13/06/2026
Katolikus Híradó az újfehértói Római Katolikus Egyházközség és Filiáinak értesítője 2026. június 14. XVII. évfolyam 24. szám Évközi 11. vasárnap
„Ha a pletyka víz lenne, belefulladnánk” (Michael Rennier)
15. hétfő 7.30 +Benke Sándor lü. tem.gym. 8.00 +Dr. Győri Sándor lü.
16. kedd 18.00
17. szerda 7.00
18. csütörtök 18.00 +Szoka András lü. tem.gym.
19. péntek 7.00
20. szombat 18.00 +Brumán Antalné Tóth Julianna és + szerettei lü.
21. Évközi 12. vasárnap 8.00
9.30
1. A héten nem lesz az általános iskolai ballagások miatt bérmálási előkészítő. 2.Megköszönjük mindazoknak, akik a tegnapi egyházközségi családi nap előkészítésében, szervezésében, lebonyolításában munkájukkal részt vettek, adományaikkal pedig hozzájárultak a vendéglátáshoz. Remek csapatmunkát végeztek, köszönjük nekik, és Isten áldását kérjük az életükre. Akik pedig eljöttek, remélhetőleg jól érezték magukat és lelkiekben gazdagabban tértek haza.
3. Egyházmegyei Ministráns tábor lesz idén június 29. és július 3. között Nyírszőlősön, a Buczkó Atanáz Vendégházban, ahová nagy szeret***el várják a 12 és 18 év közötti ministránsokat!
4. Továbbá „Merjünk Növekedni Krisztusban” címmel Egyházme-gyei Ifjúsági Tábor lesz, július 19-26. között Tiszafüreden 14 évtől idősebb fiatalok számára. Mindkét programra jelentkezés Imre atyánál és bővebb információ a hirdetőtáblán olvasható.
5. 19-én, pénteken lesz 5 órától Kerekes László atya ezüstmiséje Geszteréden. Imádkozzunk érte, hogy az Úr, aki meghívta őt, áldásával segítse és kísérje továbbra is az üdvösség útján!
6. Különleges alkalom lesz ezen a héten szerdán, mikor is fél 3-tól a görögkatolikus templomban egy rövid ájtatosság után a városi futballpályán római és görögkatolikus papok, református lelkészek, és vármegyénk bírósági, rendőrségi dolgozóiból álló focicsapat fog egymás ellen mérkőzést játszani. A programra minden érdeklődőt sok szeret***el várnak a szervezők.
7. Csütörtökön este fél 7-től bérmálkozók szüleinek megbeszélést tartunk.
8. Július 18-án szombaton este a Zajti Műv. Központban szolgál a Contini keresztény énekegyüttes mintegy 15 lányka, 4 nő és 5 férfi. Szombaton ebéd, vacsora és vasárnap reggeli ellátást és szállást kérnek szolgálatukért cserébe. Kérjük kedves híveinket, akik szállás vagy/és étkezés dolgában felajánlást tudnak tenni, jelezzék ezt június 28-ig a sekrestyében. Előre is köszönjük.
Hajdúhadház: 1. Június 20-án du. 3-kor lesz rk. szm.
Hajdúdorog: 1. Vasárnap 11-kor lesz szm.
Téglás: 1. Jövő vasárnap a 9 órakor kezdődő szentmisében lesz elsőáldozás.
2. Előtte való nap, 20-án szombaton du. 4 órától lesz az elsőáldozó gyerekek és családtagok gyóntatása, szertartáspróbája. Imádkozzunk értük, hogy buzgó szívvel készüljenek fel a szentségi Jézussal való találkozásra.
3. Megköszönjük Sarkady Zoltánné Katika néninek az elmúlt évtizedekben azt a sok-sok jót, amelyet a közösségünkért áldozatot vállalva szervezte a zarándoklatokat, kirándulásokat, a templomkertet és templomot hosszú éveken át szeret***el gondozta, ápolta. Isten áldását kérjük további életére, és segítse meg őt az Úr ott, ahol élni fogja életének további részét.
4. Imádkozzunk sekrestyésünkért Czéh István mielőbbi gyógyulásáért, teljes felépüléséért.
Hajdúnánás: 1. Vasárnap 11-kor lesz a szm.
Imádkozzunk együtt Magyarországért –
15 millió Üdvözlégy nemzetünkért
Közös imádságos összefogásra hívja a híveket Fábry Kornél atya Magyarországért és a világon élő minden magyarért. A június 1-től december 31-ig tartó kezdeményezés célja, hogy 15 millió Üdvözlégy Mária hangozzon el nemzetünkért; az imák rögzítését és a közös számláló követését a Zarándok.ma ima applikációja segíti.
Kedves Paptestvérek, Szerzetesek, Szerzetesnők, Kedves Testvérek Krisztusban!
Egy kedves világi hívő keresett meg az alábbi ötlettel, amit szívből támogatok és fontosnak tartok. Főleg azután, hogy kiderült: egy 13 éves fiútól jött a kezdeményezés. Kérem, fogadjátok szeret***el, és osszátok meg másokkal is. Köszönöm!
A keresztény ember számára az imádság nem pusztán személyes lelki gyakorlat, hanem az Egyház közös lélegzetvétele. Amikor imádkozunk, Istent dicsőítjük, elé visszük önmagunkat, családjainkat, közösségeinket, hazánkat és egész nemzetünket. Szűz Mária közbenjárását kérve különösen is megtapasztalhatjuk, hogy az imádság összeköt bennünket: határokon innen és túl, nemzedékeken át, örömben és megpróbáltatásban egyaránt. Ezért örömmel és bizalommal osztom meg azt a közös imakezdeményezést, amely június 1-jétől december 31-ig tart, a Jézus Szíve-hónap kezdetétől az év utolsó napjáig. A kezdeményezés célja, hogy ebben az időszakban közösen 15 millió Üdvözlégy Máriát ajánljunk fel Magyarországért, a magyar nemzetért és a világon élő minden magyarért. E szám jelképes és egyben mélyen kifejező: azt szeretnénk vele megvalósítani és kifejezni, hogy a világ bármely pontján élő minden magyar testvérünkért elhangzik egy imádság. Imádkozunk hazánkért, családjainkért, fiataljainkért, időseinkért, betegeinkért, a hitben keresőkért, a hitüktől eltávolodottakért, valamint mindazokért, akik felelősséget hordoznak közösségeinkért és nemzetünk jövőjéért.
A Boldogságos Szűz Mária, Magyarok Nagyasszonya közbenjárását kérjük, hogy segítsen bennünket Krisztushoz közelebb kerülni, hitünkben megerősödni, egymás iránt nagyobb szeret***el és felelősséggel élni
A kezdeményezés gyakorlati megvalósítását a Zarándok.ma ima applikációja segíti. Az elmondott Üdvözlégy Máriákat az alkalmazásban lehet rögzíteni, ahol a közös számláló követi az összegyűlt imádságokat. A Zarándok.ma applikációja letölthető a Google Play-ből és az App Store-ból is. Kérem az atyákat, a közösségvezetőket és intézményvezetőket, hogy ha egyetértenek ezzel a kezdeményezéssel, akkor lehetőségeik szerint ismertessék meg a hívekkel ezt az egyszerű módot, és bátorítsák őket a bekapcsolódásra. Levelem végén rövid hirdetési szöveget is mellékelek.
Szeret***el kérem a lelkipásztorokat, hogy a szentmisék végén, rózsafüzér-társulatokban, közösségi alkalmakon, hittanos és családi programokon hívják fel a figyelmet erre az imahálózatra. Jó lenne, ha minél több helyen közösségi formában is elhangozna az Üdvözlégy Mária Magyarországért és a nemzetért, ugyanakkor az otthon, útközben, csendben elmondott imák is ugyanúgy értékes részei ennek a lelki felajánlásnak.
Nem kampányt, hanem imádságos összefogást szeretnénk indítani. Nem pusztán számokat gyűjtünk, hanem hitből fakadó felajánlást teszünk. A 15 millió Üdvözlégy Mária minden egyes imája legyen apró, de valóságos jel: Isten kezébe helyezzük hazánkat, nemzetünket és egymást.
Bízom benne, hogy sokan meghallják ezt a hívást, és bekapcsolódnak a közös imádságba. Kérjük együtt a Szűzanya közbenjárását, hogy magyar népünk megújuljon hitben, reményben és szeretetben, s hogy közösségeinkben növekedjék a béke, az egység és a Krisztushoz való hűség. A kezdeményezést Isten áldásába ajánlva, szeret***el kérem mindnyájatokat: Imádkozzunk együtt Magyarországért! Imádkozzunk minden magyarért!
Szeret***el: Fábry Kornél esztergom-budapesti segédpüspök (in:zarandok.ma)
Elérhetőségünk: plébánia: 42/290-078, Imre atya: 30/373-9519, Attila atya: 30/359-2427. Kevesebb megjelenítése