk, amit el sem tudunk képzelni. Arra tanít, hogy Nála van minden ajándék és kegyelem. A legfőbb ajándék pedig Krisztus.

Ma 8 felnőtt testvérünk tett konfirmációi fogadalmat, Isten áldását kérjük életükre!

Áldott pünkösdöt kívánunk minden kedves testvérünknek!

Pünkösdvasárnapi istentiszteletünkön Nt. Szőke János az ApCsel 2,36 alapján hirdette az Igét: "Tud­ja meg te­hát Iz­rá­e...
24/05/2026

Pünkösdvasárnapi istentiszteletünkön Nt. Szőke János az ApCsel 2,36 alapján hirdette az Igét: "Tud­ja meg te­hát Iz­rá­el egész háza tel­jes bi­zo­nyos­ság­gal, hogy Úrrá és Krisz­tus­sá tet­te őt az Is­ten: azt a Jé­zust, akit ti ke­reszt­re fe­szí­tet­te­tek."

A Pünkösd bizonysága annak, hogy Jézus élő és cselekvő Úr, aki ma is jelen van és nem hagy magunkra. Erőt ad, bátorít, és a Lélek által pártfogót küldött.
Az első pünkösd óta új távlatok nyílnak. Sok minden miatt aggódunk, félünk, szorongunk, kiábrándultak vagyunk, de Isten mennyei megoldást kínál.
A pünkösd nem egyszeri alkalom. Isten azóta is adni akarja áldását és békességét számunkra.
Emberi feltétele is van az áldásnak: egy szívvel és egy akarattal, imádkozva várni az ígéret beteljesülését.
Isten az első pünkösdkor Szentlelke által megragadott és útnak indított egy tanítványi csoportot. Ők szabadok lettek a félelmeiktől és hirdették Jézus halálát, feltámadását, őszinte bűnbánatra hívtak mindenkit, mert megértették, miért kellett Jézusnak halálra adatnia.
Nem kell tovább várnunk, az isteni ígéretek beteljesedtek. Isten üdvtervének újabb része vált láthatóvá.
A Lélek munkája látható Péter igehirdetésében, a 3000 ember megtérésében. Ő tehet minket is tanúkká, Ő nyithat meg szíveket.
Mennyire teljes Jézus munkája az életedben? Eljött-e már a Szentlélek az életünkbe? Bennünk van-e a tanúság Lelke?

Áldott Pünkösdöt kívánunk minden kedves testvérünknek!

A mai 10 órás konfirmációi istentiszteleten Nt. Szőke János a Márk 10,17-22 alapján hirdette az Igét: "Ami­kor út­nak in...
17/05/2026

A mai 10 órás konfirmációi istentiszteleten Nt. Szőke János a Márk 10,17-22 alapján hirdette az Igét: "Ami­kor út­nak in­dult, oda­fu­tott hoz­zá egy em­ber, és térd­re bo­rul­va előt­te, azt kér­dez­te tőle: "Jó Mes­ter, mit te­gyek, hogy el­nyer­jem az örök éle­tet?" Jé­zus így szólt hoz­zá: "Mi­ért mon­dasz en­gem jó­nak? Sen­ki sem jó az egy Is­te­nen kí­vül. Tu­dod a pa­ran­cso­la­to­kat: Ne ölj, ne pa­ráz­nál­kodj, ne lopj, ne ta­nús­kodj ha­mi­san, ne ká­ro­síts meg sen­kit, tisz­teld apá­dat és anyá­dat." Az pe­dig ezt mond­ta neki: "Mes­ter, mind­eze­ket meg­tar­tot­tam if­jú­sá­gom­tól fog­va." Jé­zus mi­u­tán rá­te­kin­tett, meg­ked­vel­te, és ezt mond­ta neki: "Egy va­la­mi hi­ány­zik még be­lő­led: menj, add el, amid van, és oszd szét a sze­gé­nyek kö­zött, ak­kor kin­csed lesz a menny­ben; az­után jöjj, és kö­vess en­gem." A vá­lasz mi­att el­bo­rult az em­ber arca, és szo­mo­rú­an tá­vo­zott, mert nagy va­gyo­na volt. Jé­zus ek­kor kö­rül­né­zett, és így szólt ta­nít­vá­nya­i­hoz: "Mi­lyen ne­he­zen men­nek be Is­ten or­szá­gá­ba a gaz­da­gok!"

Mi mit kérdeznénk Jézustól, ha ott állnánk Vele szemben?
A gazdag ifjú Jézus tanácsát kérte. A tudása megvolt, képzett volt, de valami hiányzott az életéből.
Jézus válasza után az ifjú szomorúan távozott. Nem a gazdagság volt a baj, hanem hogy jobban ragaszkodott ahhoz, mint Jézushoz. Őt csak teljes odaadással, önátadással lehet követni.
A tudáson túl kell még valami, amitől igazi tanítványok leszünk. Nem a tudástól leszünk jó hívők, hanem a Jézussal megélt személyes kapcsolattól.
A konfirmáció egy egész életen át tartó tanulás és fejlődés kezdete.
Jézusra mindig számíthatunk, Őt mindig lehet kérdezni, hogy mit tegyünk, mi a helyes, hogyan döntsünk. Ő mindig vezet az örök élet és az örök értékek felé.
Meglátjuk-e Jézus szeretetét és Vele tartunk vagy szomorúan tavozunk Tőle?
Akarsz-e Jézushoz tartozni?

26 fiatal testvérünk tett ma fogadalmat és kötelezte el magát Jézus követésére. Isten áldását kérjük életükre.

A mai istentiszteleten Nt. Szűcs Tamara a Jakab 1,22-27 alapján hirdette az Igét: "Le­gye­tek az igé­nek cse­lek­vői, ne...
10/05/2026

A mai istentiszteleten Nt. Szűcs Tamara a Jakab 1,22-27 alapján hirdette az Igét: "Le­gye­tek az igé­nek cse­lek­vői, ne csu­pán hall­ga­tói, hogy be ne csap­já­tok ma­ga­to­kat. Mert ha va­la­ki csak hall­ga­tó­ja az igé­nek, de nem cse­lek­szi, olyan, mint az az em­ber, aki a tü­kör­ben nézi meg az ar­cát. Meg­né­zi ugyan ma­gát, de el­megy, és nyom­ban el is fe­lej­ti, hogy mi­lyen volt. De aki a sza­bad­ság tö­ké­le­tes tör­vé­nyé­be te­kint bele, és meg­ma­rad mel­let­te, úgy­hogy nem fe­le­dé­keny hall­ga­tó­ja, ha­nem te­vé­keny meg­va­ló­sí­tó­ja: azt bol­dog­gá te­szi cse­le­ke­de­te. Ha va­la­ki azt hi­szi, hogy ke­gyes, de nem fé­ke­zi meg a nyel­vét, ha­nem még ön­ma­gát is be­csap­ja, an­nak a ke­gyes­sé­ge hi­á­ba­va­ló. Tisz­ta és szep­lőt­len ke­gyes­ség az Is­ten és Atya előtt ez: meg­lá­to­gat­ni az ár­vá­kat és az öz­ve­gye­ket nyo­mo­rú­sá­guk­ban, és tisz­tán meg­őriz­ni az em­ber­nek ön­ma­gát a vi­lág­tól."

Jakab levele az egyik legvitatottabb könyv a Bibliában. Előtérbe helyezi az emberi tetteket és kissé háttérbe szorul a kegyelem ajándék jellege.
A kegyelem és a tettek szerves egységet alkotnak.
Nem egy helyi gyülekezethez szól ez a levél, hanem a hétköznapokban hitüket megélőkhöz, azaz hozzánk is.
Hallgatjuk, olvassuk Isten igéjét, az igemagyarázatot, és ez kapcsolatfelvétel Istennel. Amit hallunk, abból viszont nem sok marad meg. Tartósabb, amit leírunk, még inkább, amit cselekszünk.
Jakab ír a belénk oltott igéről is. A beoltást a kertészek munkájából ismerjük. Eleinte elkülönül a két növény, majd egyek lesznek. Vannal vadhajtások is, amiket le kell metszeni.
A legáldottabb a termést hozó ige. A cél, hogy áldásos életünk legyen. Jó termés lehet a beszédünk, egymással való törődésünk, gondoskodásunk.
Legyen életünk bizonyságtevő, aktív élet, hétköznapi istentisztelet!

A mai istentiszteleten Nt. Karácsony Gyöngyi az 1 Sám 1,27-28 alapján hirdette az Igét: "Ezért a gyer­me­kért imád­koz­t...
03/05/2026

A mai istentiszteleten Nt. Karácsony Gyöngyi az 1 Sám 1,27-28 alapján hirdette az Igét: "Ezért a gyer­me­kért imád­koz­tam, és az Úr tel­je­sí­tet­te ké­ré­se­met, amit kér­tem tőle. Én vi­szont fel­aján­lom az Úrnak. Le­gyen egész éle­té­re fel­ajánl­va az Úrnak! És ott imád­ták az Urat."

A mai vasárnap az édesanyák vasárnapja.
Egy bibliai édesanya, Anna képében egy olyan anyát ismerünk meg, aki minden körülmény közepette bízik Istenben.
Anna gyermektelen volt, ez akkoriban különösen fájdalmas volt, a gyermeket Isten ajándékának tekintették. Kilátástalan helyzetben volt. Kérdés volt, hogy tud-e várni, ki tud-e tartani. De Isten akkor is munkálkodik, amikor nem látjuk. Ő soha nem hagyja el azokat, akik Benne bíznak.
Olyan anyát látunk, aki imádkozik a gyermekéért és érte felelősséget vállal. Felelősség, hogy milyen példát adunk gyermekeinknek. A legfőbb cél pedig, hogy Isten dicsőségére, szolgálatára, tiszteletére neveljük öket. Hitre nevelni az tud, aki maga is hitben él.
Olyan anyát látunk, aki fogadalmat tesz és teljesíti is azt. Anna tudta, hogy Istennek terve van a gyermekével. Ö megtette, ami az ő feladata volt. Nem tudjuk, gyermekeink élete hogyan alakul, de Isten tudja.
Hitünk megmutatkozik a következő generációk életében. A hitre nevelés felelősség, lehetőség, ajándék.

A mai istentiszteleten Nt. Szőke János a Róma 8,31-32 alapján hirdette az Igét: "Mit mond­junk te­hát erre? Ha Is­ten ve...
26/04/2026

A mai istentiszteleten Nt. Szőke János a Róma 8,31-32 alapján hirdette az Igét: "Mit mond­junk te­hát erre? Ha Is­ten ve­lünk, ki le­het el­le­nünk? Aki tu­laj­don Fiát nem kí­mél­te, ha­nem mind­nyá­jun­kért oda­ad­ta, hogy­ne aján­dé­koz­na ne­künk vele együtt min­dent?"

Isten a jelenlétét ígéri, azt, hogy velünk van. Senki és semmi nem lehet ellenünk. Az Örökkévaló ígéri ezt, aki irgalmas, türelmes, hatalmas, szeretete nagy. Ez az Isten van velünk. És Ő ma is ilyen.
Isten Krisztust adta értünk. Ez az Ő szövetsége és elkötelezettsége. Akik hisznek Krisztusban, felvétetnek ebbe a szövetségbe és elmondhatják: "Isten velem van."
Biztosít minket, hogy nem feledkezik meg rólunk, bizhatunk Benne. Ragadjuk meg ezt az igazságot!
A Mindenható a mi pajzsunk! Ez elűzi a félelmet és erőt ad a harchoz.
Isten már mindent odaadott nekünk Krisztusban és Vele együtt megkapunk mindent. És semmi sem ragadhat ki minket az Ő kezéből. Diadalmaskodunk az altal, Aki szeret! Ő mindent felülmúló győzelmet ad.

A mai istentiszteleten Nt. Szűcs Tamara az 1Pét 2,20-25 alapján hirdette az Igét: "El­len­ben ha ki­tar­tó­an cse­lek­sz...
19/04/2026

A mai istentiszteleten Nt. Szűcs Tamara az 1Pét 2,20-25 alapján hirdette az Igét: "El­len­ben ha ki­tar­tó­an cse­lek­szi­tek a jót, és tű­ri­tek érte a szen­ve­dést, az ked­ves az Is­ten sze­mé­ben.Hi­szen erre hí­vat­ta­tok el, mi­vel Krisz­tus is szen­ve­dett ér­te­tek, és pél­dát ha­gyott rá­tok, hogy az ő nyom­do­ka­it kö­ves­sé­tek: ő nem tett bűnt, ál­nok­ság sem hagy­ta el a szá­ját, mi­kor gya­láz­ták, nem vi­szo­noz­ta a gya­lá­zást; ami­kor szen­ve­dett, nem fe­nye­ge­tő­zött, ha­nem rá­bíz­ta ezt arra, aki igaz­sá­go­san ítél. Bű­ne­in­ket maga vit­te fel tes­té­ben a fára, hogy mi­u­tán meg­hal­tunk a bű­nök­nek, az igaz­ság­nak él­jünk: az ő se­bei ál­tal gyó­gyul­ta­tok meg. Mert olya­nok vol­ta­tok, mint a té­vely­gő ju­hok, de most meg­tér­te­tek lel­ke­tek pász­to­rá­hoz és gond­vi­se­lő­jé­hez."

A mai vasárnap a "Jó pásztor" vasárnapja vagy "az Úr irgalma" vasárnap.
Az irgalmasság nagylelkűség, jóság, segítőkészség, gondoskodás - olyan, ami törődik a jövővel is.
A jézusi irgalom életet formál, mert Jézus példát adott rá. Arról is gondoskodott, hogy az életünk megváltozzon, legyen holnapunk, jövőnk. A jézusi minta: "Kövess engem!" Ne Jézus helyébe akarjunk lépni, hanem az Ő nyomába! Ez az engedelmesség.
Életet formál, mert Jézus elveszi a bűnt és gyógyít. A megváltás kiszakít az emberi erővel meg nem oldható spirálból. Van mód a változásra, a halál felé sodródásból új élet lehet.
Életet formál, mert Jézus megújította a kapcsolatot Isten és ember között. Így menekülés helyett hazatalálhatunk és mindennapos, élő kapcsolatban lehetünk Ővele.

A mai istentiszteletünkön testvérgyülekezetünk, a skóciai Forfar város East, Old and Inverarity gyülekezetének lelkésze,...
12/04/2026

A mai istentiszteletünkön testvérgyülekezetünk, a skóciai Forfar város East, Old and Inverarity gyülekezetének lelkésze, Thomas MacGregor hirdette az Igét a János 17,20-23 alapján: "De nem ér­tük kö­nyör­gök csu­pán, ha­nem azo­kért is, akik az ő sza­vuk­ra hisz­nek én­ben­nem; hogy mind­nyá­jan egyek le­gye­nek úgy, aho­gyan te, Atyám, én­ben­nem, és én te­ben­ned, hogy ők is ben­nünk le­gye­nek, hogy el­higgye a vi­lág, hogy te küld­tél el en­gem. Én azt a di­cső­sé­get, ame­lyet ne­kem ad­tál, ne­kik ad­tam, hogy egyek le­gye­nek, ahogy mi egyek va­gyunk:
én őben­nük és te én­ben­nem, hogy tö­ké­le­te­sen eggyé le­gye­nek, hogy fel­is­mer­je a vi­lág, hogy te küld­tél el en­gem, és úgy sze­ret­ted őket, aho­gyan en­gem sze­ret­tél."

Jó, hogy most együtt lehet a két gyülekezet, a forfari és a zuglói. Két gyülekezet, mégis egy test. Különbözőek vagyunk, egyediek, mégis közös az üzenet, amit közvetítünk. A különbözőség nem tűnik el, mégis felfedezhetjük az egységet.
Élhetünk egy nagy városban vagy kicsiben, nagy vagy kis gyülekezetben, mégis ugyanazt a történetet mondjuk el. A gyökér, a forrás ugyanaz. Ugyanazon az alapon állunk, ugyanaz ad reményt. Jézus közöttünk van, Isten rajta keresztül mutatta meg a szeretetét irántunk. Jézus halála és feltámadása nem csak egy epizód ebben a történetben. Ez egy új kezdet számunkra, ami bátorságot és reményt ad. Nem a halálé az utolsó szó.
Nem különálló közösségek vagyunk, hanem a feltámadt Krisztus közössége.
Jézus itt mindenkiért imádkozik. Értünk is.
Bár messze vagyunk egymástól, mi is imádkozunk egymásért, gondolunk egymásra. Adjunk hálát egymásért es a Krisztusban való közösségért!

Köszönjük Rev. Thomas MacGregor szolgálatát, köszöntjük testvérgyülekezetünk tagjait és Isten áldását kérjük mindnyájukra!
https://www.facebook.com/share/1Cvtdfuo7f/

Húsvéthétfői istentiszteletünkön Nt. Szűcs Tamara az 1Sám 2,1-10 alapján hirdette az Igét: "Ak­kor így imád­ko­zott Anna...
06/04/2026

Húsvéthétfői istentiszteletünkön Nt. Szűcs Tamara az 1Sám 2,1-10 alapján hirdette az Igét: "Ak­kor így imád­ko­zott Anna: Örven­dez szí­vem az Úrban, vissza­ad­ta erő­met az Úr. Fel­nyílt a szám el­len­sé­ge­im el­len, mert örül­he­tek sza­ba­dí­tá­sod­nak. Nincs olyan szent, mint az Úr, raj­tad kí­vül sen­ki sin­csen, nincs olyan kő­szik­la, mint a mi Is­te­nünk. Ne be­szél­je­tek oly so­kat, büsz­kén, gő­gö­sen, ne hagy­ja el szá­to­kat kér­ke­dő szó! Hi­szen min­den­tu­dó Is­ten az Úr, és a tet­te­ket Ő méri le. A hő­sök íja össze­tö­rik, de az el­eset­tek erőt övez­nek fel. A jól­la­kot­tak el­sze­gőd­nek ke­nyé­rért, de akik éhez­tek, foly­ton ün­ne­pel­nek. He­tet szül, aki med­dő volt, és gyá­szol, aki­nek sok fia volt. Az Úr meg­öl, és meg­ele­ve­nít, sír­ba visz, és fel­hoz on­nét. Az Úr tesz sze­génnyé és gaz­dag­gá, meg­aláz és fel­ma­gasz­tal. Föl­eme­li a por­ból a szű­köl­kö­dőt, és ki­eme­li a sze­mét­ből a sze­gényt, le­ül­te­ti az elő­ke­lők­kel együtt, és fő­he­lyet jut­tat neki. Mert az Úréi a föld osz­lo­pai, rá­juk he­lyez­te a föld­ke­rek­sé­get. Hí­ve­i­nek lá­bát meg­őr­zi, de a bű­nö­sök a sö­tét­ben vesz­nek el. Sen­kit sem tesz hős­sé a maga ere­je. Össze­tör­nek, akik az Úrral száll­nak per­be, menny­dö­rög el­le­nük az ég­ben. Meg­íté­li az Úr az egész föl­det, de ki­rá­lyát meg­erő­sí­ti, fel­kent­jé­nek ha­tal­mat ad."

A mögöttünk lévő nagyhéten nemcsak sok esemény történt, hanem nagy távlatokat, magasságot és mélységet jártunk be. A dicsőséges bevonulástól a pokol mélységéig és onnan a dicsőséges feltámadásig jutunk. A lenn és fenn széles spektrumát járjuk be és az életünkben is lehetnek mélységek és magasságok. A sámueli ige ellentétpárokat, szélsőségeket villant fel. De Isten ura a magasságnak és a mélységnek is, olyan Megváltónk van, Akihez fordulhatunk és Aki felemel.
Az asszonyok és a tanítványok is elegtételt kaptak, mint Anna, Sámuel anyja. Beigazolódott, ami meg volt írva és ez nekünk is örök örömet adhat: Jézus feltámadt!

Áldott húsvétot kívánunk minden kedves testvérünknek!

Cím

Róna Utca 197/199
Budapest
1145

Nyitvatartási idő

Kedd 14:00 - 17:00
Szerda 09:00 - 18:00
Csütörtök 15:00 - 18:00
Péntek 09:00 - 18:00
Vasárnap 08:00 - 12:00

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Budapest-Zuglói Református Egyházközség új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás