A Rákosmenti Omega Gyülekezet
2010.jan.17.-én indult Rákosmentén az Omega hálózat taggyülekezeteként a Rákosmenti Omega Gyülekezet. Azzal a céllal, hogy az emberekhez elvigye Isten szeretetének üzenetét. A bűn romboló munkája miatt a ma élő emberre jellemző a kapcsolati válság. Jézus azért jött, hogy elvegye a világ bűneit és a kapcsolatok helyreálljanak Isten és az ember, ember és ember köz
ött. Ezt a mai ember számára érthetően adjuk át modern zenével, Isten t***eiről való beszámolókkal és a Biblia üzenetének hirdetése által. A vasárnapi Istentisztelettel párhuzamosan a gyermekeket tanítjuk bibliai történetek által. A gyülekezetünkben 14 éves kor feletti fiatalokkal is foglalkozunk. Péntek este 18órától, ahol az ő koruknak megfelelő módon, kötetlen formában ifjúsági alkalmat tartunk. A városi napokon rendszeresen jelen vagyunk (Majális, autómentes nap). Hét közben kisebb csoportokban házanként találkozunk, ahol közvetlenebb módon tudunk kapcsolatokat építeni, problémákban egymást tanácsolni. Elhivatottságot érzünk azért, hogy a kerületért és annak vezetőiért rendszeresen imádkozunk. Szintén fontosnak érezzük a kerületben élő emberek felé nyújtott segítségadást, bátorítást. alatt tartjuk összejöveteleinket vasárnap 9.30-kor, amelyre szeret***el várunk mindenkit! Omega Hálózat
Az Omega Hálózat tagjai új típusú, apostoli, prófétai felügyelet alatt álló pásztori és a presbitériumi vezetésű gyülekezetek. Mit jelent az apostoli, prófétai vezetés? Törekszünk visszatérni a bibliai mintához: apostoli, prófétai felügyelettel, pásztori gondoskodással, a többi szolgálati ajándék közreműködésével építjük fel a gyülekezeteket. Célunk hasonló küldetéssel bíró, szolgálati ajándékokkal rendelkező személyek által vezetett gyülekezetek létrehozása, ennek a munkának az összehangolása és hatékonyságának növelése, majd újabb és újabb gyülekezetek alapítása. Folyamatosan koncentrálunk új gyülekezetek felépítésére: gyülekezet-plántáló gyülekezeteket plántálunk. Mit jelent ez a gyakorlatban? Az apostoli szolgálat feladata az igei alapok letétele, a vezetők szolgálatba állítása és képzése, a kulcsemberek megtalálása, és az új utak felszabadítása. A prófétai szolgálat előhívja az Isten által Jézus Krisztusban elkészített örökségünket, hirdeti Isten aktuális akaratát. Utána a pásztori szolgálattevők veszik át a feladatot, akik az emberekkel törődnek, az emberek gondozásával, felépítésével foglalkoznak. Nem egyetlen nagy gyülekezetet hozunk létre, hanem gyülekezeti hálózatot építünk. Kisebb, emberléptékű gyülekezeteket formálunk, hogy a benne lévő tagok aktív tanítványokká, szolgálókká legyenek. Az Omega Gyülekezetek tagjaiként mindannyian egy prófécia beteljesülésének részesei vagyunk. Gyökereink a pünkösdi-karizmatikus ébredéshez vezethetőek vissza, amely Magyarországra is megérkezett az elmúlt században, és forradalmi változást hozott az Egyház számára. A történelem viharai ugyan meggyengítették az Egyházat, de Isten nem felejtkezett el a magyar nemzetről, és az ébredés újabb hullámaival segíti a szellemi élet megújítását. A rendszerváltás sokak számára reménykeltő volt, ám napjainkban újra tömegek élnek reménytelenségben Magyarországon. Mára kiderült, hogy a humánus kezdeményezések nem képesek gyökeres változást hozni az emberek számára. Az élethez való hozzáállásunknak kell megváltoznia, ehhez viszont vissza kell térnünk a forráshoz, aki az Úr Jézus Krisztus. Az Omega Gyülekezet célja, hogy új erővel vigye el az evangéliumot a magyar emberek felé!