07/08/2023
Zdravím všechny,
jak jsme již oznamovali v neděli, toto úterý 8.8.2023 dorazí do Panoramy skupina 27 ukrajinských mládežníků. Jsou to hlavně dívky a několik vedoucích. Všichni jsou z církve, do které patří i Diana a Nika, které chodí k nám do církve v Ústí. Jejich církev se scházela ve městě Berďansk na jihovýchodě Ukrajiny, který byl obsazen ruskou armádou a je momentálně pod ruskou okupační správou. Velká část církve odešla do nejbližšího velkého města pod ukrajinskou správou, kterým je Záporoží. I toto město se ale nachází nedaleko od válečné fronty a je pravidelně cílem bombardování. I v těchto těžkých podmínkách tam církve pracují, slouží a dělají ohromnou práci s vysídlenými uprchlíky a s lidmi v nouzi. Z této církve skupina mládežníků jede navštívit několik evropských církví, které je podporují. Také na určitý čas opustí stres válečné zóny. Na Ukrajinu se ale budou opět vracet. V naší církvi přespí 3 noci a odjedou v pátek ráno.
Pokud máte chuť se s nimi setkat, tak přijďte na setkání, které bude tento čtvrtek 10.8. od 16:00. Na programu setkání bude seznámení s jejich církví pomocí krátkého videa, které zachycuje jejich službu na Ukrajině. Zahrají několik chval a řeknou nějaká svědectví. Naše mládež jim také krátce představí naší církev. Budeme se také společně modlit. Pokud se chcete s nimi setkat a dozvědět se o situaci na místě přímo od lidí, kteří tam žijí a ne jen ze zpráv z internetu, tak určitě přijďte.
V čtvrtek jim chceme udělat večeři. Pokud byste mohli něco přinést, kontaktujte prosím Pepu Chvátlinu (739 312 293).
Díky,
Štěpán Hlavsa