Домът на Бог "Възстановление"

Домът на Бог "Възстановление" "Всяка една картина до този момент е продадена и цялата сума отива за дарение към някоя кауза, за себе си не задържам нищо " - споделя пастор Поли.

"Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има живот вечен.
Йоан3:16

"Но първо търсете Божието царство и Неговата правда; и всичко това ще ви се прибави."
Матей 6:33 Добре дошъл в Домът на Бог-Възстановление!

Домът на Бог Възстановление не е просто място, а присъствие!

Ще бъдеш топло посрещнат от основателката и главен паст

ор на Домът на Бог "Възстановление" - Поли Николова, която ще те насърчи във вярата ти и ще ти спомогне да вървиш в пътя за теб предначертан.

Запознай се с твоят пастор- апостол на вярата, който полага грижа за душата ти, според волята на Христос.

Освен създател и ръководител на Домът на Бог "Възстановление", пастор Поли Николова е основател и на библейско училище, към Домът на Бог "Възстановление", в което се обучават хора за бъдещи позиции в служението, според божият призив за тях

Отделно от това провежда и ежеседмични събрания за допълнително изучаване на Словото.
Също така, пасторПоли е създател и ръководител на доброволна дарителска кампания "Капчица надежда - сила за живот", чрез която се събират средства за подпомагане на нуждещи се в различни кампании.

Омъжена, с три, вече порастнали деца.

Но, да започнем отначало!

Родена и отраснала във Видин, пастор Поли бива призована на 12 годишна възраст, след силен шок получен от смъртта на нейният дядо, който си отива много рано от живота - само на 49 години. Събития последвали тази традегедия я насочват да търси Бог, но живееща във времена, в които за вярата е забранено да се говори и търсещите Господ са отхвърлени, самата тя бива отхвърлена и не продължава в търсенето. Животът й преминава през много трудности и изпитания до 2013 година, когато заминава за Англия.
Там бива призована от Христос за служение още първата година, но първоначално не го разбира като призив да последва Духа, а го приема като интуитивна насока за професионално развитие, тъй като е в сферата на психотерапията и холистичната медицина. В този период се появяват лични сериозни здравословни проблеми, които в първият момент я убеждават, че Бог това иска от нея именно това - да учи холистична медицина, за да си помогне, а после да може през личната си и професионална опитност да помага и на други хора. Това и прави - записва се да учи и завършва своето образование като холистичен терапевт алтернативна медицина с няколко специалности в Лондон, където и живее, но скоро разбира, че нито конвенционалната медицина, нито холистичната могат да й помогнат в нейният здравословен проблем.
Тогава осъзнава, че пътят й не е професионален, а духовен, и че Бог я е докоснал през личната й опитност, за да бъде свидетел за Неговата Слава. Седмицата, в която тече нейното изцеление е най -болезнената за нея, но и най - осъзнаващата, защото бива призована чрез Ефесяни 5:14, призив, който пастор Поли разпознава и взима това жизнено важно решние да се посвети в служба на Бог. Така започва своят път към Господ първоначално като апостол - последовател и ученик на Иисус и веднага, без всякакво предупреждение, пастор Поли бива въведена в освободително служение, като трябва да освободи не който и да е, а именно съпругът си, който бива обсебен.
Доверявайки се само на това, което чувства, че трябва да направи, пастор Поли почва да се моли според както е водена в Духа и след около час съпругът й бива освободен и новороден също директно от Иисус. Неговото свидетелство и продължението на своят път към Иисус пастор Поли описва в първата си книга наречена "Безмилостно жестока".
Така започва нейното апостолско призвание под водителството на Святият Дух, като последовател и ученик на Иисус още през 2015 година.

Следват още 5 книги, като две от тях са стихосбирки, тъй като пастор Поли излива душата си в стихове от 10 годишна.
Останалите книги разкриват нейният жизнен път от религия към вяра, от заблуди към осъзнаване, от смърт към живот, като най важната книга, според пастор Поли тепърва предстои. Тя споделя само, че книгата ще носи заглавието на авторският й блог " Пътят наречен Любов". "Всяка книга е пътеката лъкатушеща през всички фази на душата ми, докато намеря истинският Път или по- скоро, докато Той ме намери там, където се бях загубила." - ни разкрива пастор Поли. "И докато търсиш , осъзнаваш, че да живееш в истина и правда, е избор, който правиш именно докато вървиш. А най -важното е, че когата излезеш от пътеката, стъпвайки на Пътят, в теб се разкрива най -великата, единствената Истина, че всъщност Пътят е само Един и Неговото име е Иисус."- завършва своята изповед пастор Поли.

След тези и множество други събития по пътя на ученичеството, е призована да напусне Англия и да се премести в Испания, където живее 4 години. Именно в Испания, след много силно емоционална ситуация, касаеща не просто нейното семейство, а едно от децата й, почти веднага след тяхното преместване, бива посетена от Иисус във видение и бива призована да основе библейско училище, в което да споделя наученото до момента, бивайки едновременно и свидетел за Христос чрез събития в личния си живот. В последствие създава и Христова Апостолска Църква "Възстановление," която по- късно е преименувана по воля Божия на
Домът на Бог "Възстановление".

Между временно се записва да изучава и по - задълбочено Словото в Израелският Институт към Министерството на образованието в Израел, както и в семинарията на Рейна Валера. "Първоначално се записах да уча, защото смятах, че "така се прави" , че така е редно, да имам повече знания, макар и да осъзнавах, че Бог ме води, както ме е водил през целият ми живот. Аз нямах нуждата от знание на света, аз имах и имам нужда от Неговото осезаемо присъствие в живота ми, Неговото познание и мъдрост, но се убедих, че има отговори, които Бог ни дава, когато си направим труда да потърсим и чрез книги, чрез видеа, чрез обучение, стига да е в единство и съгласие с Неговото писано Слово за това и реших да се запиша да уча. А и наблюдавам в моята практика, че хората все още разчитат на авторитети, а не на истинското познание от Бог и все още се впечатляват от даровете, а не от Дарителя" - споделя пастор Поли.
В образователната система на семинариите няма позиция "апостол", има "пастор" и хората са свикнали така да наричат всеки проповедник, въпреки че Бог не случайно е дал Петкратното служение. Апостол всъщност означава посланик на посланието, което Иисус ни завеща да разпространяваме- да споделяме благата вест за спасението, но хората ни наричат така както им е удобно и са свикнали с терминът "пастор," което не е грешно. Пастирът има по- различно служение, но то е включено в апостолството, както при Петър. Няма значение как се обръщат хората към нас, по- важното е ние да знаем кои сме в Христос и да си изпълняваме съвестно задълженията според както сме призовани и ни е дадено" - допълва пастор Поли

Освен да пише книги, Бог я дарява и да рисува картини с индивидуално послание, като условието е никога да не слага цена. Много от картините й описват нейните етапи - от призоваването й към ходенето по пътят за нея определен в различните периоди. Тези картини не се продават и се намират в дома й. Всяка останала картина се предлага на принципът на доброволно дарение, независимо колкото и време да е отделено за нейното създаване, като сумата, за която е купена картината се дарява на определена кауза.

Така, чрез индивидуалното дарение, се ражда и идеята да се основе дарителска кампания към Домът на Бог "Възстановление" , в която да се предлагат именно свободните картини и много скоро
" Капчица надежда - сила за живот" е вече факт. "Който желае може да посети групата, в която има абсолютна прозрачност за всичко, както и да види цялата дейност.
Освен моите картини, има и други предмети, дарени от нашите братя и сестри, като основната ни цел е да съберем средства за някоя кауза. Мисля, че е важно да споделя това, че правим всичко доброволно, без да сме организация, фондация или асоциация на този етап и без да имаме някаква реална полза от това, освен да послужим на нуждаещите се и да помогнем на колкото се може повече хора" - допълва пастор Поли. "Не бихме правили дейността си публично достояние, но някак трябва да достигаме до хората, а именно заради тези, които искат да даряват чрез нас, се налага тази прозрачност. Искам всеки да е спокоен, че при нас е в цялата истина и всичко отива там, за където е предназначено"

"Това , което смятам като най -главно и достатъчно да се знае за мен е, че Бог ме докосна и ме промени! Той ме повика, призова името ми и ме покани да Го последвам и да се уча. Независимо какъвто и да си бил, колко и ниско да си паднал, , Бог може да те намери там, където си и да те измъкне от всяка яма, за ти покаже Своята Любов така, както я показа на мен.
Той ме промени и ми показа, че любовта, за която съм копняла и всичко, за което е жадувало сърцето ми може да се случи, само ако Му позволя да влезе в живота ми и ако Му се посветя. Направих този избор и макар понякога да е много трудно, няма да спра - продължавам!
Небесният ни Отец копнее да общува с нас и за това ни е дал Път, по който да стигнем до Него.
Това е всичко, което желая - да Му служа с цялото си сърце, с цялата си душа, с всичкият си ум и сили и вярвам, че щом ми е дал Път, ще ме подкрепя и да вървя по Него докато не пристигна там, където Той ме очаква с трепет.
За това и мога с чисто сърце да кажа - Домът на Бог "Възстановление" не е просто място, а пребиваване в Неговото присъствие!

В чие друго присъствие ще се почувстваш обичан и ценен, скъпоценен и изпълнен с мир, ако не във взаимоотношението си с Живият Бог-нашият Небесен Баща?
Той е винаги тук, за да ти покаже Своята любов и доброта.
Ето защо и нашето служение е основано върху любовта ни към Него, желанието ни да изпълним Неговата воля, както и любовта ни към хората, към нашите ближни така, както ни е завещал - да възлюбим ближният както себе си. " - завършва пастор Поли

За това и нашият призив към теб е - ела сред нас!

В Домът на Бог "Възстановление" ще ти помогнем да опознаеш характерът на Своят Небесен Баща, цялата Му милост, Неговата прошка, благостта Му, състраданието Му и готовността Му да те приеме за Свое дете.
Само Той може да възстанови Божествената частица в теб така, че да забравиш греховната си природа и да си спомниш, кой си ти в Неговият Син Христос.

В какво вярваме?

Ние, от Домът на Бог "Възстановление" вярваме
"...че Цялото Писание е боговдъхновено и полезно за поука, за изобличение, за поправяне, за наставление в правдата, за да бъде Божият човек усъвършенстван, съвършено подготвен за всяко добро дело"
2Тимотей 3:16

Вярваме, че всяко човешко същество е създадено от Бог с определена цел, тръгвайки от това, да променя себе си от грешната си природа, към божественото създание, което Бог е създал по Свой образ и подобие.
И в този преход да можем да оставим своят пример и лично свидетелство, като знак за подчинение на Божията воля.
Защото само тогава, когато сме в подчинение на волята Му, можем да бъдем наистина този добър пример и можем да се наречем успели хора. (Еклисиаст 3:11).

Вярваме в семейството като основна връзка в Царството Божие по начин, по който Бог го е създал - брак само между мъж и жена. ( Битие 1:27)

Вярваме, че нашият Бог е Бог от три поколения: Богът на Авраам, Исак и Яков и този пример ни даден, за да разберем, че като родителите имаме отговорността, способността и благодатта дадени ни от Бог да предадем на своите духовни и естествени деца всичко, което са постигнали предишните поколения: духовно, емоционално и материално наследство, чрез които прославяме Единственият Източник - Бог!

Вярваме, че заедно и обединени, можем да допринесем за възстановлението на християнските добродетели, да възстановим връзката си в пълнота с нашият Небесен Отец и да прославим името Му по всички земни краища и пред всички народи.

За това, искаме да те поканим, да се присъединиш към нас, като направиш изборът да станеш част от Божието семейство в Домът на Бог Възстановление.
Къде другаде, освен в Бащиният Ти Дом можеш наистина да бъдеш освежен, възстановен, благословен и да преуспяваш, както преуспява душата ти?!

Това, което можем да ти обещаем е, че ще те преведем стъпка по стъпка в промяната от старият към новия човек, който Иисус те призовава да бъдеш.

Ще бъдем до теб във всеки миг, в който имаш нужда от нас и ще ти помагаме да опознаваш и да се доближаваш все повече и повече към Небесният ни Отец, чрез Неговия Син и с помощта на Святият Дух.

Добре дошъл си по всяко време и във всеки миг!
Ако си почувствал този призив - не се бави!
Бог те очаква!
Ние също!

Бъди благословен!
Амин

11/06/2026

"14 Господ ще воюва за вас, а вие бъдете спокойни."
Изход 14:14

Когато обаче Му се доверим.
Когато извикаме към Него. Когато се предадем в ръцете Му.
Когато спремда се тревожим. И не защото няма за какво. А, защото знаем - Бог допуска всичко с причина.
А тя обикновено е любов.
Любов към нас. Защото Той ни обича. Но, неговата любов не е като нашата.
Понякога боли, за да ни смири. За да стигне до душата ни.
Понякога ни се отнема, за да ни се даде по-доброто, защото сме отказвали да пуснем старото, което не е добро за нас.
Неведоми са пътищата Божи, важи за всяко Божие дело.
За това, нека Го призовем и да Му се доверим.

Той знае най- добре.

Да се свети името Господне!

Благодаря Ти, Господи, че правиш най- доброто за нас и воюваш за душите ни!
Амин

10/06/2026

Кой е духът стоящ зад хемороидите?

Според Библията, страданието и болката не са естествено състояние на човека и идват на света заедно със злото и греха (Бит. 2:17). Съответно, то и те имат своя причина и произход в греха. Човек страда и боледува, когато е извършил нарушение на Божиите разпоредби
(Изх. 9:3; Лев. 26:25; Числ. 14:12)

В книга Второзаконие 28:27 хемороидите са посочени сред проклятията и болестите, които ще сполетят народа, ако не спазва Божиите заповеди.

Тоес, главната причина за поява на хемороидите е непокорството.
Опитът от болката кара човека, който страда, да се замисли и преразгледа своя живот (Втор. 28:21-22; 58:61).
Чрез болест Бог показва мощта Си
(Изх. 2:6; 9:10-11).

Болестите служат и за изпитание на вярата, както Йов, Тит, като в случая болестта не е последствие от непокорността, а по- скоро, тя е възможност за засвидетелстване на непоколебима вяра и преданост към Бог не само в благополучието, но и в страданието.

Но, в случая става на въпрос за филистимци и азотци, които често воювали с израелтяните.

И така, ако имаш хемороиди, попитай се къде и с какво измених на Божествената частица в мен?
Къде е моето място?
С кого воювам?
Защо воювам?
Какво очаквам да спечеля от тази битка?

Когато не можем да си намерим място в дадена област, също идват хемороидите.
Знаем, че са външни и вътрешни. Погледни и двете сфери от живота си - какво се случва с теб отвътре, та не можеш място да си намериш и да се установиш?

Когато са отвън се питаме:
Кое или какво от моят вътрешен свят е на показ, не мога да си намеря място от това посегателство, какво ми се иска да направя, но не го правя?

А после бъди честен с Бог!
Той вече знае и понеже те обича , не иска да оставаш дълго време в това състояние, а да летиш.
И то здрав!

И бъди благословен!
Амин

Хората не вярват, че зад всяка болест седи нечестив дух. А той, за да влезе, значи му е отворена вратата по някакъв начи...
09/06/2026

Хората не вярват, че зад всяка болест седи нечестив дух. А той, за да влезе, значи му е отворена вратата по някакъв начин. Мъдрият Соломон е казал, че нито едно проклятие не идва без причина ( Притчи26:2) Тоест, незаслужено нещо няма как да дойде.
Странното е, че приемаме физичният закон, който казва, че всяко действие има противодействие, но щом е от
Библията се отхвърля като религиозно.
Няма да говорим за Източникът на всичко, вкл и на физиката, защото знаем Бог е бил, Е и винаги ще бъде.

Сега да видим защо излизат хемороидите.

"6.Но ръката на Господа натежа над азотците и Той ги изтреби, и порази с хемороиди тях, Азот и околностите му. "
1 Царе 5:6

За да разберм този стих, трябва да се прочете цялата 5глава, в която цели 3 пъти е писано за поразяването на филистимците и азотците с хемороиди.

Когато изучаваме Библията, трябва да обръщаме внимание и на най- малките подробности, защото може точно в тях да е най- големият ключ за разбиране.
За Бог всичко има значение. Абсолютно всичко за Него е важно.

Тогава...
Кои са филистимците...?
Кои са азотците?
Какво са направили, та Божият гняв да пламне така върху тях, за да бъдат поразени с хемороиди?

И как това влияе на нас днес?
А най- важният въпрос е, какво трябва да направим, за да се избавим от тази болест?

Защото нали видяхте...
"Нито едно проклятие не идва без причина".

Прочете 5 глава на 1 Царе, за който има възможност и бих искала според и зададените насоки да споделите, вие какво разбрахте за хемороидите? Защо се появяват и днес? Какво трябва да променим?
И ще го направим ли?

Бъдете благословени!

Как да разпознем  Божият глас, но  готови ли сме да получим отговорите? Бог знае, че сме склонни към самозаблуда, пожела...
07/06/2026

Как да разпознем Божият глас, но готови ли сме да получим отговорите?

Бог знае, че сме склонни към самозаблуда, пожелателно мислене и погрешно тълкуване. Той е милостив в начина, по който говори с нас, защото иска да Го разбираме. И точно за това, често се повтаря по множество начини това, което е искал да ни каже, за да разрешим нашата несигурност и да можем да се движим с увереност.

Ако си бил на проповед и нещо от нея те е докоснало така, сякаш това е било лично послание точно за теб - то е било лично послание !
Ако на другият ден пътуваш за работа и от веднъж в някоя песен чуеш почти същото послание, то е потвърждение на вчерашната проповед.
Ако след това отвориш и Библията и там получиш същото послание, обърни внимание, защото Бог иска да ти каже нещо лично и само на теб.

Това не е съвпадение. Това е потвърждение.

Във Второзаконие 19:15 Бог установява принципа, че всяко нещо трябва да бъде потвърдено от двама или трима свидетели. Павел повтаря това във 2 Коринтяни 13:1.
Свидетел не е задължително да е човек, може да са независими източници, и точно за това трябва да сравним с Божието слово.

Един от най-надеждните знаци, че Бог говори и ни напътства, е наличието или отсъствието на мир и лекота във връзка с конкретно решение или насока.

Филипяни 4:7 говори за
„Божия мир, който превъзхожда всяко разбиране“.

Може би обмисляте два варианта или задавате на Бог въпрос как да постъпите в дадена ситуация?
Ако има макар и леко безпокойство, неспособност да се успокоите напълно в решението, да се почувствате спокойни и да усетите лекота, то това е Неговата насока, че не е правилен този път.

Когато е волята на Бог за конкретната ситуация, в нас е именно този мир на дълбокото уверение за правилност.
Не пренебрегвайте това.

Наставлението от Колосяни 3:15 – „Нека Христовият мир управлява в сърцата ви“ – използва гръцката дума brabeuo за „управлява“, но тя буквално означава да действаш като съдия.

Божият мир е предназначен да съди вашите решения. Иисус каза - Мир, моят мир ви давам, а Иисус е и Истината, и ни даде и Святият Си Дух - Духът на Истината, за това, ако сме във волята на Бог - ще чувстваме мир, независимо от хората, обстоятелствата и ситуациите около нас.

Когато съдията каже „Безопасно“ - действайте с увереност.

Когато съдията каже " Не е безопасно“, не отхвърляйте решението, независимо колко рационални изглеждат вашите аргументи.

Исус обеща в Йоан 16:8, че Светият Дух ще обвини света „за грях, правда и съд“.
За това и ние трябва да се научим да разпознаваме Духът на Истината, Който ни разкрива именно истината - как да постъпим в дадената ситуация и дали тя е от Бог или е от нашето плътско желание, да не бъде - внушение от нечестивия

За това винаги слагаме Бог на първо място и до Него се допитваме за всичко, защото отделени от Него нищо не можем.

Ето защо Святият Дух, Който живее в нас, ни насочва под различна форма. Било като тежест в гърдите, било като внезапно осъзнаване за нещо, било като ясен, но тихичък глас " знаеш, че не постъпи добре"...

Едно от най-отчетливите божествени послания, които един християнин може да получи, е нежното, упорито убеждение на Светия Дух относно греха, когато въпреки че си питал Бог как да постъпиш, накрая си избрал твоят си начин.
Тогава изобличението е конкретно, но и състрадателно, като целта е да ти стане пределно ясно как си наскърбил Бог, за да може това да те доведе до покаяние, за да получиш Божията милост и прошка и да бъдеш възстановен в Божият мир.

Когато забележите тих, но постоянен дискомфорт относно специфично поведение, когато сте изобличавани за едно и също нещо, когато в едни отношения, връзка или модел има повтаряемост – когато определена област от живота ви продължава да изплува в молитва, ситуация, когато проповедта сякаш ви носи неприятна специфичност - тоест все едно чувате едно и също нещо, когато не можете да се молите, без да ви дойде на ум определено нещо – това почти винаги е Светият Дух, който ви говори.

И обикновено ние имаме очакване как ще ни говори, как ще ни се покаже изходният път.

Но, ако погледнем пак Йоан 16:8 Святият Дух първо ще обвини за грях.
Тоест първо Святият Дух ще ви каже къде грешите, защото без да се покаете, няма да се отворят водите на Червено море.

А ние очакваме да видим водите на Червено море да се отварят, но по начин, по който на нас ни се иска или решението просто хей така да изплува изпред очите ни или просто някоя врата да се отвори за нас...

И да, то се случва, защото Бог винаги дава изходен път, но трява да запомним, че не става по нашият начин, защото обикновено отварянето на водите е, след като Бог ни е посочил нещо, което пречи на нашата близост с Бога.

Непокорството е най -прекият път да прекъснем връзката си с Бог и да спрем да Го чуваме, съответно и да видим изходният път.

За това преди да побързаме да обвиним Бог, че не ни отговаря или да Го пришпорим да ни отговори, нека видим дали сме в правилна позиция с Него.

И искам да ви обърна внимание на още нещо в Йоан 3:18.
Йоан 16:8, че Светият Дух ще обвини света „за грях, правда и съд“.

Същият този Дух, който обвини света за грях ( изобличението) е Същият този Дух, който те води към Правдата( поправлението) . И чрез същият този Дух ще дойде и съда
( князът на този свят е осъден ).

Но, Бог не желае смъртта ни, братя и сестри и мили хора!
Той не желае никой да погине, а да има живот вечен в Неговото Свято присъствие.

Защото този Дух, Святият Дух, който дойде, защото ни бе пратен, е именно Духът на Иисус, а Той е не само Спасител, не е просто Божият агнец, кротък, смирен, подчинен...
Да, трябваше да бъде такъв, за да може да ни послужи като Спасител - "Защото наистина Човешкият Син не дойде да Му служат, но да служи, и да даде живота Си откуп за мнозина."
Марк10:45

Но, Същият Този Дух, е и Духът на Лъвът на Юда, Който ще изреве като праведен Съдя.

Достатъчно строг да те изобличи, но и достатъчно нежен, за да ти покаже Божията милост, но и достатъчно насърчителен - " и повече да не грешиш!", за да не бъдеш осъден, а да бъдеш спасен.

За това трябва да се научим да чуваме Божият глас, да разпознаваме Неговият отговор, да Го следваме - което означава съзнателно да избираме доброто, да избираме да постъпваме правилно, незасимо от това на нас как ни се иска, и да се покорим, на Онзи, Който по -добре от нас знае последствията от нашите избори.

Гласът, който ни осъжда за грях, и гласът, който ни уверява в Божията милост и прошка, са един и същ глас – Гласът на Святият Дух.
И "двата" гласа са знаци, че Бог те вижда, че Бог те чува, че Бог гледа какво правиш, защото Те обича и е лично ангажиран с твоята душа, защото именно Той вдъхна в нас жизненото Си дихание, за да станем ние жива душа.

За това Солунци 5 ни казват за всичко да благодарим на Бог. И за изобличението и за насърчението.

Когато дойде изобличението, отговорът, който отключва всичко, е прост: съгласете се с Бог, без да тръгвате да се себеоправдавате като Адам.
Просто се смирете пред Бог, защото Той вижда много повече от това, което ние смятаме, че сме сгрешили
Кажете „да“ на това, което Той ви показва, а не разчитайте на себе-то.

И после - донесете го на кръста. Направете изповед, покаяние, помолете за прошка, но и приемете прошката и възстановяването, които винаги, винаги, винаги са на наше разположение, ако потърсим Бог с чисто сърце и Той възнаграждава онези, които Го търсят.

Ето за това е важно да се научим да чуваме Божият глас. И не само да чуем, че нещо ни казва, а да послушаме с внимание и да изпълним, защото само Той знае Пътят към Неговото Царство и само чрез Неговите насоки, под водителството на Святият Дух с благодарност и покороство, можем да бъдем подготвяни да ходим в Правите Негови Пътища, за да ходим в Неговото присъствие сега и влезем в Неговото Царство за вечността.

Не забравяйте!

Да разпознаваме кога Бог ни говори е половината от Пътят. Другата, дори бих я нарекла първата половина от Пътят е да сме в Неговото присъствие, за да можем да Го опознаваме и да разбираме тези начини, чрез които ни говори.
Учениците, които ходеха с Иисус, Неговите апостоли, Го чуха най-ясно, защото стояха близо – те Го следваха, слушаха, задаваха въпроси, посветиха дните си на това да са в Неговото присъствие.
Когато си не просто последовател, а посветен, когато си Мария, а не Марта, когато хлопаш, търсиш, викаш, чакаш Него, но и седиш в тишина и очакваш да получиш, може би тогава си правилно позициониран, достатъчно смирен и готов да чуеш Неговият отговор.

Готов ли си наистина да получиш Неговият отговор?
И какво ще направиш след това?
Ще се покориш ли, независимо от всички и от всичко?
Може би, преди да питаш Бог, трябва да зададеш на себе си тези въпроси.
И отговорите им ще ти покажат дали си просто последовател, дали си ученик, дали си посветен...
Бъди честен!
Бог вече знае отговорът и въпреки това ни обича!

Благославям те с Любов в могъщото и свято име на Иисус!
Амин

"Тогава Господ говори на Моисей, казвайки: „Изпрати от себе си мъже, за да огледат Ханаанската земя, която ще дам на изр...
06/06/2026

"Тогава Господ говори на Моисей, казвайки: „Изпрати от себе си мъже, за да огледат Ханаанската земя, която ще дам на израилтяните; да изпратите по един човек от всяко племе на бащите им, по един първенец от всяко племе.“
Числа 13:1-2

"Бъдете смели и донесете от плодовете на земята. А времето беше времето на първите гроздове.“
(Числа 13:20)

Защо Бог им заповядва да бъдат смели?

Защо пратениците са разузнавали Ханаанската земя в продължение на 40 дни?
Защо не 30 или 7?

Какво още можем да научим от цялата Библия за числото 40 в нея?

Числото 40 е важно в Библията, тъй като е числото на изпитанията, подготовката и водачеството, както и предвестник на нещо ново.

Виждаме този модел многократно в Писанията:

В едно драматично ново начало, дъждът е валял 40 дни и нощи по време на Потопа, преди водите да спрат и светът да бъде отново населен.
(Битие 7:4)

Моисей е живял в Египет 40 години, бил е подготвян за водач в Мадиам в продължение на 40 години и накрая е водил израилтяните в пустинята в продължение на 40 години като нов народ.

Моисей е постел на планината Синай 40 дни и нощи, преди да слезе от планината с Десетте заповеди.

"Моисей беше там с ГОСПОДА четиридесет дни и четиридесет нощи, без да яде хляб и да пие вода. И написа на скрижалите думите на завета – десетте заповеди.“
(Изход 34:28)

Голиат предизвикваше израилтяните два пъти на ден в продължение на 40 дни, преди Давид да го победи, което даде началото на голяма последователност от народа.

"А филистимецът се приближаваше сутрин и вечер и се представяше четиридесет дни"
(1 Царе 17:16)

Иисус беше изкушаван от дявола в пустинята в продължение на 40 дни, преди да започне публичното си служение.

"Тогава Иисус беше отведен от Духа в пустинята, за да бъде изкушаван от дявола. И като пости четиридесет дни и четиридесет нощи, най-накрая огладня. И когато изкусителят дойде при Него и каза: „Ако си Божий Син, заповядай тези камъни да станат хлябове.“
(Матей 4:1–3)

Периодът от Възкресението на Иисус до Неговото Възнесение е бил 40 дни, период на подготовка на учениците за делото, което предстои. (Деяния 1:3)

Всъщност 40 дни е времето, в което се затвърждава или се пречупва вярата, според Библията и по - точно според Числа 14.

За всеки от 40-те дни, през които израилтяните са съгледвали Ханаанската земя, но не са се и уповали на Господа, а са се уплашили от великаните, те и са се скитали в пустинята, докато това поколение не умре - 40 години.

Само Исус Навин и Халев, които са имали различен дух и са се уповавали изцяло на Господа, са влезли в Обетованата земя заедно със следващото поколение. Те не са гледали на великаните,(проблемите), а фокусът им е бил в обещанието.

„Според броя на дните, в които сте съгледвали земята, четиридесет дни, за всеки ден ще носите вината си една година, а именно четиридесет години, и ще познаете Моето отхвърляне. Аз, Господ, изговорих това. Така ще направя на цялото това зло общество, което се е събрало против Мен. В тази пустиня те ще бъдат изтребени и там ще умрат.“
(Числа 14:34–35)

Да, Иисус ни изкупи от проклятието на закона, но и ни даде пример за ходатайство, точно както и Моисей.

За да пребъднем в Божието присъствие, трябва да бъдем смирен народ, отдаден на ходатайство за другите – от членове на семейството до напълно непознати. Нека всички ние бъдем като Моисей, който се молеше за милост от името на своя народ.

Иисус каза, че чрез думите си ще бъдем оправдани и чрез думите си ще бъдем осъдени.
(Матей 12:37)

А Псалм 19:14 ни учи как да се помолим правилно:

"Нека тези думи на устата ми и това размишление на сърцето ми бъдат угодни пред Тебе, Господи, моя скала и мой Изкупител.“
(Псалм 19:14)

Нека бъдем внимателни и обмислени в думите, които говорим за себе си и за другите, защото вярата идва от слушане, но зависи какво изповядваме с устата си.
И по- добре е човек да замълчи, отколкото после да обвинява Бог за страданията си.

Искам да ви насърча братя и сестри, и мили хора - нека думите и действията ни бъдат свидетелство за добротата и величието на Бог, като фокусът ни да е в Неговите обещания чрез вяра, защото именно вярата ни, ни води към изпълнението на Неговите обещания.

Сега, в земята, от която родителите им толкова се страхуваха, че трябваше да погинат, за да се изпълни Божията воля, следващото поколение израилтяни виждат как Бог се движи и имат голяма вяра, бидейки „напълно уверени, че Бог е силен да изпълни всичко, което е обещал“. (Римляни 4:21)

За това Бог ни призовава днес да не се страхуваме и да не позволяваме на страха да превърне дните ни в години, а да вземем пример от Иисус и да свидетелстваме за Божията слава, като не се плашим от великаните в живота ни, а да споделяме Благата вест за Иисус и делото Му на кръста.

„Вие, които носите блага вест на Сион, изкачете се на висока планина. Вие, които носите блага вест на Йерусалим, издигнете гласа си с вик, издигнете го, не се страхувайте; кажете на градовете на Юда:
„Ето вашият Бог!“
(Исая 40:9)

И нека не забравяме, че външните дела, първо идват като замисъл в сърцето, после се превърщат в намерение, което води до съответното действие. И ако 40 дни е времето, в което изграждаме нов навик, то след това задължително трябва да го утвърдим иначе се връщаме в предишната позиция и положението може да стане по- лошо от предишното.
Но, ако уповаваме на Бог, ако се себевладеем и се покоряваме на волята Божия под водителството на Духа и държим на фокус Иисус и Божиите обещания, то дори и да паднем, пак ще се изправим, защото Бог възнаграждава онези, които Го търсят с чисто сърце, не се боят от великаните в живота си, а завладяват обещаната земя, защото на Бог уповават и защото Неговото Слово не се връща празно, а е пратено да изпълни волята Му и да благоуспее.
(Исая 55:11)

Каквото е нужни да направи за спасението на душите ни, Бог ще го направи, дори да отнеме много време и цяло едно поколение.

Докато не се научим да търсим първо Божието Царство и Неговата правда, докато не се научим при Господ за ваичко да отиваме, все великани ще виждаме, а не Онзи, за Който няма невъзможни неща, защото е Всемогъщият Бог.

И всичко това се корени в една дума - избор!
Какъв ще е твоят избор днес, ще се види по плодовете ти занапред!

Избирай мъдро! Внимавай кого слушаш.
Пази сърцето си, защото в него са изворите на живота.
Дръж езика си обуздан и бъди благословен в могъщото име на Иисус!
Амин

05/06/2026

Богаташът и Лазар

Богу служениеПетък/05/06/26Начало18:00uk19:00eu20:00bgДобре дошъл е всеки в името на Иисус!
04/06/2026

Богу служение
Петък/05/06/26

Начало
18:00uk
19:00eu
20:00bg

Добре дошъл е всеки в името на Иисус!

Днес ето така четем Осия9.Дали, защото е страшно да осъзнаем измяната на Израил или защото имаме надеждата във вечната м...
04/06/2026

Днес ето така четем Осия9.

Дали, защото е страшно да осъзнаем измяната на Израил или защото имаме надеждата във вечната милост, на Милосърдният наш Отец, но някак не ни се иска да четем за първото, а много удобничко гледаме само към онова, от което получаваме. Но, всъщност, това е не е това, а е Някой.
Някой, Който те вика! Някой, Който хлопа на вратата на сърцето ти.
И ако си получил от първото, ако си разбрал, че си получил каквото си посял, то сега не бъди безумен, а разумен. Отвори вратата и покани Бог да влезе.
Само Той може наистина да подреди превъзходно. Само Той може в хаосът да внесе ред и дори и дрехата ти да е мораво - ще я избели.
Но, не погивай поради невежество, а отваряй всеки ден Книгата на взаимоотношенията, както аз я наричам и се учи от Божиите слова, как да бъдеш Божие чадо, достоен Негов син, чрез Христа Иисуса - Верният.

И тогава, благост и милост ще те следват през всичките дни на живота ти и ще пребъднеш в Дома Господен завинаги!
(Псалм50)
Амин

На снимката е нашето коте Мъри, което обича, когато проповядвам или, когато чета на глас Словото.
Благословен да е той от Господа!

Благословен всеки, който изповядва, че Иисус е Господ!
Милост за всинца ни!
Амин

За ситуациите  в живота ни Когато имаме ситуация, първото нещо, което трябва да знаем, че тази ситуация е дошла, за да н...
03/06/2026

За ситуациите в живота ни

Когато имаме ситуация, първото нещо, което трябва да знаем, че тази ситуация е дошла, за да ни научи на нещо.
За това и първото нещо, което трябва да направим е, да погледнем гредата в нашето око.
Тоест да си зададем въпросите - защо тази ситуация дойде в живота ми? На какво се опитва да ме научи?

За Бог няма маловажни неща, щом касаят Неговите деца.

Ако си се скарал с приятел - то тази ситуация е дошла да те научи на нещо. Каква е твоята роля в това приятелство и отнесъл ли си се ти правилно с приятелят си?

Казали са ти тежки думи? Помисли дали не си възприемал чуждите думи като досадно бърборене.

Всеки път, когато кажеш на Бог, че си заседнал, че си в дефицит, че ти липсва нещо, Бог пита:
„Какво подценяваш? Какво пренебрегваш?“

Всеки път, когато не получаваш, Бог те пита - а благодари ли за това, което получи?

Писанията разкриват Божия характер, Неговите планове и Неговите обещания, но всичко това е за онези, които тръсят Бог с чисто сърце.

Много често не изследваме в дълбините сърцата си, а по -скоро изследваме различни начини за себеоправдание.
Но, това не минава пред Бог. Той вижда истинският мотив и за това ти задава въпросът - А ти какво направи в дадената ситуация?

Бог би искал :

„Уповавай се на Господа от все сърце и не се облягай на собствения си разум; покорявай се на Него във всичките си пътища и Той ще оправи пътеките ти.“ (Притчи 3:5-6)

но, така ли постъпваме винаги ?

2Коринтяни 5:7 ни казва как да постъпим
„С вяра ходим, а не с виждане.“

Виждането ще ни даде човешкият отговор на дадената ситуация. Но Вярата, ще ни отговори заради доверието, което имаме в Бог.
Но, също така от този стих разбираме, че за да има отговор, трябва движение.

Тоест, всяка ситуация, през която преминаваме, е ход за изпълнение на Божията воля, която е пратена, за да изпълни Словото и да благоуспее.
За това, колкото повече се вслушваме в Словото, колкото повече размишляваме и се покоряваме, толкова по -бързо ще сме си научили урока и ще продължим напред.

Защото в крайна сметка, в Божията воля е всичко. Той е Този, Който е в контрол и Който, поради великата Си милост и любов , ни поставя в ситуации, от които душата ще се обогати с познание на Святия, което по слово е разум, ще придобие мъдрост - която е страх от Бога и ще се преобрази чрез обновяване на ума, ако е разбрала посланието и посланника в това, което се случва като ситуация.

Бог ни обича толкова много, че не желае да погине нито един от нас и за това ни превежда по неведоми пътища, странни ситуации, непредвидими обстоятелства и ни изпраща различни хора, за да можем чрез тях да се преобразим и да възстановим в пълнота взаимоотношенията си с Него.

За това и 1 Солунци 5:18 ни насърчава
"За всичко благодарете, защото това е Божията воля за вас в Христа Иисуса"

Запомнете - неблагодарният човек е нещастен и нещастният човек е неблагодарен, защото смята, че няма за какво да благодари.

Така, че понякога ситуациите идват, за да те събудят, друг път да те изпитат, а понякога и да те възстановят.
За това, трябва да се молим непрестанно, за да не изпаднем в изкушение и да се доверяваме повече на Бог, защото Той е в контрол.

Бог не мълчи. Дори, когато не говори, Той не мълчи. Всичко в Него е пратено да ни учи. Всичко чрез Него ни учи и всичко с Него ни учи.
Само дето ние трябва да се научим да Му се доверяваме повече и да Му се покоряваме.
А Бог говори по много начини. Няма един-единствен, изключителен канал, чрез който Той общува.

Евреи 1:1 ни казва, че „в миналото Бог е говорил на нашите предци чрез пророците много пъти и по различни начини“.

Той е говорил чрез горящи храсти, чрез сънища, чрез ангели, чрез тихи, малки гласове, чрез пророци, чрез магарета (да, буквално - Числа 22) и в крайна сметка и най-пълно чрез Своя Син. Бог не е ограничен до една честота. Той използва всеки метод, който най-добре достига до конкретния човек в конкретния момент

И всеки път е един и същи въпрос - дали правилно разбрах сиутацията?
Дали правилно чух гласът на Бог?
А от къде да съм сигурен, че това е гласът на Бог, а не на плътта или на нечестивия?

Обърнете внимание на това, което пиша сега:

Каквото и да вярвате, че е отговор на вашата ситуация или че Бог ви казва лично, - ЗАПОМНЕТЕ!!! - трябва да е в съответствие с това, което Той вече е казал в Писанието.

Светият Дух никога не противоречи на писаното Слово – Той винаги го потвърждава, осветлява и прилага.
Ако едно „слово от Бога“ противоречи на Писанието, то не е от Бога.

Едно предупреждение:

Ако сте се допитали до брат, сестра, ако сте новорoден християнин и дори израстващ, нека те предупредя:
Не всяка дума, изречена от добронамерен християнин, е слово от Бога.

Хората могат да бъдат искрени и въпреки това да грешат, проектирайки собствените си желания или страхове върху вашата ситуация.

Насърчавам ви - винаги връщайте всяка дума, която получавате от другите, обратно към Писанието и към молитвата, преди да действате според нея, защото само Божието слово е светилник за нозете ни, според Псалм 119..

Бдете и се молете, за да не изпаднете в изкушение, всичко сравнявайте с Божието слово и се доверете на водителството на Святият Дух, Който ще ви води до познаване на Пътят на Истината, за да имате Живот вечен, научавайки начинът, чрез който Бог те е довел до осъзнаване.

За това при Бог случаности няма. Има само закономерности и те са за наше добро, дори и сега да не разбираме.

„Защото Бог е, Който действа във вас и да желаете, и да действате, за да изпълните Неговото благо намерение.“ — Филипяни 2:13

Амин

Address

London

Telephone

+34653349800

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Домът на Бог "Възстановление" posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share