29/03/2021
🖤🖤🖤
Jött a hír… a szervezeted feladta a küzdelmet, elmentél.
Értettem, felfogtam, de nem akartam érteni, nem akartam felfogni!
Hogy tehetted ezt meg, nem volt még itt az ideje!
A lelkem kiabált, és éreztem, hogy a szemből a könny patakként folyik le az arcomon.
Belém mart a hiány, a veszteség érzése.
Nem lesz több névnapi, se születésnapi köszöntés… se „Mi újság, hogy vagy?” - telefon.
Az utolsó névnapodon már nem tudtalak köszönteni, máshol voltál, más volt a fontos…. a gyógyulásod!
Gondolatban felköszöntöttelek és reménykedtem, hogy ez az egész egyszer csak véget ér… és véget ért!
Nem erre számítottam, senki se számított erre.
Visszapörgetem az emlékeimet…
40 évvel ezelőtt ismertük meg egymást, osztálytársak lettünk. Együtt lettünk fiatal felnőttek…
Sokáig nem találkoztunk, csak az 5 évente megrendezésre kerülő osztálytalálkozókon.
Aztán valami megváltozott… hol, mikor, hogyan, nem tudom, de egyre többet beszéltünk telefonon.
Többször mondtad, hogy „Ha valaki azt mondja a középiskolában, hogy veled fogom tartani a kapcsolatot, akkor kinevetem.”
Ezen mind ketten nevettünk, mert én is ugyanezt gondoltam.
Felnőttünk, gyerekeink lettek, már nem volt érdekes, nem volt fontos, hogy mi volt, csak az, hogy mi van.
De most elmentél, és elvittél valamit… belőlem… a 14 éves kislány lelkéből.
Hittük, hogy ilyen nem következik be, és büszkék voltunk, hogy a mi középiskolai osztályunkból, még mindenki él.
Te vagy az első, aki elment. Ennek nem szabadott volna megtörténni-e!
Küzdöttél egy háborúban, apróbb csatát nyertél, de a vége szomorú, és felfoghatatlan… vesztettél!
Te, aki annyi meccset vívtál meg a kispadon, és gyerekek százainak segítettél az álmaik megvalósulásában.
Most alulmaradtál, pedig nem voltál beteg, csak jött a Covid, és kézen fogva magával vitt!
Ezzel ténylegesen tudtunkra adva, hogy igen, ez veled, velem, velünk, mindenkivel megtörténhet.
Az úton, amelyre léptél, már nincsenek csaták, csak nyugalom és béke.
Köszönöm a beszélgetéseket, amelyeket már több nem követ!
A hangod a fülemben cseng, az emléked velem marad!
Nyugodj békében Gábor Gábor Isa! 🖤🖤🖤
54 éves korában örök nyugalomra lelt a Budapest Honvéd edzője