29/03/2026
HIRDETÉS
2026. március 29.
1./ Virágvasárnap van, amikor az Úr Jézus Jeruzsálembe való bevonulását ünnepeljük. A Szent Liturgia végén barkaosztás és miroválás lesz, amit a hirdetés után szentelünk meg.
2./ Elérkeztünk a szent nagyhét eseményeihez. Jézus értünk vállalt kínszenvedéséről emlékezünk meg. Ezért igyekezzünk mi magunk is hozzájárulni az áldozatához azzal, hogy lelkünkben a bűnbánat szellemét erősítjük: imádsággal, böjttel, jócselekedettel, bibliaolvasással, szeretettel. És ne feledkezzünk el a nagypénteki szenvedéséről sem, amit szigorú böjti napként fogunk megélni. Húsételt és állati eredetű ételt nem vehetünk magunkhoz.
3./ Köszönöm a kedves Testvéreknek bőkezű adományaikat, melyet eddig virágra adtak. Továbbra is várjuk ezeket, hogy minél szebb Szentsírt tudjunk készíteni Nagypéntekre.
4./ Szerdán este 18:00 órakor Előszenteltek Liturgiáját végezzük.
5./ Csütörtökön 18:00 órakor Kínszenvedési evangéliumokat fogunk olvasni, melyben megemlékezünk az utolsó vacsorán történtekről és Jézus szenvedéséről.
6./ Nagypénteken kísérjük mi is Krisztusunkat önként vállalt szenvedéseinek útján egészen a sírba tételéig, melynek szertartását 1800 órakor kezdjük. A szertartás után, virrasztás gyanánt, még el fogunk imádkozni egy fájdalmas rózsafűzért. Szeretettel kérünk mindenkit, hogy maradjon majd erre az imára is. A Szentsír Őrzéséhez kérem még a vállalkozó kedvűeket. Kiírtam egy listát, amelyre fel lehet iratkozni, Minden órára várok két-két jelentkezőt.
7./ A Feltámadási szertartást az eddig megszokott időben: szombaton este 19:00 órakor végezzük. Előtte fél 9:00-kor ismét elimádkozzuk a fájdalmas rózsafűzért, így emlékezve meg jézus szenvedéséről és a sírban való pihenéséről.
8./ Ősi hagyományaink ápolását szorgalmazva, az ünnep gazdag tartalmának teljesebb megélése érdekében szeretettel kérjük, minden családban készüljenek a vasárnapi pászkaszentelésre, a húsvéti eledelek megáldására, melyre a Húsvéti Szent Liturgia végén kerül sor.
9./ A húsvét utáni szombaton, április 11-én elkezdem az elsőáldozásra való felkészítést a templomban. Aki szeretné gyermekét elsőáldozásra beíratni, és legalább harmadik osztályos tanuló, kérem jelezze felém. Minden szombaton 11:00 órakor lesz felkészítés itt a templomban. Az első alkalomra minden gyermeket és szülőt szeretettel várok.