"Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има живот вечен.
Йоан3:16
"Но първо търсете Божието царство и Неговата правда; и всичко това ще ви се прибави."
Матей 6:33 Добре дошъл в Домът на Бог-Възстановление!
Домът на Бог Възстановление не е просто място, а присъствие!
Ще бъдеш топло посрещнат от основателката и главен паст
ор на Домът на Бог "Възстановление" - Поли Николова, която ще те насърчи във вярата ти и ще ти спомогне да вървиш в пътя за теб предначертан.
Запознай се с твоят пастор- апостол на вярата, който полага грижа за душата ти, според волята на Христос.
Освен създател и ръководител на Домът на Бог "Възстановление", пастор Поли Николова е основател и на библейско училище, към Домът на Бог "Възстановление", в което се обучават хора за бъдещи позиции в служението, според божият призив за тях
Отделно от това провежда и ежеседмични събрания за допълнително изучаване на Словото.
Също така, пасторПоли е създател и ръководител на доброволна дарителска кампания "Капчица надежда - сила за живот", чрез която се събират средства за подпомагане на нуждещи се в различни кампании.
Омъжена, с три, вече порастнали деца.
Но, да започнем отначало!
Родена и отраснала във Видин, пастор Поли бива призована на 12 годишна възраст, след силен шок получен от смъртта на нейният дядо, който си отива много рано от живота - само на 49 години. Събития последвали тази традегедия я насочват да търси Бог, но живееща във времена, в които за вярата е забранено да се говори и търсещите Господ са отхвърлени, самата тя бива отхвърлена и не продължава в търсенето. Животът й преминава през много трудности и изпитания до 2013 година, когато заминава за Англия.
Там бива призована от Христос за служение още първата година, но първоначално не го разбира като призив да последва Духа, а го приема като интуитивна насока за професионално развитие, тъй като е в сферата на психотерапията и холистичната медицина. В този период се появяват лични сериозни здравословни проблеми, които в първият момент я убеждават, че Бог това иска от нея именно това - да учи холистична медицина, за да си помогне, а после да може през личната си и професионална опитност да помага и на други хора. Това и прави - записва се да учи и завършва своето образование като холистичен терапевт алтернативна медицина с няколко специалности в Лондон, където и живее, но скоро разбира, че нито конвенционалната медицина, нито холистичната могат да й помогнат в нейният здравословен проблем.
Тогава осъзнава, че пътят й не е професионален, а духовен, и че Бог я е докоснал през личната й опитност, за да бъде свидетел за Неговата Слава. Седмицата, в която тече нейното изцеление е най -болезнената за нея, но и най - осъзнаващата, защото бива призована чрез Ефесяни 5:14, призив, който пастор Поли разпознава и взима това жизнено важно решние да се посвети в служба на Бог. Така започва своят път към Господ първоначално като апостол - последовател и ученик на Иисус и веднага, без всякакво предупреждение, пастор Поли бива въведена в освободително служение, като трябва да освободи не който и да е, а именно съпругът си, който бива обсебен.
Доверявайки се само на това, което чувства, че трябва да направи, пастор Поли почва да се моли според както е водена в Духа и след около час съпругът й бива освободен и новороден също директно от Иисус. Неговото свидетелство и продължението на своят път към Иисус пастор Поли описва в първата си книга наречена "Безмилостно жестока".
Така започва нейното апостолско призвание под водителството на Святият Дух, като последовател и ученик на Иисус още през 2015 година.
Следват още 5 книги, като две от тях са стихосбирки, тъй като пастор Поли излива душата си в стихове от 10 годишна.
Останалите книги разкриват нейният жизнен път от религия към вяра, от заблуди към осъзнаване, от смърт към живот, като най важната книга, според пастор Поли тепърва предстои. Тя споделя само, че книгата ще носи заглавието на авторският й блог " Пътят наречен Любов". "Всяка книга е пътеката лъкатушеща през всички фази на душата ми, докато намеря истинският Път или по- скоро, докато Той ме намери там, където се бях загубила." - ни разкрива пастор Поли. "И докато търсиш , осъзнаваш, че да живееш в истина и правда, е избор, който правиш именно докато вървиш. А най -важното е, че когата излезеш от пътеката, стъпвайки на Пътят, в теб се разкрива най -великата, единствената Истина, че всъщност Пътят е само Един и Неговото име е Иисус."- завършва своята изповед пастор Поли.
След тези и множество други събития по пътя на ученичеството, е призована да напусне Англия и да се премести в Испания, където живее 4 години. Именно в Испания, след много силно емоционална ситуация, касаеща не просто нейното семейство, а едно от децата й, почти веднага след тяхното преместване, бива посетена от Иисус във видение и бива призована да основе библейско училище, в което да споделя наученото до момента, бивайки едновременно и свидетел за Христос чрез събития в личния си живот. В последствие създава и Христова Апостолска Църква "Възстановление," която по- късно е преименувана по воля Божия на
Домът на Бог "Възстановление".
Между временно се записва да изучава и по - задълбочено Словото в Израелският Институт към Министерството на образованието в Израел, както и в семинарията на Рейна Валера. "Първоначално се записах да уча, защото смятах, че "така се прави" , че така е редно, да имам повече знания, макар и да осъзнавах, че Бог ме води, както ме е водил през целият ми живот. Аз нямах нуждата от знание на света, аз имах и имам нужда от Неговото осезаемо присъствие в живота ми, Неговото познание и мъдрост, но се убедих, че има отговори, които Бог ни дава, когато си направим труда да потърсим и чрез книги, чрез видеа, чрез обучение, стига да е в единство и съгласие с Неговото писано Слово за това и реших да се запиша да уча. А и наблюдавам в моята практика, че хората все още разчитат на авторитети, а не на истинското познание от Бог и все още се впечатляват от даровете, а не от Дарителя" - споделя пастор Поли.
В образователната система на семинариите няма позиция "апостол", има "пастор" и хората са свикнали така да наричат всеки проповедник, въпреки че Бог не случайно е дал Петкратното служение. Апостол всъщност означава посланик на посланието, което Иисус ни завеща да разпространяваме- да споделяме благата вест за спасението, но хората ни наричат така както им е удобно и са свикнали с терминът "пастор," което не е грешно. Пастирът има по- различно служение, но то е включено в апостолството, както при Петър. Няма значение как се обръщат хората към нас, по- важното е ние да знаем кои сме в Христос и да си изпълняваме съвестно задълженията според както сме призовани и ни е дадено" - допълва пастор Поли
Освен да пише книги, Бог я дарява и да рисува картини с индивидуално послание, като условието е никога да не слага цена. Много от картините й описват нейните етапи - от призоваването й към ходенето по пътят за нея определен в различните периоди. Тези картини не се продават и се намират в дома й. Всяка останала картина се предлага на принципът на доброволно дарение, независимо колкото и време да е отделено за нейното създаване, като сумата, за която е купена картината се дарява на определена кауза.
Така, чрез индивидуалното дарение, се ражда и идеята да се основе дарителска кампания към Домът на Бог "Възстановление" , в която да се предлагат именно свободните картини и много скоро
" Капчица надежда - сила за живот" е вече факт. "Който желае може да посети групата, в която има абсолютна прозрачност за всичко, както и да види цялата дейност.
Освен моите картини, има и други предмети, дарени от нашите братя и сестри, като основната ни цел е да съберем средства за някоя кауза. Мисля, че е важно да споделя това, че правим всичко доброволно, без да сме организация, фондация или асоциация на този етап и без да имаме някаква реална полза от това, освен да послужим на нуждаещите се и да помогнем на колкото се може повече хора" - допълва пастор Поли. "Не бихме правили дейността си публично достояние, но някак трябва да достигаме до хората, а именно заради тези, които искат да даряват чрез нас, се налага тази прозрачност. Искам всеки да е спокоен, че при нас е в цялата истина и всичко отива там, за където е предназначено"
"Това , което смятам като най -главно и достатъчно да се знае за мен е, че Бог ме докосна и ме промени! Той ме повика, призова името ми и ме покани да Го последвам и да се уча. Независимо какъвто и да си бил, колко и ниско да си паднал, , Бог може да те намери там, където си и да те измъкне от всяка яма, за ти покаже Своята Любов така, както я показа на мен.
Той ме промени и ми показа, че любовта, за която съм копняла и всичко, за което е жадувало сърцето ми може да се случи, само ако Му позволя да влезе в живота ми и ако Му се посветя. Направих този избор и макар понякога да е много трудно, няма да спра - продължавам!
Небесният ни Отец копнее да общува с нас и за това ни е дал Път, по който да стигнем до Него.
Това е всичко, което желая - да Му служа с цялото си сърце, с цялата си душа, с всичкият си ум и сили и вярвам, че щом ми е дал Път, ще ме подкрепя и да вървя по Него докато не пристигна там, където Той ме очаква с трепет.
За това и мога с чисто сърце да кажа - Домът на Бог "Възстановление" не е просто място, а пребиваване в Неговото присъствие!
В чие друго присъствие ще се почувстваш обичан и ценен, скъпоценен и изпълнен с мир, ако не във взаимоотношението си с Живият Бог-нашият Небесен Баща?
Той е винаги тук, за да ти покаже Своята любов и доброта.
Ето защо и нашето служение е основано върху любовта ни към Него, желанието ни да изпълним Неговата воля, както и любовта ни към хората, към нашите ближни така, както ни е завещал - да възлюбим ближният както себе си. " - завършва пастор Поли
За това и нашият призив към теб е - ела сред нас!
В Домът на Бог "Възстановление" ще ти помогнем да опознаеш характерът на Своят Небесен Баща, цялата Му милост, Неговата прошка, благостта Му, състраданието Му и готовността Му да те приеме за Свое дете.
Само Той може да възстанови Божествената частица в теб така, че да забравиш греховната си природа и да си спомниш, кой си ти в Неговият Син Христос.
В какво вярваме?
Ние, от Домът на Бог "Възстановление" вярваме
"...че Цялото Писание е боговдъхновено и полезно за поука, за изобличение, за поправяне, за наставление в правдата, за да бъде Божият човек усъвършенстван, съвършено подготвен за всяко добро дело"
2Тимотей 3:16
Вярваме, че всяко човешко същество е създадено от Бог с определена цел, тръгвайки от това, да променя себе си от грешната си природа, към божественото създание, което Бог е създал по Свой образ и подобие.
И в този преход да можем да оставим своят пример и лично свидетелство, като знак за подчинение на Божията воля.
Защото само тогава, когато сме в подчинение на волята Му, можем да бъдем наистина този добър пример и можем да се наречем успели хора. (Еклисиаст 3:11).
Вярваме в семейството като основна връзка в Царството Божие по начин, по който Бог го е създал - брак само между мъж и жена. ( Битие 1:27)
Вярваме, че нашият Бог е Бог от три поколения: Богът на Авраам, Исак и Яков и този пример ни даден, за да разберем, че като родителите имаме отговорността, способността и благодатта дадени ни от Бог да предадем на своите духовни и естествени деца всичко, което са постигнали предишните поколения: духовно, емоционално и материално наследство, чрез които прославяме Единственият Източник - Бог!
Вярваме, че заедно и обединени, можем да допринесем за възстановлението на християнските добродетели, да възстановим връзката си в пълнота с нашият Небесен Отец и да прославим името Му по всички земни краища и пред всички народи.
За това, искаме да те поканим, да се присъединиш към нас, като направиш изборът да станеш част от Божието семейство в Домът на Бог Възстановление.
Къде другаде, освен в Бащиният Ти Дом можеш наистина да бъдеш освежен, възстановен, благословен и да преуспяваш, както преуспява душата ти?!
Това, което можем да ти обещаем е, че ще те преведем стъпка по стъпка в промяната от старият към новия човек, който Иисус те призовава да бъдеш.
Ще бъдем до теб във всеки миг, в който имаш нужда от нас и ще ти помагаме да опознаваш и да се доближаваш все повече и повече към Небесният ни Отец, чрез Неговия Син и с помощта на Святият Дух.
Добре дошъл си по всяко време и във всеки миг!
Ако си почувствал този призив - не се бави!
Бог те очаква!
Ние също!
Бъди благословен!
Амин