27/04/2026
Hétvégén Máriapócson voltunk a Budapesti Görögkatolikus Helynökség búcsúján. Megérkezésünk után megemlékeztünk dr. Keresztes Szilárd egykori püspökünkről. Délután előadásokon vettünk részt, illetve a liturgiába és a vecsernyébe is bekapcsolódtunk. Az este rendhagyó csoportfoglalkozást tartottak nekünk. Másnap az utrenyén és az ünnepi liturgián imádkoztunk, illetve katekézist is hallgattunk. Hazafelé még a hajdúdorogi székesegyházat is sikerült megtekinteni. Köszönjük a Zarándokháznak a remek szállást, a házias ételeket. Programunk megvalósulásához az EKCP-KP-1-2026/2-000068 pályázat is hozzájárult, amit szintén köszönünk! (Fotó: MP., FR)