Bodajki Mindenkor Segítő Szűz Mária-kegyhely

Bodajki Mindenkor Segítő Szűz Mária-kegyhely bazilika, kegyudvar, kolostor, kálvária, zarándokház
Szent István-i Mária-kegyhely, mai kegytemplo Székesfehérvári Egyházmegye
Vértesi esperesi kerület
I.

Lelkipásztori körzet
15 település tartozik a Bodajki Plébániához. Anyakönyvek: házasultakról 1733-tól,
Anyakönyvek: kereszteltekrõl és megholtakról 1734-tõl
Historia Domus: 1909-tõl

Plébánosok: kapucinus atyák 1749–1788, Gaál Ferenc 1788–, Papp Ferenc 1806–, Schmith Ádám 1824–, Mattesz Ferenc 1837–, Blauman József 1861–, Janny Ferenc 1887–, Szentiványi Károly 1895–, Puli György 1909–, Vajk Gyu

la 1942–, Burján Imre 1962–, Gévai László 1979–, Molnár Károly 1986–, Horváth József 2008–, Magyaralmás látja el 2010–, Mórocz Tamás 2012–

Plébánia hivatali ügyek intézése, lehetőség szerint személyes megjelenéssel a (22) 410-039-es telefonszámon időpont egyeztetéssel történik. Elektronikus Plébánia Hivatal: PlebaniaAblak - www.plebaniahivatal.hu

-Keresztlevél kiállítás (egyházi célra)
-Keresztszülői igazolás
-Bérmaszülői igazolás
-Más helyen történő keresztelés, házasságkötés esetén elbocsátó kérése
-Temetkezéssel kapcsolatos ügyintézés
-Egyházadó befizetés
-Miseszándék felvétele
-Elsőáldozásról, bérmálkozásról, házasságkötésről szóló igazolás szükség esetén
-Keresztelésre való jelentkezés
-Egyéb ügyintézés

Megjegyzés:
engesztelés minden hónap 13-án szerint 17 h-től

Minden első szombaton imaóra délután fél 5 órától a Prohászka Imaszövetség tagjaival. Irodaidő:
hétfőn délután 2 órától 5 óráig,
kedd: zárva,
szerdán délelőtt fél 9 órától fél 12 óráig, illetve 2 órától 5 óráig,
csütörtök: zárva
pénteken délelőtt fél 9 órától fél 12 óráig
szombat, vasárnap: zárva

Irodista: Beck Sára
Sekrestyés: Füziné Boda Ágnes
Kántor: Fekete Ágnes

Beteglátogató, áldoztató: Kiss Jánosné (Teréz), Stump Melinda

A Plébánia Hivatal a plébánia épületében van, mely a templom mellett található. Plébános: Mórocz Tamás
Helyettes plébános: Oravecki Attila

Világi lelkipásztori munkatárs: Füziné Boda Ágnes
Világi lelkipásztori munkatárs: Nyíri Csaba
Világi lelkipásztori munkatárs: Lencsés Gábor
Képviselőtestületi elnök: Kovács János
Egyházközségi karitászvezető: Dimovicsné Trádler Hajnalka

Miserend

hétfő: 18 h 00
kedd: 18 h 00
szerda: 18 h 00
csütörtök: -
péntek: 18 h 00
szombat: elsőszombaton 8 h 00; minden szombaton elővételezett mise 18 h 00
vasárnap: 9 h 30, 18.00

Egyéb információ: www.bodajkikegyhely.hu
Bejelentkezés, foglalás: www.bodajkizarandoklat.hu

EGÉSZSÉGNAP A BODAJKI KEGYHELYENSzeretettel hívunk és várunk minden érdeklődőt a Bodajki Plébánia Karitász Szolgálatának...
02/06/2026

EGÉSZSÉGNAP A BODAJKI KEGYHELYEN

Szeretettel hívunk és várunk minden érdeklődőt a Bodajki Plébánia Karitász Szolgálatának Segítőkéz Alapítványa által szervezett egészségnapra!

📅 2026. június 6. (szombat)
📍 Bodajki Kegyhely – Zarándokudvar

A nap során ingyenes szűrővizsgálatokkal, egészségmegőrző előadásokkal, termékbemutatókkal és mozgásprogramokkal várjuk a résztvevőket. Lehetőség lesz többek között vérnyomás- és vércukorszint-mérésre, érsebészeti tanácsadásra, csontsűrűség-vizsgálatra, valamint szakemberek előadásain való részvételre. A mozgást kedvelők számára a „Mozdulj Bodajk!” programjai kínálnak aktív kikapcsolódást nordic walkinggal, tornával és szenior örömtánccal.

❤️ Tegyünk együtt egészségünkért – testben és lélekben!
A rendezvényen való részvétel ingyenes, a programváltoztatás jogát fenntartjuk.



A program részletei a plakáton találhatók.

www.bodajkikegyhely.hu

31/05/2026

Szentháromság vasárnapja - 2026. május 31. - Bodajki-bazilika

ORSZÁGOS KARITÁSZ TALÁLKOZÓ A BODAJKI KEGYHELYENNagy örömmel vettük az év elején, amikor az Országos Karitász Központ me...
31/05/2026

ORSZÁGOS KARITÁSZ TALÁLKOZÓ A BODAJKI KEGYHELYEN

Nagy örömmel vettük az év elején, amikor az Országos Karitász Központ megkereste kegyhelyünket azzal a kéréssel, hogy a jubileumi év országos találkozójának helyszínéül Bodajkot választhassák. A rendezvényre május 30-án, szombaton került sor, amikor több mint 800 önkéntes érkezett az ország különböző pontjairól, hogy együtt adjanak hálát a Katolikus Karitász 95 éves szolgálatáért és a szervezet 35 évvel ezelőtti újjáalapításáért.

Az ünnepi szentmisét Fekete Szabolcs Benedek püspök atya mutatta be, aki a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia karitász szolgálatért felelős püspökeként megerősítette a jelenlévőket abban, hogy milyen értékes és nélkülözhetetlen az a szeretetszolgálat, amelyet nap mint nap végeznek. Beszédében hangsúlyozta a kitartás, a bizalom és a krisztusi szeretet fontosságát, amelyet itt, Bodajkon, a Segítő Szűzanya oltalma alatt különösen is megélhetünk.

Kegyhelyünk közössége hosszú heteken át készült erre a napra. Helyi karitászcsoportunk több mint húsz tagja fogadóként és vendéglátóként várta a távolabbról érkező önkénteseket. A szentmisét követően közös ebéd, lelki buzdítás, és választható programok segítették a résztvevőket abban, hogy találkozzanak egymással, megismerjék kegyhelyünket, és lelkileg is megerősödjenek hivatásukban.

Hálás szívvel mondunk köszönetet Zagyva Richárd igazgató úrnak és munkatársainak, hogy az idei találkozó helyszínéül a Bodajki Kegyhelyet választották. Reméljük, hogy az ideérkezők megérezhették azt a szeretetet és figyelmességet, amellyel hetek óta készültünk fogadásukra.

Jó volt együtt megtapasztalni azt az egyszerű, mégis mély igazságot, amely a karitász szolgálatának egyik legfontosabb üzenete: „Jót tenni jó!”

Isten áldása kísérje a Katolikus Karitász nagy közösségét, valamint mindazokat, akik a szeretetszolgálatban Krisztus parancsát követve embertársaik javát szolgálják.

Hálásan köszönjük a fotókat Kaposi Zsoltnak!

www.bodajkikegyhely.hu

TÁJÉKOZTATÁSEzúton szeretnénk tájékoztatni az itt lakókat és a hozzánk érkezőket, hogy 2026. május 30-án, szombaton orsz...
30/05/2026

TÁJÉKOZTATÁS

Ezúton szeretnénk tájékoztatni az itt lakókat és a hozzánk érkezőket, hogy 2026. május 30-án, szombaton országos karitásztalálkozóra kerül sor a Bodajki-kegyhelyen. A rendezvény 10.00 és 15.00 óra között zajlik, amelyre az ország különböző pontjairól több száz résztvevő érkezik, ezért a településen megnövekedett forgalomra lehet számítani.

A találkozóra már hetek óta készülünk. A szervezés során egyeztettünk a helyi polgárőrséggel is, akiknek ezúton szeretnénk megköszönni segítőkészségüket a parkoltatásban és az útbaigazításban.

A résztvevőket arra kértük, hogy személygépkocsijaikkal a település különböző pontjain parkoljanak, az autóbuszok pedig a vasútállomás területén kerüljenek elhelyezésre. Az Ady Endre utca ideiglenes lezárásával szeretnénk biztosítani, hogy az ott lakók és a célforgalommal érkezők zavartalanul közlekedhessenek.

Köszönjük megértésüket, türelmüket és együttműködésüket!

Áldott, szép szombati napot kívánunk mindenkinek!

www.bodajkikegyhely.hu

SZENT PÉTER–PÁL NAPI BÚCSÚFOGYATÉKKAL ÉLŐ TESTVÉREINKKEL„AKADÁLYMENTESÍTETT ZARÁNDOKNAP”Szeretettel hívjuk és várjuk 202...
28/05/2026

SZENT PÉTER–PÁL NAPI BÚCSÚ
FOGYATÉKKAL ÉLŐ TESTVÉREINKKEL
„AKADÁLYMENTESÍTETT ZARÁNDOKNAP”

Szeretettel hívjuk és várjuk 2026. június 28-án, vasárnap a Bodajki Kegyhelyre fogyatékkal élő testvéreinket, családtagjaikat, valamint mindazokat, akik velük foglalkoznak, nevelik és segítik őket a mindennapokban.

Ezen a különleges zarándoknapon együtt szeretnénk imádkozni, hálát adni értük és velük, kérve a Jóisten áldását életükre, családjaikra és szolgálatukra.

A 10 órakor kezdődő ünnepi szentmisét Székely János püspökkari elnök, szombathelyi megyéspüspök celebrálja. A szentmise után közös ebédre várjuk az előzetesen regisztráló vendégeinket, majd kegyhelybemutatással és meglepetés műsorral készülünk.

Fontos számunkra, hogy a hozzánk érkező személyek bármilyen szükséges segítséget megkapjanak. Szeretnénk mindenkinek személyes figyelmet adni, és közösen megtalálni azokat a megoldásokat, amelyek megkönnyítik számukra ezt a napot, hogy valóban otthon érezhessék magukat kegyhelyünkön.

Program:
– 10.00 Ünnepi szentmise
– 11.30 Közös ebéd a regisztrált vendégek számára
– Kegyhelybemutatás
– Meglepetés műsor
– Szeretetteljes találkozás és közös együttlét

Kérjük, segítsenek abban, hogy meghívásunk eljusson azokhoz is, akik számára ez a nap valódi lelki megerősítést, szeretetet és közösségi élményt jelenthet.

„Szent Fiadat, Boldogasszony, kérd e népért!”

Regisztráció: https://bodajk.plebania-ablak.hu/index/esemenyek-jelentkezes?utm_source=chatgpt.com

www.bodajkikegyhely.hu

EMLÉKSZEL?Egyházmegyei Balinkai Családtáborok • 1997–2008Voltál résztvevő?Esetleg még gyermekként élted át ezeket a külö...
28/05/2026

EMLÉKSZEL?
Egyházmegyei Balinkai Családtáborok • 1997–2008

Voltál résztvevő?
Esetleg még gyermekként élted át ezeket a különleges táborokat?

Emlékszel a közös imákra, beszélgetésekre, kirándulásokra, játékokra, esti éneklésekre és azokra a barátságokra, amelyek ott születtek?

A Balinkai családtáborokban sok család találkozott egymással, közösséggé formálódtunk, hitben gazdagodtunk — és közben egy nemzedék felnőtt.

Szeretettel hívunk minden egykori résztvevőt és a közben felnövő gyermekeket is egy közös találkozásra és hálaadásra!

📍 Bodajki Segítő Szűz Mária Kegyhely
📅 2026. július 18. • szombat

🕤 9:30 – Érkezés
⛪ 10:30 – Ünnepi szentmise
🍽 12:00 – Közös ebéd
(előzetes jelentkezéshez kötött)

Délután:
• beszélgetés
• közös emlékidézés
• vetítés, régi fotók
• hálaadás

Kérjük, segítsétek a szervezést!
📷 Keressétek elő a régi fotókat, diákat, emlékeket!
👥 Szóljatok a régi táborozóknak!
✍️ Rövid visszaemlékezéseket is örömmel fogadunk.

A találkozó szervezői:
Szabó Gábor és Kati

A találkozó védnöke és házigazdája:
Mórocz Tamás atya

📧 Kapcsolat: [email protected]

Szeretettel várunk mindenkit!

www.bodajkikegyhely.hu

EGYHÁZMEGYEI IMANAP KEGYHELYÜNKÖNIgen sokan érkeztek pünkösdhétfőn megyéspüspök atyánk hívására a bodajki Segítő Szűzany...
25/05/2026

EGYHÁZMEGYEI IMANAP KEGYHELYÜNKÖN

Igen sokan érkeztek pünkösdhétfőn megyéspüspök atyánk hívására a bodajki Segítő Szűzanya kegyhelyére, hogy együtt imádkozzunk papi hivatásokért, családjainkért és egyházmegyénkért Mária, az Egyház Anyja ünnepén.

Ezen a szép ünnepen közösen könyörögtünk a bodajki Segítő Szűzanyához, különösen kérve anyai oltalmát egyházmegyénkre, családjainkra és új papi, szerzetesi hivatások születésére.

Az ünnepi szentmisét követően körmenetben vonultunk a bazilikába, miközben Püspök Úr megáldotta a kegyhely altemplomában kialakított főpásztori sírhelyeket, az egykori grófi kripta megújult részében.

A nap folyamán tanúságtételeket is hallhattunk: olyan személyek osztották meg életük történetét, akik hivatásukat örömmel és hűséggel élik meg, és hálával emlékeztek mindazokra, akik segítették őket papi vagy szerzetesi útjuk felismerésében.

Találkozónk délután szentségimádással és a lorettói litánia közös elimádkozásával zárult. Jó volt megtapasztalni ezen az ünnepen, hogy Mária ma is összegyűjti gyermekeit Bodajkon, és egyházmegyénk papságával, főpásztorával együtt tudtunk imádkozni a jövőért, hivatásainkért és családjainkért.

Isten áldása legyen mindazokon, akik jelenlétükkel és imádságukkal részesei voltak ennek a kegyelmekben gazdag napnak!

Szeretettel osztjuk meg a közösen készült fényképeket, amelyek felidézik az együtt átélt ünnep szépségét és lelki örömét.

Köszönjük a fotókat Kaposi Zsoltnak!

www.bodajkikegyhely.hu

24/05/2026

Pünkösdvasárnap - 2026. május 24. - Bodajki-bazilika

VELETEK VAGYOK MINDEN NAP„Veletek vagyok minden nap” – ez a címe annak a nívós és lelkileg is gazdagító kiállításnak, am...
23/05/2026

VELETEK VAGYOK MINDEN NAP

„Veletek vagyok minden nap” – ez a címe annak a nívós és lelkileg is gazdagító kiállításnak, amelyet egyházmegyénk alapításának jövő februárban esedékes 250. évfordulójára készített a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum. Számunkra ez a mondat most különösen is kifejezte azt a hálát, amelyet hétköznapi templomba járó testvéreink felé szeretnénk megfogalmazni.

Azok felé, akik nap mint nap hűségesen ott vannak az esti szentmisék imádságos közösségében, jelenlétükkel, hitükkel és kitartásukkal erősítik közösségünket. Ezért határoztuk el már a tavalyi évben, hogy időről időre közös kirándulásokat szervezünk számukra, melyek során templomainkat, kegyhelyeinket és egyházi értékeinket keressük fel.

Most Székesfehérvárra látogattunk el, ahol megtekintettük a „Veletek vagyok minden nap” című kiállítást, majd a Barátok templomában, a Szent Imre-templomban együtt vettünk részt szentmisén és májusi litánián.

Nagyon szépen köszönjük Smohay András igazgató úrnak, hogy személyesen körbevezetett bennünket a kiállításon. Jó szívvel ajánljuk mindenkinek ezt a igen értékes tárlatot.

Nagy öröm számunkra, hogy ilyen sokan el tudtak jönni. Külön örültünk annak is, hogy a program végén egy kis ajándékkal kedveskedhettünk a résztvevőknek. Ez az ajándék nemcsak a mi felajánlásunk volt, hanem a székesfehérvári Liszt Ferenc utcában található Adria Fagylaltozó kedves, horvát származású üzemeltetőjének nagylelkűsége is, aki már kedvezményesen biztosította számunkra a fagylaltot, hogy ezzel is örömet szerezhessünk a testvéreknek.

Isten áldása legyen közösségünkön! Kívánjuk, hogy még sok szép, együtt imádkozott napot és közös kirándulást élhessünk át együtt!

www.bodajkikegyhely.hu

Cím

Szent István Tér 1
Bodajk
8053

Nyitvatartási idő

Hétfő 08:30 - 19:00
Kedd 08:30 - 19:00
Szerda 08:30 - 19:00
Csütörtök 08:30 - 19:00
Péntek 08:30 - 19:00
Szombat 08:30 - 19:00
Vasárnap 08:30 - 19:00

Telefonszám

+3622410039

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Bodajki Mindenkor Segítő Szűz Mária-kegyhely új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Bodajki Mindenkor Segítő Szűz Mária-kegyhely számára:

Megosztás