29/11/2020
Találkozónk témáját egy rádióriport adta volna. A reformátusok adását hallgatva ütötte meg a fülemet egy gondolat. Az Urat, vagy a az Úr templomát szolgáljuk-e? Advent idején meglehetősen időszerű ezen elgondolkodni. Karácsonyra készülve hajlamosak vagyunk a költségekbe, netán hitelekbe verni magunkat a külsőségek iránti vágyunk kielégítése okán. Pedig legbelsőbb érzelmeink kifejezése a szeretet ünnepe, s nem a pénztárcánk tartalmának mutogatása. Jézus születését ünnepeljuk, s nem mammont. Lelkünkben az Urat kell szolgáljuk, s nem a templomát, nem a külsőségeket. Az utóbbiak pusztán keretek, eszközök, melyek túlhangsúlyozása éppen az érzelmek kiüresedéséhez vezethet. Járvány van, a találkozónk is elmarad. Sokmindenben korlátozva vagyunk. Sokhelyütt e karácsony sem lesz olyan mint eddig volt. Sokan nem is karácsonyt, hanem fenyőünnepet tartanak. Kiüresedik a világ is, ha hagyjuk. Ideje hát elgondolkodni, az Urat, vagy a templomot szolgáljuk?
Boldog, s áldott Karácsonyt kívánok mindenkinek, férfinak, nőnek, apának, anyának, s gyermekeiknek.