13/06/2026
Efézus 2, 1-10
Néhány évvel ezelőtt orvosi alkalmassági vizsgálatra kellett menjek. Az orvos elővette a vérnyomásmérőt, azt mondta, most megmérjük a vérnyomását. Mondtam, neki: nekem nincs vérnyomásom. Az nagyon nagy baj, ha nincs, mondta. Bevallom, nem szívesen megyek vizsgálatra. Azt szerettem volna mondani neki, hogy nem magas a vérnyomásom, helyette így mondtam: nekem nincs. S ha nincs vérnyomásom, az valóban nagy baj, akkor halott vagyok.
A mai igénk Isten elé állít és megvizsgál. Élő vagyok, vagy halott? „Titeket is életre keltett, akik halottak voltatok”, életre keltett már Jézus szava, hittel fogadom a szavát, hittel engedelmeskedek Jézusnak? Ha megméri Jézus a hitem és engedelmességem vérnyomását, van vérnyomásom, élek?