26/05/2026
NOVÁ FOTOGALERIE: Festival Wake up! probudil centrum Českých Budějovic společnou modlitbou a chválami.
Letošní festival Wake up! se stal příležitostí společně chválit Pána a modlit se za celý kraj. Tradičně se konal před slavností Seslání Ducha Svatého, letos tedy v sobotu 23. května. Akce letos propojila dvě nová klíčová místa v centru města České Budějovice: křížovou chodbu a zahradu kláštera na Piaristickém náměstí a hlavní náměstí Přemysla Otakara II.
Program festivalu nabídl pestrou mozaiku interpretů. Na hlavním pódiu na náměstí vystoupily skupiny Coral Agape, Amaro del a Daniel Blahout a spol., které k večeru vystřídal Trinity Worship Band. Souběžně s tím se v poklidné atmosféře klášterní zahrady lidé scházeli k modlitbě a ztišení s Lucií Belfínovou a otcem Tomasem van Zavrelem, písničkářem Paulem Sultanou z Hrdějovic nebo při pásmu Biblických tanců.
Duch Svatý se na festivalu viditelně projevoval nejen skrze spolupráci více církví a sborů, ale také v samotném závěru celého odpoledne. Kolem osmnácté hodiny se dění z obou míst přesunulo na náměstí Přemysla Otakara II., kde festival vyvrcholil společným žehnáním městu i celému kraji a prosbou o nové vylití Ducha Svatého. Festival Wake up! tak opět potvrdil, že je živým místem setkání, které dokáže vnést radost evangelia přímo do ulic města.
Text a foto: Karolína Křížová