Mária Magyar Rendháza

Mária Magyar Rendháza A Mária Magyar Rendháza Atlantiszi Egyház Vallási Egyesület hitvallása az őskeresztény esszénus hagyományok követése.

30/03/2026
Áldott Ünnepet kívánunk !A Fény születése"Karacsun a magyar népnek örömteli ünnepe,szeretettel, reménységgel lesz a magy...
24/12/2025

Áldott Ünnepet kívánunk !
A Fény születése
"Karacsun a magyar népnek örömteli ünnepe,
szeretettel, reménységgel lesz a magyar szív tele!
A sötétség fordulója, a fény születése,
az elfáradt Napkorongnak újjáéledése!
Csodaszarvas az elgyengült napot felemelte,
ezt segítve örömtüzek gyúltak világszerte.
Hegygerincen örömtüzek kaptak erős lángra,
égen gyúló csodafények játékait látva,
Fenn az égen a Nap fénye haloványan látszott,
már délután lepihent és csodás álmot látott.
Ez az éj volt minden évnek leghosszabbik éje,
a Nap álmát őrizte a sámándob zenéje.
Karacsun, karacsun, gyúljon ki a fény,
Karacsun, karacsun, éled a remény,
hadd szülessen Napistenünk erre a világra,
hadd boruljon szép tavasszal minden fa virágba.
Téli napforduló után három szép nap eltelt,
a kerecsen sólyom röpte jelezte a reggelt,
égre szállt a turul madár a Napot felemelte,
a fénylő Nap az erejét lassan visszanyerte.
Az ég ura, turul madár felszállott az égre,
a magyarok fáradt lelkét feltöltötte végre.
Áldást küldött a világra, szeretettel telve,
kitárt szárnya védelmezett, minket ünnepelve,
a szívekben tiszta fény gyúlt, a szeretet lángja,
hitet, erőt, bizakodást biztosított szárnya,
védelmezte a Turulnak büszke nemzetségét,
megalkotta a magyarság csodaszép egységét.
Karacsun, karacsun, gyúljon ki a fény,
Karacsun, karacsun, éled a remény,
hadd szülessen Napistenünk erre a világra,
hadd boruljon szép tavasszal minden fa virágba.
Karacsun, karacsun, gyúljon ki a fény,
Karacsun, karacsun, éled a remény,
mert az élet világosság, a szeretet győzzön,
fejünk felett fénylő Napunk boldogan időzzön!"
Aranyosi Ervin
Fotó: Laki Zoltán

Yom Kippur Ünnepén: Megbékélés Istennel, megbékélés az emberekkel!„Ha tudtam volna, hogy megbántalak, akkor nem mondtam ...
01/10/2025

Yom Kippur Ünnepén: Megbékélés Istennel, megbékélés az emberekkel!
„Ha tudtam volna, hogy megbántalak, akkor nem mondtam volna. Ha tudtam volna, hogy fájdalmat okozok, nem tettem volna”.
Atyánk, irgalmas Istenünk!
Yom Kippur szent napján, a kiengesztelődés napján Hozzád fordulunk!, Segíts minket, hogy szívünkben, testünkben a megbocsátás alázatával kiengesztelődjünk! Bocsáss meg nekünk, Atyánk, minden mulasztásunkért, minden gondolatunkért és tettünkért, amellyel ellened vétkeztünk. Tisztíts meg minket, a negatív energiáktól és óvj meg minket a sötét oldal ártó szándékától!
Segíts minket, hogy embertársaink ellen elkövetett tettekért megbocsátásra leljünk.
Mindazért a szeretetlenségért, ami a szívünkben lakozik. Mindazért a kritikus szóért, amivel megbántottunk valakit. Mindazért a hallgatásért, amikor szólnunk kellett volna. Mindazért a büszkeségért, ami gátolt minket a bocsánatkérésben. Mindazért az ítéletért, amelyet könnyelműen kimondtunk mások felett!
Segíts nekünk, hogy teljes megbékélésre leljünk.
Engedd, hogy a Szívünkben ma teljes legyen a Hozzád való visszatérés. Add meg nekünk az erőt, hogy őszintén megbánjunk minden sérelmet, amit okoztunk, és keressük a kibékülést mindazokkal, akiket megbántottunk.
Adj nekünk nyitott szívet, hogy el tudjuk fogadni a felénk áradó bocsánatkérést. Szabadíts meg minket a harag, a neheztelés és a sértettség bilincseitől. Taníts minket teljesen és feltétel nélkül megbocsátani, hogy a megbocsátás ereje minket is gyógyítson.
Atyánk! Adj nekünk belső békét! Hozd el kérünk a harmóniát oda, ahol ellenségeskedés és viszály uralkodik – családjainkban, közösségeinkben, országainkban, és az egész világon.
Ámen

Szeretettel köszöntjük Anyák Napján Szűzanyánkat, Jézus Anyját és minden Édesanyát!"Köszönjük, hogy mindig ott vagy! Ami...
04/05/2025

Szeretettel köszöntjük Anyák Napján Szűzanyánkat, Jézus Anyját és minden Édesanyát!

"Köszönjük, hogy mindig ott vagy! Amikor szükséges, csendben imádkozol, máskor erőt adsz egy bátorító szóval vagy öleléssel. Számtalan helyzetben a mennyei Atya kinyújtott védő karja, szerető, szelíd hangja vagy!
Isten áldása kísérje életed minden napját, drága Édesanya!"

Ismét eltelt egy év! Boldog Újévet kívánunk minden keresztény és más felekezetű embernek.Ebben az évben is ünnepeljük a ...
03/01/2025

Ismét eltelt egy év! Boldog Újévet kívánunk minden keresztény és más felekezetű embernek.
Ebben az évben is ünnepeljük a vízkeresztet, melyet őskeresztény szertartás keretében tartunk meg 2025. január 06-án 17 órakor Budapesten a Kyusen Központban (XI. Bertalan Lajos u 22.)

Szeretettel várunk Benneteket!

A Mária Magyar Rendháza Atlantiszi Egyház papjai

A vízkereszt, epifánia ünnepén, január 6-án a szentelés azt jelképezi, hogy Jézus emberré válása a mindennapokra is hatással van. Ősi szokás szerint az epifánia ünnepén megszentelik a házakat. A pap a következő szöveget írja az ajtófélfára 20C+M+B23, amelyben a kezdő- és záró számok jelzik az évet. A CMB a Caspar, Melchior, és Balthasar (magyarul Gáspár, Menyhért és Boldizsár)
nevek kezdőbetűje. A házszentelés során tömjénfüsttel és szenteltvizet hintve, imádkozva járják végig a helyiségeket, eleget téve Jézus kérésének, aki a tanítványainak azt tanította, hogy a vendég amikor belép a házba, kívánjon békét az ott lakóknak.
"A keleti egyházakban sokáig nem különült el Jézus születésének, illetve a napkeleti bölcsek (Gáspár, Menyhért Boldizsár) látogatásának megünneplése. Az evangélium szerint a bölcsek a betlehemi csillagot követve mentek Júdeába, hogy kifejezzék hódolatukat a zsidók újszülött királyának. Először Jeruzsálemben keresték, ahol I. Heródes zsidó király nagyon megrémült, és írástudóitól tudakolta a Messiás születési körülményeit, majd Betlehembe irányította a bölcseket, azzal, hogy ha megtalálták a Gyermeket, jelentsek majd neki, hogy ő is hódolhasson a zsidók újszülött királyának. Azok megtaláltak a Kisdedet, akinek aranyat, tömjént és mirhát ajándékoztak. Álmukban angyal figyelmeztette őket, nehogy visszamenjenek a gonosz, irigy Heródeshez, így más úton tértek haza". (Wikipedia)

"Fényből születtem a Földre,Napom gyermeke vagyok,nem egy percre, mindörökre,fénye a lelkemből ragyog!Az sem baj, ha elt...
25/12/2024

"Fényből születtem a Földre,
Napom gyermeke vagyok,
nem egy percre, mindörökre,
fénye a lelkemből ragyog!
Az sem baj, ha eltakarják,
önző, sötét fellegek,
hisz fényemet, a világból
eltüntetni nem lehet!
Fényből születtem a Földre,
s ez a fény, a szeretet,
ezért nem kell eljátszanom
semmiféle szerepet!
Nem kell mássá alakulnom,
elég, ha kiragyogok,
s körülöttem érzik, látják,
a Nap gyermeke vagyok!
Fényből születtem a Földre,
ezt a fényt adom tovább,
hálatelten, szeretettel
élem ezt a szép csodát.
Ha az emberek megértik,
csupán csak ragyogni kell,
szeretetünk ragyogtatva,
egymás szívét érni el!
Fényből születtem a Földre,
az árnyék nem létezik,
csak a tudatlanság bántó,
mitől a szív éhezik.
Tanítalak tündökölni,
használni a fényedet,
ez Nap adta isten-áldás,
mely maga a szeretet!
Fényből születtünk a Földre,
mind Nap-gyermekek vagyunk,
egymás létét beragyogjuk,
s közben szép nyomot hagyunk!
A szeretet fénycsóvái
szebb világot mutatnak,
légy része a tanulásnak,
bejárandó utadnak.
Ha majd elkezdünk ragyogni,
tiszta fénnyel, ahogy kell,
szeretett lesz a világunk,
a mennyország így jön el!
Sosem kellett haldokolni,
fény emeli lelkedet,
eltűnik az árny, az átok,
s győzni fog a szeretet!
Fényből születtünk a Földre,
tükrözni a másikét,
tüzet gyújtani szívekbe,
visszaadni a hitét.
Külön-külön pislákol csak,
ahogyan a gyertyaláng,
együtt fényünk erősebb lesz,
létre hozva a csodánk!
Fényből születtem a Földre,
fényből születtél te is,
kezdj el végre kiragyogni,
ha már lelked végre hisz!
Ragyogjuk be a világot,
szeretetet szórva szét,
ébresszük az alvó lelket,
s legyen létünk végre szép!
Fényből születtünk a Földre,
s értelmet fényben lelünk,
ha világunk fénybe fordul,
gazdag lesz a lét velünk!
Ki kell lépnünk hát a fényre,
s a rossz álom véget ér,
szeretettől átitatva,
érezd, lelkünk végre él!"
( Aranyosi Ervin: Fényből születtem a Földre)
Fotó : Laki Zoltán

Áldott Ünnepeket kívánunk!

"És én álltam a földön, és lábaim belesüllyedtek a talajba,Amely megpuhult a rengeteg vértől,Ami addig terjedt, ameddig ...
30/03/2024

"És én álltam a földön, és lábaim belesüllyedtek a talajba,
Amely megpuhult a rengeteg vértől,
Ami addig terjedt, ameddig a szem elláthatott.
És az egész földön hatalmas csend volt.
És megszólalt a hatodik angyal trombitája.
És láttam egy hatalmas lényt, amint lejön a mennyekből.
...
És hangos szóval kiáltott, amit csodálatos volt hallani:
"óh, ember, akarnád-e,
hogy ez a látomás megvalósuljon?"
És válaszoltam, "Te tudod, óh Szent Egyetlen,
Hogy én bármit megtennék,
Hogy ezek a borzalmas dolgok meg ne történhessenek."
És ő mondá: "Az ember teremtette a pusztítás ezen erőit.
Saját elméjéből csinálta azokat.
Elfordította arcát
A Mennyei Atya és a Föld Anya Angyalaitól,
És kimunkálta saját pusztulását."
És én mondám: "Ragyogó angyal,
akkor nincs már semmi remény?"
És a lángoló fény folyamként áramlott kezeiből,
Amint válaszolt,
"Mindig van remény,
Óh, te ember, akiért az ég és föld lettek teremtve."

Prof. Dr. Edmond Bordeaux Székely:
ESSZÉNUS BÉKE EVANGÉLIUM

24/12/2023

"Hadd kívánjak karácsonyra
neked mesés dolgokat,
éld át szívvel a karácsonyt,
s legyél tőle boldogabb!
Vegyen körül a családod,
érezd a szív melegét!
Ha ráébredsz, végre látod,
hogy az élet meseszép.
Mosolyt aggas az arcukra,
öleld őket boldogan,
s biztatást ad, az életben
mindegyiknek dolga van!
Egymást tudjuk felemelni,
támogatni kedvesen,
élhető, szép célt mutatni,
hogy az élet szebb legyen!
Karácsonyra hadd kívánjak,
egészséget és erőt,
ölelést az elesettnek,
mely felemel csüggedőt!
Kell a jó szó és a béke,
támogató tiszta fény,
az együttlét szép emléke,
hitet adó sok remény!
Kell az idő, ami elszáll,
most meg kell állítani,
minden értünk ejtett könnyet
fel kéne szárítani!
Ölelő kart adni rájuk,
hallják szíved, hogy dobog,
az emberi közelségtől,
hadd legyenek boldogok!
Megőrizni ezt az érzést,
a karácsony elszalad,
de a tiszta szeretetünk
holnapra is megmarad.
Hadd kívánjam, megmaradjon,
egész évben itt legyen,
őrizzük a szeretetet,
hogy az boldoggá tegyen!"
(Aranyosi Ervin)
Kívánunk minden keresztény és más hitű embernek Áldott Ünnepet a Szűzanya Áldásával és az Atya szeretetével!

A Mária Magyar Rendháza Atlantiszi Egyház Vallási Egyesület hitvallása az őskeresztény esszénus hagyományok követése.

Cím

Bertalan Lajos Utca 22
Budapest
1111

Telefonszám

+36205597555

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Mária Magyar Rendháza új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás