17/06/2026
2026. június 9–10-én került megrendezésre az Eurodiaconia Joint Extreme Destitution and Roma Inclusion Network Meeting, ezúttal Norvégiában, Oslóban. A találkozó házigazdája a Church City Mission Oslo volt.
A Református Szeretetszolgálat Testvéri Szolgálat és Cigánymisszióját Bandor Zoltán kollégánk és Gami Bálint önkéntesünk képviselték. A kétnapos szakmai program központi kérdése az volt, hogy milyen kihívásokkal szembesülnek a szociális szolgáltatók a mélyszegénységben élő állampolgárok támogatásában.
A résztvevők közösen dolgoztak policy fejlesztésen, jó gyakorlatokat ismerhettek meg Európa különböző országaiból, és ellátogattak egy nőket és párokat fogadó éjszakai krízisszállóra is. A konferencia második napján egy norvégiai roma kulturális központ adott otthont a programnak, ahol betekintést nyerhettek a norvégiai romák történetébe és jelenébe, és természetesen a város felfedezésére is jutott idő.
Hálásak vagyunk az Eurodiaconia csapatának a magas színvonalú szervezésért és a részvétel lehetőségéért. A találkozó valódi teret adott a szakmai párbeszédnek, a közös gondolkodásnak és a jövőbeli együttműködések megerősítésének.
Soli Deo gloria!