26/04/2026
Elhamdulillah 🤲
Jučerašnje obilježavanje 35. godišnjice našeg džemata podsjetilo nas je na snagu zajedništva, vjere i iskrene dove. Trideset i pet godina nije samo broj – to je put satkan od sabura, međusobne podrške i ljubavi prema Allahu i zajednici.
Neka nas ova godišnjica ojača da još više gradimo mostove među ljudima, čuvamo naše vrijednosti i prenosimo ih na buduće generacije. Svaka stopa učinjena ka džamiji, svaka izgovorena dova i svako dobro djelo ostavljaju trag koji nadilazi vrijeme.
Jučerašnjem mevludu, zajedno sa svojim džematlijama, su prisustvovali imami te izveli program: Džemail ef. Abazibra, Senad ef. Šaljic, Abdurahman ef. Grahovac, Ahmet ef. Kovačević, Tarik ef. Sarajlić, Elvedin ef. Softić, Ejub ef. Murtić, te Enis ef. Brkić. Prigodan vaz je održao naš gost prof. dr. Fuad ef. Sedić.
Ono što je dodatno uveličalo ovaj događaj jeste i dodjela dekreta našem imamu Muhamed ef. Kadriću. Dekret je dodijelio, kao izaslanik IZBNj, glavni imam medžlisa NORD Tarik ef. Sarajlić u prisustvu predsjednika džemata Ejub ef. Murtića te čestitao džematu povodom ovog mubareć povoda.
Molimo Uzvišenog da naš džemat i dalje bude mjesto mira, nade i bereketa, te da nas sve učvrsti na pravom putu. Amin.