19/04/2026
Dragi români din zonă,
cursul nostru de Limba Germană merge mai departe după binemeritata pauză de Paști.
În lecția întâi am învățat să salutăm mai bine, apoi am exersat cm să răspundem la „Wie geht's?”, apoi am vorbit despre prețuri și costuri sau cm să spunem corect cât este ora. Am făcut cumpărături și am vorbit despre familie. 👨👩👧👦
Vino și tu la o *Schnupperstunde*, nu te costă nimic și vezi dacă îți place stilul nostru de curs, colegii și comunitatea. 🤝 Poate e ceva și pentru tine, indiferent de câți ani ești în Germania.
În continuare vom vorbi despre teme ca jobul, sănătatea și altele. Toate condimentate cu puțină sau mai multă gramatică, exact atât cât să fie bine. 📚
Vino și tu! Ar mai fi vreo două locuri.🙂 Ne întâlnim în fiecare luni, de la ora 17:30. 🕒 Dacă ești interesat, scrie-ți numele în formularul de mai jos sau lasă un mesaj sub acest anunț. ✍️
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfjA7gQt7iXXavGWNyCd6gMwAMsqeP5XgoY7RgaSszZBJ2bQg/viewform
Hristos a înviat! ✨🙏
Curs gratuit organizat de Station4Life. Începem în ianuarie 2026. Prezență fizică în sala de clasă.