Cílem Týdne otevřených kostelů (TOK) je představení křesťanství co nejširšímu spektru lidí, děti nevyjímaje, a také ukázat co nejširší spektrum křesťanských aktivit a pomoci tím odbourat zažité předsudky. Dalším cílem je rozšíření povědomí o historicko-kulturním dědictví, které nabízejí sakrální stavby a praktické připomenutí toho, že mohou být centrem společenského života města i dnes. Spoluprací
katolické církve se sborem církve československé evangelické má akce i ekumenický rozměr.
„Dnešní česká společnost vůbec není ateistická, jak by se mohlo zdát, naopak pociťuje velkou touhu po duchovním naplnění, avšak často ji uspokojuje někdy i poměrně nebezpečným způsobem. A proto chceme nabídnout křesťanskou cestu a radostnou zvěst evangelia. Je ovšem třeba s lidmi komunikovat stejným jazykem, být jedním z nich. Proto se do akce zapojí i Místní společenství sekulárního řádu svatého Františka, tedy královéhradeckých terciářů. Svatý František, jak známo, také evangelizoval tímto způsobem. V neposlední řadě se do TOK zapojí i Radio Proglas jako mediální partner celého týdne.“ říká Martin Weisbauer, který je členem obou organizací a současně součástí organizačního týmu TOK. V průběhu celého týdne bude probíhat interaktivní program pro děti v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Cílem je přiblížit dětem srozumitelnou a zajímavou cestou účel kostela. Průvodce je zavede do míst, kam se běžně nedostanou a vysvětlí, k čemu jsou kostely v dnešní době důležité. Program si školy mohou začít objednávat už během března na Katechetickém centru Biskupství královéhradeckého, které je realizátorem programu.