30/12/2024
Hanuka 5.napján a Dél-Pesti imaházban megtartottuk a szokásos éves ünnepségünket.
Az áldások elhangzása után Totha Péter Joel Főrabbi úr és Sáfrány Dávid kántor után gyertyát gyújtott a Pesterzsébet Önkormányzat képviseletében Havasi Zoltán alpolgármester úr és Csepel képviseletében Ábel Attila úr. Majd egymás után gyújtották meg a gyertyákat közösség fiataljai.
A közösségben már több évtizedes hagyomány, hogy ilyenkor adjuk át egy kis ajándék kíséretében a” Segítő Kezek Kerényi András” díjat, azoknak a tagjainknak, akik az átlagnál többet tettek a közösségért.
Ebben az évben az egyik kitüntetett Gönczi Gábor hittestvérünk, akinek áldozatos munkája nélkül nem jöhetett volna létre az „Elődeink” kiállítás, amely a Dél-Pesti zsidóság múltját mutatja be.
A másik kitüntetett Jung Albert, Berci, aki szemünk láttára nőt fel, akinek Bar Micvóját év elején ünnepelhettünk és aki olyan csodálatosan elsajátította a „zsidóságot”, hogy vallási vezetőink betegsége miatti távollétekor a teljes péntek estét levezette. Berci elhozta az osztályát is hozzánk és mindent megtesz, hogy teljes legyen a minjen. Azt gondolom, hogy ez biztosítja, hogy megbecsülve múltunkat építjük a jövőnket.
Az ünnepet Klein Judit nagy sikerű koncertje zárta.