Esztergom-Budapesti Főegyházmegye

Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye hiatalos Facebook-oldala.

XIV. Leó pápa megerősít***e és újabb öt évre meghosszabbította Erdő Péter bíboros tagságát a Keleti Egyházak Dikasztériu...
15/06/2026

XIV. Leó pápa megerősít***e és újabb öt évre meghosszabbította Erdő Péter bíboros tagságát a Keleti Egyházak Dikasztériumában.

XIV. Leó pápa megerősít***e és újabb öt évre meghosszabbította Erdő Péter bíboros tagságát a Keleti Egyházak Dikasztériumában.

15/06/2026

A Műegyetemtől a fesztiválokig – Az EgyKor zenekar története

Keresztény fesztiválok színpadai és új zenei kihívások – az EgyKor zenekar tagjai minden meghívásra lehetőségként tekintenek. Rövid portrénkban a fiúk őszintén mesélnek arról, hogyan formálják ezek a koncertek a közösségüket, miért tartják a legnagyobb kalandnak a modern zenét és a hit találkozását, és mit jelent számukra a közös zenélés öröme.

13/06/2026

Táruljatok fel örök kapuk
Zsódi Viktor piarista tartományfőnök, a Férfi Szerzeteselöljárók Konferenciája elnökének Táruljatok fel örök kapuk – Keresztény nevelés és lelkiség a 21. században kötetét június 12-én a Sapientia főiskolán Udvardy György veszprémi érsek, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnökhelyettese és Lobmayer M. Judit, a Boldogasszony Iskolanővérek tartományfőnöknője mutatta be.

10/06/2026

Te Deum - Fábry Kornél püspök szentbeszéde

Az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye hitoktatóinak közössége június 9-én hálaadó szentmisével búcsúztatta a 2025/26-os tanévet. A Te Deum főcelebránsa Fábry Kornél segédpüspök volt.

07/06/2026

Június 7-én, úrnapján, Krisztus Szent Teste és Vére főünnepén Mohos Gábor esztergom-budapesti segédpüspök mutatott be a szentmisét a Szent István-bazilikában, és az ünnepi liturgiát követően úrnapi körmenetet vezetett az Oltáriszentséggel a bazilika körül.
Mohos Gábor a szentnbeszédében a hálaadás fontosságát emelte ki. Felidézte, hogy a szentmise maga is hálaadás, és Jézus is hálát adott, mielőtt az utolsó vacsorán önmagát adta tanítványainak. „Hát ha ez nem indít minket hálára, akkor micsoda?” – t***e fel a kérdést. Mint mondta, a hála nem kényszer, hanem természetes válasz „mindazért a jóért és szépért, amit az Istentől kaptunk”.

Az Oltáriszentséget Fatima pásztorgyermekeinek szavaival „az elrejtőzött Jézusnak” nevezte. „Jézus, aki ott van, csak rejtve. Ott van teljes valóságában” – mondta. Hozzát***e: az Oltáriszentségben ugyanaz a Krisztus van jelen, „aki értünk lett emberré, és értünk vállalta a szenvedést, majd halt meg a kereszten”.
A körmenetre utalva Mohos Gábor hangsúlyozta: ez az ünnep különösen alkalmas arra, hogy a hívek a szívükben megéljék a hálát, és „ezt a nagy titkot” kivigyék a világba. Az Oltáriszentségben „csendben, de mégis nagyon beszédesen ott van az Isten”, aki másokat is magához akar vonzani.

Képgaléria: Úrnapi szentmise és körmenet a Szent István-bazilikában; Az ünnepi liturgia főcelebránsa Mohos Gábor püspök,...
07/06/2026

Képgaléria: Úrnapi szentmise és körmenet a Szent István-bazilikában; Az ünnepi liturgia főcelebránsa Mohos Gábor püspök, a bazilika plébánosa volt.

Nem könnyű olyan közösséget találni, amely érzelmi biztonságot nyújt és amelyben vállalni merjük sebezhetőségünket, mert...
04/06/2026

Nem könnyű olyan közösséget találni, amely érzelmi biztonságot nyújt és amelyben vállalni merjük sebezhetőségünket, mert tudjuk, hogy nem élnek vissza vele. Egy felnőttnek szüksége van "szűrőmentes" övezetre, ahol leveheti a társadalmi maszkjait, és beszélhet a kudarcairól, félelmeiről anélkül, hogy megítélnék, vagy megvonnák tőle a szeretetüket, barátságukat.

A közösség utáni vágy alapvető emberi szükséglet. A legnagyobb veszély az elszigetelődés. Az összetartozás érzése biztonságot ad.

Emberségünk lényegét tudjuk adni, amikor önzetlenül, érdek nélkül szeretjük egymást, s ehhez a Jóisten adja meg a kegyel...
31/05/2026

Emberségünk lényegét tudjuk adni, amikor önzetlenül, érdek nélkül szeretjük egymást, s ehhez a Jóisten adja meg a kegyelmét. Sokszor elfelejtjük ezt, természetessé válik, de betegség idején ráeszmélünk, hogy Jézus valójában erre hív meg bennünket. Rájövünk, hogy minden ember élete és a miénk is ajándék, mely értéket hordoz.
Nagyinterjú Erdő Péter bíborossal:
https://www.magyarkurir.hu/hirek/-mindenert-halat-adtam-es-mindenre-fel-voltam-keszulve-erdo-peter-betegsegerol-gyogyulasarol

Pünkösdhétfőn újra megtelt élettel az esztergomi bazilika előtti tér. ❤️Az Egyházmegyei Közösségek Napján közösségek, cs...
27/05/2026

Pünkösdhétfőn újra megtelt élettel az esztergomi bazilika előtti tér. ❤️
Az Egyházmegyei Közösségek Napján közösségek, családok, ministránsok, fiatalok és idősek együtt ünnepeltek. A sátrak között sétálva átélhető volt az összetartozás ereje.
A nap során püspöki szentmise, tanúságtételek, előadások, filmvetítések és koncertek váltották egymást. Sokan hallgatták Lackfi Jánost, Petrás Máriát, Szalóki Ágit, vagy éppen Török Csaba atya előadását, és különleges lelki élményt adott az EgyKor zenekar zenés szentségimádása és esti koncertje is.
A bazilika környékén egész nap együtt volt jelen a hit, a kultúra, az öröm és az emberi találkozások szépsége. 🙏

Fotó: Merényi Zita/Magyar Kurír és Gyarmati Krisztián

26/05/2026

Pünkösdhétfőn Esztergom megtelt élettel. Május 25-én a bazilika előtti tér és környéke adott otthont az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye közösségek napjának, ahol a hit, a kultúra, a zene, a lelki feltöltődés és a személyes találkozások egyszerre voltak jelen.

A nap során az egyházmegyei intézmények, lelkiségi mozgalmak, közösségek és alapítványok is felállíthatták sátraikat, bemutatkozhattak, megszólíthatták az érdeklődőket, és megmutathatták, milyen sokszínű, élő és szolgáló közösség építi az Egyházat. A látogatók találkozhattak a betegségéből lábadozó Erdő Péter bíborossal, prímással is, ami sokak számára különösen megható és örömteli pillanat volt.

A programok között ott volt Petrás Mária és barátai előadása, Lackfi János tanúságtétele, Szalóki Ági és zenekara koncertje, valamint Ádám Miklós és Szilágyi Özséb előadása is. A Gasztroponton Török Csaba atya a bor bibliai szerepéről beszélt kóstolóval egybekötve, Gálffy Zsuzsanna pedig a 19. századi prímási konyha titkaiba avatta be a vendégeket.

A filmvetítések, a tárlatvezetések, a múzeumpedagógiai foglalkozások, a szentgyónás és a szentségimádás mind azt mutatták: az Egyház nemcsak épületekben él, hanem emberekben, közösségekben, találkozásokban.

A bazilika árnyékában ezen a pünkösdhétfőn újra megtapasztalhattuk, milyen ereje van annak, amikor együtt ünneplünk, együtt imádkozunk, és együtt figyelünk arra, ami összeköt bennünket.

Cím

Úri Utca 62
Budapest
1014

Nyitvatartási idő

Hétfő 09:00 - 17:00
Kedd 09:00 - 17:00
Szerda 09:00 - 17:00
Csütörtök 09:00 - 17:00
Péntek 09:00 - 17:00

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Esztergom-Budapesti Főegyházmegye új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Esztergom-Budapesti Főegyházmegye számára:

Megosztás