Wiarygodna misja

Wiarygodna misja Cześć ! :)
Jestem Ania, jak miałam 23 lata ruszyłam na ulice Hondurasu by zamieszkać wśród ubogich. Miałam wypadek i musiałam przerwać wolontariat.

Dzisiaj mam 29 i lecę dokończyć dzieło wśród najuboższy na fawele

Cześć Tu Ania !.. i wracam! 🏔️ Po 5 latach ciszy, wielu trudnościach zdrowotnych i nadal trwającej walce o pełną sprawno...
18/05/2026

Cześć Tu Ania !.. i wracam! 🏔️
Po 5 latach ciszy, wielu trudnościach zdrowotnych i nadal trwającej walce o pełną sprawność po operacji w 2025 roku.. mogę w końcu napisać jedno: Wiarygodna Misja trwa nadal 👣

6 lat temu mój wolontariat przerwał wypadek. Musiałam wrócić do Polski, by zawalczyć o zdrowie. Po drodze wiele rzeczy się sypało w tym ja . Czasem serce ledwo się tliło.. ale nie zgasło. Dziś, silniejsza i pełna wdzięczności, przygotowuję się do ponownego wyjazdu na wolontariat - z Przymierzem Miłosierdzia, by dokończyć to, co we mnie rozpoczął.

Dlaczego piszę o tym właśnie teraz?

Wojna i sytuacja na świecie sprawiły, że ceny biletów lotniczych są dziś ogromnym wyzwaniem. Nie chcę jednak prosić o zwykłą wpłatę – chcę podarować Wam coś wartościowego w zamian za pomoc w realizacji tego marzenia by wrócić na fawele do najuboższych .

📦 AKCJA: KSIĄŻKA ZA BILET ✈️
Przez lata zebrałam pare perełek które chciałabym puścić dalej.

Jak to działa?

1. Książka nie ma ceny - daj ile możesz
2. Przejrzyj zdjęcia w tej galerii – każda książka ma swój numer (1-54).
3. Jeśli któraś wpadnie Ci w oko, napisz numer w komentarzu .
4. Wyślij mi wiadomość prywatną ustalimy szczegóły odbioru/wysyłki, a dochód ze sprzedaży przeznaczę w całości na bilet na misję.

Pomożesz mi znów rozłożyć skrzydła i wrócić do tych, którzy czekają? 💓

Dziękuję, że jesteście!

/Jeśli chcesz poznać całą moją historie , dostać list z misji 2026 - Dołącz do listy mailingowej , formularz w komentarzu/

Ajajaja ! Jest Awans 💕 Ania Olma na boisku z pewnością jest Wiargodna 😎🏐
18/05/2023

Ajajaja ! Jest Awans 💕 Ania Olma na boisku z pewnością jest Wiargodna 😎🏐

💥 Anna Olma sędzią szczebla centralnego❗

🔚 Zakończyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w Poznaniu – co za tym idzie – dobiegł końca również egzamin dla kandydatów na sędziego szczebla centralnego.

W gronie 1️⃣0️⃣ sędziów, którzy zasilą szeregi 2️⃣-ligowych sędziów, znalazła się również Anna Olma❗

Gratulujemy 👏

Wiarygodna melduje się z drogi 🙏👣Jak dobrze tu być chociaż na chwilkę ❤️Jest za co dziękować, mimo wszelkich turbo wyzwa...
10/08/2021

Wiarygodna melduje się z drogi 🙏👣Jak dobrze tu być chociaż na chwilkę ❤️
Jest za co dziękować, mimo wszelkich turbo wyzwań zdrowotnych ostatnich miesięcy 🙆‍♀️

Pamiętam o Was kochani .

OPERACJA vol.2Kochani przyjaciele,Wiecie... działo się naprawdę DUŻO i dzieje dalej. Dziękuję za waszą cierpliwość w ost...
18/06/2021

OPERACJA vol.2

Kochani przyjaciele,

Wiecie... działo się naprawdę DUŻO i dzieje dalej. Dziękuję za waszą cierpliwość w ostatnim czasie względem informacji jakie udostępniam co u mnie, co z misją. Ten czas to była naprawdę duża pustelnia, na którą wysłał mnie nie kto inny jak Pan Bóg. Wytrwałych i chętnych którzy podesłali mi swoje maile , zapraszam do odświeżania skrzynki pocztowej w najbliższych dniach ..
A dzisiaj chce wam podać skrót ważnych wieści.

✔️🔝Dzisiaj proszę Was o modlitwę. Czeka mnie kolejna operacja.
To już moja 3 wizyta w szpitalu odkąd wróciłam z Hondurasu. Było kolano, parę tygodni temu kamienie w śliniance, a teraz złamany obojczyk z przemieszczeniem ( Co wyjątkowe zaraz po wypadku złamanie było bezoperacyjne. Jednak dzień po wyjściu z SORu skoczył na mnie pies przez co trzeba było wrócić na pogotowie i przyjąć wiadomość o pilnej operacji).

✔️Z Domami Serca nie wracam już na misję i kończę współpracę wolontariacką z początkiem sierpnia. Nie da się oddać wdzięczności którą mam dla was - wspierających moją misje. Dziękuję. Niestety nie mogę wrócić.
🌎Nie podam wam jeszcze kraju kolejnej mojej misji 🙂 hehe ale na bieżąco będę się z wami dzielić co i jak się układa ! Czy to będzie Honduras, Boliwia , Nikaragua, ulica na Bronxie czy Nigeria.. a może Polska? - "Pójdę tam gdzie mnie poślesz" 🙂
Może za rogiem stoi właśnie ta osoba która najbardziej potrzebuje Miłości, uśmiechu czy pocieszenia...
Boże błagam daj mi serce uważne na potrzeby tych, którzy są obok. Daj takie oczy by umiały patrzeć, takie ręce by umiały najmocniej przytulać i takie nogi które pójdą wszędzie by Cię odnaleźć.

✔️Rehabilitacja na kolano ciągle trwa ale ostatni miesiąc był jednym wielkim zastojem poprzez "popsute" zdrowie. No i teraz ten zastój się wydłuża ponieważ oprócz rehabilitacji na kolano, dojdzie rehabilitacja na rękę bo ... zdrowie popsuło się bardziej.
Natomiast sprawność nogi jest ponadprzeciętnie świetna !

✔️Do pokory mi daleko ale z głęboką uważnością śledzę znaki jakie Pan mi daje w tym czasie "powrotu" i przyjmuję wszystko mimo, że są to duże i bolesne strzały które zmiatają z nóg.
Myślę, !jestem pewna!, że trzymam się tylko dzięki waszemu wsparciu i waszej modlitwie.

Teraz czego potrzebuję ? Chyba wiary Hioba więc o to się módlcie proszę 😉

Dziękuję.

wiaryGODna ,
Ania

A L L E L U J A !Moi drodzy,po ciszy Wielkiego Postu poczujcie radość Zmartwychwstania ! Już nie długo wpada kolejny lis...
04/04/2021

A L L E L U J A !

Moi drodzy,
po ciszy Wielkiego Postu poczujcie radość Zmartwychwstania !
Już nie długo wpada kolejny list !
Zmartwychwstał dla wszystkich, dla Ciebie też ;)

Słowa, muzyka, opracowanie chóru: Kuba Blycharz / niemaGotuAranżacja: Marysia Pękała / niemaGOtuProdukcja muzyczna: Kuba Blycharz, Rafał SzumnyMix, mastering...

Próbuję stanąć na nogi. 💃w dzień operacji takie dostałam Słowo motywacji z pierwszego czytania „Dlatego wyprostujcie opa...
05/02/2021

Próbuję stanąć na nogi. 💃

w dzień operacji takie dostałam Słowo motywacji z pierwszego czytania

„Dlatego wyprostujcie opadłe ręce i osłabłe kolana!” - Hbr 12, 12

Hehe już w parę godzin po operacji udała się pionizacja 🦾

W zaistaniałej sytuacji CAŁE to czytanie było godne uwagi .. 🙈 np to

«Synu mój, nie lekceważ karcenia Pana, nie upadaj na duchu, gdy On cię doświadcza. Bo kogo miłuje Pan, tego karci, chłoszcze zaś każdego, którego za syna przyjmuje».

Tak. Teraz jestem już w domu i czekam aż noga zechce mnie słuchać 🤔

Dziękuje, że ze mną jesteście
-Ania

Wróciłam.  (A list macie na poczcie :)Hola ! Dotarłam bezpiecznie do domu, ciągle na kwarantannie ale to już ostatnie ch...
26/01/2021

Wróciłam. (A list macie na poczcie :)

Hola !
Dotarłam bezpiecznie do domu, ciągle na kwarantannie ale to już ostatnie chwile. Z nogą wszystko dobrze, a operacja będzie prawdopodobnie 3.02 . To niesamowicie WAŻNA data ! wiecie dlaczego ?!
1) Święto NMP Patronki HONDURASU ! (SUYAPY)
A gdzie ta Suyapa ?! :D tam gdzie mieszkałam... w Tegucigalpie :D
Byłam w tej Bazylice nie raz. To taka polska JASNA GÓRA ! SERIOOOO ! w całym Hondurasie jest ogromy kult Maryi z Suyapy .. a najbardziej zaskakujące jest to, że Maryję z Suyapy czczą bardzo intensywnie ewangelicy ! ;)
Jest też drugie święto tego dnia

2) Irma

Chcę wam dać tylko Słowo. ONO WSZYTSKO OPISUJE- CAŁĄ MOJĄ SYTUACJĘ. Dokładnie tak jest. Sama bym tego nie wymyśliła. Wcz...
18/01/2021

Chcę wam dać tylko Słowo. ONO WSZYTSKO OPISUJE- CAŁĄ MOJĄ SYTUACJĘ. Dokładnie tak jest. Sama bym tego nie wymyśliła.
Wczorajszy Psalm 40

2 Złożyłem w Panu całą nadzieję; On schylił się nade mną i wysłuchał mego wołania.
3 Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki.
4 I włożył w moje usta śpiew nowy, pieśń dla naszego Boga. Wielu zobaczy i przejmie ich trwoga, i położą swą ufność w Panu.
5 Szczęśliwy mąż, który złożył swą nadzieję w Panu, a nie idzie za pyszałkami i za zwolennikami kłamstwa.
6 Wiele Ty uczyniłeś swych cudów, Panie, Boże mój, a w zamiarach Twoich wobec nas nikt Ci nie dorówna. I gdybym chciał je wyrazić i opowiedzieć, będzie ich więcej niż by można zliczyć.
7 Nie chciałeś ofiary krwawej ani obiaty, lecz otwarłeś mi uszy; całopalenia i żertwy za grzech nie żądałeś.
8 Wtedy powiedziałem: «Oto przychodzę; w zwoju księgi o mnie napisano:
9 Jest moją radością, mój Boże, czynić Twoją wolę, a Prawo Twoje mieszka w moim wnętrzu».
10 Głosiłem Twoją sprawiedliwość w wielkim zgromadzeniu; oto nie powściągałem warg moich - Ty wiesz, o Panie.
11 Sprawiedliwości Twojej nie kryłem w głębi serca. Głosiłem Twoją wierność i pomoc. Nie taiłem Twej łaski ani Twej wierności przed wielkim zgromadzeniem.
12 A Ty, o Panie, nie wstrzymuj wobec mnie Twego miłosierdzia; łaska Twa i wierność niech mnie zawsze strzegą!
13 Otoczyły mnie bowiem nieszczęścia, których nie ma liczby, winy moje mnie ogarnęły, a gdybym mógł je widzieć, byłyby liczniejsze niż włosy na mej głowie, więc we mnie serce ustaje.
14 Panie, racz mnie wybawić; Panie, pospiesz mi na pomoc!
15 Niech się zmieszają i razem okryją rumieńcem ci, co na życie me czyhają, aby je odebrać. Niech się cofną zawstydzeni ci, którzy z niedoli mojej się weselą.
16 Niech osłupieją hańbą okryci, którzy mi mówią: «Ha, ha!»
17 Niech się radują i weselą w Tobie wszyscy, co Ciebie szukają i niech zawsze mówią: «Pan jest wielki» ci, którzy pragną Twojej pomocy.
18 Ja zaś jestem ubogi i nędzny, ale Pan troszczy się o mnie. Ty jesteś wspomożycielem moim i wybawcą; Boże mój, nie zwlekaj!

Loty
Tegucigalpa-Houston
Houston- Frankfurt
Frankfurt-KRK

Diagnoza. Pokora. Strata. BliskośćHej kochani !Przyszedł czas żeby się z wami podzielić pewnymi informacjami bo wiem ze ...
11/01/2021

Diagnoza. Pokora. Strata. Bliskość

Hej kochani !
Przyszedł czas żeby się z wami podzielić pewnymi informacjami bo wiem ze jesteście ze mną w radości i trudzie .

Z jednej strony przyszedł czas na to drugie.. ALE! Te wszystkie wydarzenia to jedna wielka nadzieja !

W czasie kiedy chciałam dać z siebie maksa .. doznałam urazu kolana podczas gry w piłkę- zle postawiony krok .
Skierowano mnie na rezonans, którego rezultaty w języku polskim to
- Całkowite zerwanie więzadła krzyżowego przedniego
- oderwanie na poziomie korzenia rogu tylnego łąkotki bocznej
- stłuczenie rogu przedniego łąkotki bocznej
- stłuczenie nasady kości piszczelowej bez złamań
- płyn w stawie

Dla każdego sportowego zajawkowicza to w takim momencie trochę jak wyrok śmierci... szczególnie dla takiej mało pokornej Ani, która myślała że pojedzie na misje i da wszyyyyyystkoo co jej sie wydawało, że ma najlepsze .. tak jak już mogilscie przeczytać w liście zerowym..

kiedy myślałam, ze już naprawdę nie mam nic bardziej SWOJEGO i jestem w procesie ogołacania. ..
To ów proces dzięki Bogu się nie zakończył i właśnie wyzbywam się kolejnych SWOICH narzędzi.. do kochania i służby.

W pokorze przyjmuję że pomysły Pana Boga na służbę tutaj są nieco inne. Myśląc ze dam swoje umiejętności sportowe , zagram z chłopakami w piłkę w kraju gdzie to sport narodowy, wyjde pobiegać z przyjaciółmi czy podejmę się każdej innej aktywności. Juz dzisiaj wiem ze to nie tak na ten momencik .

Uśmiecham się szeroko ! Z trochę potarganym sercem.. a czasem nawet ze łzami .. ale się uśmiecham! bo dzieje się wola Boża !
Czy dużo straciłam ? sport to cale moje życie .. Studia na AWF, Siatkówka, Kitesurfing, windsurfing, rower, snowboard, pielgrzymki, wędrówki.. no jakby nie było.. wszędzie potrzebuje tego stawu kolanowego.
Ale to nie koniec. to dopiero początek... bo mam wiarę. Malutka. Ale to ona nakreśla mój kierunek myślenia , patrzenia i działania 🎉

Dzięki ci Boże za najpiękniejszą lekcje pokory, odkrywanie prawdy w czym pokładałam nadzieje. Dziękuję za ciągłe nawracanie. Hehe Bóg wie co robi !
UWAGA Misja się nie kończy moi drodzy !

Co teraz ?
Lekarze w Hondurasie nie są w stanie wykonać operacji i naprawy kolana głównie z przyczyny urazu łąkotki. W całym Hondurasie nie posiadają odpowiednich narzędzi do tego typu urazu. Dlatego zalecają powrót do Polski na operacje i rehabilitacje, a kolejno powrót na misje po 2/3 miesiącach jak wszystko pójdzie dobrze. 😊

Mam nadzieję, przez czas powrotu do pełnej sprawności żyć ciągle misyjnym charyzmatem ! Bardzo bym chciała .

✔️życiem modlitewnym (po hiszpańsku modląc się Liturgią godzin, różańcem i uczestniczyć w Mszach online),
✔️życiem wspólnotowym ( na ile będzie to możliwe łącząc się online z moją wspólnotą )
✔️niesieniem współczucia i pocieszenia (na ile to możliwe moim przyjaciołom z Hondurasu i tym których będę miała obok).

Nie wiem gdzie Pan mnie będzie potrzebował po tym wszystkim ale walizek nie rozpakowuje ! 😊

Wiem ze chyba troche u was chłodno ale przesyłam ciepłe uściski !

Wasza Ania !

PS. Próbuję się mocno trzymać Jego .. i wierze ze w dobrym miejscu szukam bo czuje Jego bliskość...
Jestem ciaglę w Hondurasie i czekam na rozwój sytuacji. Będę informować 😉
Nic się nie martwice. Chodzę i spaceruję w stabilizatorze , nie cierpię , nie boli gdy uważam na siebie i 😉 wszystko dobrze !
Polecam się wam w tym czasie 🙏🤝

" HOLA KOCHANI ! To Mój list „zero”, bardzo techniczny by wprowadzić was trochę w wiarygodną misję w Hondurasie ! Trudno...
21/12/2020

" HOLA KOCHANI !
To Mój list „zero”, bardzo techniczny by wprowadzić was trochę w wiarygodną misję w Hondurasie ! Trudno mi w tym momencie opisać historie moich przyjaciół z dzielnicy dlatego pojawią się w liście nr 1 .
Od czego tu zacząć.. może od słowa dziękuje. Dziękuję, że dzięki Wam mogę tu być, przede wszystkim dzięki waszej modlitwie!
Każdy list będzie się zaczynać jednym słowem. Słowem które mnie prowadziło przez miniony czas😉 Dzięki temu wy również nauczycie się trochę hiszpańskiego..
WIDZIEĆ- VER
JAK WYGLĄDAŁ MÓJ PIERWSZY DZIEŃ W HONDURASIE ?
Od samego początku było zabawnie.
Gdyby podróż Ani Olmy była bez przygód to co to za podróż ?!(...)

(...) Tak … no i co robić ?
Zadawałam sobie mnóstwo pytań.. JAK MAM KOCHAĆ? Przecież wszystko zostało mi zabrane … słowo .. dotyk .. uśmiech.. te wszystkie narzędzia, wszystko dzięki czemu w Polsce byłam „kimś”. kiedy chodziłam do bezdomnych, kiedy głosiłam w kościele, kiedy prowadziłam jakieś spotkania, kiedy spotykałam kogoś obcego… no właśnie. A teraz ? Nie mam nic z tych rzeczy… i co teraz ?
To najpiękniejsze co mogło mnie tu spotkać.
Doświadczenie tego, że (...)"

Całość listu znajduje się na Twojej skrzynce mailowej Jest obszerny ale bardzo chciałam cię wprowadzić do tego świata misyjnego abyś uwierzył że ta misja jest WIARYGODNA ! Dziękując jeszcze raz za wsparcie materialne i finansowe

28/10/2020

Dla wszyskich, którzy prosili o udostępnienie tego BARDZO ważnego i wyjątkowego dla mnie momentu życia !

PS. Za parę godzin bedę w kolejnym samolocie ! Na miejsce dolecę w czwartek 17:15 :)
Nie martwcie się

Dirección

Tegucigalpa

Página web

Notificaciones

Sé el primero en enterarse y déjanos enviarle un correo electrónico cuando Wiarygodna misja publique noticias y promociones. Su dirección de correo electrónico no se utilizará para ningún otro fin, y puede darse de baja en cualquier momento.

Contacto El Lugar De Culto

Enviar un mensaje a Wiarygodna misja:

Compartir