Budaörsi Római Katolikus Egyházközség

Budaörsi Római Katolikus Egyházközség Budaörsi Római Katolikus Egyházközség

Örömútja 2026 - Fiatalok is felkeltek korán, hogy eljöjjenek“Ki korán kel, aranyat lel”, tartja a mondás, viszont nehéz ...
15/04/2026

Örömútja 2026 - Fiatalok is felkeltek korán, hogy eljöjjenek

“Ki korán kel, aranyat lel”, tartja a mondás, viszont nehéz elhinni, hogy hajnali fél ötkor Húsvét hétfőn ennyien összegyűljünk a Kálvária lábánál.

“Azért jöttem el, mert Jézus meghalt értünk, és ezt egy különleges módon kell megünnepelni” - írta Misi, aki szinte egész családját elhozta.

De vajon mi az, ami a fiatalokat ennyire megszólítja a reggeli csendben?

Miről is szól az Örömút?

Hasonlítanám a keresztúthoz, mivel 14 stációból áll, de a bánat helyett ünneplünk,
ahogy az a nevében is benne van. Örülünk, mert Krisztus harmadnapra feltámadt.
Az ezt követő eseményeket idézzük fel a hajnali órákban a Kőhegyre zarándokolva,
gitáros énekekkel. Felérve a kápolnához szentmisével ünnepeljük meg a feltámadást.

Az idei évben nagy örömünkre szolgált, hogy Novák György vezette az Örömutat és
János atya celebrálta a szentmisét. Énekes szolgálattevőkből nem volt hiány: többen
voltunk, mint tavaly, emellett sok budaörsi család, kicsik és nagyok is megjelentek.

Megkérdeztem a fiatalokat:
-Mi vonz el téged az Örömútra?

Szövényi Mihály (Misi) így fogalmazott:

“…valamennyire családi hagyomány is. Meg ugye meghalt értünk (Krisztus), ezért
én is fogok egy kevés áldozatot vállalni. […] az egésznek van egy meghitt hangulata,
és ezt lelkileg megnyugtatónak találtam.”
Bálint Viktória (Viki), aki szintén elhozta mind a 3 testvérét, így írta le:

“Nálunk ez már egy hagyomány is, hogy elmegyünk. Szerintem egy szép szokás,
ami a korán kelés ellenére nagyon fel tudja tölteni az embert. Nagyon jó úgy
szentmisén részt venni, hogy közben a napfelkelte látszik.”
Kiss Ágnes (Ági), aki idén az énekes szolgálatot vezette így fogalmazta meg:

“A hajnali teljes csend és béke, hajnali színek, az együtt dicsőítés élménye ebben a
húsvét hajnali békében.”
Azt hiszem, mindhárom válasz önmagáért beszél. Az az érzés, amelyet Krisztus
feltámadása adott, végigkíséri utunkat a Kőhegyi-kápolnához. Tehát a válasz
összefoglalva: a feltámadás öröme, a dicsőítés és a békesség az, ami megragadja
szívünket, hogy felkeljünk az Örömútra.

Török Bendegúz (Bende)

https://brke.org/cikkek/rolunk/oeroemutja-2026-fiatalok-is-felkeltek-koran-hogy-eljoejjenek

"Hallassuk a béke kiáltását, amely a szívből tör elő!"A Szentatya, XIV. Leó pápa húsvétkor elhangzott üzenetében foglalt...
11/04/2026

"Hallassuk a béke kiáltását, amely a szívből tör elő!"

A Szentatya, XIV. Leó pápa húsvétkor elhangzott üzenetében foglaltak szerint Spányi Antal megyés főpásztor békéért mondott imádságra hívja a híveket a székesfehérvári Szent István székesegyházban április 11-én (szombat) 17.00-17.45 óra között.

Kép forrása: pexels

Íme a meghívó az egyházközség farsangi báljára - nyitótánc, hastáncbemutató, tombola, játék, sütiverseny. Február 14 szo...
26/01/2026

Íme a meghívó az egyházközség farsangi báljára - nyitótánc, hastáncbemutató, tombola, játék, sütiverseny. Február 14 szombat, Valentin napja. Gyertek, jó lesz.

A TÖB szeretettel ajánlja mindenki figyelmébe a teremtés hete alkalmából szervezett programjait az elkövetkező napokra: ...
02/10/2025

A TÖB szeretettel ajánlja mindenki figyelmébe a teremtés hete alkalmából szervezett programjait az elkövetkező napokra:

2025 október 3-án, pénteken délután 17.30-tól gondolatébresztő filmvetítés a Mindszenty iskolában (David Attemborough: Egy élet a bolygónkon), a film után fakultatív beszélgetés este 8-óráig.

2025 október 4-én, szombaton 9 órától teremtésvédelmi családi délelőtt a Szent Márton Házban. Lesz tematikus szabadulószoba főleg iskolásoknak, madárodú és denevérszállás építés az Egyházközség udvaraira, elvihető rovarhotel (konzervdobozból) és fa kulcstartó készítés.

2025 október 5-én, vasárnap 15.30-tól 17 óráig vezetett teremtésvédelmi séta a Kő-hegyen (találkozó a kő-hegyi kápolnánál).

További részletek: https://brke.org/cikkek/esemeny/teremtes-hete-programjai-2025

Köszönettel a szervezők nevében
Szövényi Gergely

Idén újból Szentlélek-szemináriumot szervez a Siloe közösség a budaörsiek számára. A Szeminárium bátorítást kíván nyújta...
15/09/2025

Idén újból Szentlélek-szemináriumot szervez a Siloe közösség a budaörsiek számára. A Szeminárium bátorítást kíván nyújtani, hogy merjed teljes szívvel élni az evangéliumot.

Időpont: 2025. szeptember 25 – november 27.
Csütörtökönként 18:30 – 21:00 (Okt. 23.-án nem lesz szeminárium)

Helyszín: Budaörs Mindszenty József Római Katolikus Általános Iskola aulája, 2040 Budaörs, Esze Tamás u. 1.

Jelentkezés: bit.ly/szentlelekszeminarium , határidő: szeptember 21.

„A Szeminárium bátorítást kíván nyújtani, hogy merjed teljes szívvel élni az evangéliumot, merjél hinni Isten határtalan szeretetében, merjél hinni abban, hogy a keresztény élet győzelmes élet (Jn 8,32 6,47), örömteli élet (Jn 15,14 17,13), erővel teli élet (2Kor 12,10). Ez az evangéliumi hit az egyetlen orvosság a mai kor betegségeire: a szomorúságra, reménytelenségre, erőtlenségre, és közömbösségre. Aki szívébe fogadja a Szentlelket, annak személyisége csodálatos módon kibontakozik és beteljesül. Isten teremtői szándékát valósítja meg, aki kezdetektől fogva Fiához, Jézushoz akar hasonlóvá tenni mindenkit. (Róm 8,29)" (Katona István atya)

A témák egymásra épülnek, ezért kérjük úgy jelentkezzél, hogy minden alkalommal ott akarsz lenni!

Az első alkalom előadója Fábry Kornél püspök atya.

Bővebb információ Borlay Banditól kapható a +36-20-9351-578 telefonon.

https://brke.org/cikkek/hirdetes/szentlelek-szeminarium-budaoersoen-2025

“A párizsi improvizációs iskola a francia barokktól napjainkig” Balasi Barnabás, a Budapest-Felsővízivárosi Szent Anna t...
09/09/2025

“A párizsi improvizációs iskola a francia barokktól napjainkig” Balasi Barnabás, a Budapest-Felsővízivárosi Szent Anna templom orgonaművészének estje

Időpont: 2025. szeptember 20. 19:00

Helyszín: Budaörs-Nepomuki Szent János templom
Budaörs, 2040 Templom tér 1.

A belépés díjtalan!

Teleki Miklós orgonaművész és Kováts Kolos operaénekes basszus, az Operaház örökös tagja emelik fel szívünket, lelkünket...
31/08/2025

Teleki Miklós orgonaművész és Kováts Kolos operaénekes basszus, az Operaház örökös tagja emelik fel szívünket, lelkünket, füleinket Teremtő Urunkhoz, Istenünkhöz.

Helyszín:
Budaörs, Nepomuki Szt János római katolikus plébániatemplom

Időpont: 2025. szeptember 1. hétfő 19⁰⁰

A belépés ingyenes, adományokat a hangszer karbantartására és a zenei élet szervezésére szívesen fogadunk és hálásan köszönünk.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Úrnapi virágszőnyeg, ahogy a TV2040 kamerája látta...
24/06/2025

Úrnapi virágszőnyeg, ahogy a TV2040 kamerája látta...

Bibliai motívumok, szentek és jelképek szirmokból – idén is elkészült az úrnapi virágszőnyegHol történik, és mi okozza a legtöbb közlekedési balesetet Budaör...

Cím

Templom Tér 1
Budaörs
2040

Nyitvatartási idő

Hétfő 08:00 - 09:00
Kedd 08:00 - 09:00
Szerda 08:00 - 09:00
Csütörtök 08:00 - 09:00
Péntek 18:00 - 19:00
Szombat 18:00 - 19:00
Vasárnap 07:30 - 12:30
18:00 - 19:00

Telefonszám

+36 (23) 440 414

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Budaörsi Római Katolikus Egyházközség új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás