Hit Gyülekezete Balassagyarmat

Hit Gyülekezete Balassagyarmat Mindenkit szeret***el várunk istentiszteleteinkre! Vasárnap: 10:00

26/12/2025

Kenneth E.Hagin: Utolsó próféciája
/2003

Igen, azt mondja a Seregeknek Ura, emlékezzetek, hogy az Én kezemben vagytok. Emlékezzetek, hogy Én jobban ismerem a jövőt, mint ti a múltat – és minden rendben van! Figyelmeztetni foglak azokra a dolgokra, amelyek hatással lesznek rátok. Megmutatom az utat, amerre mennetek kell, és azon fogtok járni, és áldottak lesztek.
A föld minden népénél áldottabb leszel. Mert te az Én népem vagy, és az Én népem uralkodni fog. Az Úr áldásai pedig az Én népemre szállnak. Kiöntetik a késői eső. Igen, azon nemzetekre, amelyek most kietlenek és puszták. De az eső kiöntetik. A mag el lesz ültetve. Az aratás el fog jönni. Isten Dicsősége fog ragyogni a földön. A világból valók pedig továbbmennek azon az úton, amelyen jártak, és a sötétség erőt vesz rajtuk. Ti pedig a világosságban fogtok járni!
Az Ő Igéjének megnyilatkozása világosságot ad! Járjatok az Ige szerint. Járjatok az Igében. Járjatok a szellemben. Az erő pedig megnyugszik rajtatok, és Isten dicsősége látható lesz a ti arcotokon! Sokan fordulnak majd az Úrhoz. Nagyszerű napok, csodálatos idők, hatalmas áldások várnak rátok. Ezért örvendezzetek és örüljetek. Sokakat aggasztanak a közelmúltban történt dolgok, a rémület, ami sok ember szívét megragadta. Sokan tartanak a háborútól. Sokan aggodalmaskodnak a jövő miatt. Úgy tűnik, hogy a sötétség nőttön-nő. Az idő horizontján sötét felhők gyülekeznek.
De – azt mondja a Seregeknek Ura – ne az alapján járjatok, amit a fizikai szemetekkel láttok. Annak alapján járjatok, amit az Én Igém mond! Az alapján járjatok, amit a Szent Szellem mond nektek!
Mert Ő sok ember szívéhez beszél, de ők továbbra is a természetes síkon járnak, és nem figyelnek a szívükre.
Ő sok szellemhez szól! Ők pedig továbbra is az értelem birodalmában járnak, a saját gondolataikon gondolkodnak, saját útjaikat tervezgetik.
De, azt mondja a Seregek Ura, figyeljetek arra, amit a Szellem szól a szívetekhez, a szellemetekhez.
És amit mondott neked, aszerint cselekedj! Az alapján cselekedj! Úgy cselekedj, mintha már úgy lenne, ahogy mondta!
Örvendezz és örülj. A nehézségek közepette. Az elkerülhetetlennek tűnő vereséggel szemben is! A látszólagos kudarc közepette! Mert belső információkkal rendelkezel, információkkal az Igében, a Szellem által adott információkkal. És ez mind valóra fog válni. Ámen.
Büszkék vagyunk rá, hogy Igei gyülekezet vagyunk, Igei emberek vagyunk. Ez így is van, ami jó dolog.
Mert igaz, azt mondja az Úr, hogy ti Igei emberek vagytok. De ne feledjétek, hogy Szent Szellem népe is vagytok – szellemi emberek.
Igen, az Ige megy előre. De a Szellem újra és újra mozdulni akart közöttetek, és ti figyelmen kívül hagytátok Őt, és csendben maradtatok. Néhányatok ideiglenesen megnyitotta magát a Szellemnek. Mert a Szellem arra törekszik, hogy kinyilvánítsa Önmagát. Kinyilvánítja magát kijelentésben, felfedi magát nektek a tudás szaván keresztül, a bölcsesség szaván keresztül, a szellemek megkülönböztetésén keresztül. Ő folyamatosan törekszik rá, hogy szóljon!
Mert Ő szól az Ő népéhez a Szent Szellem által. A nyelvek nemei és magyarázata által, prófécia által. Sokan visszatartották, és nem voltak hajlandóak kimondani. Ezáltal kioltották a Szellemet, és nem csak kioltották, hanem meg is szomorították a Szellemet.
Igen, figyeljetek arra, amit a Szellem mond. Mert a Szent Szellem ki fog áradni ezekben az utolsó napokban.
A késői eső – a korai és a késői eső, hogy összegyűjtse a föld gyümölcsét, amire az Úr vár, mielőtt újra eljön. Igen, az eső közeledik!
Ez az év, a 2003-as év, pedig a felkészülés éve. Az elkülönülés éve! Lesznek olyanok, akik elkülönülnek tőletek, és a saját útjukat járják, a saját terveiket viszik véghez, és nem lesz ott az erő, nem lesz ott a dicsőség, nem lesz ott a Szellem. A halál dermedtsége lesz úrrá rajtuk. De lesznek olyanok, akik teljességgel megnyitják magukat, és azt mondják: -Igen Uram. Igen, Uram, eltéveszt***em az elmúlt időben. Sokszor engedetlen voltam, bocsáss meg nekem.
Emlékezzetek, hogy Ő megbocsát. Emlékezzetek, hogy van irgalom. Emlékezzetek, mit mond az Ige: -Járuljunk azért bizodalommal a kegyelem királyiszékéhez, hogy irgalmasságot nyerjünk és kegyelmet találjunk; a szükség idején segítséget kapjunk.- Van tehát irgalom, és van kegyelem. Ezért szedd össze magad és menj előre és tanulj. Tanuld meg a Szellem útjait. Tanulmányozd! Elmélkedj rajta! Helyreállítás következik! Már folyamatban van a helyreállítás. Helyreállítás!
Helyreállítás, szellemi értelemben, amikor a Szellem megnyilvánulásai teljességgel helyreállíttatnak… Ő igyekezett kiosztani ezeket a megnyilvánulásokat sokatoknak, akik most itt ültök, és ti nem reagáltatok rá. Ne féljetek. Igen, az ember ember, és gyakran hibázik – elvéti, rosszul értelmezi, amit Ő mond. De ne hagyd, hogy ezek a dolgok elrettentsenek, szolgáljanak inkább tapasztalatban való gazdagodásul. Igen! Igen!
Ez a helyreállítás ideje. Helyreállítás következik a világban, az érzékek birodalmában. Házasságok helyreállítása. Helyreállítása azoknak, akik nem voltak közösségben egymással…
Sokan közösség nélkül vannak! Kerüljetek közösségbe. Kerüljetek közösségbe egymással. Kerüljetek összhangba Isten dicséretében és imádatában. A dicsőség pedig eljön, úgy, ahogy még soha nem láttad.
Tehát a 2003-as év a felkészülés éve. Nem csak a felkészülés éve, hanem a helyreállítás éve is. A 2003-as év dicsőséges lesz. De nem csupán dicsőséges lesz. Igen, Isten áldásai mindig dicsőségesek. De ne feledd, Jézust a Szellem a pusztába vezette. És a pusztaság megtapasztalása nem volt dicsőséges, egészen a végéig.
Néhányatok számára, akik itt ültök, jönnek idők, amik nem fognak dicsőségesnek tűnni. Könnyek (sírás), igen, könnyek fognak hullani. Gyászt kell elviselni. Azonban reggelre eljön az öröm. Sok szempontból, 2003 a lehetőségek éve – a helyreállítás éve, az újjáépítés éve. De 2004, mi a helyzet 2004-el? 2004 olyan év lesz, amikor mindenből több lesz. Több erő, több dicsőség, több megnyilvánulás, több üdvösség, több beteljesedés a Szellemmel, több gyógyulás! 2004 az az év lesz, amikor több lesz mindenből. Mi a helyzet 2005-el? Az idő tovább megy, vagy megszűnik? 2005 – az ítélet éve. Ítélet.
Ha megítéljük magunkat, nem kapunk ítéletet. De amikor ítéletet kapunk, átadnak minket a sátánnak a test pusztulására, hogy a szellem megmeneküljön az Úr Jézus napján. Ítélet jön az egyénekre. Ítélet a családokban. Ítélet a nemzetekben. A szigorúság ideje. A fegyelmezés ideje. A kiigazítás ideje. De az év vége dicsőséges lesz. Változások lesznek. Sokan megítélik magukat. Nemzetek fognak Istenhez fordulni. Dicsőséges módon fog befejeződni. Mi a helyzet 2006-al kapcsolatban? Nincs rá mód, hogy elmondjuk! Ó Uram! Hogyan lehetne leírni? És ez még csak a kezdet. Igen, amikor azt mondom, -kezdet-, arról beszélek, ami az év kezdetén történik! Egyre növekszik majd az ereje… dicsőséges év lesz. A mennyország éve lesz a földön! De a vég még dicsőségesebb lesz, mint a kezdet. Ezért örülj és örvendezz. Az ellenség le van győzve! Jézus diadalmaskodott. A győzelem mindenkié. Senkinek nem maradhat üres a keze, hanem mindenkinek teljes győzelemben kell járnia, követelve a jogait és kiváltságait Jézus Krisztusban… de semmit nem az Atyától követelve – mert Ő az, aki minderről gondoskodott.
Hanem az ördögtől követelve, aki igyekszik meghiúsítani Isten tervét, aki próbálja megakadályozni, hogy az valóra váljon. De minden valóra fog válni. Végül minden valósággá fog válni. A Szent Szellem ma este nagyon sok szolgálóhoz szólt. Szólt hozzátok az elmúlt időkben is. Pontosan elmondta, mit tegyetek. Még nem tettétek meg! És azon csodálkoztok, miért tart vissza bizonyos dolgokat. Csodálkoztok, miért olyan nehéz, vagy miért tűnik olyan göröngyösnek az út. Menjetek, és figyeljetek arra, amit a Szent Szellem mond.
A gyülekezeted ne csak Ige gyülekezet legyen, hanem Szent Szellem gyülekezet is. Mindig tedd első helyre az Igét. Mozdulj a Szent Szellemben, az Igével összhangban. És a dicsőség meg fog nyilvánulni. Sokan még látni is fogják a dicsőséget. És az Úr áldásai hatalmas folyamként fognak áradni. Köszönjük Neked, Úr Jézus.

26/12/2025

❗Az egyik testvérünk bizonyságot osztott meg velünk, amit szeretnék most megosztani veletek 😇🙌🙏➡️

❗Muszáj megosszak Veletek egy dolgot, ami a gyülekezetben történt velem, Georgisz szolgálata alatt Cegléden, amikor szabadító alkalom volt.

Nehezebben nyílok meg erről a területről, de mivel Isten olyan szabadítást tett az életemben, ezért elmondom nektek. Úgy mondom el, ahogy történt.

A szabadító alkalom során sok-sok százan voltak, leghátul maradt még egy kevés hely, de ott is csak szűkösen.
Sokan vágytak szabadulásra, hogy Isten beavatkozzon az életükbe 🙏❤️
Csodálatos alkalom volt.
Bár az érzelmeimet általában visszafogom, amennyire lehet, de a dicséret is kinyitott legbelül.

Leghátulról is olyan volt a dicséret, hogy 🔥🔥🔥 Erős volt. Elkezdődött a szabadító alkalom, én is sorra kerültem.

Erősen megérintett a Szent Szellem, de ezen kívül nem éreztem semmi mást.
Másnap felkelek, és érzem: valami nagyon más. Újra érzek az érzelmeimmel.
Olyan szinten meggyógyította az Úr az érzelmeimet, hogy szavaim nincsenek rá.

Elkezdtem újra, tiszta szívből szeretni azokat az embereket, akik felé bezártam,
de olyan szinten, hogy megijedtem magamtól is: ez most mi? Ez nem én vagyok… Én az az ember vagyok, aki megtartja a 3 méter távolságot, ha van rá indoka, mert belé tapostak, vagy bármivel keresztbe t***ek, vagy a háta mögött beszélnek...

Nem volt bennem gyűlölet, utálat, rosszindulat, és ha lett is volna, megmondtam volna. Egyszerűen csak: 3 méter távolság, szia-szia, és bőven elég.
Védtem magam. És ijesztő volt számomra, hogy a szabadító alkalom után jött ez.

Démon állt mögötte?
Utolsó lenne, hogy ilyenre merjek gondolni…
Márpedig a szabadító alkalom után:
újra érzek, tiszta szívből tudok szeretni,
és közel engedni magamhoz embereket,
függetlenül attól, mi volt a múltban.

Nem 3 méter távolság, hanem egészséges közelség, egészséges határokkal.
Vártam egy ideig, hogy ezt megosszam veletek, hogy 100%-ig biztos legyen, ami működik az életemben. És működik. Szeretek és érzek újra, és közel merek engedni embereket, mégha tudom is, hogy mi van a másikban, nem tartok tőle.

Isten használta Georgisz szolgálatát,
ahol szabadításért imádkozott.
Nagyon erős volt.
Nagyon hálás vagyok érte. ❤️🙏🔥
Legyen Istené minden dicsőség,
hogy ma is szabadít, gyógyít, helyreállít,
olyan területeken is, amiről sokszor fogalmunk sincs.

Isten emberein keresztül közbeavatkozik —
csak légy nyitott, hogy be akar avatkozni a Te életedbe is 🙏❤️🔥

És vigyázz: ha azt érzed, hogy 3 méter,
de nincs benned semmi rossz…
Előbb-utóbb a sátán ezt is kihasználja,
és az érzelmeid megfagynak, ahogy írja a Biblia: „És mivelhogy a gonoszság megsokasodik, a szeretet sokakban meghidegül.” (Máté 24:12)

Hiába sok a gonoszság a világban,
nem hagyhatod, hogy a szeretet elmúljon.

Nem engedem, hogy a világ sötétsége kioltsa bennem azt, amit Isten meggyújtott.🙏🔥❤️ 100% nem véletlen engedte meg Isten, hogy ezt így tapasztaljam meg... EZT FOGOM MÉG FOLYTATNI ISTEN KEGYELMÉBŐL... 🙏❤️ (Antóni Pál)

26/12/2025

A MI ATYÁNK❣️

,,💞… mert jól tudja a ti Atyátok, mire van szükségetek, mielőtt kérnétek tőle. Ti azért így imádkozzatok: Mi Atyánk…,, — MÁTÉ 6,8–9.

Bár Isten olyan világos kijelentést adott magáról Izraelnek, amilyet csak lehetett szellemileg halott embereknek,
mégsem ismerték Őt igazán. Nem ismerték fel a hústestben
megjelent Istent, amikor Jézus ott állt közöttük.
(Az ó szövetség alatt Isten jelenléte a Szentek Szentjébe volt zárva.)
Így azután, amikor a Krisztus Jézus eljött, az ítélkezés
kemény és durva légkörébe kellett eljönnie.
A zsidók, akik körülvették, nem tudták megérteni Őt.
Úgy beszélt Istenről, mint az Ő Atyjáról.
Arról beszélt, hogy az Atya szereti az övéit és gondoskodik róluk! Ez zavarba ejt***e őket.
Amikor Jézus úgy mutatta be Istent, mint a szeretet Atya-Istenét, ez legtöbbször süket fülekre talált.
Be kell ismernünk, amint elmélkedünk Jézus szavain
Isten szeretetéről, hogy néha Istennek újjászületett gyermekei
sem látják meg Istennek a szerető arcát.
Izrael sohasem tudta ezt felfogni. Nem értették meg, ki az, akiről Jézus beszél. Újdonság volt számukra.
Az igazat megvallva, ma is újdonságnak számít az egyház legtöbb tagja számára!
Arra tanították őket, hogy féljenek Istentől, hogy reszkessenek az ítélkezés Istenétől.
Igazában sohasem látták meg Isten szeret***eljes arculatát, amelyet Jézus jött el kijelenteni.

Megvallás: Ezennel komolyan elhatározom, hogy meglátom és megismerem Isten szerető arcát, amelyet Jézus jött el kijelenteni. Elmélkedni fogok azon, amilyennek Jézus
kijelent***e Istent, amíg valójában meg nem ismerem Őt, mint az én szerető Atya-Istenemet.

****************************
❣️Ha tetszenek ezek a tanítások és jövőre is szeretnéd követni,
kövesd a Blogot... 🙂

https://kennethhaginhitunktaplaleka.blogspot.com/2022/12/a-mi-atyank.html

24/12/2025
24/12/2025

Ne a csillogást, hanem a csillagot kövesd.

A mai napon sok helyen
a csillogó ajándékok
és a csillagszórók kerülnek a középpontba.

Ezek pedig könnyen elterelhetik a figyelmünket a lényegről:
Jézus születéséről.

Így jártak a napkeleti bölcsek is.
Amikor nem a csillagot követték,
hanem emberi gondolataik szerint indultak el, Heródes palotájában kötöttek ki.

Annak pedig súlyos következménye lett.

Tanuljunk ebből, és ne lépjünk ugyanabba a folyóba.

Ne a csillogást kövesd,
hanem a fényt adó csillagot.

✨ Legyen Jézus a te csillagod. ✨

24/12/2025

Krisztus születésének megakadályozására a pokol hihetetlen energiákat mozgósított, de Isten szava igaz maradt: „Ha én cselekszem, kicsoda akadályozhatja meg?”. A fáraó parancsot adott minden zsidó fiú újszülött meggyilkolására, de Mózes túlélte. Hámán a teljes zsidóság megsemmisítésére eszelt ki ördögi tervet, Isten viszont isteni tervet eszelt ki, hogy Eszter királyné éppen ott legyen, hogy megakadályozza azt. A kis Izrael évszázadokon át ellenséges nagyhatalmak harapófogójában volt, mégis mindig, mindent túlélt. És amikor Jézus megszületett, Heródes halálra kerest***e őt, de Isten keresztülhúzta az ő számításait is. Úgy tűnt, a kereszt minden reménység végét jelenti, de Isten tervében minden idők legnagyobb diadala lett! És most, a 21. században azt látjuk, hogy Jézus sokkal hatalmasabb méretekben, sokkal nagyobb erővel, és sokkal nagyobb tömegeket vált meg, mint amit valaha is elképzelni mertünk volna! Az utolsó időkben Isten nem egy küszöbön álló vereséggel néz szembe, hanem éppen ellenkezőleg: nevet, miközben olyan erővel mozog a világban, amilyent egyetlen vallás vagy emberi hatalom nem képes felmutatni, és nyomában emberek sokasága válik Isten megváltott gyermekévé! A mi kiváltságunk, hogy Isten mellett munkálkodhatunk ebben a csodálatos mentőakcióban. Tegyük ezt együtt! REINHARD BONNKE

Nagyon szépen köszönöm Judit Danilla, Józsefné Varga, Adél Csiki, Jenő Thurzó, Csaba Ani, Margit Burdula, Éva Nádi, Tamá...
24/12/2025

Nagyon szépen köszönöm Judit Danilla, Józsefné Varga, Adél Csiki, Jenő Thurzó, Csaba Ani, Margit Burdula, Éva Nádi, Tamásné Safa Nyári, Andrásné Lippai, Tünde Gagyi, Schmiedttné Horváth Tímea, Ildikó Gulyàs, Erika Tresz, Kálmán Farkas, Helénia Zsuzsanna, Beatrix Gyöngyösi, Sàrközinè Gabi, Éva Hideg, Katalin Matolcsiné Deák, Gyöngyi Csetneki, Jenőné Puporka, Kozmáné Szafkó Terézia

a támogatást! Gratulálunk, ti voltatok a legaktívabb lelkes rajongók széria tekintetében! 🔥

22/12/2025

A „Találkozások Jézussal” című műsorunknak ezúttal Kucsák Illés volt a vendége, aki arról mesélt, hogyan vált az alkohol az élete részévé, és hogyan sodródott olyan mélyre, hogy rokonai sokszor az út szélén vagy az erdőben találtak rá. Szó esik epilepsziáról, teljes leépülésről – és egy fordulópontról, amely mindent megváltoztatott. ✝

A beszélgetés elérhető a Hit Rádió Hitélet Youtube-csatornán. 📺

22/12/2025

AZÉRT JÖTT, HOGY MEGSZABADÍTSON❣️

,,💞Szül pedig fiat, és nevezd annak nevét Jézusnak, mert Ő szabadítja meg az Ő népét annak bűneiből.,, —MÁTÉ 1,21

A megváltás első lépése az volt, hogy Krisztus azonosult ember mivoltunkkal. Ez történt az Ő megtestesülése során. Krisztus testté lett. (Ján. 1,14)

A Zsidó 2,14. azt mondja: „Mivel tehát a gyermekek testből és vérből valók, Ő is hasonlatosképpen részese lett azoknak…”
Megtestesülésekor azonban, Jézus nem részesedett abból a természetből, amely az ember szellemében uralkodott.
Ha így történt volna, akkor szellemileg halott lett volna földi szolgálata során!
Akkor nem tudott volna az Atya kedvében járni azzal, hogy megcselekszi az Ő akaratát.
Nem, az Ő azonosulása az ember szellemi természetével nem történt meg a keresztre feszítéséig.

Ott Isten ténylegesen bűnné t***e Jézus Krisztust értünk. (2Kor. 5,21) Maga a mi bűnös természetünk lett ráhelyezve Jézus Krisztusra egészen addig, amíg Ő mindazzá nem lett, amivé a szellemi halál t***e az embert. Isten szemében nem Jézus Krisztus volt az, aki ott függött a kereszten; az emberi nem volt az, aki ott függött.
Ezért mindnyájan elmondhatjuk Pállal: „Krisztussal együtt megfeszítt***em.”

Megvallás: Mivel Jézus azért jött, hogy megváltson a bűneimből, én kijelentem a Galata 2,20. alapján:
„💞Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; amely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, aki szeretett engem és Önmagát adta értem.”

https://kennethhaginhitunktaplaleka.blogspot.com/2022/12/azert-jott-hogy-megszabaditson.html

A Balassagyarmati Hit Gyülekezete szervezésében kerekasztal beszélgetésre és a helyi zsidó hitkösséggel közös Hanuka gye...
22/12/2025

A Balassagyarmati Hit Gyülekezete szervezésében kerekasztal beszélgetésre és a helyi zsidó hitkösséggel közös Hanuka gyertya gyújtásra került sor December 19-én. Izraelről, antiszemitizmusról és egyébb fontos témákról beszélgettünk.

Cím

Ipolypart Utca 8/a
Balassagyarmat
2660

Nyitvatartási idő

10:00 - 14:00

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Hit Gyülekezete Balassagyarmat új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás