18/06/2026
A HÍD MAGAZINBÓL 👉👉
„A lelkiismeret létét senki nem vonja kétségbe. Valami megszólal bennünk. Az alapvető jónak és rossznak a megkülönböztetése nagyon mélyen belénk van írva. Isten megadta nekünk a megkülönböztetés képességét. Csak defektus lehet, ha valakiből ez hiányzik. Az „ember” nem létezik anélkül, hogy tudjon arról, mi a jó és mi a rossz: ez a Teremtő adománya. 🤲😇
Az erkölcsi nihilizmusnak éppen az a jellemzője, hogy tagadja vagy relativizálja ezt a különbségtételt. 👈👉 A bűn fő kérdése az, hogy hogyan válaszolok, amikor a lelkiismeretem kérdez... A lelkiismeretünk híd. Imáinkban is a lelkiismeretünk szólal meg, a legnagyszerűbb lehetőséget adva a párbeszédre Istennel. 🙏 A hívő pedig tudja, hogy ez a vészcsengő az Isten hívása, hogy forduljak felé, mert csak Ő tud segíteni.” – Dr. Solt Pál
🤔
„Bűn: lelkiismeret nélkül élni. Bűn: lelkiismeretünket hatalom, vagy, karrier igájába hajtani.” – Badin Ádám
🎢
„A lényeg, hogy Isten jóságába és mindenhatóságába vetett hitünk mindenképpen felül kerekedjen a bűneinken. »Az igaz ember hitből él.« (Róm 1,17) 💗🤍 Nem szokásoktól megterhelve, előírások közé beszorítva, hazudozásra kényszerülve, hanem tiszta hitből: felszabadultan, őszintén, Jézusra figyelve." – Kis Ferenc Balázs
📰 Híd magazin 2011/4. – Itt olvasható:
https://misszio.lutheran.hu/data/kiadvany/hid/hid-2011-04-dec.pdf