17/06/2026
Bună seara.
La solicitarea enoriașilor parohiei noastre, după sondajul făcut pe grupa de wathsapp, revin cu anunțarea proiectului de Cateheze pentru adulți "Roagă-te și lucrează" . Acest proiect e unul complex și o să se întindă pe o perioadă de câțiva ani. În prima fază se va desfășura de două ori pe lună, o dată în biserică și cealaltă dată On-line. Prima cateheză o să fie duminică, 12 iulie, începând cu ora 13, la noi în biserică iar următoarea o să fie pe 21 iulie, seara, începând cu ora 20, în On-line. O să comunic zilele viitoare detaliile.