16/11/2023
Élménybeszámoló (2. rész)
A program második felében a fiatalok és a jelen után, a magyar keresztény könnyűzene megteremtői és a kezdetek voltak a középpontban.
A szünet után egy kerekasztal beszélgetéssel indult újra a műsor “Gitaros zene a pápalátogatásokon 30 éve és most” címmel, Borka Zsolt, Nagy Lajos, Sillye Jenő és Varga Attila mesélt a közönségnek. Beszámoltak az 1991-es pápalátogatás során szerzett élményeikről, amikor II. János Pál pápa ifjúsággal való találkozása során léphettek fel a Népstadionban, majd arról is, hogyan alakult az, hogy 30 évvel később újra összeállhatnak a 2023 pápalátogatás keretében. Rengeteg tapasztalattal gazdagodva, de ugyanazzal a lelkesedéssel készültek és léptek fel mindkét alkalommal.
A beszélgetést követően pedig ismét hangszert ragadtak zenész társakkal kiegészülve (Sillye Gergely, Sillye Benedek, Sillye Gábor, Takács Antal, Simon Bence, Hernády Balázs) egy örömzenélés erejére: nagy hagyományú, mindenki által jól ismert dalokat hallhatott a közönség és kapcsolódhattak be az énekes dicsőítésbe. Mind a rengeteg gyakorlat és tapasztalat, mind pedig a kezdetektől meglévő lelkesedés, tűz és öröm érezhető volt az előadáson. És talán ez az őszinte öröm buzdította az összes jelenlévőt, hogy csatlakozzanak a közös énekléshez. A program végére az egész termet dicsőítő énekhangok töltötték be. 😇
A délelőtt lezárásaként minden fellépő és vendég egy szendvicsebéden vehetett részt, ahol találkozhattunk zenésztársainkkal, megismerhettük a határon túli vagy más városokból érkező együtteseket és megbeszélhettük a hétvége folyamán szerzett tapasztalatainkat és élményeinket. 🗣️👥
Köszönjük minden kedves fellépőnek, együttműködőnek és vendégnek a befektetett energiát és részvételt; reméljük mindenki jó emlékekkel és új ismeretekkel gazdagodva tért haza az eseményről! Bízunk benne, hogy egy év múlva újra együtt ünnepelhetünk, még nagyobb létszámban találkozhatunk és még többen tudunk közösen a zenés dicsőítés örömében osztozni! 😊🫂