21/07/2024
7 RÖVID GONDOLAT ARRÓL, HOGY MIÉRT KÖNNYŰ IMÁDKOZNITe hogy állsz az imával? Jut elég időd rá? Rutinszerű vagy szívből jön? Az imádban bízol vagy Istenben? ...1.„Az imádság olyan, mint a lélegzetvétel.”2. „A hálaadás mindig azt nézi, ami van, a kérés pedig azt, ami nincs. Ezért mondja a Filippiekhez írt levelében is Pál, hogy imádságban és könyörgésben mindenkor hálaadással tárjátok fel kéréseiteket Isten előtt (Fil 4,6). Ha először azt nézem, ami van, úgy lesz egészséges a kérésem, és egyszer csak azt vesszük észre, hogy eltűnik minden, ami miatt ne dicsérnénk Istent.”3. „Az tudja lecsendesíteni a tengert, aki előtte megtanult aludni a viharban. Ahhoz viszont, hogy aludni tudjunk a viharban annyi időt kell Istennel töltenünk, hogy el tudjunk Vele csendesedni, át tudjon mosni a békességével.”4. „Ha kiöntjük a szívünket Istennek az imában, akkor lesz hely arra, hogy a keserűség, harag, fájdalom helyére beáradjon az Ő gyógyító szeretete.”5. „Imádkozni annyi, mint Jézust beengedni a szívünkbe. Ahogy az igében is olvassuk: „Íme, az ajtó előtt állok, és zörgetek: ha valaki meghallja a hangomat, és kinyitja az ajtót, bemegyek ahhoz, és vele vacsorálok, ő pedig énvelem.” (Jel 3,20) Nem a mi imádságunk indítja meg Jézust, hanem Ő az, aki minket imádkozásra indít. Az imádkozás tehát mindig annak az eredménye, hogy Jézus zörgetett a szívünk ajtaján, nekünk pedig csak ajtót kellett nyitni Neki.”6. „Ha úgy érzed nem megy az imádság, az jó hír. Ugyanis ebbe a tehetetlenségbe tud beáradni Jézus, ha hiszel Benne. Az imádságról című kötet szerzője azt írja: Ne aggasszon a tehetetlenséged, legfőképp pedig ne gátoljon az imádkozásban, mert ez a tulajdonképpeni titka és hajtóereje. Ezért inkább próbálj hálát adni Istennek a tehetetlenség ajándékáért: ez egyike Isten legnagyobb ajándékainak. Mertcsak tehetetlenségünkben tárjuk fel szívünket úgy, hogy Jézus beléphet nyomorúságunkba kegyelmességével és minden könyörületességével.”7. „Mi a különbség a hálaadás és a dicsőítés között? A hálaadásban valamit megköszönök, amit Isten értem vagy másért tett. A dicsőítés pedig annak az elismerése, aki Isten. Amikor az Ő valóságában, lényében, tulajdonságaiban gyönyörködöm.”
https://rakoscsaba.plebania.hu/7-rovid-gondolat-arrol-hogy-miert-konnyu-imadkozni/