29/04/2026
A Baptista Egyházi Szociális Módszertani Központ 2026. április 28-án szervezte meg IV. Országos Baptista Önkéntes Konferenciáját.
A konferencia célja az volt, hogy áttekintsük az önkéntes programok indításának és fejlesztésének lehetőségeit szociális intézményeinkben és gyülekezeteinkben, valamint kapcsolatot építsünk az önkéntesség iránt érdeklődő szakemberek, intézmények és közösségek között. Az eseményre önkénteseket, önkéntes koordinátorokat, szociális, oktatási és egészségügyi területen dolgozó szakembereket, valamint a Baptista Teológiai Akadémia hallgatóit és érdeklődőket vártunk.
A megjelenteket a Magyarországi Baptista Egyház részéről Mészáros Kornél, korábbi főtitkár köszöntötte, majd dr. Bihari Réka mondott üdvözlő beszédet, ezt követően Serafin József szociális módszertani vezető nyitotta meg a konferenciát.
Szabó Balázs - gospel zenész 🎹 dalai után először Dr. Bartal Anna Mária szociológus, az Önkéntes Szemle online folyóirat főszerkesztője tartott előadást, majd Erdélyi Csaba evangélikus börtönlelkész beszélt a rácsok mögött ⛓️ végzett misszióról. A délelőtt további részében kerekasztal beszélgetés következett, itt mutatták be elképzeléseiket a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Magyar Vöröskereszt önkéntességgel foglalkozó vezető munkatársai, Benkőné Lengyel Melinda és dr. Ipolyi Dóra is: a párbeszédet a Baptista Egyházi Szociális Módszertani Központ önkéntes koordinátora, Kereskedő Emőke moderálta.
🎤
👉Délután Varga Krisztián teológus-lelkigondozó, családsegítő a szakmaiság és a hitélet🙏 közötti egyensúly fontosságáról tartott előadást, aztán Kecskeméti Éva és Kecskeméti Tibor módszertani önkéntesek az „Önismereti és szexuálpedagógiai önkéntes csoportfoglalkozás” részleteit ismertették. Hagyó Miklós a Nemzetközi Gedeon Társaság képviseletében mondott megrázó tanúságtételt, majd a konferencia résztvevői Trokán Pétert köszönthették. A Jászai Mari-díjas színművésszel 🎭 Katona Gergely módszertani munkatársunk beszélgetett. Az esemény befejező részében két „épülő függő” önkéntes, Kürtös István és Ispan György, tapasztalati szakértők, a Baptista Teológiai Akadémia hallgatói osztották meg megtérésük történetét.
Minden résztvevőnek köszönjük az aktív jelenlétet!
Fotók: Antal Saci 📸