Biatorbágyi ÉLET sejtcsoportos Keresztény Közösség

Biatorbágyi ÉLET sejtcsoportos Keresztény Közösség Isten szeretné megújítani az emberek életét!

Az elhívásunk, hogy az emberekkel megismertessük ezt az örömhírt, Isten kegyelmét és szeretetét Jézus Krisztuson keresztül, hogy tanítványokká váljanak, majd ezt a szolgálatot folytassák. Életvitel, nem vallás!

29/03/2026

Üzenet ma reggelre:
Mivel a teljes Írás Istentől ihletett, és a megjobbításunkat tudja szolgálni, így az Ószövetségben található leírások is a hasznunkra válnak az újszövetségi szemszög tükrében. A Bírák könyve, Sámuel első és második könyve, a Királyok első és második könyve, valamint a Krónikák első és második könyve jól bemutatja a nép vezetőit (bíráit vagy királyait) a honfoglalástól kezdve az asszír és babiloni fogságba vitelig: ki hogyan követte Istent, hogyan vezette népét. Három király volt, aki teljes Izráel felett uralkodott: Saul, Dávid, Sámuel. Innentől kezdve szétszakadt a királyság egy északi és egy déli királyságra. Összességében elmondható, hogy az északi királyságban nem igazán követték Istent. Vagy teljesen a bálványokhoz fordultak, vagy Isten és a bálványok együttes imádata volt. A déli országrészben - az ígéret szerint - Dávid leszármazottjai uralkodtak. Itt hullámzó volt az Istenhez való hozzáállásuk, de többször volt olyan király, aki valamilyen mértékben szerette volna Istent követni - valaki az élete elején, valaki az élete második felében.
Most arról az időről szeretnék egy rövid betekintést adni, amikor az északi országrész a végét járta (azaz az asszírok általi leigázás és a fogságba vitel ekkortájt történt) , a déli országrészben pedig egyre istentelenebbé vált a király. Júda (a déli királyság) ekkortájt egyre több területet vesztett. Az északi országrész királya, Pekah megtámadta Júdát, és győzött. Annyira nagy volt az istelentelenség , hogy a déli zsidó társaiktól 200 ezer asszonyt és gyermeket vittek el fogolyként. Ekkor az egyik próféta szólt, hogy ne tegyék ezt. Volt néhány istenfélő vezető, akik megértették az üzenetet, és kiálltak amellett, hogy vigyék vissza ezeket a foglyokat. Felöltöztették a ruhátlanokat, ételt és italt adtak nekik, a betegeket pedig ápolták, majd így kerültek vissza Júdába. A déli király, Áház, nem alázkodott meg, hanem egyre inkább a bálványokhoz fordult, feldúlta Isten templomát, szétvágatta a szent edényeket, majd bezárta a Templom kapuitt. Ez egy nagyon sötét időszak volt. Ezután került trónra a 25 éves fia, Ezékiás király. Ő viszont amellett döntött, hogy Istent követi, és kinyittatta a Templom kapuit, a lévitákat és papokat pedig szolgálatra rendelte. Miután megtisztították és megszentelték a templomot, összehívta a király a vezetőket és együtt imádták az Örökkévalót. Miközben az égőáldozatot bemutatták a léviták énekeltek, és hangszereken játszottak, a papok a trombitákat fújták, így dicsőítették Istent. Amikor az áldozatot bemutatták, a király és mindenki más leborult a földre, a léviták még folytatták a dicsőítést, majd ők is leborultak a földre. Így dicsőítették Istent. Ezután már bevihette a nép az Istennek szentelt véres és hálaáldozatokat. Mindenki nagyon örült!
A király felbuzdult, mert látta, hogy amit tesznek az jó, és Istennek tetsző, így elrendelte, hogy a Páskaünnepet is tartsák meg. Csúszásban voltak az eredetileg elrendelt időponthoz képest, és ma lennének olyanok, akik ítélkeznének, hogy mennyire szentségtelen 1 hónappal később megtartani azt. Ebben az időben már az északi részben alig maradt zsidó, mert az asszírok fogságba vitték a legtöbbjüket. A király mindenesetre futárokat küldött hozzájuk is, hogy jöjjenek Jeruzsálembe és forduljanak vissza Istenhez, mert Ő könyörületes. Voltak, akik kinevették a futárokat, de voltak, akik elmentek az ünnepre. A Júdában lévő népen viszont annyira megerősödött az istenfélelem, hogy ők maguk lerombolták Jeruzsálemben a bálványokat. A papok és a léviták elszégyellték magukat, és felkészültek a szolgálatra. Azok, akik az északi országrészből jöttek, nem szentelték meg magukat. Emiatt a léviták vágták le és készítették elő a páskabárányt. Ezek az emberek a törvény szerint nem is ehettek volna a páskabárányból, de mégis megtették. A király látta ezt, és imádkozott Istenhez, hogy ne büntesse meg őket ezért. Isten pedig meghallgatta, mert ezek az emberek keresték Istent, és örömmel voltak együtt a testvéreikkel a Páska ünnepen, örömmel emlékeztek meg a Kivonulás eseményeiről. Tudatlanságból vagy időhiány miatt nem készültek fel erre az ünnepre, de a szívüket biztosan megérintette, hiszen ez az ünnep arról szólt, ahogyan az egyiptomi fogságból elindultak az Ígéret Földje felé, ahol most élnek. Ugyanakkor az északi országrésznek ebben az időben lett vége, mert az istentelenségük miatt az asszírok fogságba vitték a nép nagy részét a birodalom különböző pontjaira. Ezek az emberek nem azok voltak, akik kigúnyolták a hírvivőket, hanem azok, akik elmentek Jeruzsálembe, mert keresték Istent. Az 1 napos Páskaúnnep után megtartották az 1 hetes Kovásztalan Kenyerek ünnepét, és ahogy örvendeztek, lakomáztak, arra jutottak, hogy még 7 nappal meghosszabbítják az ünnepet. Áthágták az előírásokat: nem akkor tartották ezt a két ünnepet, amikor kellett volna, olyan emberek is ettek a páskabárányból, akik nem szentelték meg magukat, és most még 7 nappal meghosszabbítják csak úgy a Kovásztalan Kenyerek Ünnepét! Ezen biztosan többen kiakadnának ma...de ők meglátták a lényeget! Megalázkodva, ugyanakkor örvendezve keresték Istent! Isten pedig nagyon örült mindennek! Amikor a népet megáldották, a krónikaíró fontosnak tartotta leírni, hogy szavuk meghallgatásra talált Istennél! "Igen nagy öröm volt Jeruzsálemben, mert Salamonnak, Dávid fiának, Izráel királyának ideje óta nem volt hasonló nagy ünnep. Végül a papok és a léviták felálltak, és megáldották a népet - és a szavuk meghallgatásra talált Istennél, imádságuk feljutott a Mennybe, Isten szent lakóhelyére." 2Krón 30,26-27
Mi következett ezután? Felbátorodva már nem csak Jeruzsálemet, hanem Júdát is megtisztították a bálványoktól, majd továbbmentek az északi országrész három törzsénél is megtették mindezt. A nép pedig adakozóvá vált.
Mi az üzenet számunkra? Hatással vagyunk a környezetünkre! Válasszuk a jó utat, mert azon van áldás! Ne vesszünk el a formaságokban, mert azok csak a keretet adják, de lényeg a tartalom, azaz Isten keresése, az ő imádata, és az ebből fakadó helyes életvitel!

26/03/2026

Pál apostoli imádság Efezus 1,17-23 alapján:
Uram, Jézus Krisztus Istene, aki a dicsőséges Atya-Isten vagy, tölts be Szent Szellemmel, aki bölccsé tesz, kijelent Téged számomra, segít igazán megismerni Téged!
Nyisd meg szívem szemeit, hogy fel tudjam fogni, milyen reménységre hívtál el, és milyen dicsőséges az a hatalmas örökség, amit szent népednek, így nekem is szántál!
Segíts felmérnem, megértenem, megismernem mérhetetlenül nagy erőd, ami hatékonyan működik bennem (a Szent Szellemen keresztül), ami a Szent Szellemnek ugyanaz az ereje, ami által feltámasztottad Krisztust (így engem is, aki Krisztus testéhez tartozom) a halálból, és jobbodra ültette Krisztust, így engem is, aki Krisztus testéhez tartozom)!
Köszönöm, hogy Krisztus minden uralkodónál, hatalmasságnál, erőnél, királynál vagy bármilyen jelenkori vagy eljövendő hatalomnál sokkal hatalmasabb! Köszönöm, hogy Krisztus Testének (Ekklézsiájának) tagjaként - a bennem élő Úr Jézus Krisztus által - mindez rám is igaz!

22/02/2026

Az elmúlt hetekben az Alpha kurzussal haladtunk előre, ami jó hitbeli alapokat ad érdekes, néha vicces történetekkel.
Emellett a Katalin-hegyen is volt lehetőség megosztani az evangéliumot egyik vasárnap. Hittel kell a kegyelmet elfogadnunk, hittel kell Istenre néznünk, hittel saját magunkra, és az emberek közötti szolgálatra. Isten munkálkodik az emberek életében.

Call now to connect with business.

08/02/2026

Ahogyan elkezdjük olvasni a János evangéliumát, érdekes értékelést kapunk az emberek Istennel való kapcsolatára. Miután a halász tanítványok csatlakoztak hozzá (János, András, Péter, Jakab). Majd csatlakozott András és Péter városából való Fülöp. Ő pedig beszélt a kánai Nátánaéllel, aki aztán találkozott is Jézussal és felismerte, hogy Ő a Messiás és Izráel királya. Ezek után pedig már eljutunk a kánai menyegzőre, ahol Jézus borrá változtatta a vizet - mint első csodája. A galileai történések után Jeruzsálemben találjuk Jézust, ahogyan a templomot megtisztítja, majd Nikodémussal való beszélgetésben kifejti az újjászületés csodáját. Amikor János evangéliuma 4. részében arról olvasunk, hogy elindult Jézus Júdeából Galileába Samárián keresztül, akkor ott, ezen a kevert népű és emiatt részben kevert vallású területen összetalálkozik egy samáriai asszonnyal. A beszélgetés során az asszony meggyőződik róla, hogy Jézus a Messiás/Krisztus. Erre a környélbelieket is odahívja, akik szintén elhiszik, hogy Ő a világ Üdvözítője. Azon kívül, hogy Jézus használta az ismeret beszéde ajándékát, amikor kijelentett dolgokat a nő múltjáról, nem olvasunk arról, hogy csodát, gyógyítást, démonűzést vagy mást hasonlót tett volna. "Csak" tanította az embereket, és ők hittek. Galileába érkezve valaki gyógyítást kért. Azt tudjuk, hogy Jézus mindenkit meggyógyított, aki hozzá fordult vagy hozzá vittek. Itt mégis azt mondja: "Ha nem láttok jeleket és csodákat, nem hisztek." Jézus itt is meggyógyította a fiút, aki haldoklott. Ez volt a második csodálatos jel.
Most ugorjunk egy fejezetet. János evangéliuma 6. fejezetében Jézus megvendégel több, mint ötezer embert. Emiatt követik. Ezt mondja nekik: "Igazán mondom nektek: nem azért kerestek engem, mert láttátok a csodákat, hanem mert ettetek a kenyérből, és jóllaktatok." Ezekből azt a tanulságot vonhatjuk le, hogy a simán testies vágy kielégítése miatti istenkeresés egy nagyon alsó szinten történő istenkeresés. Olyan mintha Istent egy dzsinnként képzelnénk el. Ennél magasabba fokozat, amikor Isten erejének megnyilvánulása miatti istenkeresésről beszélnénk. Aztán, amikor hallgatjuk Isten kijelentését. Amikor vágyunk a vele való közösségre, és az Igéjére.
Ez akkor most azt jelenti, hogy nincs szükség testi táplálékra, nincs szükség gyógyításra, csodára? A lényeg a sorrenden van! Maga Isten és Isten Királysága legyen az első az életünkben! Ő pedig minden egyébről gondoskodik! Hiszem azt, hogy az evangélium (örömhír) hirdetése mellett Isten meg szeretne nyilvánulni gyógyításon, démonűzésen, csodákon, jeleket keresztül is, hogy ezzel is igazolja Isten Királyságának győzelmét a Sötétség Birodalma felett, amit Jézus egyszer és mindenkorra elvégzett a kereszten. Jézus azért jött, hogy lerombolja a Sátán munkáját (mert a Sátán pedig azért jött, hogy öljön, lopjon, pusztítson és hazugságot szóljon).

16/01/2026

Mi akadályoz Isten szeretetének megismerésében?
Az egyik gyakori felkiáltás: "Ha Isten létezik, akkor ez és ez nem történhetett volna meg!" Tehát az emberekben van egy elképzelés Istenről, hogy mindenható, igazságos és szerető. Persze amikor mi vétünk el valamit, akkor még jó, ha kegyelmes is. Alapvetően tisztelettel közeledünk Hozzá, mert szent és dicsőséges. És ezzel nagyjából körbeírtuk Isten főbb tulajdonságait.
Ha őszintén magunkba nézünk, akkor már mindannyian valószínűleg felkiáltottunk így vagy hasonló kiáltással - de lehet, hogy csak magunkban. A saját életemben a legmélyebb megtapasztalásaim már keresztényként történtek, amikor magukat kereszténynek mondó emberek becsaptak, vagy a kapcsolataimat felforgatták. Ezeket nehéz megélni, mert értetlenül állunk ilyenkor: hogyan lehet az, hogy aki megismerte Isten szeretetét, kapcsolatokat tör össze? Viszont éppen ezek azok az időszakok, amikor Isten megmutatja, hogy Ő ezekben a magánakciókban nem volt benne, és szomorú volt miattuk. Vigasztalást és szeretet nyújt. Az embereket szabad akarattal teremtette meg, nem bólogató bábuként. Az ember rendelkezett a jó ismeretével, de a Sátán becsapása által meg akarta tapasztalni a jó és rossz tudását. A bűneset óta már nem magától értetődő az Istennel való bensőséges kapcsolat. Sajnos a gonosz szív eltávolodott Istentől és az embereket megtéveszti. A bűnesettel bejött a betegség és a halál is. A bűn fizetsége (zsoldja) a halál, és a Sátán - aki jelenleg még e világ fejedelme- uralkodik a halálon. Jézus Krisztus viszont azért jött, hogy lerombolja a Sátán munkáit, aki kezdetektől fogva vétkezik, hazudik, lop, öl, pusztít. Jézus Krisztus új életet akar adni, bővölködő életet, mert Isten szeret és jó terve van velünk! Fogadjuk Isten szeretetét, hirdessük Isten kegyelmét, mert Ő jó! Aki pedig Hozzá tartozik, az jót cselekszik! Nem kényszerből, hanem Isten túláradó szeretete által, ami az Ő Szellemén keresztül a részünké vált! Isten nem leli kedvét a mi fájdalmainkban, betegségeinkben, halálunkban! Jézus felvette, viselte, sőt hordozta (cipelte) a bűneinket és betegségeinket, hogy nekünk már ne kelljen. Amikor megkorbácsolták, akkor olyan mértékű volt a rómaiak általi verés (a hegyes csont és vasdarabokkal), hogy az egész hátát felszakította. Ezért van egyes számban mind az Ézsaiás 53-ban mind Péter levelében, hogy sebe által gyógyultunk meg. Jézus megváltó vére ott volt a korbácsolásnál is és a keresztre feszítésnél is. Drága áron vétettünk meg! Ez a Szeretet! Isten a Szeretet!

11/01/2026

"Aki szereti embertársát, az eleget tesz a Törvény követeléseinek." (Róma 13,8).
Újra eljutottunk a Törvény - Kegyelem vonalhoz!
A Törvény betartása emberi erővel erőn felüli, lehetetlen. Viszont amikor az újjászületünk, akkor Isten szeretete lakozást vesz bennünk, ahogyan Jézus bennünk él.
"...Mert a Törvény azt mondja: "Ne légy házasságtörő, ne gyilkolj, ne lopj, ne kívánd, ami a másé"" Mindezek és az összes többi parancsolat összefoglalható ebben az egyben: "Úgy szeresd embertársadat, mint saját magadat'" A szeretet nem tesz semmi olyat, amivel a másiknak ártana. Ezért a szeretet által töltjük be a törvényt." (Róma 13,9-10)
Nagyon hálás vagyok, hogy a Bibliában nagyon sok eset le van írva, ahol nem csak az emberek tettei, hanem az indítékai is kiderülnek. Akik nem engedik, hogy Isten Szelleme megmutassa nekik, hogy amit tesznek káros, mert kapcsolatokat tesz tönkre, legalább a bibliai történetekre legyenek figyelmesek. Amikor az "igaz ember" és "megigazult ember" témában tanulmányoztam, többször előfordult, hogy vagy kijelentve vagy tettei alapján egy-egy szituációban nem Isten embere, hanem egy pogány, vagy lenézett személy volt az igaz ember. Bár mi, akik újjászülettünk, megkaptuk Isten igazságát Jézus váltsághalála által, ez nem lehet ürügy, hogy bármit megtehetünk. Sőt, inkább járjunk igazságban!
Ima az újjászületéshez: "Istenem, köszönöm, hogy annyira szeretsz engem, hogy Jézust Krisztus, egyszülött Fiadat odaadtad értem, hogy magára vegye a bűneimet, meghaljon helyettem, hogy én a Te gyermeked lehessek és örök életem lehessen" Ámen!"

Call now to connect with business.

A hit megsokszorozódásaA megsokszorozódás Isten terve, a Biblia első lapjától az utolsóig. Isten Királyságában is ez érv...
09/01/2026

A hit megsokszorozódása
A megsokszorozódás Isten terve, a Biblia első lapjától az utolsóig. Isten Királyságában is ez érvényesül!
Jézus földi szolgálata során láthatjuk ahogy a különböző emberek különböző hitmélységgel közeledtek Jézushoz. Most a vérfolyásos asszonyt szeretném kiemelni (Márk evangéliuma 5,21-34). Ez az asszony már 12 éve beteg volt, minden pénzét orvosokra költötte és sokat szenvedett, az állapota meg csak romlott. Az ószövetségi törvények szerint tisztátalan volt, nem is szabadott volna emberek közé mennie. Ennek ellenére félve, remegve, de megközelítette Jézust, mert volt hite arra, ha megérinti Jézus ruhájának a szélét, akkor meggyógyul. Ezt megtette, és meg is gyógyult! Jézus érezte, hogy erő árad ki belőle, ezért megállt és előszólította azt, aki megérintette. Ekkor mondta el az asszony a történetét. Ennek híre mehetett, mert Márk evangéliuma 6,56-ban már azt olvassuk, hogy Jézus bárhová ment, akár városba, akár faluba, akár tanyára, az emberek kitették a betegeiket a piactérre, hogy Jézus ruhájának a szélét érinthessék. Akik pedig megérintették, meg is gyógyultak. Mindig mindenki meggyógyult, aki hozzá ment!
Jézus azt mondta, hogy mi, a tanítványai még hatalmasabb dolgokat teszünk a Szent Szellem kitöltetése után. Péter apostol esetében olyan helyre tették a betegeket, hogy az árnyéka rájuk essen, Pál apostol esetében a ruhájáról vittek el kendőket, hogy azok által gyógyuljanak az emberek.
A hitünknek nem Isten szab határt, hanem mi magunk! Legyen az a vágyunk, a hitünk határait terjesszük ki! Ez nem csak a mi életünkre lesz hatással, hanem másokéra is!

06/01/2026

Egyik nap beszélgetés közben felmerült egy kérdés: Miért van Ószövetség és Újszövetség?
Elmondhatjuk, hogy az Ószövetségben is volt több szövetség Isten és ember között. De emeljük ki ezek közül a szövetséget Isten és a zsidó nép között. Ha a parancsolatainak engedelmeskednek, akkor áldás lesz rajtuk, ha pedig nem, akkor átok. Ez az Ószövetség könyveiből is látszódik.
Az Újszövetség egy olyan szövetséget mutat be, amit már az Ószövetség is előrevetít, de akkor még nem volt nyilvánvaló. Jézus Krisztus megjelenésével, küldetésével vált egyértelművé. Ő ember fiaként (Mária gyermeke), és Isten Fiaként született meg. Magára vette bűneinket, betegségeinket, felvitte a keresztfára, és meghalt helyettünk. Harmadnap feltámadt. A szövetség ez: aki elfogadja, hogy Jézus Krisztus meghalt helyette, az örök életet kap. Az új szövetségben Isten az elménkbe és szívünkbe vési be törvényét. Az újjászületéskor Isten Szellem lakozást vesz bennünk, és Ő támogat, bátorít, erőt és bölcsességet ad ahhoz, hogy Istennek tetsző módon éljünk.
Az Ószövetségben sok tanulság van számunkra, de a két szövetséget ne keverjük! A Törvényt betartani emberi erővel lehetetlen! Ezzel szemben Isten szeretetében és kegyelmében járva, lehetséges Istennek tetsző életet élni. Mert Jézus már elvégzett ehhez mindent. Az Ő igazsága a mi igazságunk! Őbenne szentek és igazak vagyunk! Dicsőség az Úrnak!

Call now to connect with business.

Elérhető az éves bibliaolvasó iránymutatás! 1 év alatt végig a Biblián! Ha érdekel, küldj üzenetet!
06/01/2026

Elérhető az éves bibliaolvasó iránymutatás! 1 év alatt végig a Biblián! Ha érdekel, küldj üzenetet!

29/12/2025

Amikor a Bírák könyvéhez érünk, sok megdöbbentő dologgal találkozunk, ami Izráel megalapozásakor fontos szerepet játszott. Míg Józsué könyve elég jelentős sikerekről számol be, addig a Bírák könyvében már a bálványimádás, erkölcstelenség, az irigységből adódó törzsi harcok, testvérmészárlások sokaságával találkozunk. Most egy számomra nagyon megdöbbentő felismerést szeretnék körbejárni két ellentétes lelkületről.
Az egyik volt - mint pozitív példa - Káleb, a kennizi Jefunne fia, Júda törzséből. Ő volt a 12 kémből az egyik kém (Józsué pedig a másik), aki hittel állt a honfoglaláshoz. A másik 10 kém lebeszélte a népet Kánaán földjének elfoglalásáról, ezért a pusztai vándorlás kitolódott 40 évre. Amikor Józsué vezetésével elfoglalták aztán a területek, Káleb odament Józsuéhoz egy kéréssel (Józsué 14. rész). Elmondta, hogy 40 éves volt, amikor a föld kikémlelése történt, és most 85 éves. És akkor ígéretet kapott, hogy az a föld, amelyet bejárt, az az övé lesz. Ő erre hittel ráállt. Meg kellett küzdenie az ottani lakosokkal - köztük igazán nagy méretűekkel is.
A másik pedig Dán törzse - mint negatív példa. Az ő törzsi területük a filiszteusok földjétől északra, észak-keletre helyezkedett el, amiben egy kikötőváros is volt (Jáfó). Pontosabban átfedésben mind a filiszteusok földjének egy részével, mind Júda törzsével (Józsué 15,20-63, Józsué 19,40-48, Bírák 1,18). Az első figyelmeztető jel, ami Debóra énekében van a dánitákról (Bírák 5,17), hogy miért nem mentek segíteni egy csatában: "Dán fiai meg az idegenek hajóin szolgáltak." A feladat az lett volna, hogy az Ígéret Földjét teljesen elfoglalják, és benépesítsék. Ehelyett a nagy részük "továbbvándorolt" az erejüket elaprózva. Még kaptak egy esélyt a dánita Sámson személyében. Ő egy olyan ember volt isteni erővel, ami vetekszik a mai hősfilmes szereplőkkel. Ekkor a dáni területet már csak így írja le: Dán tábora, ami Córá és Estáól között feküdt (Bírák 13,25). Egy beszűkült terület. Itt született Sámson. Az, hogy bejárása volt kezdetben a filiszteusok földjére, valószínűsíti, hogy a filiszteusok hajóin szolgáltak. Sajnos Sámson sem állt rá tudatosan az elhívására (megszabadítsa népét a filiszteusoktól), sem a többi dánita nem állt ebben mellé. Sámsonnak a názírokhoz nem méltó volt az életútja. Önérzetből - és nem elhívásra alapozva - sok filiszteust megölt, míg végül így lelte halálát is. Ezután a Dán törzse elhatározta, hogy elhagyja a kijelölt területet, mert nem tudta elfoglalni. Ezért képesek voltak kb. 200km-t északabbra menni, ott egy várost elpusztítani, elfoglalni. Ezt a várost nevezték el Dánnak. (Tírusztól kb. 45km-re). Ekkor már csak 600 kardforgató férfi volt a törzsben, messze jóval kevesebb, mint a többi törzsben. Mivel ez volt a legészakibb terület, innen jött a kifejezés: Dántól-Bersebáig, amikor egész Izráelről volt szó. Egyes történészek megemlítik az elhajózott dániták mai Görögország, az Írország és Dánia területére történt letelepedéseiket. Ugyanakkor stratégiai fontosságú területet hagytak el, ezzel Izráelt sebezhetővé téve a filiszteusok számára (lásd Saul és fiainak filiszteusok elleni csatahelyszínét).
Tanulság: Isten elhívásában álljunk meg hittel, és küzdjünk érte, mert már a részünk, ne bocsátkozzunk testvérharcba, se izgalmasabb "elhívásba", ne aprózzuk el az erőnket, ne bálványokban, módszerekben keressük a megoldást!

24/12/2025

Karácsony, a Szeretet Ünnepe. De mit jelent a szeretet? Sokan arra gondolnak, hogy a szeretet egyenlő a nyájas beszéddel. A legtöbbször kiderül, hogy az ilyen önmutogató emberi szeretet sokszor épp az illető aljas tetteit próbálja eltakarni. De akkor milyen az isteni szeretet? Ezt az "agapé" szeretetet szokták feltétel nélküli szeretetnek is nevezni. Ez egy folyamatos, kitartó, rendíthetetlen szeretet, amit nem befolyásol a másik személye. Isten ezzel a szeretettel van minden ember felé Jézus váltsághalálán keresztól. Mert úgy szerette Isten a világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta, hogy ha valaki hisz Őbenne, el ne vesszen/kárhozzon, hanem örök élete legyen. (János ev. 3,16). A Szeretet Himnuszában is ez a görög szó szerepel. Emellett megjelenik a Bibliában egy másik szó, amit inkább kedvelni szóval lehetne fordítani. Ehhez már a másik félnek is valami olyat kell tennie, amivel megkedveljük. Az Atya a Fiút nem csak agapé szeretettel, hanem fileó szeretettel is szereti (lásd János ev. 5,20), mert Jézus vágya az volt, hogy az Atya kedvében járjon. És sok keresztény itt véti el, hogy ezt a két szeretetet összemossa vagy csak a másodikat veszi figyelembe, amikor Isten szeretetére gondol. Pál apostol ezért is emeli ki, hogy Isten azzal mutatta ki agapé szeretetét felénk, hogy Krisztus már akkor meghalt értünk, amikor még bűneinkben voltunk (1 Korinthus 5,8). Isten azzal mutatja ki tékozló, túláradó szeretetét, Jézus meghalt minden ember minden bűnéért (és betegségeinket elhordozta a sebeiben). Az én és a te összes bűnöd a múltban, amit elkövettünk a jelenben, amit elkövetünk és a jövőben, amit el fogunk követni, már ki van fizetve, le van róva Jézus váltsághalálán keresztül! Nem tudsz elvenni belőle és nem tudsz hozzáadni! Ha még sohasem tapasztaltad meg Isten szeretetét, vagy megtapasztaltad, de most Isten nélkül éled az életedet, Ő akkor is folyamatosan szeret téged a feltétel nélküli szeretetével. Neked csak el kell hinned, el kell fogadnod ezt az ajándékot, a kegyelmet. Ez öröm hír (evangélium)! Aki nem fogadja el, az a kárhozatra megy, mert az a bűn, ha valaki nem hisz Jézusban, azaz a váltsághalálában. Ha Istennek tetsző életet élünk, akkor Isten az állandó agapé szeretetén kívül fileó szeretettel is kedvel minket. Élvezd Isten túláradó szeretetét!

Cím

Hámory Imre Utca 7
Biatorbágy
2051

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Biatorbágyi ÉLET sejtcsoportos Keresztény Közösség új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás