23/05/2026
Víkendovka spolč na DCM 1. - 2. května 2026
Po roce jsme opět strávili společný víkend s mladými naší farnosti na DCM v Plzni společně se spolči z Kralovic, Dolní Bělé a Mrákova. Program doprovázelo DCM (Terka Metelková, Kateřina Černá), Oto Medvec, OMI (Kralovice), Edith Vahalíková (Dolní Bělá) a Marie Petržíková (Domažlice).
Tradičně se akce nesla v duchu týmových her a vzájemného poznávání např. představit sami sebe a ostatní poznat pomocí sítě společenství. Důležitou součástí akce bylo začít den společnou mší svatou, večer ukončit poděkováním za vše dobré toho dne a prosbou o odpuštění za to, co dobré nebylo. Nechybělo večerní 3D městečko Palermo. Sobotní slunečné dopoledne jsme strávili venku městskou hrou v okolí DCM a náměstí, kde jsme plnili různé úkoly. Týmy byly namixovány tak, abychom se seznámili a naučili se přijímat limity ostatních. Po obědě už se všichni těšili na laser game. Osmdesát minut v laser aréně uteklo jako voda a všichni si to užili :).
Po návratu na DCM už na nás čekala večeře a pomalu nastal čas loučení a odjezdu domů.
Ve volných chvílích byl prostor pro různá povídání, debaty nebo hraní deskovek. Vše skvěle doplňovalo výborné jídlo od Terky.
S radostí jsem pozorovala, jak se každý snažil spolupracovat a vytvořit fungující tým. Věřím, že si každý odnesl domů plno zážitků a vzpomínek na milá setkání.
Děkuji všem za krásně strávený čas a těším se příště!
Marie Petržíková