Anarcsi Görögkatolikus Parókia

Anarcsi Görögkatolikus Parókia Anarcsi Görögkatolikus Parókia, Vallási szervezet, Anarcs elérhetőségei, térképes helyadatai és útbaigazítási információi, kapcsolatfelvételi űrlapja, nyitvatartási ideje, szolgáltatásai, értékelései, fényképei, videói és közleményei.

12/04/2026

HIRDETÉS
2026. április 12.
1./ A húsvéti időszak 2., Tamás apostolról elnevezett vasárnap van.
2./ Ismételten szeretném felhívni a figyelmet felhívni arra, hogy szeretnénk elsőáldozást tartani. Aki szeretné gyermekét elsőáldozásra beíratni, és legalább harmadik osztályos tanuló, kérem jelezze felém. Minden szombaton 1100 órakor lesz felkészítés itt a templomban. Minden gyermeket szeretettel várok.
3./ Szerdán délután 18:00 órakor Szent Liturgiát végzünk.
4./ Vasárnap a szokott időben, 11:00 órakor Görögkatolikus Szent Liturgia lesz.
5./ Tegnap este sokat imádkoztunk. Egy nemes cél, és egy fontos érték, a béke miatt. Köszönöm a kitartást és a buzgóságot. A jó Isten adjon nekünk békét a szívünkbe, békét családunkba, békét nemzetünknek, békét a világnak.

05/04/2026

HIRDETÉS
2026. április 5.
1./ Húsvét vasárnap van, amikor Jézus halottaiból való feltámadását ünnepeljük.
2./ Nagy szeretettel köszönöm meg a Húsvét előtti felkészülésben (nagytakarításban, díszítésben, vasalásban, mosásban, imádságban, adományozásban stb.) résztvevőknek a fáradságát, munkáját, áldozatát. A szent sírra való bőkezű adományokért is nagyon hálásak vagyunk. A jó Isten fizessen meg mindenért.
3./ Szabad hét következik, vagyis péntekre sincs böjti nap előírva.
4./ Holnap, húsvét hétfőn 11:00 órakor római katolikus szentmise lesz.
5./ Kedden és szerdán még ünnepi renddel végezzük a Szent szolgálatokat. 1100 órától lesz a Liturgia mindkét alkalommal.
6./ A húsvét utáni szombaton, április 11-én elkezdem az elsőáldozásra való felkészítést a templomban. Aki szeretné gyermekét elsőáldozásra beíratni, és legalább harmadik osztályos tanuló, kérem jelezze felém. Minden szombaton 11:00 órakor lesz felkészítés itt a templomban. Az első alkalomra minden gyermeket és szülőt szeretettel várok.
7./ A hirdetés és az éltetések után, régi hagyományainknak eleget téve, pászkaszentelést végzünk kint az udvaron. Az elbocsátás és az áldás is kint lesz.
8./ Magam és családom nevében kívánok mindenkinek Istentől áldott és békés Húsvétot. Feltámadt Krisztus!

29/03/2026

HIRDETÉS
2026. március 29.
1./ Virágvasárnap van, amikor az Úr Jézus Jeruzsálembe való bevonulását ünnepeljük. A Szent Liturgia végén barkaosztás és miroválás lesz, amit a hirdetés után szentelünk meg.
2./ Elérkeztünk a szent nagyhét eseményeihez. Jézus értünk vállalt kínszenvedéséről emlékezünk meg. Ezért igyekezzünk mi magunk is hozzájárulni az áldozatához azzal, hogy lelkünkben a bűnbánat szellemét erősítjük: imádsággal, böjttel, jócselekedettel, bibliaolvasással, szeretettel. És ne feledkezzünk el a nagypénteki szenvedéséről sem, amit szigorú böjti napként fogunk megélni. Húsételt és állati eredetű ételt nem vehetünk magunkhoz.
3./ Köszönöm a kedves Testvéreknek bőkezű adományaikat, melyet eddig virágra adtak. Továbbra is várjuk ezeket, hogy minél szebb Szentsírt tudjunk készíteni Nagypéntekre.
4./ Szerdán este 18:00 órakor Előszenteltek Liturgiáját végezzük.
5./ Csütörtökön 18:00 órakor Kínszenvedési evangéliumokat fogunk olvasni, melyben megemlékezünk az utolsó vacsorán történtekről és Jézus szenvedéséről.
6./ Nagypénteken kísérjük mi is Krisztusunkat önként vállalt szenvedéseinek útján egészen a sírba tételéig, melynek szertartását 1800 órakor kezdjük. A szertartás után, virrasztás gyanánt, még el fogunk imádkozni egy fájdalmas rózsafűzért. Szeretettel kérünk mindenkit, hogy maradjon majd erre az imára is. A Szentsír Őrzéséhez kérem még a vállalkozó kedvűeket. Kiírtam egy listát, amelyre fel lehet iratkozni, Minden órára várok két-két jelentkezőt.
7./ A Feltámadási szertartást az eddig megszokott időben: szombaton este 19:00 órakor végezzük. Előtte fél 9:00-kor ismét elimádkozzuk a fájdalmas rózsafűzért, így emlékezve meg jézus szenvedéséről és a sírban való pihenéséről.
8./ Ősi hagyományaink ápolását szorgalmazva, az ünnep gazdag tartalmának teljesebb megélése érdekében szeretettel kérjük, minden családban készüljenek a vasárnapi pászkaszentelésre, a húsvéti eledelek megáldására, melyre a Húsvéti Szent Liturgia végén kerül sor.
9./ A húsvét utáni szombaton, április 11-én elkezdem az elsőáldozásra való felkészítést a templomban. Aki szeretné gyermekét elsőáldozásra beíratni, és legalább harmadik osztályos tanuló, kérem jelezze felém. Minden szombaton 11:00 órakor lesz felkészítés itt a templomban. Az első alkalomra minden gyermeket és szülőt szeretettel várok.

22/03/2026

HIRDETÉS
2026. március 22.
1./ Nagyböjti időszakban minden szerdán és pénteken kötelező a hústilalom megtartása, de minden nap igyekezzünk lelkünkben a bűnbánat szellemét ápolni: imádsággal, böjttel, jócselekedettel, bibliaolvasással.
2./ Az is segíthet nekünk, ha szerdán este 18:00 órakor Előszenteltek Liturgiáján veszünk részt.
3./ Pénteken este 18:00 órától a templomban fogok gyóntatni, vagy várom azokat, akik lelki beszélgetésben szeretnének részt venni.
4./ A következő vasárnap Virágvasárnap. A szokott időben 11:00 órakor Szent Liturgia lesz. Barkát is fogunk szentelni, hiszen a hagyományainkhoz ragaszkodnunk kell. Az egyházközség minden tagját hívjuk erre az alkalomra. Utána már nagyhét, amikor Krisztus szenvedéseiről emlékezünk meg.
5./ Nagy hálával köszönöm meg Demkó István kisvárdai parókus atyának elgondolkodtató szavait és húsvétra hangoló történeteit. Fáradságát, hogy eljött és gyóntatott egyházközségünkben. A jó Isten áldása kísérje tovább családja körében, szolgálatában, hitében. És mindenkinek, aki tegnap itt volt és feltöltődött az ő szavaiból.
6./ Köszönet jár azoknak, akik részt vettek abban a projektben, ami által elkészültek a padokra az új szivacsok. Nagyon szép és kényelmes lett. Akinek szüksége van még párnákra, az előtérből magához vehet, hogy a dereka se fázzon meg senkinek.
7./ Megköszönöm a takarítók munkáját is, akik megtisztították és rendbe tették templomunkat. Felkészültünk húsvétra. Akik adománnyal szeretnék támogatni húsvétra templomunkat, azok a szenteltvíztartó alá helyezett kis faperselybe tehetik meg.

15/03/2026

HIRDETÉS
2026. március 15.
1./ Nagyböjtben vagyunk, amikor Krisztus szenvedésének a misztériumát szeretnénk min él jobban megélni. Ebben lehet segítség, hogy minden szerdán és pénteken kötelező a hústilalom megtartása, de minden nap igyekezzünk lelkünkben a bűnbánat szellemét ápolni: imádsággal, böjttel, jócselekedettel, bibliaolvasással, vagy éppen egy Előszenteltek Liturgiáján való részvéttel.
2./ Idén nagyböjtben ma tartjuk az utolsó Hramotás Liturgiát elhunyt szeretteinkért. A következő majd pünkösd előtti szombaton lesz.
3./ Nagyon szépen köszönöm, azoknak a részvételét, akik elkísértek Demecserbe, hogy együtt vehessünk részt az esperesi kerület által közösen végzett Előszenteltek Liturgiáján. Ismét szép élményben volt részünk.
4./ Kiraktunk egy kis faperselyt a szenteltvíz tartó alá. A gyűjtéseket, amit a húsvéti virágokra és a szentsír díszítésére szánnak, kérem abba helyezzék bele.
4./ Szerdán este 18:00 órakor végzünk Előszenteltek Liturgiáját.
5./ Húsvét előtt szoktunk lelkigyakorlatot tartani. Ez az alkalom márc. 21-én, szombaton este 18:00 órakor lesz. A gondolatokat a kisvárdai parókus, Demkó István atya fogja mondani.
6./ Jövő hét vasárnap római katolikus szentmisén fogunk rész venni 11:00 órakor. Mindenkit szeretettel várunk.

08/03/2026

HIRDETÉS
2026. március 8.
1./ Nagyböjtben vagyunk, amikor Krisztus szenvedésének a misztériumát szeretnénk min él jobban megélni. Ebben lehet segítség, hogy minden szerdán és pénteken kötelező a hústilalom megtartása, de minden nap igyekezzünk lelkünkben a bűnbánat szellemét ápolni: imádsággal, böjttel, jócselekedettel, bibliaolvasással, vagy éppen egy Előszenteltek Liturgiáján való részvéttel.
2./ Idén nagyböjtben is vanna hramotás liturgiák, amikor elhunyt szeretteinkért és azokért az elhunytakért imádkozunk, akikről senki nem emlékezik meg. Ma is megtartjuk a panahidát az elhunytakért. A következő hramota márc. 15-én, vasárnap lesz.
3./ Az esperesi kerületben szokás nagyböjtben két alkalommal közös Előszenteltek liturgiáját tartani. Az első ilyen alkalom Mándokon volt. A következő közös kerületi Előszenteltek Liturgiája márc. 11-én lesz Demecserben18:00 órakor. Az ünnepi Liturgiát Tamás Ferenc helyi parókus atya fogja végezni, a gondolatokat pedig Demkó István Kisvárdai parókus fogja mondani. 17:15 órakor indulunk a templom elől. Aki szeretne velem jönni, kérem jelezze felém.
4./ Pénteken este 18:00 órakor itthon végzünk Előszenteltek Liturgiáját.
5./ Szombaton este 18:00 órakor böjti vecsernyét szeretnék végezni.
6./ Jövő hét vasárnap fogjuk végezni a következő hramotás Liturgiát 11:00 órakor.

01/03/2026

HIRDETÉS
2026. március 1.
1./ Nagyböjtben vagyunk, amikor Krisztus szenvedésének a misztériumát szeretnénk min él jobban megélni. Ebben lehet segítség, hogy minden szerdán és pénteken kötelező a hústilalom megtartása, de minden nap igyekezzünk lelkünkben a bűnbánat szellemét ápolni: imádsággal, böjttel, jócselekedettel, bibliaolvasással, vagy éppen egy Előszenteltek Liturgiáján való részvéttel.
2./ Idén nagyböjtben is lesznek hramotás liturgiák, amikor elhunyt szeretteinkért és azokért az elhunytakért imádkozunk, akikről senki nem emlékezik meg. Ma is megtartjuk a panahidát az elhunytakért. A következő hramota márc. 8-án, vasárnap lesz.
3./ Az esperesi kerületben szokás nagyböjtben két alkalommal közös Előszenteltek liturgiáját tartani. Az első ilyen alkalom Mándokon volt, szerdán. Nagyon szépen köszönöm azoknak, akik részt vettek ezen a szertartáson és képviselték az anarcsi egyházközséget. Köszönöm Ibolyának, hogy segített eljutni a helyszínre. A következő közös kerületi Előszenteltek Liturgiája márc. 11-én lesz Demecserben18:00 órakor. Az ünnepi Liturgiát Tamás Ferenc helyi parókus atya fogja végezni, a gondolatokat pedig Demkó István Kisvárdai parókus fogja mondani. 17:15 órakor indulunk a templom elől. Aki szeretne velünk jönni, kérem jelezze felém, vagy Ibolya felé.
4./ Szerdán 18:00 órakor Előszenteltek Liturgiája lesz. Jó alkalom a lélek megtisztítására.
5./ Pénteken este 18:00 órakor ismét Előszenteltek Liturgiája lesz.
6./ Szombaton este 18:00 órakor böjti vecsernyét szeretnék végezni.
7./ Jövő hét vasárnap fogjuk végezni a következő hramotás Liturgiát 11:00 órakor. Ez a vasárnap kereszthódoló vasárnap. Kitesszük a feldíszített keresztet, ami emlékeztet bennünket Jézus értünk vállalt áldozatára.

15/02/2026

HIRDETÉS
2027. február 15.
1./ Ezen a héten megtartottuk közösen az ökumenikus imahetet. Nagy öröm volt, hogy sokan voltunk együtt. És még nagyobb, hogy ez a sok ember együtt imádkozott egymásért. Erről ne is feledkezzünk el a továbbiakban sem. Különösen köszönöm azok fáradságát, akik süteménnyel, szendviccsel, vagy bármivel hozzájárultak az agapéhoz.
2./ Febr. 15-én, vasárnap este 18:00 órakor Máriapócson lesz kiengesztelődési vecsernye Ábel püspök atya vezetésével. Mindenkit szeretettel várnak.
3./ Febr. 16-án, hétfőn elkezdődik a nagyböjt. Az első nap szigorú böjti nap. Minden állati eredetű ételtől tartózkodni kell, így tejes, tojásos, húsos, zsíros ételeket kell kerülni.
4./ Idén nagyböjtben is lesznek hramotás liturgiák, amikor elhunyt szeretteinkért és azokért az elhunytakért imádkozunk, akikről senki nem emlékezik meg. Akik szeretnének megemlékezni, kérem iratkozzanak fel a halotti megemlékezés papírra. A következő hramota márc. 1-én, vasárnap lesz.
5./ Nagyböjtben Előszenteltek Liturgiáját végezzük. Kedden 16:00 órakor fogjuk tartani az elsőt, amelyre nagyon várom a híveket.
6./ Pénteken este 16:00 órakor ismét Előszenteltek Liturgiája lesz.
7./ Szombaton este 17:00 órakor böjti vecsernyét szeretnék végezni.
8./ Jövő hét vasárnap, elérkezünk a hónap negyedik vasárnapjához. Római katolikus misét fogunk tartani 11:00 órától.
9./ Az esperesi kerületben szokás nagyböjtben két alkalommal közös Előszenteltek liturgiáját tartani. Az első ilyen alkalom Mándokon lesz febr. 25-én, szerdán 18:00 órakor. Az ünnepi Liturgiát Szirmai Máté helyi parókus atya fogja végezni, a gondolatokat pedig az anarcsi parókus fogja mondani.

08/02/2026

HIRDETÉS
2026. február 8.
1./ Ma van Szabolcsbákán a templombúcsú 11:00 órakor, melyre szeretettel várunk mindenkit. A találkozás ünnepén jó lesz találkozni régi ismerősökkel és együtt imádkozni. Ott is lesz gyertyaszentelés.
2./ A hirdetés után megtartjuk a panahidát elhunyt szeretteinkért. A hramotára még lehet feliratkozni, jelentkezni.
3./ Hétfőn, holnap elkezdjük az ökumenikus imahetet. Imádkozni fogunk a krisztushívők egységéért. Ne legyen széthúzás, nézeteltérés, hanem egyetértés és békesség.
Az első alkalmat itt tartjuk, a mi templomunkban, ahol Diák Péter helyi ref. lelkész ajándékoz meg minket szavaival.
Kedden a református templomban folytatjuk összejöveteleinket, ahol Kovács Róbert anarcsi parókus fogja hirdetni Isten igéjét.
Szerdán itt nálunk lesz a szertartás, ahol Nagy István dombrádi ref. lelkész mond gondolatokat nekünk.
Csütörtökön a református templomban Gáspár Mátyás ajaki plébános atya fogja nekünk a záró elmélekdést tartani. Ezen az estén lesz a közös agapé, amire mindenki szeretettel várunk a ref. közösségi teremben, ahol ismét meg lehet mutatni a konyhai művészetünk tudományát.
4./ Kedden 16:00 órakor Szent Liturgiát fogunk végezni.
5./ Pénteken nem leszek itthon, ezért nem lesz szertartás a templomban.
6./ Szombaton este 16:00 órakor vecsernyét szeretnék végezni
7./ Jövő héten vasárnap a szokott időben, 11:00 órakor kezdjük, a Szent Liturgiát.

18/01/2026

HIRDETÉS
2026. január 18.
A házszenteléseket sikerült elvégezni, de még vannak olyanok, akikhez nem tudtunk betérni. Akik még szeretnék, hogy otthonuk meg legyen szentelve, áldva, kérem hívjanak fel és időpontot egyeztetünk.
1./ Idén az ökumenikus imahetet egy kicsit később fogjuk kezdeni, febr. 9-én, hétfőn.
2./ Febr. 2. Gyertyaszentelő boldog asszony napja lesz, a kis Jézus találkozása Simeonnal. Ehhez kapcsolódóan az időseknek, és betegeknek ki szokták szolgáltatni a betegek szentségét. Ezt a lehetőséget szeretném felajánlani mindenkinek, aki betöltötte a 60. életévét, vagy valamilyen krónikus betegséggel küzd. Ezt a szentséget és a gyertyák megszentelését is febr. 1-én, vasárnap szolgáltatjuk ki. Aki hoz magával otthonról gyertyát azokat is megáldjuk.
3./ Itt szeretném emlékeztetni a Kedves Testvéreket arra, hogy a Szabolcsbákai templom erre az ünnepre van szentelve. Febr. 1-én az ünnepi Liturgiát 11:00 órakor kezdjük, ezért itthon a szertartásunkat nem a szokott időben, hanem 9:00 órakor fogjuk elvégezni.
3./ Kedden 16:00 órakor Liturgiát végzünk.
4./ Pénteken este 17:00 órakor gyóntatok a sekrestyében.
5./ Vasárnap a hónap 4. vasárnapja, amikor római katolikus Szentmisét tartunk templomunkban. A szertartás a szokott időben 11:00 órakor kezdődik.

10/01/2026

Kedves Testvérek!
Tegnap az Állomástéren voltunk és a Dózsán.
Ma megyünk a
1. Vasút u,
2. Táncsics u.
3. Ady köz,
4. Park u.
5. Ady u.
Ha az elmúlt napokban valahol még kimaradt a házszentelés, kérem jelezzék felém, vagy Ibolya felé. Mindenképpen bepótoljuk.

09/01/2026

Kedves Testvérek!
Voltunk a Damjanich és Kölcsey utcán.
Most érkezünk a Vasut utcára és haladunk tovább a Dózsán.

Cím

Anarcs
4546

Telefonszám

+36304760902

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Anarcsi Görögkatolikus Parókia új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás