Magyar Evangéliumi Szövetség - Aliansz

Magyar Evangéliumi Szövetség - Aliansz Elnök: Szuhánszky Gábor, Főtitkár: Horváth István, Alelnökök: Dr. Mészáros Kálmán, Szeverényi János,

A Finn Legfelsőbb Bíróság ma reggel bűnösnek ítélte Päivi Räsänent, a Legfőbb Ügyész által előterjesztett, gyűlöletbeszé...
26/03/2026

A Finn Legfelsőbb Bíróság ma reggel bűnösnek ítélte Päivi Räsänent, a Legfőbb Ügyész által előterjesztett, gyűlöletbeszéd vádjában, egy 22 éve megjelent pamfletje miatt, melyben a férfi és nő közötti házasságról alkotott keresztény, bibliai nézetet fejti ki. A mai ítélet hatályon kívül helyezi két korábbi bíróság ítéletét, amelyek ártatlannak találták.
„Megdöbbent és mélyen csalódott vagyok, hogy a bíróság nem ismerte el a szólásszabadsághoz való alapvető emberi jogomat. Hű maradok keresztény hitem tanításaihoz, és továbbra is védeni fogom a jogomat és minden ember jogát, hogy megossza meggyőződését a nyilvános szférában” – mondta Päivi Räsänen ma reggel.

Melletted vagyunk.

23/03/2026
17/03/2026

✨ „Szeretnék egy jobb országot építeni, amelynek szívében az egyház áll!”
Milliomos üzletember tervezi az angliai templomok megmentését

⛪ „Szükségünk van helyekre, ahol imádhatjuk Istent”. Ilyen és ehhez hasonló mondatok hagyták el az utóbbi években Samuel Leeds ajkait, látva az Egyesült Királyság-szerte zajló tömeges templomrombolásokat és az épületek szakrális jellegének elvesztését, személyes küldetést indított a történelmi épületek felvásárlására és helyreállítására. A milliomos üzletember és filantróp célja megóvni az eladásra kínált vagy más célra átalakított brit templomokat: „Ami templomnak épült Isten dicsőségére, az nem végezheti valami másként” – jelentette ki.

📈 Története 2023-ban járta be a brit sajtót, amikor 25 évesen már jelentős vagyont halmozott fel az ingatlanpiacon. Első befektetési cégének megalapítása után ma már befektetési tanácsadással foglalkozik, és több bestseller könyv szerzője.

📲 A keresztény üzletember a múlt héten tájékoztatta több százezres közösségi média követőtáborát, hogy kész megvásárolni az Egyesült Királyságban eladásra kínált templomokat, mielőtt azokat lebontanák, vagy befektetőknek adnák el, hogy más célra alakítsák át őket. „Ha egy épület Istennek és nemzedékek munkája árán épült, nem szabadna pusztán profitszerzés miatt eladni” – hangsúlyozta egyik Instagram-bejegyzésében.

🙏 Véleménye szerint az Egyesült Királyságban „a hit újjáéledése tapasztalható a fiatalabb generációk körében”, ezért kiemelte: „szükségünk van arra, hogy Nagy-Britannia történelmi templomai nyitva maradjanak.”

🇬🇧 „Büszke vagyok az Egyesült Királyság templomainak gazdag történelmére. Szeretném átformálni az utcáinkat, szolgálni a szegényeket, és egy jobb országot építeni, amelynek szívében az egyház áll” – mondta, kitartva amellett, hogy Angliának „nyitott templomokra van szüksége”.

🏗️ Egyik legutóbbi bejegyzésében említette, hogy március 11-én 225 000 fontos (kb. 100 millió forint) ajánlatot tett egy darlastoni metodista templomra. Azt is elmondta, hogy olyan templomokat is meg fog vásárolni, amelyeket már üzletekké, éttermekké vagy bevásárlóközpontokká alakítottak, hogy visszaadja eredeti rendeltetésüket. „Szükségünk van helyekre, ahol imádhatjuk Istent” – nyomatékosította.

🕊️ Annak ellenére, hogy az Egyesült Királyságban az elmúlt években számos templomot lebontottak a forráshiány miatt, a londoni katolikus egyház nemrégiben 2011 óta a legmagasabb számú húsvéti megkeresztelkedőt regisztrálta.

📜 A Westminsteri Érsekség közleménye szerint a 2026-os csoport a „negyedik legnagyobb az egyházmegyei nyilvántartások 1993-as kezdete óta, és a részvétel szintje 15 éve nem volt ilyen magas”.

/Forrás: CNA, kép forrása: Reddit/

"Ne szégyelld hát a mi Urunkról szóló bizonyságtételt, se engem, az ő foglyát, hanem szenvedj velem együtt az evangélium...
11/03/2026

"Ne szégyelld hát a mi Urunkról szóló bizonyságtételt, se engem, az ő foglyát, hanem szenvedj velem együtt az evangéliumért, Isten ereje által!" 2. Tim. 1,8

A Magyar Evangéliumi Szövetség-Aliansz 2026. március 9-én tartotta meg "Teológiai Műhelyét" a Budakeszi Metodista Egyházközség templomában (Budakeszi, Rákóczi út 2.)
A teológiai előadások és forumbeszélgetések középpontjában ez az időszerű kérdés állt: "Hogy áll az evangélium ügye Magyarországon?" - Az előadóknak ezekre a személyes kérdésekre kellett válaszolniuk:
"Hogy látod ezt a saját életedben, környezetedben, egyházadban, gyülekezetedben? A világon valaha elhangzott üzenetek közül a legnagyszerűbb az Evangélium. Valójában nem is csak a sor legelejére illesztendő, hiszen különlegessége, egyedülállósága oly mértékben meghalad minden emberi képet és történetet, hogy külön kategóriába kell említenünk, melyben csak egyedül szerepel.
Az Evangélium üzenete egyetemes. Mindig és mindenkihez szól. Elér és formál. A hívőket megerősíti, a nem hívőket megtérésre hívja. Ebben, elhívásunk szerint, nekünk is van feladatunk.
Valaki ezt úgy fogalmazta meg, hogy “a missziós parancs nem lett visszavonva!”. Ma is érvényben van Jézus Krisztus tanítványait mozgósító szava: "Menjetek, tegyetek tanítvánnyá minden népet!"
Meg kell tudnunk szólítani azokat is, akik távol vannak az egyháztól. Ehhez oda kell menni, ahol ők vannak. Ebben egyaránt szükség van az élő ige hirdetésére és a személyes beszélgetésekre. Ami éltet és megtart bennünket a szolgálatban, az az Úrral való közösség, személyes kapcsolat. Hozzá imádkozunk ébredésért, bőséges aratásért.
Ugyanakkor számos akadály is elénk kerül. A magunk soraiban is találkozunk merevséggel, tradicionalizmussal vagy fogyasztói mentalitással és a hallgatóság vágyait, igényeit megcélzó
tanításokkal, amik sokakat félrevezetnek. Néhol elfogyó, elöregedő közösségeink vannak.
Ami reményt és gyógyulást hoz, az Jézus jelenléte az Egyházban. Ő a példánk abban is, hogy ahol élt, ahol volt, ott szolgált. A megoldás felé az visz bennünket, ha ma is Őt követjük és Benne bízunk teljes szívvel.
Tőle tanuljuk az egész embert elérő, holisztikus megközelítést. Ő ad vigaszt a gyászolóknak, és Ő küld bennünket a bajban lévők, szenvedélybetegek, depressziósok, fájdalmakkal élők támogatására,
a szegénységben, nyomorúságban élők megsegítésére, egymás, sőt az elleneink szeretetére.
Tőle tanuljuk a családi élet fontosságát – ahol minden elkezdődik – és ahol mindent újra lehet kezdeni. Milyen hatással van a hitünk és az életünk a következő generációkra? Találnak-e helyet, közösséget
a fiatalok a gyülekezeteinkben, amit a magukénak éreznek? Hogyan tudják átvenni az Evangéliumot?
Vannak-e nálunk szinterei ennek (pl. imaközösség, sporttábor, fotótábor, matek vagy angol korrepetálás...)? Hála az Úrnak, az Evangélium mozgásban van a fiatalok között. Részünkről az is fontos, hogy ne akarjuk őket belekényszeríteni a mi kultúránkba! Kell a forma, de a lényeg a tartalom. Kerüljön új bor az új tömlőkbe!" (Az előbbi mondatokat a Teológiai Műhely meghívójából idéztem)
Az előadók között volt Durkó István, a Magyarországi Baptista Egyház missziói alelnöke, Dr. László Virgil, az Evangélikus Hittudományi Egyetem docense, Pataky Albert, a Magyar Pünkösdi egyház korábbi elnöke, Nemes Pál, a Dávid Sátora Gyülekezet lelkipásztora, Deák László, a Magyarországi Evangélikus Egyház esperese, a kispesti gyülekezet lelkipásztora, Bánki Lajos, a Budapest-Belvárosi Golgota Keresztény Gyülekezet | Calvary Chapel Hungary lelkipásztora.
A forumbeszélgetésbe és közösségépitő hozzászólásokba, valamint a különböző szolgálati területekért való imaközösségbe a jelenlévő egyházi és gyülekezeti képviselők is bekapcsolódhattak.
Az alkalmat Szuhánszky Gábor, az Aliansz elnöke vezette le. Az imaközösségre Szeverényi János Aliansz alelnök bátorította a résztvevőket. Horváth István Aliansz főtitkára hasznos információkat osztott meg a hazai és határontúli evangéliumi közösségek mindennapi nehézségeiről és örömeiról. Dr. Mészáros Kálmán Aliansz alelnöke, a BTA rektora pedig az evangéliumi mozgalom jelentősebb történelmi eseményeit és személyes emlékeit emelte ki és mondott hálaimát a konferencia zárásaként.
Álljon itt még az evangélium sürgető továbbadára vonatkozó bátorító, ugyanakkor mindannyiunkat felelősségteljes küldetésre felszólító igei figyelmeztetés:
“Kérve kérlek Isten és Krisztus Jézus színe előtt, aki ítélni fog élőket és holtakat; az ő eljövetelére és országára kérlek: hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással.
Mert lesz idő, amikor az egészséges tanítást nem viselik el, hanem saját kívánságaik szerint gyűjtenek maguknak tanítókat, mert viszket a fülük.
Az igazságtól elfordítják a fülüket, de a mondákhoz odafordulnak. Te azonban légy józan mindenben, a bajokat szenvedd el, végezd az evangélista munkáját, töltsd be szolgálatodat.” 2 Tim 4,1-5

Immánuel! Velünk az Isten!
(DRMK)
Fotó, szöveg: Dr. Mészáros Kálmán

Meghívó az Evangéliumi Aliansz Teológiai műhelyére “Kérve kérlek Isten és Krisztus Jézus színe előtt, aki ítélni fog élő...
25/02/2026

Meghívó az Evangéliumi Aliansz Teológiai műhelyére



“Kérve kérlek Isten és Krisztus Jézus színe előtt, aki ítélni fog élőket és holtakat; az ő eljövetelére és országára kérlek: hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással. Mert lesz idő, amikor az egészséges tanítást nem viselik el, hanem saját kívánságaik szerint gyűjtenek maguknak tanítókat, mert viszket a fülük. Az igazságtól elfordítják a fülüket, de a mondákhoz odafordulnak. Te azonban légy józan mindenben, a bajokat szenvedd el, végezd az evangélista munkáját, töltsd be szolgálatodat.” 2 Tim 4,1-5



Az Evangélium ügye Magyarországon

Hogy látod ezt a saját életedben, környezetedben, egyházadban, gyülekezetedben?



(A Teológiai műhely témájáról a mellékelt meghívóban találhatók további részletek.)



Arról, hogyan tudnánk az Evangélium hirdetésének szolgálatában hűségesen, szeretetteljesen, hatékonyan és kitartóan részt venni, szeretnénk mindnyájatokkal együtt gondolkodni és beszélgetni





Teológiai műhelyünkben, melyet



2026. március 9-én, hétfőn, 10.00 – 16.00 között tartunk



a Budakeszi Metodista Egyházközség templomában (Budakeszi, Rákóczi út 2.)



A Teológiai műhely programja:

10.00 – 10.10 – bevezetés, imádság, Szuhánszky Gábor, Szeverényi János

10.10 – 10.35 – előadás, Durkó István baptista lelkész, missziói igazgató

10.35 – 11.00 – előadás, Dr. László Virgil, docens, Evangélikus Hittudományi Egyetem

11.00 – 11.10 - szünet

11.10 – 11.35 – előadás, Pataky Albert pünkösdi lelkész

11.35 – 12.35 - beszélgetés

12.35 – 13.20 – ebédszünet

13.20 – 13.45 - előadás Nemes Pál, lelkész, Dávid Sátora Gyülekezet

13.45 – 14.10 – előadás Deák László evangélikus lelkész, esperes

14.10 – 14.20 –szünet

14.20 – 14.45 – előadás, Bánki Lajos a Golgota Gyülekezet lelkésze

14.45 – 15.45 - beszélgetés

15.45 – 16.00 – összegzés, lezárás, imádság, Szuhánszky Gábor, Szeverényi János



A részvétel ingyenes, ugyanakkor jelentkezéshez kötött. A részvételi szándékot e-mailben kérjük jelezni, a [email protected] e-mailcímre, legkésőbb március 6-án (péntek) délig.

Ebédre pizzát rendelünk, ehhez majd a helyszínen lehet hozzájárulni.

Kérjük, adjátok tovább az alkalom jó hírét mindazoknak, akiknek érdeklődésére számot tarthat!



Szeretettel, köszönettel és tisztelettel, az Evangéliumi Aliansz elnöksége nevében a szervezők:

Szuhánszky Gábor, Szeverényi János és Horváth István



Horváth István

Magyar Evangéliumi Szövetség (Aliansz)

1091 Budapest, Kálvin tér 7.

[email protected]

+36 20 886 1121

A Házasság hete szombathelyi programja.
26/01/2026

A Házasság hete szombathelyi programja.

Hamarosan kezdődik az idei Házasság hete. 💕

Ahogy megszokhattátok, Szombathelyen is gazdag programkínálattal készülünk a házasság ünnepére.
Szeretettel hívunk és várunk minden házaspárt, aki tenni akar a kapcsolatáért!

Még lehet jelentkezni a ma induló Házas-Társas-Játékra is.

26/01/2026

❤️ Készül az ország a házasság hetére! Központi programokkal is várunk Benneteket, neves előadókkal, izgalmas témákkal. ❤️A www.hazassaghete.hu oldalra pedig folyamatosan kerülnek fel a jobbnál jobb programok országszerte és a határon túlról is.
Már most több mint 30 település programjai közül válogathattok, és folyamatosan töltődnek fel az újabb események.
📣Figyeljétek az oldalt! Tartsatok velünk! 💕

05/01/2026

Aliansz imaheti alkalmak Biatorbágyon:

január 4, vasárnap: Keresztyén Testvér Gyülekezet (Lomb u. 2.)
január 5, hétfő: Keresztyén Testvér Gyülekezet (Lomb u. 2.)
január 6, kedd: Keresztyén Testvér Gyülekezet (Lomb u. 2.)
január 7, szerda: Sarokkő Gyülekezet (Fő u. 94.)
január 8, csütörtök: Keresztyén Testvér Gyülekezet (Lomb u. 2.)
január 9, péntek: Torbágyi Református Gyülekezet (Fő u. 59.)
január 10, szombat: Torbágyi Református Gyülekezet (Fő u. 59.)
január 4, vasárnap: Keresztyén Testvér Gyülekezet (Lomb u. 2.)

Az összejövetelek minden nap 19.00-kor kezdődnek.

Szeretettel várjuk a Testvéreket!

Cím

Magyar Evangéliumi Szövetség/Aliansz
Budapest
1091.BUDAPEST,KÁLVINTÉR7.

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Magyar Evangéliumi Szövetség - Aliansz új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Magyar Evangéliumi Szövetség - Aliansz számára:

Megosztás