16/05/2026
"Én veletek vagyok minden nap a világ végéig"
Japánban Xavéri Szent Ferenc hirdette először az evangéliumot. 1549-től véres üldözések kezdődtek, elüldözték az európai misszionáriusokat, megöltek minden papot és minden hívőt, akit csak tudtak. Csak 260 évvel később, amikor Japán feladta az elzárkózás poltikáját, engedtek újra európai papokat Japán földjére.
Állítólag nemzedékről nemzedékre öröklődött egy ígéret, amelyet az üldözések idején az utolsó papok egyike hagyott hátra: „250 év múlva fehér papok fognak jönni nagy hajókon, akik Rómából érkeznek, nem élnek házasságban, és tisztelik Szűz Máriát. Akkor visszatérhettek a nyílt hitre.”
Amikor Bernard Petitjean francia atya felépítette a nagaszaki Óura templomot az európaiaknak, a rejtőzködő keresztények elmentek megnézni az épületet. Három idős asszony odalépett a paphoz, és három kérdéssel azonosították őt a régi prófécia alapján:
Megkérdezték, hogy hűséges-e a római pápához.
Megkérdezték, hogy nőtlen-e.
Megkeresték a templomban a Szűz Mária-szobrot.
Amikor a válaszok egyeztek, az öregasszonyok így szóltak az elámult paphoz: „A mi szívünk megegyezik a tieddel.” Ekkor derült ki, hogy Nagaszaki környékén és a környező szigeteken még több tízezer keresztény él.