04/05/2026
Při obnově farního sadu, který je prohlášen VKP (významný krajinný prvek), nespoléháme pouze na lidské síly, a proto o 4. neděli velikonoční 26. dubna po mši svaté pan farář Porochnavec požehnal toto dílo a místo v Ježíšově jménu, aby je dobrý Pán všeho stvoření chránil, žehnal a dal hojný užitek. Nejde jen o ovoce stromů, ale také ovoce života, které přináší do lidských srdcí vláha a teplo Ducha Svatého, tj. lásky Boží – a v zahradě s ústy plnými lahodného plodu se o tom bude dobře a vděčně rozjímat. Vysázeno bylo brigádnicky 10 stromků a 2 keře, jak to předepsal odbor životního prostředí a památkové péče, kterému farnost děkuje za spolupráci a pochopení. Teď už jen dobře pečovat a hlavně zalévat a nechat se podobně Bohem milovat:
"Požehnaný člověk, který doufá v Hospodina, jehož oporou je Hospodin! Je jako strom, který je zasazen u vod, který své kořeny vyhání k potoku; když přijde vedro, nestrachuje se, jeho listí zůstává zelené, ani v suchém roku nemá starosti, nepřestává nést ovoce." Bible, kniha Jeremiáš, 17. kap., verše 7 a 8