15/06/2026
"Bizony, Isten jó Izráelhez, azokhoz, akik tiszta szívűek." (Zsolt 73:1)
Mint tudjuk, a 73. zsoltár egy hitehagyás szélére sodródó, de az utolsó méteren megálló, Istenhez visszatérő és Istenben megnyugvó ember bizonyságtétele.
Amikor azt mondja, hogy "Isten jó Izráelhez", már túl van a "vajon jó Isten Izráelhez?", "fair ahogyan övéivel bánik?" kérdéseket megszólaltató vergődésén. Az 1. vers tehát az irigységből és önsajnálatból megtérő, Istennel való kapcsolatának kiváltságait újra felfedező és újra megélő ember őszinte vallomása.
Te milyen fázisban vagy? Kiváltságnak éled meg, hogy ismerheted az Urat, vagy "a szomszéd füve zöldebb" állapot jellemez?
— Sikó Mihály
(Tim Keller gondolatai alapján)