30/04/2026
ÚJ MESE A SZITAKÖTŐBEN...
..illetve már a honlapján is. A csipkebokor legendája.
"Miután Mózes nagy üggyel-bajjal visszaügyeskedte lábára a sarut, és némileg kóválygó fejjel távozott, a csipkebokor lángja kihunyt, és csönd telepedett a pusztára. Még hallani lehetett Mózes távolodó lépteit, egy darabig azt is, ahogy motyog valamit magában. Nyilván meglepte a dolog – morfondírozott magában a csipkebokor –, elvégre mindennap nem esik meg az emberrel, hogy a pusztaság legközepén, miközben gyanútlanul terelgeti a nyáját, egy égő, mégis sértetlen növénnyel találkozzék, amiből ráadásul zengő hang szól hozzá a nevén szólítva őt, és elküldi, hogy szálljon szembe egymaga a világ egyik leghatalmasabb birodalmával és annak királyával. Szegény fickó, gondolta a bokor, nem csoda, ha nem fűlik hozzá a foga, most aztán lesz mivel elfoglalnia magát egy életre...."
Folytatódik a linket megpöckölve!