23/02/2022
A MELKISÉDEK GYÜLEKEZETNEK MINT NEM LÉTEZŐ GYÜLEKEZET KÖZLEMÉNYE A MAGYARORSZÁGI EVANGÉLIUMI TESTVÉRKÖZÖSSÉGET ÉRT TÁMADÁSRÓL
Szolidaritási nyilatkozat
Mottó: "ha pedig a só megízetlenül, mivel sózzák meg? nem jó azután semmire, hanem hogy kidobják és eltapossák az emberek" (Mt 5:13)
Ami jelenleg zajlik hazánkban nem más, mint szerencsétlen próbálkozás arra, hogy az ízét vesztette só megtapossa az igazi sót, a világ világosságát. Ezt azonban Istenünk Igéje nem engedi. Az ízetlen sót fogja megtaposni a nép!
A Melkisédek Gyülekezet az egyetlen olyan gyülekezet, amely deklaráltan nem létezik. Gyülekezetünk nem létezése eleve olyan kritika alá vonja a létező közösségeket, amelynek terhe alól mindeddig képtelenek voltak és nem is akartak kilépni. Ezt a terhet, mint fehér holló, a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség nem cipeli.
A Testvérközösséget sújtó immáron évtizedes sanyargatás olyan fokozatba lépett az elmúlt napokban, ami minimálisan bennünket is meglepett. Rég láttunk ekkora követ Magyarországon a krisztusi szolgálat útjában!
Szeretnénk leszögezni, hogy mindazon egyházak, gyülekezetek léte fabatkát sem ér a Melkisédek Gyülekezet nem létezéséhez képest, amelyek most (sem) emelik fel szavukat. Amíg Magyarországon képesek tajtékzani a keresztény közösségek azért, mert valahol Európában független bíróság szeretné megvizsgálni, hogy valaki gyűlöletkeltés céljából idézgette-e a Bibliát, addig szemük sem rezdül, amikor testvérünket azért hurcolják meg, mert nem gyűlöletből idézi, hanem szeretetteljesen megcselekszi Istenünk Igéjét! Van, akit a nem létező von teher alá. De akit a létező von teher alá, mindenkinél kisebb, erőtlenebb, gyámoltalanabb. Kiáltson hát Istenünk kegyelméért, mert ő jó, irgalmas és szeretettel teljes!
A valódi szeretetet, jóindulatot és tisztességet, amellyel kötelesek vagyunk embertársaink felé fordulni, egyedül Istenünk megismerésén keresztül tehetjük részünké. Szomorúan látjuk azon testvéreink közömbösségét, akik képtelenné váltak fölismerni a legfontosabbat: a szeretetet.
Elsősorban azokhoz szól nyilatkozatunk, akiket egyszerre figyelmeztet a lelkiismeretünk és a bennünk lakozó Szent Lélek, hogy nincs rendben valami akkor, amikor a magát kereszténynek hirdető állam a krisztusi szolgálatban ellehetetleníti testvéreinket.
Most, amikor e sorokat fogalmazzuk és közzé tesszük, egyformán harsan föl a létezők csöndje és a nem létezők kiáltása. Veszélyes együttállás! Sose gondoltuk volna, de kénytelenek vagyunk azt mondani: bárcsak létezne a Melkisédek Gyülekezet, és nyugodtan végezhetné azt a szolgálatot, amit Krisztus ránk hagyott!