Református Szeretetszolgálat

Református Szeretetszolgálat Református Szeretetszolgálat, Vallási szervezet, Hungária krt. 200, Budapest elérhetőségei, térképes helyadatai és útbaigazítási információi, kapcsolatfelvételi űrlapja, nyitvatartási ideje, szolgáltatásai, értékelései, fényképei, videói és közleményei.

A Magyarországi Református Egyház szeretetszolgálati intézményeinek, valamint gyülekezeti diakóniai tevékenységeinek bemutatása, kiegészülve a felzárkózás területével.

🕯️GYERTYAKIÁLLÍTÁS NYÍLT BAJÁN ✨Bajai intézményünk, a Cédrus Református Egyesített Szociális Intézmény 3 éve kapcsolódot...
17/06/2026

🕯️GYERTYAKIÁLLÍTÁS NYÍLT BAJÁN ✨

Bajai intézményünk, a Cédrus Református Egyesített Szociális Intézmény 3 éve kapcsolódott be a Nemzeti Művelődési Intézet által meghirdetett „ASzakkör” programba, melynek során évről évre új kézműves ismereteket sajátíthatnak el az érdeklődők.
A mostani is nagy sikerrel zajlott🙏, amikor is a gyertyakészítés mesterségébe tanulhattak bele az erre vállalkozók. Az év végével színes kiállítás nyílt a munkákból!🥰

A megnyitó eseményen Bánné Kiss Erzsébet intézményvezető köszöntötte az egybegyűlteket. Jenei Anikó népi iparművész, az intézmény ügyintéző munkatársa nyitotta meg a kiállítást. Emlékeztetett, hogy a Szentírás számos helyen beszél a világosságról, mint Isten jelenlétének és vezetésének jeléről.
✨ A fény nem csupán megvilágítja az utat, hanem biztonságot, meleget és közösséget is teremt. A gyertya lángja köré emberek gyűlnek, beszélgetnek, emlékeznek, imádkoznak vagy egyszerűen csak együtt vannak. 💚

Éppen ezért különösen szép, hogy ennek a szakkörnek a középpontjában a gyertyakészítés áll. Mert ilyen alkalmakon nem csupán egy tárgy készül el, hanem egy közösség is épül. Az együtt végzett munka alkalmat adott a beszélgetésre, az egymásra figyelésre, a tapasztalatok megosztására, a kapcsolatok erősödésére és arra, hogy mindenki átélhesse az alkotás örömét.
Az eseményen Kalmár Endre, a Nemzeti Művelődési Intézet képviselője is részt vett.

BOTANIKUS KALANDOK KÁMBAN🌼🌿Igazi üdítő programon vehetett részt a zalalövői Zalamenti és Őrségi Református Alapszolgálta...
16/06/2026

BOTANIKUS KALANDOK KÁMBAN🌼🌿

Igazi üdítő programon vehetett részt a zalalövői Zalamenti és Őrségi Református Alapszolgáltatási Intézmény időseinek kis csapata.🌞

A kiránduló csoport kora délelőtt már útnak is indult a Kámban található Jeli Arborétumba, ahol számtalan különleges növénnyel ismerkedhettek meg. 🌱🌾Míg virágzó rododendronok meseszép színkavalkáddal 🌺🌸 és elképesztő illatfelhővel borították be a ligetes parki részt, az Óriások-Erdejében álló hatalmas mamutfenyők méltóságteljesen ágaskodtak a magasba.

A résztvevők olyan ritka fajokkal is találkozhattak, mint a babérmeggy, a kínai mamutfenyő, az óriástuja, a japánciprus, a kaukázusi jegenyefenyő, nyírek és a madárbirs.
A nárcisz ágyásokon túl, a bambuszerdőből kiérve a Hét-forrásig, majd a Lombkorona-sétányig vezetett az izgalmas, kalandokkal teli túra.

A hosszú út végén a Szemenyén található Gulyás Csárdában, közös ebéddel zárták ezt a vidám, felejthetetlen napot. A természet csodái és a közösen átélt pillanatok mindenkit boldogsággal és életerővel töltöttek fel.💚

BEIKTATTÁK AZ ORGONA INTÉZMÉNY VEZETŐJÉT 🙏A Kiskunmajsai Orgona Református Egyesített Szociális Intézményünk örömünnepet...
15/06/2026

BEIKTATTÁK AZ ORGONA INTÉZMÉNY VEZETŐJÉT 🙏

A Kiskunmajsai Orgona Református Egyesített Szociális Intézményünk örömünnepet ült, hiszen az Úr kegyelméből 5 évre tisztségébe beiktatták és Isten színe előtt is megerősítést kaphatott intézményvezetői pozíciójában Vörösváczki Csaba.

Az örömteli eseményre a templomban került sor, ahol együtt ünnepelt az Református Szeretetszolgálat vezetősége, az Egyház képviselői, a munkatársak és ellátottak is.💚

Bán Béla esperes a Róm 15,22-29 alapján hirdette az Igét: a diakóniai szolgálatról beszélt. Felhívta a figyelmet: Istenünk többet vár tőlünk - odafordulást másokhoz és a szükségben való részvételt. Isten áldását és mellé az Istentől kapott békességet is vihetjük majd magunkkal – mondta. Ezt az áldást kívánta és békességet az intézménynek is, melyet az ellátottak javára fordítanak majd.🙏

Dr. Czibere Károly főigazgató ünnepi beszédében elmondta: a beiktatás egy alkalom arra, hogy Isten áldását kérjük az intézményvezetőre. Igei köszöntésül a 2 Móz, 35. fejezete végét olvasta.
Aki Isten szolgálatába szegődik, az ő lelkét kell birtokolnia, tervezzen, szervezze, tanítsa a következő nemzedéket - mondta. Az intézményvezető feladata, hogy a ránk bízottaknak körét bővítse és hajlékot teremtsen, ahogy a munkatársi körnek is.
Végül elmondta: azt kívánja, hogy az Úrban való növekedés meg tudjon valósulni úgy, hogy a munkatársakból élő kövek lesznek.
Ez egy bizonyságtétel a hozzátartozók, a rászorulók felé, a város felé: ez az intézmény egy felkiáltó jel lehet - Krisztusból táplálkozva, ő dicsőségére tudjon szolgálni.

Az ünnepi köszöntő után Reményik Sándor Csendes csodák c. versét szavalta el Csoma Sándor, az intézmény egy ellátottja.✨

Foglné Torma Ágnes, az Orgona szakmai vezetője is köszöntötte a beiktatott intézményvezetőt. Áldást kért szolgálatára, hogy továbbra is a reménység, a biztonság és a szeretet otthona legyen – fejezte ki reményét.

A fogadalomtételt Kovács József hitéleti főigazgató-helyettes vezette. Isten dicsőségére, és a református egyház épülésére és nemzetünk javára végzendő a szolgálat. – hangzott fel.

Majd Vörösváczki Csaba intézményvezető köszöntője következett, Igeként a Róm 10, 1.versét olvasta. Elmondta: bíztatás és felelősség ennek az igének az iránymutatása. Isten ide állított szolgálatba, minden munkatárssal együtt, akikkel azért vagyunk itt, hogy a gondjainkra bízottakat tudjuk segíteni.

Az esemény végével Bán Béla esperes úr, Kósa István, a kiskunmajsai gyülekezet lelkésze, és és Nagy Kálmán, az Orgona intézményi lelkésze kért áldást az Úrtól a Vörösváczki Csaba szolgálatára.

Szívből köszöntjük Vörösváczki Csabát és szolgálatára Isten gazdag áldását kérjük!🙏

„BÍZZATOK”Kétnapos elcsendesedésen vettek részt a Zsinat diakóniai intézményeinek vezetői Visegrádon. 🙏Az áhítatokat és ...
12/06/2026

„BÍZZATOK”

Kétnapos elcsendesedésen vettek részt a Zsinat diakóniai intézményeinek vezetői Visegrádon. 🙏
Az áhítatokat és Isten igéjének tanulmányozását izgalmas előadások követték, a sűrű programot énektanulások kísérték.🎼 Ezúton is köszönjük Victor Sámuel és Katona Viktor intézményvezetőinknek a zenei kíséretet!🪘

Pógyor Judit, a dunabogdányi és visegrádi gyülekezet lelkésze nyitó áhítata után Dr. Czibere Károly főigazgató köszöntötte a munkatársakat. Elmondta, mennyire fontosnak tartja ezeket a találkozókat és reményét fejezte ki, hogy ez az alkalom is legalább olyan jól fog sikerülni, mint az ezt megelőző.
Erdős Zsuzsanna szakmai főigazgató-helyettes előadásában áttekintve a szakmafejlesztés aktuális kérdéseit, szakmapolitikai dilemmákat.

A találkozóra ismét érkezett meghívott előadó. Ezúttal Békefi Bálint egyetemi oktató és lelkész a mesterséges intelligencia és a keresztyén hit kapcsolatáról tartott érdekfeszítő előadást, mely végével több felmerülő kérdésre is választ kapott a hallgatóság.
Birinyi Márk diakóniafejlesztési főigazgató-helyettes a diakóniai vezető személyét és a kapcsolatai fontosságát elemezte előadásában.

Egy évben nem sok alkalom van, hogy vezetőink személyesen találkozzanak, különösen, ha az ország két, egymástól meglehetősen távoli részén szolgálnak. Az előadások közötti szabadidőben itt lehetőségük nyílt, hogy ápolják és építsék kapcsolataikat.💚

A második nap reggelét Árvavölgyi Béla, a tahitótfalui gyülekezet lelkészének áhítata nyitotta. 🙏Őt követően Kovács József hitéleti főigazgató-helyettes beszélt az intézményekben történő úrvacsoraosztásról és az ehhez fűződő felmerülő kérdésekről. Majd Farkas Rita gazdasági főigazgató-helyettes a gazdasági aktualitásokról tartott előadást.

🥰Hálával és köszönettel teli szívünk, hogy közösségünk tovább épülhetett! Soli Deo Gloria!

PIZZAPARTI🍕🍕A Kálvin János Református Idősek Otthonának lakói az intézmény gyönyörű udvarán, 🪻🌸🌼az árnyas fák alatt🌳🌳 vi...
09/06/2026

PIZZAPARTI🍕🍕

A Kálvin János Református Idősek Otthonának lakói az intézmény gyönyörű udvarán, 🪻🌸🌼az árnyas fák alatt🌳🌳 vidám pizzapartin vehettek részt.

A kellemes, napsütéses 🌞 tavaszi idő és a finomabbnál finomabb falatok ideálissá tették az együtt töltött időt. Jó hangulatban fogyasztottak és ismerkedtek az újabb lakók a régebben itt élőkkel, s ez lehetőséget biztosított a könnyebb beilleszkedésre.🥰

A parti nagy sikert aratott! A finomságok elfogytak, de a lakók élvezve egymás társaságát, körbe rendezték székeiket és a délutánba nyúlóan vidáman beszélgettek, anekdotáztak tovább.💚💚

I. SENIOR OLIMPIA BIHARKERESZTESEN 🏆🏸🎳🌞Eljött a nagy nap, amelyre időseink már 3 hónapja nagy izgalommal készültek. A Se...
08/06/2026

I. SENIOR OLIMPIA BIHARKERESZTESEN 🏆🏸🎳

🌞Eljött a nagy nap, amelyre időseink már 3 hónapja nagy izgalommal készültek.
A Senior Olimpia ötlete biharkeresztesi intézményünk gyógytornászának javaslatából született.
A munkatársak fel is vették a kapcsolatot a Nagyváradi Állami Egyetemen Dr. Kálmán Klára tanárnővel, aki azonnal segített. Gyógytornász szakos hallgatókkal együtt felmérték a vállalkozó időseink fizikai állapotát, többen lépésszámláló okoskarkötőt kaptak, és elindult a fizikai és mentális erősítés.💪

A munkatársak beálltak a mobilizálásba és közös csapat alakult lakóink és klubtagjaink részvételével. A résztvevő intézmények megkapták a minta feladatokat, hogy ők is edzhessenek. A város a helyszínt bocsátotta rendelkezésre, a helyi általános iskolák pedig a sporteszközöket adták kölcsön.🥰

Eljött a nagy nap!🌞 Öt csapat indult el a versenyen, ahol is a mobilitás, a testi-lelki egészség, a közös öröm volt az igazi cél. A határon átívelő kapcsolatok erősítésére is figyeltek szervezőink.

A nevező csapatok:
🟩Életfája Idősotthon, Biharfélegyháza (Diakónia Keresztyén Alapítvány),
🟩 Szent Erzsébet Idősek Otthona (Caritas Catolica Oradea),
🟩Méliusz Juhász Péter Református Idősek Otthona (Református Szeretetszolgálat),
🟩Bakonszegi Idősek Klubja
🟩és házigazdaként a Gondviselés Háza Református Idősek Otthona (Református Szeretetszolgálat) ellátottai versengtek egymással.

Dani Béla polgármester úr és Nagy Zsoltné intézményvezető köszöntője után vidám ülőtáncok szolgáltak bemelegítésül. A sorversenyek feladatait az egyetemisták mutatták be, majd ők mérték az időt és számolták a pontokat. ⏱️

A nagy izgalmak és hangos kacagások közepette idősebb és fiatalabb, fürgébb és kerekesszékes ellátottaink sportolhattak együtt. 👨‍🦽🚶🥰

💚A legidősebb versenyző, Dorogi Lászlóné a Méliusz lakója 100. évében jár, a biharfélegyházi Jári Gizella 98, Varga Aladárné a Méliuszból 96, Jonescu Annamária Bernadett a Szent Erzsébet Otthonból 91 éves! 🏆

A verseny végén a kupák is gazdára találtak: I. helyen a bakonszegiek végeztek, II. helyen a házigazda Gondviselés Háza, III. helyen a Méliusz végzett. Szeretettel gratulálunk a biharfélegyházi és a nagyváradi csapatnak is! 🏆💚

Ápolásban dolgozó munkatársaink mérésekkel álltak a jelenlevők rendelkezésére.⏱️ A konyhai dolgozók finom ebédet készítettek🫕, az irodai munkatársaink regisztráltak,✍️ terítettek, kínáltak, terápiás és szociális munkatársak segítettek, támogattak, karbantartók pakoltak, s a háttérben is szorgoskodtak.

Egy csodálatos és izgalmas nap végén testben és lélekben, emlékekkel feltöltődve tért haza minden csapat. 🙏💚

MAJÁLIS LEÁNYFALUN 🌺🌼🪗Igazi vidám majális zajlott a leányfalui Idősek Református Szeretetotthonában. Az Úrnak hála, nagy...
07/06/2026

MAJÁLIS LEÁNYFALUN 🌺🌼🪗

Igazi vidám majális zajlott a leányfalui Idősek Református Szeretetotthonában. Az Úrnak hála, nagyon sok lakó és hozzátartozó is rész tudott venni a kellemes kerti partin.🎈🥰

Az otthon kertjében, a nagy fák 🌳🌳árnyékában gyűltek össze a résztvevők és örömmel hallgatták Lábán Balázs amatőr szaxofonos 🎷, nyugdíjas gépészmérnök élőzenés koncertjét.
A zene mellett a közös grillezés is további jó hangulatot varázsolt a közösségbe, igen vidám hangulat kerekedett. 🥰
A lakóink testileg és lelkileg feltöltődve, nagyon hálásak voltak a délelőttért. 💚

A KÍNAI AGYAGKATONA KIÁLLÍTÁSONA Szépművészeti Múzeum különleges kiállítására látogattak el a Kálvin János Református Id...
06/06/2026

A KÍNAI AGYAGKATONA KIÁLLÍTÁSON

A Szépművészeti Múzeum különleges kiállítására látogattak el a Kálvin János Református Idősek Otthona lakói, és testközelből csodálhatták meg a világhírű kínai agyagkatonákat.

A lenyűgöző szobrok és a hozzájuk kapcsolódó történetek és a történelem e különleges korszaka mindenkit lenyűgöztek.
A lakók érdeklődve tanulmányozták a császár síremlékének titkait és az évszázadokon át fennmaradt különleges alkotásokat. ✨

Többen elmondták, milyen különleges érzés volt élőben látni a híres agyagkatonákat, amelyek egyszerre sugároztak erőt, történelmi jelentőséget és művészi szépséget.
A kellemes idő és a közösen átélt élmények még emlékezetesebbé tették ezt a kulturális programot a résztvevők számára.🥰

ÚJ SZÁRNNYAL BŐVÜL A NEMESBIKKI SZERETETOTTHON 🙏💚Hálaadó istentiszteletet tartottak a nemesbikki református templomban a...
05/06/2026

ÚJ SZÁRNNYAL BŐVÜL A NEMESBIKKI SZERETETOTTHON 🙏💚

Hálaadó istentiszteletet tartottak a nemesbikki református templomban a Béthel Szeretetotthon alapításának 30. évfordulóján.
Az ünnepi istentiszteleten Ft. Barna Sándor püspök a 28. Zsoltár alapján hirdette az Igét.

Emlékeztetett: az eltelt harminc esztendő a bizonyítéka annak, hogy Isten nem hagyta el ezt a közösséget, hanem pásztora ennek a gyülekezetnek. Hozzáfűzte: egy református szeretetotthon értéke abban mutatkozik meg, hogy segít megőrizni az emberi méltóságot, és nyújtja azt a többletet, hogy szeretetet ad a gyengéknek, amellyel azt hirdeti, hogy az ember értékét nem az ereje adja, hanem az, hogy szereti az Istent.

Az igehirdetést követően Victor Dániel, az intézmény vezetője ünnepi köszöntőjében a kezdetekről beszélt: 1996-ban Nemesbikk akkori lelkipásztora, Komlósi Károly ajánlotta fel az akkori üresen álló, leromlott épületet megvételre az egyházkerületnek. Szabó Dániel főgondnok pedig felkarolta az ügyet, és megnyílt az idősotthon. Akkor 28 főnek sikerült helyet biztosítani. Ma már 56 testvérünk lakhat az otthonban. Beszélt arról is, hogy az egész országból érkeznek a lakók, és a 30 év alatt több mint 400 idős lakhatását tudták biztosítani. Az intézményvezető kiemelte azt is, hogy a mindennapi programok mellett kiemelt figyelmet kap a lelki élet.

Victorné Kardos Erika az intézmény és a nemesbikki református gyülekezet lelkipásztora is elmondta, hogy szíve tele van hálával, ahogy a 30 évről beszél. Felidézte, hogy mikor szolgálatát elkezdte, az intézményvezető azzal a kéréssel volt felé, hogy az otthonban minden egyes nap szóljon az ige. Azóta minden reggel áhítattal kezdik az idősek a napot, van külön bibliaóra és vasárnap pedig istentisztelet.

Dr. Czibere Károly főigazgató ünnepi beszéde kezdetén a 71. Zsoltárt olvasta. Kijelentette: könnyek között meghatódva lehet csak az elmúlt 30 évre visszatekinteni. Sok minden történt ez idő alatt, a problémákból pedig csak megerősödve jött ki az otthon. Azt is elmondta, hogy az indulás idejében az egyház intézményes diakóniája mindössze néhány száz időset gondozott, most pedig már 6000-t.
Majd felhívta a figyelmet: egyre nagyobb lyukak tátonganak a társadalomban, és felejtik el az időseket. „Kollektív amnézia és társadalmi szintű felejtés van. Ezért fontos a mai ünnep.”- jelentette ki. Az intézmény harminc évének üzenete a felejtés elleni gyógyszer. Így folytatta: Az egyháznak fel kell szólalnia a felejtés ellen. Az evangélium kötelez minket arra, hogy ne felejtkezzünk el a tiszteletről. Ez az intézmény azért van még, mert Krisztusból táplálkozik – mondta.

Majd Szőnyi Tamás esperes és Kolumbán Gábor főjegyző úr is köszöntője zárta az eseményt.

A hálaadó istentisztelet után az ünnep az intézmény kertjében az új épület alapkőletételével zárult.
Az új szárny tervei elkészültek, további 32 idősnek fog ellátást biztosítani. Várhatóan 2027-ben elkezdődik az építkezés.

🙏FELISMERNI KRISZTUST - AJÁNDÉK ISTENTŐL✨Lelkészi műhely az úrvacsora körülJúnius 4-én tartotta idei harmadik, az intézm...
04/06/2026

🙏FELISMERNI KRISZTUST - AJÁNDÉK ISTENTŐL
✨Lelkészi műhely az úrvacsora körül

Június 4-én tartotta idei harmadik, az intézményi lelkipásztorok számára szervezett lelkészműhelyét a Református Szeretetszolgálat intézményi lelkészi kara.

A Schweitzer Albert Református Szeretetotthonban zajlott a rendezvény, ők látták vendégül ebédre is a lelkészeket.
🙏Az alkalmat nyitó úrvacsorás istentiszteleten az igehirdetés megszólító szolgálatát Pintérné Tóth Ágnes, a Schweitzer Otthon lelkipásztora végezte az emmausi tanítványok története alapján. Hallható és megélhető volt a tanítványok hálás tapasztalata, akik “felismerték az Urat a kenyér megtöréséről”, és hálát adtak az Istentől Krisztusban kapott ajándékért.

➡️A műhely témái az intézményi közösségek úrvacsorás szokásai, az azzal kapcsolatos kérdések, felvetések voltak.

Istené a dicsőség, hogy az együtt, testvéri közösségben töltött idő újra alkalmat adott arra, hogy Isten Igéjére figyelve, egymást meghallgatva és támogatva erősödhessen a diakóniában szolgáló lelkész csapat. 🙏

➡️A következő közös program az intézményi lelkészi csendesnapok lesznek szeptember 17-18-án 📅Mályiban, melyre fenntartótól függetlenül minden diakóniai intézményben szolgáló lelkipásztort hív a Református Szeretetszolgálat, az év utolsó, belső lelkészi műhelyét pedig novemberben tartják majd a lelkészek.💚

Cím

Hungária Krt. 200
Budapest
1146

Telefonszám

+3614600747

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Református Szeretetszolgálat új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás