Kávin téri Református Gyermek Hittan

Kávin téri Református Gyermek Hittan Kávin téri Református Gyermek Hittan, Vallási szervezet, Kálvin tér 7, Budapest elérhetőségei, térképes helyadatai és útbaigazítási információi, kapcsolatfelvételi űrlapja, nyitvatartási ideje, szolgáltatásai, értékelései, fényképei, videói és közleményei.

03/05/2023
23/05/2020

Kedves hittanosok, szülők, érdeklődők
Mint említ***em a ,, Hétköznapi ünnep " az áldozócsütörtök- Mennybemenetel Pünkösd előtt 10 nappal van. Lassan erre készülünk, a Pünkösdre, de most vasárnap is szeretnék szólni azért hozzátok még, a nagy ünnep előtt.

Mondjuk el a tanulás előtti Imánkat
Jó Atyánk Istenünk
Te taníts bennünket
Jézus Krisztus útján
Vezesd a lelkünket Ámen

Kérlek benneteket olvassátok el a Bibliából Máté Evangéliumának utolsó, azaz a 28 fejezetének az utolsó három versét, a 18 , 19 és 20 - as verseket.
Említ***em az Áldó Krisztus szobrát is, ami még ehhez, a Mennybemenetel ünnepéhez kapcsolódik, emlékeztek.
Innen folytatnám tovább, hogy Jézus megáldja a tanítványokat, és mielőtt felemelkedne látható módon a Mennybe, valami nagyon fontosat mond: amit az említett helyen, a 19 versben találunk:,, Elmenvén azért tegyetek tanítványokká , minden népeket". Jézus a legfontosabbat bízza rájuk, mégpedig azt, hogy folytassák a tanítást . Jézusnak az a legfontosabb, hogy amit Ő elkezdett ne maradjon abba, a sok tanítás ne váljék hiábavalóvá. Rákérdeztem a héten a hittan órán - élő Online órán : Szerintetek mire kéri a tanítványokat, mit tart Jézus nagyon fontosnak?
Szépen válaszolt egy 9- es hittanos: A Misszióra.
Igen, kedveseim megint olyan hangzik el ami most is nagyon fontos : A Misszió , a jelenlegi helyzetben, a karanténban . Mielőtt kitérnék a mostani helyzetre részletesebben, folytatnám Jézusnak a további gondolatait : ,,megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében" 19. vers . Meg szoktam hittanosaimtól kérdezni, hogy mikor hangzanak el ezek a szavak a templomban? Igen, igen tudjátok a választ?: A Keresztelőkor. Bizony, mert Pünkösdkor majd tanuljuk, hogy Péter apostol éppen 3000 embert keresztel meg. Ekkor már igazán sok megkeresztelt ember lesz és remélhetőleg őket is majd a tanítványokká teszi a keresztség. Most mindannyian azokká kellene váljunk és hogy ismét aktualizáljam jelenleg is. Így bizony ma is nagy szükség van erre, bár már látszik az alagút vége, fénye, már többet ki lehet mozdulni, hisz ma azt hallottam, hogy a gyermekekre is kezd a bezártság nagyon rossz hatással lenni , nemcsak a felnőttekre.
Kívánom, hogy váljatok Ti is, kicsik- nagyok ilyen tanítvánnyá, mellé állva az elkeseredetteknek, a szomorkás hangulatúaknak. Vidítsátok fel őket, hisz már közeledik a nyári szünet és igyekszünk mostmár ismétlő és játékos feladatokat adni, hisz aki komolyan vette az otthoni tanulást- tanítást lassan fáradni kezd és nagyon várja a pihenést.Kérem az Úri Ima után mondjunk hálát Istenünknek hogy eddig megóvott minket és továbbra is vigyázzon ránk. Most pedig mondjuk el a Tanulás utáni Imát: Atyánk Jóistenünk
Mikor hazamegyünk
Add ránk áldásodat
S mindig velünk maradj
Ámen
Áldás Békesség

Papp Eszter

07/04/2020

Húsvét ünnepe - Gyermekistentiszteleti és hittan órai anyag

Mondjuk el a Tanulás előtti imánkat:

Jó Atyánk, Istenünk Te taníts bennünket,
Jézus Krisztus útján vezesd a lelkünket,
Szent lelked ereje, növelje hitünket.
Ámen

,,Leköpdösték, csúffá tették, keresztfára feszítették,
Ő még ott is azért esdett, bűnösöknek kért kegyelmet"

Emlékeztek? Sokszor énekeltük ezeket a sorokat vasárnaponként Húsvét előtt. Múlt héten a Virágvasárnapot ünnepeltük Napsütéses állapot, kitehetitek a napot, lerajzolva mint ahogy ezt eddig is tettük..Erről múlt héten olvashattatok. Tudjuk, hogy utána a Nagyhét következik, ami a passiótörténet kezdete. Ezekről a napokról sok értesülésünk van az Evangéliumokból. Hittanóráink idején erről is sokat tanultunk. Beszéltünk az Utolsó vacsoráról, a tanítványok lábainak megmosásáról és az Olajfák hegyén történtekről. Beszéltünk Jézus kihallgatásáról és megaláztatásáról.

,,Értünk vállalt annyi sok kínt" - folytatja az ének, hisz lehet, hogy meg sem értettük ezt a sort igazán: ÉRTÜNK. Ez a magyarázata annak, hogy nem menekült el, nem szállt le a keresztről, hisz tudjuk, aki élete során annyi csodát tett, meg tudta volna itt is csodájával szégyeníteni ellenségeit. A csoda később következik majd, három nap múlva...

Kitehetitek a kivágott felhőket vagy akár rá is tehetitek a napra, hiszen tudjátok. Ő most sokat szenved. Ezt kell átéreznünk. Jézus földre jöttének célja az, hogy megértsük tehát az Értünk szót is: Megértsük kegyelmének lényegét, szenvedésének célját,: a mi menekülésünk. Mitől is? A saját bűneinktől. Ő életét adta értünk azért, hogy meglássuk bűneinket, meg tudjuk azokat bánni azért, hogy bocsánatot nyerhessünk. Folytathatjuk énekünket immár: ,,Megváltottak áldjuk Őt mind!"

Ezért t***e tehát, hogy megváltozzunk. Ennek a történésnek minden évben megvan az igazi üzenete, de most nagy aktualitása van, még nagyobb mint eddig. Valami máshogyan zajlik most: Ezt ti is észreveszitek, de azt is, hogy itt van bezártságunkban az ideje annak, hogy elgondolkozzunk van-e, ami életünkben megbánni való? Tudom-e hogy hogyan szeretnék változtatni a viselkedésemen, szokásaimon, milyen szeretnék ezután lenni?
Szeretnék talán segítőkészebb, engedelmesebb lenni? Itt az eltakart nap alatt, bezártságunkban arra gondolni, hogy mi is meg tudunk minden társunknak bocsátani, hogy majd újra átölelhessük egymást? Bízunk benne.

Jézus bebizonyította azoknak is, akik őt kigúnyolták és megkínozták, hogy hatalma van felettük és az egész világ felett. Feltámadásával ilyen nagyszerűen válik ez nyilvánvalóvá. Ő egy áldozat, az áldozati bárányhoz hasonlóan,és figyelmeztetés. Ha emlékeztek Keresztelő János történetére, ott tanultuk, hogy Jézus érkezésére készít***e fel az embereket. Mit is mondott? „Térjetek meg” (Márk 1:15) és keresztelkedjetek meg, mert elérkezett az Istennek országa el is érkezett, de ha valaki nem akarta volna ezt megérteni, hát életét adta értünk, hogy megérthessük.

Most is kapunk figyelmeztetéseket, most sok áldozat van,azokra gondolok, akik búcsú nélkül hagytak itt rövid időn belül bennünket és eltávoztak az élők sorából. Sok-sok nagymama és nagypapa hagyta itt hirtelen szeretteit, lehet sok szép tervük volt még a nyárra, sok unoka nyaralt volna még dédelgető szeretetükkel körülvéve, de ők már az Úrhoz költöztek hirtelen kapott betegségük miatt. Valószínű, hogy ők is szeretnék elmondani nekünk azt, amit Keresztelő János mondott, hogy „Térjetek meg” és változzatok meg. Legyetek olyanok, mint amilyennek ők szeretnének látni benneteket. Hűségesek Istenhez, békések, figyelmesek és telve szeret***el. Ők már nem tudnak lejönni és figyelmeztetni benneteket, mint ahogyan a Gazdag és Lázár történetében olvastuk, hogy már nem volt mód lejönni figyelmeztetés céljából, csak azt az intést kapták, ,hogy vannak nekik lenn ,,Prófétáik” (Lukács 16:29). Hát most ezt tesszük, figyelmeztetünk benneteket, mert csak abban bízhatunk, hogy szüleitek és tanáraitok örülnek, ha ezt a nevelést látják majd eredményesnek, hisz tovább viszitek majd. Azt szeretnénk látni, hogy majd kézen fogva gyermekeiteket elviszitek a templomba, és ők olyan tiszta lappal kezdhetnek majd, megbocsátással, mint Ti most.

Kitehetjük ebben a bizalommal teli állapotban újra a napot, mert láthatjuk Jézus feltámadása olyan Örömhír, ami arra biztat bennünket, hogy van esélyünk megváltozni, mert még nem késő. Akkor majd újra kimehetünk az iskolába, óvodába, játszótérre a szép napsütésben, amikor már nem fenyeget a vírus senkit és átölelhetjük egymást őszinte szeret***el, és majd együtt énekelhessük, hogy:

-Örvendezz, Örvendezz minden nép-
-Vidd a hírt, vidd a hírt szerte szét-
-Jézus legyőzte a sírok éjjelét-

Áldott és tanulságos húsvéti ünnepet kívánok sok- sok imával kísérve ezen a szent Ünnepen, keresztény- keresztyén világunk legszebbikén, énekelve tovább azt, hogy:

Sziklakő, sziklakő nincsen ott
Szólanak, szólanak angyalok
Húsvét hajnalán Jézus feltámadott.

Most mondjuk el az Úri Imát, és Kérjük Istent, hogy hallgassa meg szándékainkat, és imáinkat a szeretteinkért, és a betegekért. Tanulás utáni imával zárjuk alkalmunkat:

Atyánk jó Istenünk,
Mikor hazamegyünk,
Add ránk áldásodat,
És mindig velünk maradj,
Ámen

Szeret***el:
Papp Eszter

01/04/2020

Virágvasárnap - Jézus bevonulása Jeruzsálembe

Gyermekeknek Szeret***el

Kedves hittanosok,

Szeret***el köszöntelek Benneteket ezen a szép napon, mondjuk el a tanulás előtti imánkat:

Jó Atyánk Istenünk
Te taníts bennünket
Jézus Krisztus útján
Vezesd a lelkünket
Jézus Krisztus útján
Vezesd a lelkünket
Szent Lelked ereje
Növelje hitünket
Ámen

Ismét megkérnélek benneteket, hogy készítsetek elő papírt, ceruzát és ollót. Tudjátok, hogy ennek a történetnek Jézuson, a tanítványokon kívül van még egy főszereplője, kitaláljátok- e hogy mi?

Bizony, egy szamár. Jézus idejében a szamár nem egy lenézett állat volt, olyan értékű volt majdnem, mint egy ló. Természetesen teveháton is közlekedtek akkoriban, de a szamár kicsit egyszerűbb lehetőség volt.

Ha emlékeztek, a múlt órán készítettünk néhány rajzot. Most is napsütéses idő. napsütéses állapot van, senki nem sejt semmi rosszat, hisz Jézust mindenki nagy szeret***el várja. A Bibliából idézek most nektek arról, hogy mit mond két tanítványának Jézus: „Menjetek ebbe a faluba... és találtok egy megkötött szamarat..oldjátok el és hozzátok ide nekem": És ha valaki valamit szól nektek,mondjátok, hogy az Úrnak van szüksége rájuk.... A tanítványok pedig elmentek és úgy cselekedtek, amint Jézus parancsolta nekik." Máté ev: 21- 2, 3.

Ha megfigyelitek, Jézus mindent tudott előre: Tudta, hogy ott lesz az a szamár, nem kell keresni, felkutatni. Most, ha kedvetek van-, de segítséget is kérhettek, lerajzolhatjátok ezt a szürke színű szamarat.

Jézus dicsőséges bevonulása következik, még mindig napfényes idő van,, napfényes hangulat ,hisz előttetek van a nap is, amit lerajzoltatok. Jézust nagy tömeg várja akkor, amikor bevonul szamárháton Jeruzsálembe. Ez nem olyan tömeg, akit erővel kényszerít***ek ki, hogy üdvözöljék. Ezek az emberek örömmel köszöntik Jézust, sőt, fölső ruhájukat is földre terítik tiszteletből, és így üdvözlik, mint egy királyt. Nekik nincs piros szőnyegük, amit leteríthetnének, mint ahogy ezt a királyok vagy magas rangú ember elé terítik, mindezt csupán szeretetből teszik. Ezek az emberek jól tudják, hogy Jézus ezt sem várja el tőlük, viszont jól esik neki az emberek ragaszkodása.
Még mindig ragyog, a nap hisz a tömeg ezt kiabálja „Hozsánna Dávid fiának! Áldott, aki jő az Úrnak nevében! Hozsánna a magasságban.” Hányszor eljátszottuk ezt a templomban.
Most, ha tudjátok, rajzoljátok rá a szamárra Jézust, mint ahogyan ülhetett akkor rajta- Kérhettek segítséget, de az sem baj, ha csak odaképzelitek a tömeg pálmaágat ragadott a kezébe és azt lengette Jézus előtt. Ez is a tisztelet jele volt, hogy Jézus még fokozottabban érezze, hogy mennyire szereti őt az egyszerű nép.

Igazi királyként köszöntötték, hisz ő valójában király pap és próféta is egyben. A pálmaágakat is lerajzolhatjátok, hisz sok képen látható ez a jelenet.

Kérlek Benneteket, hogy tanuljátok meg a népköszöntő szavait, a Hozsánnával kezdődőt. Ez a mai nap Aranyigéje is. Lassan kitehetitek megint a kivágott felhőket és eltakarhatjátok vele a napot, mert megint egy elszomorító dolog történik.
Jeruzsálemben nem mindenki fogadta őt ilyen lelkesedéssel. Voltak irigyei, hiszen kit köszöntöttek ilyen kiáradó örömmel eddig? Senkit sem a város vezetői közül, senkit az akkori főpapok közül. Jézus ezt észreveszi, de azt is, hogy benn a jeruzsálemi nagy templomban rengeteg az árus és a pénzváltó Jézus nagy haragra gerjed, amikor bemegy, és ezt látja.

Számunkra is meglepő jelenet következik, hiszen lesöpri az árukat az asztalról és mérgesen kiabál „Meg van mondva: Az én házam imádság házának mondatik” Máté 21- fejezet, 13. vers.
Jézust mindig kiegyensúlyozottnak ismerjük, nem láttuk szélsőséges magatartását eddig sehol. Ennyire dühösnek és felháborodottnak, ezt az emberi mivoltát nem láttuk eddig még.
Ez a történet azért is érdekes, mert tudjuk, hogy Jézus egyben Isten és ember is egyszerre és itt valóban vannak emberi megnyilvánulásai is.

Itt tehát a felhők eltakarják a napot, hisz Jézus haragjában tehát kizavarja, kiűzi innen azokat az embereket, akik nem az imádságért jönnek a templomba, hanem piacolni. Ez nem való az Isten házában. Innen aztán Jézus kimegy, itt hagyja őket, kimegy a városból és elmegy Bethániába, ahol az éjjelt tölti majd. Itt már újra megnyugszik Jézus egy időre.
Újra elvehetitek a felhőket a napról, újra kisüt a nap egy időre, de sajnos nem sokáig, hisz a következő napok, amit mi Nagyhétnek ismerünk, már egy nagyon szomorú eseményt tartogatnak, a Nagypénteket. Három napra rá viszont, Nagypéntek után újra ragyoghat majd Húsvétkor a nap. Amikor elkövetkezik, legszebb keresztény- keresztyén ünnepünk legszebbike.

Most pedig rakjátok egymás mellé a rajzokat, hogy lássuk Jézust bevonulni a szamárháton, lássuk a pálmaágakat, és ha majd kedvetek lesz a héten az árusokat is lerajzolhatjátok amint lesöpri Jézus az árujukat az asztalról. Ha vannak testvéreitek a bevonulást is és ezt a jelenetet is eljátszhatjátok, legalább megtanuljátok azt, amit a tömeg kiáltott: Hozsánna a Magasságban.....

Ha nem is pálmaágat, de egy szál virágot ti is meglengethettek, köszöntve képzeletben a bevonuló királyt, Jézust
Készüljünk lélekben tehát az elkövetkező napokban ezekre az eseményekre, amik Jézusra várnak.
Most pedig imádkozzunk:
Kegyelmes Istenünk

Köszönjük, hogy felkészülhetünk Jézus életének legjelentősebb eseményeire, köszönjük, hogy együtt érezhetünk fájdalmával, a kimondott és megélt érzéseire. Most megtanuljuk azt, hogy nem csak az érdemel tiszteletet és szeretetet, aki ki is követeli magának, hanem az is, aki úgy
Adja oda életét értünk, és aki úgy szenved, hogy még a kereszten is az őt kínzókért imádkozik. Engedd, hogy fel tudjuk fogni nagyságát és nagyszerűségét, amit végtelen szerénységgel visel. Engedd Istenünk, hogy tudjuk megérteni áldozatának lényegét, hogy mindent értünk vállal, értünk, akik meg sem érdemeljük ezt. Istenünk kérünk, hogy mire az Ő feltámadását ünnepeljünk, sok- nagyon sok beteg gyógyuljon meg. Kérjünk, Téged áldj meg bennünket, családjainkat, rokonainkat, barátainkat. Adj mindenkinek sok erőt, türelmet, békességet és szeretetet, Ámen-
Mondjuk el az Úrtól tanult imánkat, a Miatyánkot

Kérünk Istenünk hallgass meg minket Ámen
Most pedig mondjuk el a Tanulás utáni Imát
Atyánk
Jó Istenünk
Mikor hazamegyünk
Add ránk áldásodat
S mindig velünk maradj
Ámen

28/03/2020

Gyermekistentiszteleti anyag vasárnapra a most kialakult helyzetben

Készítsetek elő 4 db fehér írópapírt, fekete és szines ceruzát, majd figyeljetek


Szeret***el köszöntök minden kedves gyermeket

Mondjuk el a Tanulás előtti Imát :
Jó Atyánk Istenünk
Te taníts bennünket
Jézus Krisztus útján
Vezesd a lelkünket
Szentlelked ereje
Növelje Hitünket
Ámen

Kedves gyermekek

Ismeritek- e Gyulai Pálnak a Három szép pillangó című meséjét?

A Három szép pillangó gyönyörű napsütésben játszadozik kinn, semmit sem sejtve hogy mi fog rövidesen történni. Ehhez kérem vegyétek elő az első lapot és rajzoljatok le egy szép nagy napot, ha akartok pillangókat is rajzolhattok, de a nap a fontos.
Egyszer csak beborul a kerek ég alja mondja a költő és a három szép pillangót a zápor áztatja.

Most vegyétek elő a második lapot. Arra rajzoljatok le egy nagy felhőt kékkel vágjátok ki a felhőt és tegyétek rá a napra mintha eltakarná ,sajnos a nap tehát már nem ragyog.A három pillangó bebocsátást kér a liliomtól és a tulipántól, de mivel csak kettőnek kapnak mindig helyet ezért nem fogadják el a szálláshelyet, hanem kinn maradnak az esőben. Megsajnálja őket a nap kisüt újra és a három szép pillangó újra vidáman játszadozik a ragyogó napsütésben.
Vegyétek elő a harmadik lapot és újra rajzoljatok le egy gyönyörű napot, vagy vegyétek el a felhőt a napról, ha kivágtátok.
Ezt a történetet most ami jelenlegi helyzetünkhöz hasonlítanám, mivel először mi is kinn lehettünk a szabadban, járhattunk óvodába- iskolába, lehetett játszóterezni. a gyönyörű napsütésben. Tegyétek magatok elé az első rajzot a napsütéseset ahol még pillangók is játszadoznak. Most viszont, számunkra érthetetlen okból kifolyólag,nem lehet játszóterezni, nem lehet oviba járni, nem lehet templomba menni és én sem tudlak benneteket fogadni amiért én is végtelenül szomorú lettem.
Most vegyétek ismét elő a második lapot a sötét felhőkkel. Elszomorodunk picit még mindig nem értjük . Mi lehet ennek az oka. Olyanok lettünk mint az a három szép pillangó aki nem látja a napot és teljesen elkeseredik, röpköd segítségért ide- oda.Ha a negyedik lapot előveszitek, akkor arra rajzoljatok egy nagy fekete kört, lehet a vonalra fekete vonalkákat rajzolni olyan legyen mint egy fekete korona. . Ezt nevezzük el koronavírusnak.Ezek olyan bacik ami képzeletünkben befeketítik a napot , bemocskolják a levegőt. Ezek számunkra láthatatlanok, igazából még a nap is kisüt, de nem örvendhetünk neki, hiszen megbetegítheti az embereket. Ezért nem mehetünk ki,sem az óvodába sem a játszótérre. Otthon lehet hogy most a sok testvérrel összezárva egy kicsit szomorúbb a helyzet, de most mi vesszük ezt az utolsó rajzot, összegyűrjük , összetépjük és bedobjuk a kukába. Mi megsemmisítjük a magunk módján ezeket a bacikat, és kérjük Istent hogy hallgassa meg a szándékunkat hogy minél hamarabb kitehessük a napocskás rajzot újra mint a pillangók esetében. Akkor majd újra játszhatunk kinn. Addig is fegyelmezetten várjuk ezt próbálunk otthon szépen viselkedni, sokat rajzolni ezeket majd összefűzni és emlékbe eltenni.Minden rajzon legyen ott a napocska akár színes sugarakkal.

Az óránk második részében, ha akarjátok picit mozoghattok közben , elmondom hogy mihez hasonlítanak még ezek a rajzok.
Tudjátok, hogy Húvét közeledik, Jézus feltámadásának ünnepe.Kitehetjük újra az első rajzot . Jézus is boldog akár ő is örül a pillangóknak, a ragyogó napsütésnek.Tanítja az embereket, a tanítványok boldogan követik, lesik minden szavát, mozdulatát. Esténként összegyűlnek, vacsoráznak ahol Jézus továbbra is történeteket mond természetesen sok- sok tanulsággal. Elmondja például az – tudjuk hogy ezt nagy tömeg előtt is elmondja, de most a ti kedvetekért ezt említem példának-az Elveszett bárány történetét amit majd szüleitek a Lukács Evangéliumának 15. fejezetéből elolvashat este, vagy innen még a Tékozló fiú történetét- következő este. Egyébként remélem hogy ezeket ismeritek is.

II
Egyik este viszont mintha Jézus a vacsoránál picit komorabb lenne, a tanítványok is érzik hogy valami történni fog. Jézus nem panaszkodik, nem búcsúzkodik, de veszi a kenyeret és elmondja azt a mondatot amit ha voltatok Úrvacsorakor templomban akkor hallottátok már,,Vegyétek, egyétek". Még azzal is folytatja hogy ,, Ez az én testem". A tanítványok már nagyon elkomorodnak. Utána pedig veszi poharat amiben bor volt és ezt mondja: ,, Igyatok ebből mindnyájan.. mert ez az én vérem". Máté 26- 26, 28.Már a tanítványok szinte félni kezdenek.
Vacsora után Jézus feláll és kimegy az Olajfák hegyére három tanítványával.Péter János és Jakab kíséri. Jézus már nagyon szomorú, de ezt mondja ,, Legyen meg a Te akaratod"imádkozza. Hajnalodik már és Jézust a katonák elviszik, megkötözik és megkínozzák. Tudjuk mi következik, keresztre feszítik, Most elővehetitek újra azt a lapot amin...kiválaszthatjátok, azt bizony, azt a lapot, melyen a sötét felhők vannak. Három óra szenvedés után Jézus meghal.Olyan sötét lesz mint éjjel. Három órán keresztül. Mindenki szomorú csak a katonák- mint ezek a gonosz bacik állnak büszkén
.Mi már megsemmisítettük a bacikat, de lássuk mi történik benn a sírban, Jézussal. Eltemetik egy sötét sírba. Még most is a felhőkkel teli papír van előttünk.
Mária, Jézus édesanyja akinek ki kellett ezt a sok borzalmat bírni,két asszonytársával harmadnap, kimegy a sírhoz és mit lát?
Ragyogó napsütés, a sír üres, nem találja benne Jézust.Két angyal űl ott és azt mondják Kit kerestek itt? Jézu

st, Nincs itt, feltámadott szólnak az angyalok. Jézussal majd összetalálkoznak a tanítványok is akik a sírhoz rohannak azonnal. Jézus ezt mondja nekik ,, Ne féljetek"- Máté28- 10.
Jézus tehát legyőzte a sírok éjjelét. Elővehetitek újra a gyönyörű napot ismét. és mondjátok egymásnak, amit Jézus mondott Ne féljetek.


Így lesz majd a mi életünkben is, kimehetünk majd játszadozni újra mert elmennek a bacik,elkerülnek bennünket, újra lehet oviba menni és átölelhetitek egymást. Most fogjátok csak meglátni, hogy mennyire meg kell becsüljük egymást hogy mennyire tudunk majd örülni olyannak amit eddig nem becsültünk.A kicsi unokám is azt mondja hogy már hiányzik az ovi. Bizony milyen jó is lesz majd újra jönni templomba, és elhozni ezt a három szép rajzot majd.Jézus feltámadása a legnagyobb csoda. Ezt várjuk most is, erre a nagy csodára készülünk, Jézus feltámadására és a sok meggyógyult betegre. Kérjük Istent hogy hesegesse le ezeket a láthatatlan felhőket és gyógyuljon meg minden beteg
Kulcsoljuk imára kezünket.
Urunk Istenünk. Adj Gyógyulást mindenkinek kérünk, adj igazi napsütést a sötét felhők mögül.Kérünk adj türelmet szüleinknek, adj megértést nekünk és testvéreinknek, add hogy értsük meg hogy Jézus sokkal többet szenvedett értünk, és legyőzte a halált.Kérünk arra, hogy az Ő feltámadásának örülni tudjunk hiszen most is itt van köztünk és betegeink mellett. Adj nagyszüleinknek is sok erőt, boldogságot hogy újra találkozhassanak velünk.Kérünk Téged hallgass meg minket. Ámen.
Mondjuk el az Úrtól tanult Imát, az Úri Imát, a Miatyánkot.
Most pedig kérem Istent én is hogy hallgassa meg imáinkat, és mondjuk e a Tanulás utáni Imát:
Atyánk Jó Istenünk
Mikor hazamegyünk
Add ránk áldásodat
És mindíg velünk maradj
Ámen.

Áldás Békesség . Rajzaitokat címemre is átküldhetitek addig címem
Papp Eszter [email protected]

03/04/2019

készūljūnk egyūtt aHúsvétra

09/01/2018

Gratulálok mindenkinek részvételével a gyönyörű Karácsonyt ünneplő műsorhoz, köszönöm Mindenkinek. Luthernek is emléket állítva ezennel

13/12/2017

December 16- án várunk sok szeret***el Benneteket kedves hittanosok a templomi próbára. Ünnepélyünk december 17- én lesz este 6 órakor.Várunk Mindenkit sok szeret***el

24/05/2017

Június 11- én várunk délelőtt 10 órára egy vetélkedőrebenneteket és egyben a 2017- es tanévet is zárjuk

Cím

Kálvin Tér 7
Budapest
1091

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Kávin téri Református Gyermek Hittan új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás