06/06/2026
🕊️☦️💙„Од тог дана у мене је ушао мир..“
"Заволимо Богородицу, много! Молите се на бројанице, приносите Јој молитве сваки дан и Она ће нас све одвести у Рај.
Видела сам је једнoм у време Херувимске песме док сам клечала. Била је девојчица у узрасту од 15 година.
Стајала је испред двери и држала је малог Христа у наручју. Никада нећу заборавити те њене слатке очи, како су ме гледале све док ми тај поглед није продро у срце. Имала је плаве очи и две плетенице златне боје, али сва моја пажња била је усмерена на Њене очи.
Ја сам се молила, говорила сам Јој: „Госпођо моја, шта ће бити с нама, шта ће бити са овим манастиром, ништа не чинимо, како ћемо се спасти?“ И Богородица се осмехнула, моје стање се променило од тог дана, у мене је дошао мир од погледа Пресвете Дјеве...
О, наша слаткa Богородица! Довољно је само пасти у њено наручје и загрлити је. Ништа друго није потребно осим да је загрлимо и да даноноћно седимо крај Њених ногу. Као што Христос држи своју руку око Богородице на икони "Слатки целив", тако и ми треба да је имамо умно и непрестано у мислима. Треба да је загрлимо и разговарамо са Њом једноставно као што бисмо разговарали једни с другима. Она ће заузврат говорити у нашим срцима и дати нам духовну радост и разум.”
+ Блажена Старица Макрина из Волоса*