05/04/2026
Nincs még egy olyan vallás, ahol Isten meghal, aztán feltámad, hogy minket megmentsen. Nincs még egy olyan vallás, ami ennyire őszintén beszél a vallási elöljárók, példaképek gyöngeségeiről, már-már botránkoztató voltáról. Tamás apostol például egyszerűen csak nem hitt.
Szinte érzi az ember a Biblia íróinak a vívódását. Olyanokat kell leírni, megremeg az ember keze. Ki fogja mindezeket elhnni? Ki fog nekünk hinni?
A Biblia tartalmában már bizonyító erejű. Nem emberek találták ki Isten jelenti ki önmagát, ő cselekszik, más kultúrákban ilyen nem történik istenekkel és a vallási vezetők hibáit sem emlegetik. A keresztyénség megléte is önmagát igazolja, ennyi botcsinálta hívő, ennek ellenére mégis a legtöbb követője van a világon. Mert Isten is cselekszik. A feltámadott Jézus maga munkálkodik benne ma is. Tesz hívővé embereket. Te se légy hitetlen, hanem hívő! Mondjad csak Tamással együtt: "Én Uram és én Istenem!" (Jn 20,28)
Áldott húsvéti ünnepeket kívánunk!