15/04/2026
Örömútja 2026 - Fiatalok is felkeltek korán, hogy eljöjjenek
“Ki korán kel, aranyat lel”, tartja a mondás, viszont nehéz elhinni, hogy hajnali fél ötkor Húsvét hétfőn ennyien összegyűljünk a Kálvária lábánál.
“Azért jöttem el, mert Jézus meghalt értünk, és ezt egy különleges módon kell megünnepelni” - írta Misi, aki szinte egész családját elhozta.
De vajon mi az, ami a fiatalokat ennyire megszólítja a reggeli csendben?
Miről is szól az Örömút?
Hasonlítanám a keresztúthoz, mivel 14 stációból áll, de a bánat helyett ünneplünk,
ahogy az a nevében is benne van. Örülünk, mert Krisztus harmadnapra feltámadt.
Az ezt követő eseményeket idézzük fel a hajnali órákban a Kőhegyre zarándokolva,
gitáros énekekkel. Felérve a kápolnához szentmisével ünnepeljük meg a feltámadást.
Az idei évben nagy örömünkre szolgált, hogy Novák György vezette az Örömutat és
János atya celebrálta a szentmisét. Énekes szolgálattevőkből nem volt hiány: többen
voltunk, mint tavaly, emellett sok budaörsi család, kicsik és nagyok is megjelentek.
Megkérdeztem a fiatalokat:
-Mi vonz el téged az Örömútra?
Szövényi Mihály (Misi) így fogalmazott:
“…valamennyire családi hagyomány is. Meg ugye meghalt értünk (Krisztus), ezért
én is fogok egy kevés áldozatot vállalni. […] az egésznek van egy meghitt hangulata,
és ezt lelkileg megnyugtatónak találtam.”
Bálint Viktória (Viki), aki szintén elhozta mind a 3 testvérét, így írta le:
“Nálunk ez már egy hagyomány is, hogy elmegyünk. Szerintem egy szép szokás,
ami a korán kelés ellenére nagyon fel tudja tölteni az embert. Nagyon jó úgy
szentmisén részt venni, hogy közben a napfelkelte látszik.”
Kiss Ágnes (Ági), aki idén az énekes szolgálatot vezette így fogalmazta meg:
“A hajnali teljes csend és béke, hajnali színek, az együtt dicsőítés élménye ebben a
húsvét hajnali békében.”
Azt hiszem, mindhárom válasz önmagáért beszél. Az az érzés, amelyet Krisztus
feltámadása adott, végigkíséri utunkat a Kőhegyi-kápolnához. Tehát a válasz
összefoglalva: a feltámadás öröme, a dicsőítés és a békesség az, ami megragadja
szívünket, hogy felkeljünk az Örömútra.
Török Bendegúz (Bende)
https://brke.org/cikkek/rolunk/oeroemutja-2026-fiatalok-is-felkeltek-koran-hogy-eljoejjenek