Перша Українська Баптистська Церква м. Келовна

  • Home
  • Canada
  • Kelowna, BC
  • Перша Українська Баптистська Церква м. Келовна

Перша Українська Баптистська Церква м. Келовна Українська Біблійна Церква Келовна

Віровчення
Розраховане на широке коло читачів, має інформативний пізнавальний характер і в жодному разі не заміняє Біблію, а лише пояснює, як її розуміють і практикують євангельські християни-баптисти. Визнання віри євангельських християн-баптистів є продовженням віровчення, виданого Федором Павловим у 1906 році, Іваном Прохановим у 1910 році, а також віровчення, прийнятого 1985 р. на 43-му з’їз

ді ВРЄХБ (Всесоюзна рада євангельських християн і баптистів).

І. Вчення про Святе Писання
Ми віримо, що “все Писання натхненне Богом” (2Тим. 3:16), і під цим розуміємо, що вся Біблія є богонатхненною, тому що святі мужі Божі були скеровані Духом Святим написати її (2Пт. 1:21). Це натхнення поширюється однаково і повністю на всі частини Писання – історичні, поетичні, повчальні книги та книги про­років. Тому Біблія є непомильною у тексті оригіналу, авторитетною та достатньою на всі часи (2Пт. 1:19; Ів. 5:39), христоцентричною – розповідає про Христа, христологічною – навчає про Христа.

Центром усієї Біблії є Ісус Христос – Господь і Спаситель, Його Особа та Його праця під час першого і другому приходів. Отже, жодна частина Біблії, у тому числі й Старий Завіт, не може вважатися правильно прочитаною або сприйнятою, якщо вона не спрямовує до Нього (Лк. 24:27,44; Дії 17:2-3; 18:28; 26:22-23; 28:23). Тому, маючи Божий авторитет і силу впливу на людей, Святе Писання як Слово Боже дане нам для керівництва у всіх сферах нашого життя (Іс. 55:10-11; Пс. 118:105; Рим. 15:4; 1 Кор. 10:11).

Наша віра будується на відкритті: Бог відкриває Себе в історії людства, і 66 книг Біблії (39 Старого Завіту та 27 Нового Завіту) є виявом Його самовідкриття (Євр. 1:1-3).

Ми віримо, що, з одного боку, Писання є істинним свідченням благочестивих людей про Бога, Якого вони любили та Якому служили, а з іншого боку – є Божим свідченням і Божою наукою у зрозумілій для людини формі.

Ісус Христос розглядав Писання як настанови Свого Небесного Отця (Мт. 4:4; 7:10; 5:19-20; 19:4-6; 26:31, 52-54).
Апостол Павло описував Старий Заповіт як повністю богонатхненний.
Апостол Петро підтверджує божественне походження біблійної науки (2Петр. 1:21; 1Пт. 1:10-12).
Церква справедливо вважає справжні апостольські Писання такими, що довершують Біблію (1Кор. 2:12-13).

Ми віримо, що Писання є одночасно повністю людською та повністю божественною книгою. Тому весь її багато­гранний вміст – історія, пророцтва, поезія, пісні, мудрість, проповіді, листи та все інше – прийма­ємо як від Бога.

Визнання Біблії як авторитетного та безпомилкового Слова Божого зобов’язує нас: дякувати Богові за дар Його написаного Слова (2Кор. 9:15); старанно будувати нашу віру й життя повністю та виключно на ньому (Рим. 10:17; Юди 1:20).

Ми віримо, що Писання – божественна книга для людей, тлумачення якої повинно враховувати відомості про автора книги, історичний та культурний контекст її написання (Лк. 10:26). Водночас Біблія містить і алегоричні тексти.

Кожна книга Біблії написана зрозуміло для тих читачів, до яких вона зверталася. Це також стосується книг, які широко використовують символічну мову, – книг Даниїла, Захарії та Об’явлення.

Читаючи та пояснюючи Святе Писання, ми повинні дотримуватися двох принципів: сприймати факти, заповіді, обітниці та застереження, які Бог повідомляє нам, так, як вони написані (Лк. 8:5-8); молитовно на підставі Писання роздумувати та знаходити те, що Бог хоче відкрити (Лк. 8:9-15).

ІІ. Вчення про Бога
Ми віримо, що є один і тільки один Бог (Повт. Зак. 6:4; 1 Кор. 8:4): живий (Повт. Зак. 32:39-40), правдивий (Вих. 34:6), досконалий (Мт. 5:48).

Він відкриває Себе як нескінченна, неосяжна, самодостатня, вічна та незмінна Особа (Вих. 3:14; Пс. 44:7).

Бог є:

Святим (Пс. 21:4; 1 Пт. 1:16);
Всемогутнім (Бут. 17:1; 18:14; Йов 42:2; Лк. 1:37);
Тим, Хто знає все (Пс. 93:11; 138:2; Пр. 5:21);
Всюдиприсутнім (Бут. 28:16; Вих. 3:5);
Творцем і Вседержителем усього, що є (Об. 1:8);
Єдиним, хто гідний слави та поклоніння (Вих. 20:2-7; Мт. 4:10; Рим. 16:27).
Ми віримо, що Бог є Триєдиним: Отець, Син і Святий Дух (Бут. 1:1-2; Лк. 3:21-22; Євр. 1:1-2; Об. 3:22).

Кожна Особа Трійці володіє усією сукупністю божественних рис. Триєдиний Бог у Своєму єстві та властивостях є рівний і не роздільний, так що Отець – Бог, Син – Бог і Святий Дух – Бог, однак не три Боги, а один Бог (Ів. 10:30; 14:26).

Ми віримо, що Бог-Отець є ніким не створений, безначальний, ненароджений, через Якого все сталося (Ів. 1:1-4). Він – святий (1Пт. 1:16), добрий (Мт. 19:17), справедливий (Пс. 7:12; 70:19; Об. 3:19).

Бог є Отцем Господа нашого і Спасителя Ісуса Христа (Мт. 3:17; 17:5).

Ми віримо, що Бог-Син є не створений, а однороджений, «що в лоні Бога-Отця» (Ів. 1:18). Він – єдиносущий з Отцем і володіє усіма рисами Бога. Заради спасіння людей Він утілився і став людиною (Фил. 2:7), не втрачаючи Своєї божественної сутності. Він став істинною Людиною, в Якій Божа і людська природи досконало поєдналися (не змішуючись, не змінюючись, не поділяючись). Отже, Ісус Христос – істинний Бог (1Ів. 5:20) та істинна Людина (Рим. 5:15; 1Тим. 2:5).

Ісус Христос:

був непорочно зачатий від Духа Святого (Мт. 1:20; Лк. 1:35);
тілесно народився від Діви Марії (Мт. 1:21; Лк. 2:7);
прожив абсолютно безгрішне життя (1 Петр. 2:22; Євр. 4:15);
помер на хресті за гріхи людей (Мт. 27:50; Рим. 8:34);
воскрес із мертвих (Мт. 28:5-6; Дії 1:3);
вознісся і сів праворуч Отця (Мр. 16:19; Дії 1:9);
є єдиним Заступником і Посередником між Богом і людиною (Рим. 8:34; 1Тим. 2:5);
прийде вдруге у силі та славі (Дії 1:10-11; Ів. 14:1-3).
Ми віримо, що Бог-Святий Дух є не створений, прийшов від Отця через Сина (Ів. 14:26). Він рівний Отцю і Сину і володіє усіма рисами Бога.

Святий Дух

є натхненником Святого Писання (2 Петр. 1:21);
бере участь у творенні (Бут. 1:2); спасінні людини (Євр. 3:7); будуванні Церкви
(Еф. 2:22);

прославляє Христа (Ів. 16:14);
виявляє гріх (Ів. 16:8-9);
відроджує людину (Ів. 3:5-7);
веде дорогою освячення (Ів. 16:13).
Ми віримо, що у створенні неба і землі, усього видимого і невидимого, а також самої людини брала участь Божественна Трійця: Отець, Син і Святий Дух.

Ми віримо, що у створенні нового неба і нової землі, де пробуває правда, і нової людини для життя на них (2Пт. 2:13), бере участь Божественна Трійця:

Ісус Христос прощає грішника (Гал. 4:4);
Отець приймає як синів і дочок (Гал. 4:5);
Дух Святий наповнює, освячує і робить спадкоємцем вічного життя (Гал. 4:6-7). III. Вчення про людину
Створення
Ми віримо, що Бог створив людину із “пороху земного, вдихнув дихання життя, і стала людина душею живою” (Бут. 2:7). Отже, людина – істота триєдина (дух, душа і тіло) – Йов 12:10; Іс. 57:16; 1 Сол. 5:23; Євр. 14:12) – і належить до фізичного (видимого) світу та духовного (невидимого).

Бог створив людину безсмертною за образом і подобою Своєю, які полягають в інтелектуальних, моральних, вольових та інших властивостях (Бут. 1:26-27, 5:1; Як. 3:9).

Бог створив людину з метою:

безпосереднього спілкування з нею (Бут. 3:8; Екл. 7:29);
поклоніння Йому (Пс. 66:4);
продовження людського роду і “замешкання по всій землі” (Бут. 1:28; Дії 17:26);
для володіння навколишнім світом і праці на землі (Бут. 1:28; 2:15; Пс. 8:7).
Бог створив людину зі свободою волі. Вона має право самостійно зробити вибір між добром і злом (Бут. 2:16-17; Повт. Зак. 30:19; Іс. Нав. 24:15; Єр. 21:8).

Гріхопадіння
Ми віримо, що людина через спокусу від диявола самостійно вибрала шлях непослуху своєму Творцеві, чим згрішила проти Святого Бога (Бут. 3:1-6; Іс. 59:2; Ів. 8:44).

У момент гріхопадіння людина померла духовно і стала смертною фізично (Бут. 2:17; Рим. 6:23; Єф. 2:1; Кол. 2:13).

Через гріхопадіння перших людей усе людство успадкувало гріховну природу та смертність (Бут. 6:3; Пс. 50:7; 57:4; Єр. 17:9; Рим. 5:12). Результатом гріхопадіння є те, що людина самостійно не може знайти Бога (1Кор. 2:14; Рим. 3:11). IV. Вчення про спасіння
Ми віримо, що Бог передбачав гріхопадіння перших людей, тому приготував план спасіння, згідно якого Христос був Агнцем, призначеним на заколення від закладин світу (Об. 13:8). Христос у призначений Богом час взяв на Себе гріх усього світу, зазнав за це праведного суду Божого і, досконало задовольнивши Боже правосуддя, звершив повне викуплення і спасіння (Ів. 1:29; 1Пn. 2:24; 2Кор. 5:21).

Спасіння звершується Богом по благодаті. Людина отримує його тільки через особисте та самостійне навернення до Бога. Тому “під небом нема іншого Ймення, даного людям, щоб ним би спастися ми мали” (Дії 4:12).

Віра
Ми віримо, що для навернення грішника до Бога необхідна віра, яку дає людині Святий Дух через слухання Слова Божого (Рим. 10:17; Євр. 11:6; Дії 4:4). Віра має три основних елементи:

пізнання Бога, Його Слова і Його волі (2Тим. 1:12);
покора Богові та Його Слову (Ів. 10:27; Як. 4:7);
прийняття того, що пропонує Бог (Ів 1:12; Рим. 8:15).
Святий Дух через віру веде людину до покаяння, спонукає відвернутися від гріха і навернутися до Бога (Дії 11:21; 26:18; Еф. 2:8). Особисте визнання Ісуса Христа Господом і Спасителем підтверджується добрими ділами (2Кор. 4:13; Ів. 20:28; Рим. 10:9-19; Мт. 10:32,33; Лк. 12:8-9; Дії 8:37).

Покаяння і навернення
Ми віримо, що покаяння дає Бог лише завдяки Своїй ласці та доброту. (Мр. 1:15; Дії 2:37-38; 11:18; Рим. 2:4). Покаяння та навернення містять: жалкування про вчинений гріх, визнання гріха перед Богом, залишення гріха і прийняття Ісуса Христа своїм особистим Спасителем (Пр. 28:13; 2 Кор. 7:10; Дії 26:20).

Покаяння – це переміна у розумі, почуттях і, особливо, у волі людини, про що свідчать її вчинки (Дії 2:37-38; 9:6,20; Лк. 15:20; Мт. 21:29; Дії 26:20; Лк. 19:8-9).

Відродження
Ми віримо, що наслідком навернення і особистого прийняття Ісуса Христа Спасителем і Господом є на­родження згори від Духа Святого і Слова Божого, що є необхідною умовою всиновлення і входження у Царство Боже (Ів. 1:12-13; 3:3; Як. 1:18; 1Кор. 4:15; Гал. 3:26).

Відродження – це воскресіння людини з її мертвого духовного стану і народження для нового життя, а не перероблення гріховної природи людини (Ів. 3:3, 5-6; 1Кор. 6:19; 2Кор. 5:17; Гал. 5:17; 1Пт. 2:9; 2Пт. 1:4).

Справжніми ознаками відродження є докорінна переміна життя, любов до Бога, Його Слова, любов до Церкви та людей; ненависть до гріха, спрага до спілкування з Богом через молитву, уподібнення до Христа (1Ів. 3:1; 5:1; 2Кор. 3:18; Еф. 2:5; Гал. 4:19; 5:13).

Народжені згори мають впевненість у спасінні, яка ґрунтується на Божому Слові (1Ів. 5:13), свідченні Святого Духа (Рим. 8:16) та факті пережитого прийняття Ісуса Христа (Ів. 1:12).

Виправдання
Ми віримо, що людина, повіривши в Ісуса Христа, отримує виправдання вірою незалежно від добрих вчинків (Рим. 3:28; 2Кор 5:21). Шляхом виправдання змінюється становище віруючого перед Богом, Який звільняє його від відчуття провини і страху засудження за гріх, тому що Христос взяв усю провину на Себе та був покараний замість неї. Віруючому зараховується праведність Христа, ніби він узагалі не був винним. Навернена людина отримує мир із Богом і право володіння славним спадком із Христом (Рим. 4:5; 5:1; 5:9; 8:1; 8:17; 8:30).

Усиновлення
Ми віримо, що народившись згори, людина отримує нову природу, в якій перебуває Дух Святий (1Кор. 3:16; 6:19). У момент увірування людина стає дитиною Божою і отримує всі права, обов’язки і переваги Царського спадкоємця (Ів. 1:12; 1Ів. 3:1-2; Гал. 4:1-7). Тому Писання не вимагає шукати особливих ознак спасіння (Дії 13:39; Рим. 5:1; 1Кор. 3:21-23; Еф. 1:3; 4:30; Кол. 2:10; 1 Ів. 5:11-13).

Отримавши всиновлення, дитина Божа стає предметом особливої Божої любові (Ів. 17:23), Його батьківського піклування (Лк. 12:27-33) та виховання (Євр. 12:5-11), а також має право на спадок (1Пт. 1:3-5; Рим. 8:17) та вільний доступ до Небесного Батька (Еф. 3:12). Дитям Божим керує Дух Святий (Рим. 8:4; Гал. 5:18), воно у всьому підкоряється Богові (1Ів. 5:1-3).

Освячення
Ми віримо, що Бог в Ісусі Христі звершив спасіння людини, відродив її для нового життя, виправдав і всиновив, увівши в сім’ю Божу (Еф. 2:19; 1Пт. 2:9-10). Бог піклується про наше освячення, адже це є Його воля (1Сол. 4:3; 1Пт. 1:16).

Освячення – це відокремлення від гріха, посвячення себе Богові та зміна в образ Ісуса Христа (1Сол. 4:7; Фил. 2:15; Кол. 3:5-8; 2Кор. 6:17-18).
Зростання в освяченні
Початкове освячення людина отримує в момент покаяння і стає святою у Христі, маючи спілкування зі Святим Богом (1Кор. 1:2; 6:11; Рим. 1:7; Євр. 10:10).

Освячення у зростанні здійснюється впродовж усього життя як процес звільнення від сили і влади гріха, уподібнення до Господа Ісуса Христа, Його життя і характеру (2Кор. 3:18; Еф. 4:11-15; 5:27; Фил. 3:10-15; 1Сол. 4:1; 2Петр. 3:18; Об. 22:11). Для цього Бог дав:

Слово Боже (Іс. Нав. 1:8; Пс. 1:1-2; Мт. 4:4; Ів. 13:8; 2Тим. 3:16-17);
молитву, за допомогою якої віруючий спілкується з Богом, славить і шанує Його, сповідується у скоєних переступах, відкриває свої бажання перед Ним, завжди і за все дякує та клопоче про покаяння і спасіння інших людей (Мт. 26:41; Ів. 4:23-24; 16:23; 1Ів. 1:9; 1Сол. 5:17-18; Фил. 4:6; 1Тим. 2:1-4);
керівництво Духа Святого, Який освячує людину (1Петр. 1:2; 2 Сол. 2:13; Еф. 3:16; Гал. 5:22-23), скеровує віруючого в житті так, що все сприяє йому на добро (Рим. 8:28);
постійне перебування вірою у Христі (Ів. 15:2,5,8; 1Кор. 12:27).
Довершене або повне освячення настане під час підхоплення Церкви, коли відбудеться воскресіння померлих у Господі та переміна тих дітей Божих, які живуть на землі, і отримання ними нових тіл без гріха, подібних до славного тіла Господа (1Сол. 3:13; 4:17; 5:23; 1Ів. 3:2).

Спасенні будуть розділяти з Христом Його славу повіки вічні (Ів. 17:22; 1Петр. 5:10; 1Сол. 2:12; Євр. 2:10; 2Тим. 2:10). V. Вчення про Церкву Христову
Вселенська Церква
Ми віримо, що Вселенська Церква є невидимим зібранням духовно народжених людей, викуплених Ісусом Христом з усіх народів протягом усіх часів, які приєднані через хрещення Духом Святим до Тіла Христового. Вони перебувають як на небі, так і на землі (Ів. 3:3, 1Кор. 12:13; Євр. 12:23).

Вселенська Церква Христова не є продовженням старозавітного Ізраїлю, але створена Ісусом Христом у День п’ятидесятниці на основі апостолів і пророків, де наріжним каменем є Сам Господь Ісус Христос. Вона є новим Божим народом, невидимим Господнім храмом, живим духовним організмом, Головою якого є Ісус Христос, а всі віруючі – членами (Мт. 16:18; Дії 2; Гал. 3:28: Еф. 1:22-23; 2:19-22; Кол. 1:18).

Вселенська Церква Христова після закінчення періоду благодаті буде підхоплена на хмарах для зустрічі з Господом і подальшого вічного перебування з Ним (1Сол. 4:16-17).

Належність до Вселенської Церкви не звільняє людину від обов’язку належати до місцевої церкви, бо тільки в ній вона може виконувати свої обов’язки стосовно братів і сестер у Христі (Євр. 10:25; Мт. 18:17).

Місцева церква
Ми віримо, що місцева церква є видимим зібранням народжених згори людей, які проживають в одній місцевості, об’єднані однією вірою на підставі Слова Божого та постійного перебування в «науці апостольській, спільноті братерській, ламанні хліба та в молитвах» (Дії 2:42; Фил. 1:1; Еф. 4:4-6), і є складовою частиною Вселенської Церкви.

Місцева церква покликана утверджувати Царство Христове на землі, проповідуючи Євангеліє (Мт. 28:19; Мр. 16:15), спільно поклоняючись і прославляючи Господа (Еф. 5:18-20), виявляючи любов і єднання віруючих (Ів. 17:21-23).

У місцевій церкві Бог через покликання та обрання настановляє служителів і наділяє кожного її члена необхідними дарами для слу­жіння і збудування Церкви Христової (Еф. 4:11-13).

До місцевої церкви віруючі приєднуються через хрещення за вірою (Дії 2:41).

Для членів церкви Святе Писання встановлює певні відповідальність та обов’язки у взаєминах чоловіків і дружин (Еф. 5:22-33); батьків і дітей (Еф. 6:1-4); старших і молодших (Тит. 2:2-6), служителів і членів церкви (1Пт. 5: 1-5).

Хрещення за вірою
Ми віримо, що хрещення – це заповідь Господа нашого Ісуса Христа, яку встановлено для тих, хто навернувся від своїх гріхів, увірував в Ісуса Христа як особистого Спасителя, отримав народження згори. Хрещення є актом їхнього послуху Богові та засвідченням своєї віри для оточуючих (Мт. 28:19).

Хрещення за вірою є зовнішнім знаком, який символізує смерть віруючого для гріха і його воскресіння з Христом для нового життя (Рим. 6:3-11; Гал. 3:27 ).

Хрещення за вірою звершується служителями церкви (пресвітерами) через повне занурення у воду людей, які в дорослому віці свідомо визнають свою віру в Ісуса Христа як у свого особистого Спасителя і Бога, були навчені у церкві основ віри і дотримуються заповідей Слова Божого у практичному житті (Мр. 16:16; Дії 2:41; 8:36-38; 1Пт. 3:21).

Вечеря Господня
Ми віримо, що Вечеря Господня – це запо­відь Господа нашого Ісуса Христа, яку встановлено для того, щоб згадувати та звіщати смерть Господню, аж доки Він прийде (1Кор. 11:23-26; Лк. 22:17-20).

Вечеря Господня виражає подяку, єднання віруючих із Христом та один з одним (1Кор. 10:16-17).

Хліб та вино вказують на ТІЛО та КРОВ Ісуса Христа, і, приймаючи ці знаки, віруючий має духовну спільність із Ним (Мт. 26:26-28). VI. Вчення про духовний світ
Ангели Божі
Ми віримо, що існують особливі духовні істоти – ангели, які створені Богом (Пс. 33:8; 90:11; 102:20; Мт. 1:20; 8:16; 12:45; Лк. 7:21; 8:2; 11:26; Дії 1:10-11; Кол. 1:16; Євр. 1:14; Об. 16:14).

Ангели перевершують людей силою та знанням (2Цар. 19:35; Пс. 102:20; 2Пт. 2:11; Як. 2:19; Об. 12:12). Ангели не одружуються (Мт. 22:30) і не вмирають (Лк. 20:36).

Господь створив усіх ангелів святими (Бут. 1:31; Мт. 25:31; Мр. 8:38; 2Пт. 2:4). Ангели не є рівними Богові, вони службові духи (Євр. 1:4-7; Пс. 103:4). Їм не можна поклонятися і від­давати почесті, як Богу (1Цар. 11:4-8,33; 2Цар. 1:3; 1Кор. 10:20).

Ангели ієрархічно організовані Богом і виконують різні функції:

ангели (Мт. 1:20);
архангели (Дан. 10:13,21; 12:1-2; Юди 9; 1 Сол. 4:16);
херувими (Бут. 3:24; Вих. 26:1; Єз. 1:4-5; 10:15-20);
серафими (Іс. 6:2-6).
Більша частина ангелів залишилася слухняною Богові та виконує Його волю (Мт. 25:31; 26:53; Лк. 2:9-14; Євр. 1:14). Вони славлять Бога (Пс. 146:1-2; Іс. 6:3), поклоняються Богу (Євр. 1:6; Об. 5:8-13), служать Богові (Пс. 102:20; Об. 22:9; Мт. 1:20; Лк. 1:26-28; 2:13-14). Ангели також служать Церкві й усім, хто отримує спасіння (Лк. 16:22; Євр. 1:14; 1Кор. 4:9; 11:10; Еф. 3:10; 1 Пт. 1:12; Дії 12:11; 27:23-24). Майбутнє Божих ангелів – у славі (Мт. 25:31).

Демонський світ
Ми визнаємо, що інша частина ангелів: біси (Мт. 8:28-31), духи нечисті (Мр. 1:23) – не зберегли своєї гідності (Юди 6), згрішили (2Пт. 2:4). Частину з них ув’язнено в темряві безодні (2Пт. 2:4; Юди 6), а інша частина діє на свободі (Лк. 8:30-31; Еф. 2:2; Євр. 6:12). Ці ангели чинять опір задумам Бога (Дан. 10:10-14; Об. 16:13-16) і сприяють поширенню лжевчень (1Ів. 4:1-4; 1Тим. 4:1), завдають фізичних і душевних страждань людям (Мт. 9:33; 12:22; 17:15-18; Мр. 9:22; Лк. 8:27-29; 9:37-42).

Ангели, що згрішили, також мають організацію, а їхній голова – колишній херувим (Єз. 28:14-15). Він назва­ний сатаною (противником – Зах. 3:1-2; Йов 1:6; 2:1; Мт. 4:10; Лк. 22:31), дияволом (Мт. 4:1; 13:39; Ів. 13:20; Об. 13:9-10; 20:2), князем цього світу (Ів. 12:31).

Для сатани і його ангелів приготовано суд (1Кор. 6:3; 2 Пт. 2:4; Юди 6) та покарання в озері во­гню (Мт. 25:41; Об. 20:10). VII. Вчення про останні події
Другий прихід Христа
Ми віримо, що незабаром Христос прийде на землю вдруге – у силі та славі (Мт. 25:31; Дії 1:11). Часу Його приходу не знає ніхто із людей (Мт. 24:31).

Розрізняють дві фази другого приходу Христа:

прихід (явлення) по Свою Церкву невидимий для світу, під час якого відбудеться підхоплення Церкви (1Сол. 4:16-17);
прихід зі Своєю Церквою для тисячолітнього царювання (Об. 19:11-21), тоді Його побачать усі люди (Об. 1:7).
Ми віримо, що на землі настане велика скорбота (Мт. 24:21).

Воскресіння мертвих
Ми віримо у два воскресіння в майбутньому:

воскресіння перше – це воскресіння до життя тих, що померли у Христі, і переміна вірних, що залишилися в живих (1Кор. 15:51-53; 1Сол. 4:16-17; Фил. 3:21; Об. 20:6) та воскресіння мучеників часів «великої скорботи» (Об. 20:4-6);
воскресіння грішників для засудження (Ів. 5:28-29; Об. 20:12-13).
Ми віримо, що після підхоплення Церква стане перед Судовим престолом Христовим (2Кор. 5:10), щоб отримати похвалу (Мт. 25:21) та вінці «згідно з тим, що в тілі робив він, – чи добре, чи лихе» (2Кор. 5:10); 1Пт. 5:4; Як. 1:12; Об. 2:10).

Ми віримо у тисячолітнє Царство Христа (Об. 20:2-4).

Останній суд
Ми віримо у кінцевий суд великого білого престолу (Об. 20:11-13), який розпочнеться після останнього воскресіння.

Після суду настане вічність, яка для одних буде нескінченним блаженством із Христом, а для інших – вічними муками (Мт. 25:46; Дії 12:2). Святе Писання вказує на неможливість переходу у вічності з одного стану в інший (Лк. 16:24-26). VIII. Принципи християнського життя
Шлюб і сім’я
Ми віримо, що шлюб встановлений Богом, шлюб є союзом між чоловіком і жінкою (Бут. 2:18, 24) з метою взаємної допомоги та підтримки (Бут. 2:18; Екл. 4:9); продовження людського роду (Бут. 1:28).

Ми визнаємо, що дошлюбні статеві стосунки є гріхом і Божим Словом засуджуються (Євр. 13:4; 12:16; 1Сол. 4:3-5). Згідно з Божою настановою віруючий одружується тільки з віруючою (1Кор. 7:39; 2Кор. 6:14). За Святим Письмом, чоловік може мати одну дружину, а жінка одного чоловіка (Мт. 19:4-6; 1Кор. 6:16; 7:2). У випадку смерті чоловіка чи дружини Слово Боже не забороняє тому, хто залишився, брати шлюб (1Кор. 7:39; Рим. 7:2-3).

Шлюбний союз між особами однієї статі є гріхом і заборонений відповідно до Святого Письма (Лев. 18:22; Рим. 1:26-28; 1Кор. 6:9-10).

Ми віримо, що Господь наказує не розлучатися тим, хто одружився (1Кор. 7:10-13; Мт. 19:6; Мр. 10:11-12). Слово Боже дозволяє розлучення тіль­ки за провиною розпусти (Мр. 5:32; Мт. 19:9).

Шлюб є інституцією Божою і суспільною, тому повинен бути освяченим Божим словом і молитвою (Мр. 10:6-9; Ів. 2:1-2; Кол. 3:17; 1Тим. 4:3-5), а також здійснюватися за державними законами (1Пт. 2:13).

Ми визнаємо, що діти в сім’ї є дорогоцінним даром Божим (Пс. 126:3-5).

Батьки несуть відповідальність за виховання своїх дітей перед Богом та суспільством (Мт. 18:6; Еф. 6:4; 1Сол. 4:10-12).

Штучне переривання вагітності (аборт) розгляда­ється як вбивство і засуджується як навмисний гріх (1Кор. 5:11; Пс. 138:13, 16).

Ми визнаємо, що людина, яка навернулася до Бога, повинна узгодити свої шлюбні стосунки зі Словом Божим, а саме:

якщо на момент покаяння вона була розлучена, то повинна примиритися і за наявності такої мож­ливості відновити сім’ю (Мт. 3:8; Рим. 12:18);
якщо на момент покаяння вона була у повторному шлюбі, то не повинна розлучатися (1Кор. 7:12-17; 7:24);
у випадку, коли на момент покаяння людина була у незаконному шлюбі, вона повинна його узакони­ти (1Пт. 2:13).
Свобода християнина та свобода совісті
Ми визнаємо, що свобода християнина – це сво­бода від рабства гріха і духовної смерті (Рим. 6:17-18, 22-23; Гал. 5:1; Ів. 5:24).

Ми віримо, що свобода християнина не є приво­дом догоджати собі та виправдовувати зло (1Пт. 2:16; Гал. 5:13; 1Кор. 6:12; 8:9; 10:23-24). Тому ми:

повністю утримуємося від вживання напоїв, що містять алкоголь, від куріння тютюну, наркотиків та лихослів’я (1Кор. 3:16-17; 6:10; Гал. 5:19-21; Кол. 3:8);
утримуємося від задушенини, крові та всього, над чим були здійснені заклинан­ня, шептання, будь-яке ворожіння та гадання (Дії 15:29);
в одязі ми дотримуємося євангельського принци­пу: «як належить святим», що відповідає прийнятим стандартам і культурним нормам одя­гу тієї місцевості, де мешкає християнин (1Тим. 2:9-10; Тит. 2:3).
Під свободою совісті ми розуміємо свободу людини робити вибір (Ів. 6:67).

Ми віримо, що ніхто не має права примусити лю­дину вірити у Бога, виконувати Його волю, служити Богові (Дії 4:18-20; Фил. 3:7; 1Пт. 5:1-3; 2Кор. 9:7), На цій підставі ми не практикуємо хрещення немовлят, яке є правом і свідомим вибором кожної людини.

Ставлення до держави та громадські обов’язки
Ми віримо, що «всяка влада від Бога» для захисту добрих та покарання злих (Рим. 13:1-2).

Ми віримо, що Церква Христа не від світу цього (Ів. 18:36). Церква, визнаючи своїм Головою Христа, не може і не повинна бути під керівницт­вом світської влади; тим більше вона не може і не повинна сама мати світську владу і не може діяти в її дусі та її методами (Мт. 20:25-28; Лк. 12:13-14).

Ми визнаємо, що Господь наказує нам молитися за керівників, аби на землі був мир та правосуддя (Єр. 29:7; 1Тим. 2:1-3; Лк. 3:12-14).

Ми визнаємо, що християнин повинен бути зраз­ковим громадянином своєї країни та коритися владі «не тільки ради страху кари, але й ради сумління» (Рим. 13:5-7; 1Пт. 2:13-17). Якщо вимоги влади об­межують свободу виконання Божих наказів, ми маємо право чинити так, як вчить нас Слово Боже (Мт. 22:21; Дії 5:29).

Ми визнаємо, що християни як громадяни мо­жуть бути членами уряду, виборних органів та громадських організацій, якщо їхня діяльність не розбігається з принципами Євангелія. Ця участь не повинна бути від імені церкви, вона є власною ініціати­вою особистості (Рим. 16:23; Фил. 4:22).

Християнин і добрі вчинки
Ми визнаємо, що християни зобов’язані бла­гочестивим життям і молитвою сприяти пануванню добра, свободи, справедливості та миру для всіх людей (Рим. 12:17-21; 14:19; 1Кор. 7:21; Фил. 4:8; Євр. 12:14).

Ми віримо, що Бог створив людину для добрих вчинків, які є висловленням подяки Богу за здійснене і подаро­ване спасіння (1Кор. 10:31; Кол. 3:17), засобом для сповіщання людям любові Божої (Мт. 5:16), ознакою живої віри (Як. 2:17).

Ми визнаємо, що християнин повинен працюва­ти, створюючи корисне (Еф. 4:28; 2 Сол. 3:6-13). Сфера діяльності християнина – це справа його сумління, проте вона не повинна містити насильства та обману (Лк. 3:12-14; Мих. 6:8; Мал. 3:5; Як. 5:4).

Дорогі Друзі, брати і сестри в Господі Ісусі Христі!Сьогодні я хочу закликати вас відкрити свої серця до Послання до Фил...
06/14/2026

Дорогі Друзі, брати і сестри в Господі Ісусі Христі!

Сьогодні я хочу закликати вас відкрити свої серця до Послання до Филип'ян, третього розділу, віршів з першого по двадцять перший.

Фил. 3:1-21: «1 Отож, браття мої, радійте в Господі! Писати вам те саме мені не тяжке, а для вас безпечне. 2 Стережіться собак, стережіться лихих робітників, стережіться порізання! 3 Бо обрізання — це ми, що служимо Богові Духом, і хвалимося Христом Ісусом, і не надіємось на тіло, 4 хоч і я міг би надіятись на тіло. Коли хто інший думатиме надіятись на тіло, — тим більше я: 5 обрізаний восьмого дня, з роду Ізраїлевого, з племени Веніяминового, єврей з євреїв, за законом — фарисей, 6 за ревністю — переслідувач Церкви, за правдою зако́нною — непорочний. 7 Але що для мене було здобутком, те ради Христа я вважав втратою. 8 Так і все вважаю втратою ради величності пізнання Христа Ісуса, Господа мого, що Я ради Нього всього зазнав втрати, і вважаю все за сміття, щоб придбати Христа, 9 і в Нім знайтись, — не маючи своєї праведности, що від Зако́ну, але ту, що через віру в Христа, праведність від Бога, яка основана на вірі, 10 щоб пізнати Його, і силу воскресіння Його, і участь у стражданнях Його, пристосовуючись до смерти Його, 11 щоб досягти воскресіння з мертвих. 12 Не говорю, щоб я вже досягнув або вдосконалився, але прагну, чи не досягну я, як досягнув мене Христос Ісус. 13 Браття, я себе не вважаю, що досягнув; але тільки те: забуваючи те, що позаду, і простягаючись до того, що попереду, 14 поспішаю до мети, до нагороди високого покликання Божого в Христі Ісусі. 15 Отже, хто з нас досконалий, так нехай думає; коли ж ви думаєте про що інакше, то Бог вам це відкриє. 16 Тільки ж, до чого ми досягли, так тримаймося і за тим правилом живімо. 17 Наслідуйте, браття, мене, й дивіться на тих, хто так чинить, як маєте за взірець нас. 18 Бо багато хто, про яких я вам часто говорив, а тепер і з плачем говорю, поступають як вороги хреста Христового. 19 Кінець їхній — загибіль, бог їхній — живіт, а слава їхня — в соромі; вони думають про земне. 20 Наша ж бо батьківщина — на небесах, звідки ми чекаємо й Спасителя, Господа нашого Ісуса Христа, 21 Який перемінить тіло нашого пониження, щоб стало подібне до тіла Його слави, силою, що Він може підкорити Собі все».

Апостол Павло, перебуваючи в кайданах, пише церкві, яку він любив. І з самого початку він вигукує: «Отож, браття мої, радійте в Господі!» Зверніть увагу: не про обставини, не про своє здоров'я, не про земні успіхи, але «в Господі». У Ньому одному наше джерело непохитної радості. І Павло каже: «Писати вам те саме мені не тяжке, а для вас безпечне». Що означає «те саме»? Про необхідність радіти, про стійкість, про благодать. Йому не ліньки повторювати – тому що наше серце так швидко холоне. Як сказав Петро: «Вас завжди нагадувати про це» (2 Пет. 1:12). Так і сьогодні Святий Дух через Слово нагадує нам: радість у Господі – це наша сила (Неем. 8:10).

Але тут же Павло виголошує суворе застереження: «Стережіться собак, стережіться лихих робітників, стережіться порізання!» Хто ці собаки? У Старому Завіті собаками називали язичників, але тут апостол перевертає образ: ці «собаки» – лжевчителі, які вимагали від християн обрізання як умови спасіння. Вони хваляться тілом, але насправді вони «лихі робітники», бо перекручують Євангеліє.

Дорогі, як багато сьогодні тих, хто каже: «Віра – це добре, але потрібно ще це…» – дотримання суботи, особливі дні, земні обряди, людські заслуги. Стережіться! Бо «обрізання – це ми, що служимо Богові Духом, і хвалимося Христом Ісусом, і не надіємось на тіло». Згадаймо Рим. 2:29: «Істинне обрізання – це обрізання серця, в дусі, а не в букві».

Павло не хвалиться своїм походженням, але щоб показати марноту тіла, він перераховує свої «досягнення»: обрізаний восьмого дня – чистокровний єврей, з коліна Веніяминового – знатного роду, єврей з євреїв, фарисей – найсуворішої секти, гонитель Церкви – за ревністю, непорочний за законною праведністю. Якщо хто й міг би надіятися на тіло, то він. Але що він каже? «Але що для мене було здобутком, те ради Христа я вважав втратою». Те, що світ вважає золотом, для того, хто пізнав Христа, стає сміттям. Чому? Бо все це не може дати праведності, угодної Богові. Як написано в Іс. 64:6: «Вся наша праведність – як заплямований одяг».

Погляньте на вірш 9: «Щоб у Нім знайтись, – не маючи своєї праведности, що від Закону, але ту, що через віру в Христа, праведність від Бога, яка основана на вірі». Це серце Реформації! Це християнське визнання! Тільки віра, тільки благодать, тільки у Христі. Авраам «повірив Господеві, і Він зарахував йому це як праведність» (Бут. 15:6). І ця праведність – не наша добра поведінка, а зарахована нам святість Христа. О, як важливо зрозуміти: коли Отець дивиться на віруючого, Він бачить Свого Сина.

Далі Павло пише: «Щоб пізнати Його, і силу воскресіння Його, і участь у стражданнях Його, пристосовуючись до смерти Його, щоб досягти воскресіння з мертвих». Це не просто інтелектуальне знання. Це особисте, глибоке спілкування. Пізнати Його – як дружина пізнає чоловіка, як друг пізнає друга. Сила воскресіння – це та ж сила, яка діє в нас, віруючих (Еф. 1:19-20). І участь у стражданнях – ми покликані не тільки до слави, але й до скорбот за Нього. Як каже Павло в Кол. 1:24: «Вповнюю недостачу скорбот Христових у тілі моєму». І пристосовуючись до смерті Його – значить умирати для гріха, для світу, для своєї волі.

Але він чесний: «Не говорю, щоб я вже досягнув або вдосконалився, але прагну, чи не досягну я, як досягнув мене Христос Ісус». Чуєте? Христос досягнув Павла на дорозі в Дамаск. Він схопив його, як мисливець схоплює здобич – але з любові. І тепер Павло біжить до мети. «Браття, я себе не вважаю, що досягнув; але тільки те: забуваючи те, що позаду, і простягаючись до того, що попереду, поспішаю до мети, до нагороди високого покликання Божого в Христі Ісусі». Це образ бігуна на стадіоні. Він не оглядається на минулі перемоги чи поразки. Друже мій, можливо, ти пам'ятаєш свої гріхи – забудь їх під кров'ю Христа. Можливо, ти пам'ятаєш свої старі добрі діла – забудь їх ради кращого. Як сказав Соломон в Еккл. 7:10: «Не питай, чому давні часи були кращі від цих, бо не мудро це питання». Наша мета – Христос, і покликання згори – це вічне життя і нагорода в Ньому.

Павло каже: «Отже, хто з нас досконалий, так нехай думає; коли ж ви думаєте про щось інше, то Бог вам це відкриє». Бог терплячий з нашими недосконалими думками. Він буде просвічувати нас поступово. Головне – жити за тим правилом, якого ми вже досягли. Не вимагайте від новонаверненого всього одразу, але й не зупиняйтеся в рості.

Потім Павло закликає: «Наслідуйте, браття, мене, й дивіться на тих, хто так чинить, як маєте за взірець нас». Він сміливо каже: наслідуйте мене, тому що я наслідую Христа (1 Кор. 11:1). Учні Христа завжди цінували особистий приклад. Але на жаль, «багато хто, про яких я вам часто говорив, а тепер і з плачем говорю, поступають як вороги хреста Христового». Зверніть увагу – з плачем! Павло не був сухим суддею. Він плакав про тих, хто називався християнами, але жив як ворог хреста. У чому їхня ознака? «Кінець їхній — загибіль, бог їхній — живіт, а слава їхня — в соромі; вони думають про земне». Тут три фальшиві боги: живіт – тобто чуттєві задоволення, обжерливість, хіть; слава в соромі – вони хваляться тим, чого має бути соромно (наприклад, збочення, гордість гріхом); і думають про земне – все їхнє життя обмежене матеріальним. Як сказав Ісус: «Горе вам, що ситі тепер, бо будете голодні» (Лк. 6:25). І ще: «Де скарб ваш, там буде і серце ваше» (Мт. 6:21).

Але ми, дорогі, не такі! «Наша ж бо батьківщина – на небесах, звідки ми чекаємо й Спасителя, Господа нашого Ісуса Христа». Слово «батьківщина» означає громадянство, колонію. Ми – громадяни небес, послані на землю. І ми чекаємо не просто смерті, але повернення Спасителя. Він прийде, і «перемінить тіло нашого пониження, щоб стало подібне до тіла Його слави, силою, що Він може підкорити Собі все». Наше тіло зараз немічне, страждаюче, вмираюче. Але воно буде воскресене, як тіло Христа, – безсмертне, прославлене, духовне. Згадаймо 1 Кор. 15:42-44: «Сеється в тлінні, встає в нетлінні… сеється тіло природне, встає тіло духовне». Яка втіха для тих, хто втратив близьких, хто страждає від хвороб! Христос переміг смерть, і Він перемінить усе.

Отже, браття і сестри, ось заклик, який я бачу в цьому уривку:

По-перше, перестаньте надіятися на тіло. Ваше походження, освіта, добрі діла, релігійність – це не підстава для спасіння. Тільки Христос, тільки віра.

По-друге, прагніть пізнавати Його особисто. Не задовольняйтеся недільною проповіддю, але шукайте Його в молитві, у Слові, у спілкуванні. Сила воскресіння та участь у стражданнях – це дві сторони одного життя.

По-третє, біжіть зі спрямованим поглядом. Забудьте минуле – провину чи заслуги. Простягайтеся вперед до мети – бути як Христос.

По-четверте, стережіться ворогів хреста. Це не атеїсти зовні, а ті, хто всередині церкви живуть для живота, для сорому, для землі. Не наслідуйте їх.

По-п'яте, пам'ятайте, що ви громадяни небес. Ваше справжнє громадянство не тут. Ідіть через це життя як мандрівники, і очікуйте Спасителя, Який прийде і все обновить.

Тож, подібно до Павла, радіймо в Господі, навіть коли боляче. Вважаймо за сміття те, що світ цінує, щоб придбати Христа. І живімо так, щоб у день Його пришестя ми не посоромилися, але з радістю прийняли вінець правди.

Помолімося.

Отче Небесний, Господи всякої радості й утіхи! Ми дякуємо Тобі за Твого Сина, Господа Ісуса Христа, Який досягнув нас на наших дорогах загибелі й привернув до Себе. Прости нас, що ми часто хвалимося тим, що лише порох, і надіємося на своє тіло. Допоможи нам, подібно до апостола Павла, усі переваги світу цього вважати за сміття ради величности пізнання Христа. Даруй нам силу забувати заднє – і наші гріхи, і наші заслуги – і простягатися тільки до Тебе, до нагороди високого покликання. Зміцни нас, щоб ми не були ворогами хреста Твого, але жили як громадяни небес, очікуючи Спасителя. І коли Він прийде в силі та славі, переміни і наші принижені тіла, щоб вони стали подібними до славного тіла Його. До того дня допоможи нам радіти в Господі, служити Тобі Духом і ні на що інше не сподіватися, окрім як на Твою благодать. В ім'я Ісуса Христа, нашого Господа, молимося. Амінь.

Dear Friends, brothers and sisters in the Lord Jesus Christ!

Today I want to call you to open your hearts to the book of Philippians, chapter three, verses one through twenty-one.

Philippians 3:1-21 (NIV): "1 Further, my brothers and sisters, rejoice in the Lord! It is no trouble for me to write the same things to you again, and it is a safeguard for you. 2 Watch out for those dogs, those evildoers, those mutilators of the flesh. 3 For it is we who are the circumcision, we who serve God by his Spirit, who boast in Christ Jesus, and who put no confidence in the flesh— 4 though I myself have reasons for such confidence. If someone else thinks they have reasons to put confidence in the flesh, I have more: 5 circumcised on the eighth day, of the people of Israel, of the tribe of Benjamin, a Hebrew of Hebrews; in regard to the law, a Pharisee; 6 as for zeal, persecuting the church; as for righteousness based on the law, faultless. 7 But whatever were gains to me I now consider loss for the sake of Christ. 8 What is more, I consider everything a loss because of the surpassing worth of knowing Christ Jesus my Lord, for whose sake I have lost all things. I consider them garbage, that I may gain Christ 9 and be found in him, not having a righteousness of my own that comes from the law, but that which is through faith in Christ—the righteousness that comes from God on the basis of faith. 10 I want to know Christ—yes, to know the power of his resurrection and participation in his sufferings, becoming like him in his death, 11 and so, somehow, attaining to the resurrection from the dead. 12 Not that I have already obtained all this, or have already arrived at my goal, but I press on to take hold of that for which Christ Jesus took hold of me. 13 Brothers and sisters, I do not consider myself yet to have taken hold of it. But one thing I do: Forgetting what is behind and straining toward what is ahead, 14 I press on toward the goal to win the prize for which God has called me heavenward in Christ Jesus. 15 All of us, then, who are mature should take such a view of things. And if on some point you think differently, that too God will make clear to you. 16 Only let us live up to what we have already attained. 17 Join together in following my example, brothers and sisters, and just as you have us as a model, keep your eyes on those who live as we do. 18 For, as I have often told you before and now tell you even with tears, many live as enemies of the cross of Christ. 19 Their destiny is destruction, their god is their stomach, and their glory is in their shame. Their mind is set on earthly things. 20 But our citizenship is in heaven. And we eagerly await a Savior from there, the Lord Jesus Christ, 21 who, by the power that enables him to bring everything under his control, will transform our lowly bodies so that they will be like his glorious body."

The Apostle Paul, in chains, writes to the church he loves. And right from the start he exclaims: "Rejoice in the Lord!" Notice: not in circumstances, not in your health, not in earthly successes, but "in the Lord." In Him alone is our source of unshakable joy. And Paul says: "It is no trouble for me to write the same things to you again, and it is a safeguard for you." What does "the same things" mean? About the need to rejoice, about steadfastness, about grace. He is not lazy to repeat – because our hearts grow cold so quickly. As Peter said: "I will always remind you of these things" (2 Peter 1:12). So today, the Holy Spirit through the Word reminds us: the joy of the Lord is our strength (Nehemiah 8:10).

But then Paul gives a stern warning: "Watch out for those dogs, those evildoers, those mutilators of the flesh." Who are these dogs? In the Old Testament, dogs were the name for Gentiles, but here the apostle turns the image around: these "dogs" are false teachers who demanded circumcision from Christians as a condition of salvation. They boast in the flesh, but in reality they are "evildoers" because they distort the Gospel.

Dear ones, how many there are today who say, "Faith is good, but you also need this..." – keeping the Sabbath, special days, earthly rituals, human merits. Watch out! Because "it is we who are the circumcision, we who serve God by his Spirit, who boast in Christ Jesus, and who put no confidence in the flesh." Remember Romans 2:29: "True circumcision is circumcision of the heart, by the Spirit, not by the written code."

Paul is not boasting about his background, but to show the futility of the flesh, he lists his "achievements": circumcised on the eighth day – a purebred Jew; of the tribe of Benjamin – a noble lineage; a Hebrew of Hebrews; a Pharisee – of the strictest sect; a persecutor of the church – as for zeal; faultless as for righteousness based on the law. If anyone could have confidence in the flesh, it was he. But what does he say? "But whatever were gains to me I now consider loss for the sake of Christ." What the world considers gold, to the one who knows Christ becomes garbage. Why? Because all of this cannot give righteousness that is pleasing to God. As it is written in Isaiah 64:6: "All our righteous acts are like filthy rags."

Look at verse 9: "and be found in him, not having a righteousness of my own that comes from the law, but that which is through faith in Christ—the righteousness that comes from God on the basis of faith." This is the heart of the Reformation! This is the Christian confession! By faith alone, by grace alone, in Christ alone. Abraham "believed the Lord, and he credited it to him as righteousness" (Genesis 15:6). And this righteousness is not our good behavior, but the imputed holiness of Christ. Oh, how important it is to understand: when the Father looks at the believer, He sees His Son.

Then Paul writes: "I want to know Christ—yes, to know the power of his resurrection and participation in his sufferings, becoming like him in his death, and so, somehow, attaining to the resurrection from the dead." This is not just intellectual knowledge. This is personal, deep fellowship. To know Him – as a wife knows her husband, as a friend knows a friend. The power of his resurrection – this is the same power that works in us who believe (Ephesians 1:19-20). And participation in his sufferings – we are called not only to glory but also to sorrows for Him. As Paul says in Colossians 1:24: "I fill up in my flesh what is still lacking in regard to Christ's afflictions." And becoming like him in his death – means dying to sin, to the world, to our own will.

But he is honest: "Not that I have already obtained all this, or have already arrived at my goal, but I press on to take hold of that for which Christ Jesus took hold of me." Do you hear? Christ took hold of Paul on the Damascus road. He seized him like a hunter seizes his prey – but out of love. And now Paul runs toward the goal. "Brothers and sisters, I do not consider myself yet to have taken hold of it. But one thing I do: Forgetting what is behind and straining toward what is ahead, I press on toward the goal to win the prize for which God has called me heavenward in Christ Jesus." This is the image of a runner on the track. He does not look back at past victories or defeats. My friend, perhaps you remember your sins – forget them under the blood of Christ. Perhaps you remember your old good deeds – forget them for the sake of what is better. As Solomon said in Ecclesiastes 7:10: "Do not say, 'Why were the old days better than these?' For it is not wise to ask such questions." Our goal is Christ, and the heavenly calling is eternal life and the prize in Him.

Paul says: "All of us, then, who are mature should take such a view of things. And if on some point you think differently, that too God will make clear to you." God is patient with our imperfect thoughts. He will enlighten us gradually. The main thing is to live up to what we have already attained. Do not demand everything from the new convert at once, but do not stop growing either.

Then Paul exhorts: "Join together in following my example, brothers and sisters, and just as you have us as a model, keep your eyes on those who live as we do." He boldly says: follow my example, because I follow Christ (1 Corinthians 11:1). Christ's disciples have always valued personal example. But alas, "many live as enemies of the cross of Christ. As I have often told you before and now tell you even with tears." Notice – with tears! Paul was not a dry judge. He wept for those who called themselves Christians but lived as enemies of the cross. What are their marks? "Their destiny is destruction, their god is their stomach, and their glory is in their shame. Their mind is set on earthly things." Here are three false gods: the stomach – meaning sensual pleasures, gluttony, lust; glory in their shame – they boast about what they should be ashamed of (for example, perversions, pride in sin); and their mind is set on earthly things – their whole life is limited to the material. As Jesus said: "Woe to you who are well fed now, for you will go hungry" (Luke 6:25). And also: "For where your treasure is, there your heart will be also" (Matthew 6:21).

But we, dear ones, are not like that! "But our citizenship is in heaven. And we eagerly await a Savior from there, the Lord Jesus Christ." The word "citizenship" means that we are a colony of heaven. We are citizens of heaven, sent to earth. And we are waiting not just for death, but for the return of the Savior. He will come, and "by the power that enables him to bring everything under his control, will transform our lowly bodies so that they will be like his glorious body." Our bodies now are weak, suffering, dying. But they will be raised, like Christ's body – immortal, glorified, spiritual. Remember 1 Corinthians 15:42-44: "It is sown in corruption, it is raised in incorruption... It is sown a natural body, it is raised a spiritual body." What comfort for those who have lost loved ones, who suffer from illness! Christ has conquered death, and He will transform everything.

So, brothers and sisters, here is the call I see in this passage:

First, stop putting confidence in the flesh. Your background, education, good deeds, religiosity – these are not the basis for salvation. Only Christ, only faith.

Second, strive to know Him personally. Do not settle for the Sunday sermon, but seek Him in prayer, in the Word, in fellowship. The power of his resurrection and participation in his sufferings – these are two sides of one life.

Third, run with your eyes fixed ahead. Forget the past – guilt or merits. Strain toward what is ahead – to be like Christ.

Fourth, watch out for enemies of the cross. These are not atheists on the outside, but those inside the church who live for their stomachs, for shame, for earthly things. Do not imitate them.

Fifth, remember that you are citizens of heaven. Your true citizenship is not here. Walk through this life as pilgrims, and await the Savior who will come and make all things new.

So, like Paul, let us rejoice in the Lord, even when it hurts. Let us count as garbage what the world values, in order to gain Christ. And let us live so that on the day of His coming we will not be ashamed, but will joyfully receive the crown of righteousness.

Let us pray.

Heavenly Father, Lord of all joy and comfort! We thank You for Your Son, the Lord Jesus Christ, who took hold of us on our paths of destruction and drew us to Himself. Forgive us that we often boast in what is only dust, and put confidence in our own flesh. Help us, like the Apostle Paul, to consider all the advantages of this world as garbage because of the surpassing worth of knowing Christ. Grant us the strength to forget what is behind – both our sins and our merits – and to strain only toward You, toward the prize of the upward calling. Strengthen us so that we are not enemies of Your cross, but live as citizens of heaven, awaiting the Savior. And when He comes in power and glory, transform our lowly bodies so that they will be like His glorious body. Until that day, help us to rejoice in the Lord, to serve You by the Spirit, and to put no confidence in anything except Your grace. In the name of Jesus Christ, our Lord, we pray. Amen.

Жити у Світлі чи в темряві?!Дорогі друзі та брати і сестри у Христі.Сьогодні ми відкриємо Євангеліє від Івана, 8 розділ,...
06/08/2026

Жити у Світлі чи в темряві?!

Дорогі друзі та брати і сестри у Христі.

Сьогодні ми відкриємо Євангеліє від Івана, 8 розділ, вірші з 12 по 20. Це не просто слова, сказані дві тисячі років тому. Це живий голос Бога, звернений до кожного з нас тут і зараз. Прислухаймося до цієї розмови, тому що вона визначає, де ми перебуваємо: у світлі чи в темряві.

Ів. 8:12-20: «12 Ісус знов промовляв до народу, кажучи: Я — Світло для світу. Хто йде вслід за Мною, не буде блукати в темряві, але матиме світло життя. 13 Тоді фарисеї сказали Йому: Ти Сам про Себе свідчиш, — Твоє свідчення неправдиве. 14 Ісус відповів і сказав їм: Коли Я Сам про Себе свідчу, то правдиве свідчення Моє, бо знаю, звідки прийшов і куди йду; а ви не знаєте, звідки Я приходжу та куди йду. 15 Ви судите за тілом, — Я не суджу нікого. 16 А коли ж Я й суджу, то суд Мій правдивий, бо Я не Сам, але Я й Отець, що послав Мене. 17 А в вашому Законі написано, що свідчення двох чоловік правдиве. 18 Я Сам свідчу про Себе, і свідчить про Мене Отець, що Мене послав. 19 Тоді сказали Йому: Де Твій Отець? Ісус відповів: Не знаєте ні Мене, ні Мого Отця. Якби ви знали Мене, то знали б і Отця Мого. 20 Ці слова промовив Ісус при скарбниці, як навчав у храмі. І ніхто не взяв Його, бо година Його ще не настала.»

Істина 1. Це Світло, Яке змінює все (вірш 12)

«Ісус знов промовляв до народу, кажучи: Я — Світло для світу. Хто йде вслід за Мною, не буде блукати в темряві, але матиме світло життя.»

Зверніть увагу: Ісус не каже «Я навчаю світла» або «Я показую шлях». Він каже: «Я — Світло». Це пряме заявлення про Його Божественність.

У Псалмі 26:1 Давид вигукує: «Господь — світло моє та спасіння моє».

У книзі Ісаї 60:19 сказано, що Сам Господь буде вічним світлом для Свого народу. Тепер це світло прийшло у світ в особистості Ісуса Христа.

Світ лежить у темряві – у темряві гріха, брехні, страху, відчаю. Без Христа ми блукаємо, натикаючись на одні й ті самі граблі: шукаємо щастя в грошах, владі, стосунках – і щоразу опиняємося в пустоті. Але Ісус дає не просто знання – Він дає світло життя. Тобто світло, яке саме стає життям, яке пронизує кожну клітину нашої істоти. І ключове слово тут: «хто йде вслід за Мною». Це не разова згода розумом. Це щоденний рух – «йти вслід». Як вівця за пастухом, як учень за Учителем.

Але ми часто не приймаємо і не обираємо Світло. Не йдемо вслід за нашим Пастирем, за нашим Світлом Ісусом Христом.
Чому?
І тут випливає:

Істина 2. Це Проблема нашого суду (вірші 13–15)

Фарисеї кажуть: «Ти Сам про Себе свідчиш, — Твоє свідчення неправдиве». На перший погляд, вони праві за людським законом: власне свідчення не приймається в суді.

Ів. 5:31: «Коли Я свідчу Сам про Себе, то свідчення Моє не правдиве».

Але вони упускають головне: Христос не просто людина. Він – Бог, і Його свідчення абсолютне, тому що Він знає, звідки прийшов і куди йде. А вони не знають ні того, ні іншого.

І тоді Ісус промовляє страшні слова: «Ви судите за тілом» (вірш 15).
Що означає «судити за тілом»?
Це означає оцінювати людей і події за зовнішністю, за соціальним статусом, за своїми упередженнями, за тим, що видно очима і розуміється мирським розумом. «Я не суджу нікого» – говорить Ісус. Він прийшов не для того, щоб зараз зробити остаточний суд, але щоб спасти. Однак Його суд, якщо Він судить, завжди правдивий, тому що Він єдиний з Отцем.

І тут переходимо до:

Істина 3. На основі сучасного прикладу: як ми судимо за тілом і не бачимо духовного?!

Уявіть собі церкву, куди приходить нова людина. Він одягнений скромно, говорить з акцентом, працює простим різноробочим. Деякі члени громади дивляться на нього з легкою зневагою: «Ну, ще один проблемний. Навряд чи він багато розуміє в Писанні». А поруч сидить інший – у дорогому костюмі, начальник відділу, красномовний. До нього всі тягнуться: «Ось освічений, успішний брат».

А через рік виявляється, що той «простий різноробочий» щоночі молився за кожного члена церкви, доглядав самотніх людей у будинку пристарілих, пожертвував останні заощадження на місію. А «успішний брат» використав своє становище, щоб обдурювати парафіян у фінансових пірамідах. Ми судили за тілом – за одягом, за промовами, за посадою – і не побачили серця. Це саме те, що робили фарисеї: бачили в Ісусі сина тесляра з Назарета, а не Сина Божого.

І не подумайте, я в жодному разі не хочу очорнити церкву або покласти пляму чи недовіру на церкву. Це приклад вигаданий для того, щоб ми зрозуміли, як часом людський суд намагаються внести в церкву, в духовне життя. Вони, навпаки, повинні слідувати за світлом, за Христом і нести Любов Божу.

І це один такий приклад з тисячі ситуацій та прикладів між людьми.

Тому де ми сьогодні судимо «за тілом»?
Осуджуєте чоловіка або дружину за їхню мовчазність – а може, за цим ховається глибока внутрішня боротьба?
Критикуєте дружину або чоловіка за емоційність – а може, вона або він єдині в сім’ї, хто відчуває біль інших? Тіло бачить тільки зовнішнє, а Дух проникає в глибину.

Істина 4. Це Божественне свідчення: Отець і Син (вірші 16–18)

Ісус посилається на закон: «свідчення двох чоловік правдиве».

П. З. 19:15: «Недостатньо одного свідка проти кого в якій провині та в якім злочині, у якім гріху, що ним хто згрішить, — при уст двох свідків або при уст трьох свідків повинна вирішитися справа».

Але хто другий свідок? Фарисеї вимагають людину, а Ісус вказує на Отця. «Я Сам свідчу про Себе, і свідчить про Мене Отець, що Мене послав».

Як Отець свідчить про Сина? У Хрещенні: «Це Син Мій улюблений» (Матвія 3:17).
У Преображенні: голос з хмари (Матвія 17:5).
У ділах: Сам Ісус сказав в Івана 5:36: «Діла, які Отець дав Мені виконати, — ті самі діла, що Я чиню, свідчать про Мене, що Отець послав Мене». І нарешті, Воскресіння – найбільше свідчення Отця про те, що Ісус є Господь.

Але фарисеї цього не бачать. Чому?

Відповідь полягає в –

Істина 5. Трагедія незнання Бога (вірш 19)

«Де Твій Отець?» – глузливо питають вони. Ісус відповідає найстрашніше, що можна сказати релігійній людині: «Не знаєте ні Мене, ні Мого Отця; якби ви знали Мене, то знали б і Отця Мого».

Друзі мої, можна вивчати Біблію, ходити до церкви, постити і молитися – і при цьому не знати Бога. Тому що знання Бога – це не інформація про Нього, а особисті стосунки з Ісусом Христом. Як говорить Іван у 1-му посланні 5:20: «Син Божий прийшов і дав нам світло та розум, щоб ми пізнали Бога правдивого, і щоб ми були в правдивому Сині Його Ісусі Христі». Якщо ви пройшли повз Ісуса – ви пройшли повз Бога, і Немає іншого шляху до Отця, як тільки через Ісуса Христа!
Друзі, потрібно мати особисті взаємини з Богом! Перебуваючи в спілкуванні з Ним через молитву і вивчення Слова Божого, виходячи з темряви до Світла.

І звідси випливає наступна –

Істина 6. Застосування в житті: як перестати ходити в темряві?

Перше: Щоранку, відкриваючи очі, кажіть: «Господи, я сліпий без Тебе. Будь моїм Світлом сьогодні. Я обираю слідувати за Тобою, навіть коли не розумію шляху».

Друге: Перестаньте судити «за тілом». Перш ніж засудити людину, зробіть паузу і запитайте себе: «А що я не знаю про її життя? Що б побачив тут Христос?» Візьміть за правило слова Якова 4:11: «Не злословте один одного, браття». Хто судить брата, той судить закон.

Третє: Шукайте свідчення Отця не в чудесах, а в тому, що Христос уже звершив. Читайте Євангеліє і просіть: «Відкрий мені, хто Ти є». Ісус обіцяв: «Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я заспокою вас» (Матвія 11:28). Світло не засуджує – воно зцілює. Воно не ховає вашу темряву, але розсіює її.

Четверте: Не бійтеся людського суду. У вірші 20 сказано: «І ніхто не взяв Його, бо година Його ще не настала». У Бога є час для всього. Якщо ви живете у світлі Христа, люди можуть не розуміти вас, насміхатися, відкидати – але ваша година в руках Отця. Ви в безпеці в руках Пастиря.
Пізнавайте Господа і прагніть до Світла!

Я також звертаюся до тих, хто ще не зважився йти за цим Світлом.
Ви втомилися від темряви?
Від постійного почуття провини?
Від страху перед майбутнім?
Від того, що ваші «добрі діла» не приносять миру всередині?
Ісус не каже: «Виправся, стань кращим, тоді прийду».
Він каже: «Я – Світло. Іди за Мною – і отримаєш світло життя». Не заслужи – отримай. Це дар.

Світло не вимагає від вас спочатку стати чистим. Світло приходить у найтемнішу кімнату, і темрява зникає сама собою. Прямо зараз, на цьому місці, ви можете зробити простий, але вирішальний крок: сказати Богові «так». Не просто погодитися розумом, що Ісус є. Довірити Йому своє життя. Сказати: «Господи, я хочу слідувати за Тобою. Не обіцяю, що все зрозумію. Але я йду».

Давайте помолимося. Ті, хто хоче сьогодні переступити з темряви до світла, повторіть ці слова в серці – або пошепки – вголос:

«Господи Ісусе, я визнаю, що я ходив у темряві: у темряві гріха, гордості, страху. Я часто судив за тілом – інших і себе. Я не знав Тебе, як Світла. Але сьогодні я чую Твій голос. Ти кажеш: “Йди вслід за Мною”. Я кажу “так”. Увійди в моє життя. Розжени темряву. Дай мені світло життя – Себе Самого. Я приймаю Тебе як свого Господа і Спасителя. Навчи мене слідувати за Тобою кожного дня. Амінь».

Друзі мої, подивіться на вірш 12 ще раз. Запам'ятайте його як обітницю на сьогодні і на все життя: «Я — Світло для світу; хто йде вслід за Мною, не буде блукати в темряві, але матиме світло життя».

Ви більше не одні. Ви не блукаєте. Вас веде Сам Світло. Ідіть за Ним – і навіть у найпохмурніші дні у вас буде життя, справжнє, вічне, повне сенсу. Амінь.

Living in Light or in Darkness?!

Dear friends and brothers and sisters in Christ.

Today we open the Gospel of John, chapter 8, verses 12 through 20. These are not just words spoken two thousand years ago. This is the living voice of God, spoken to each of us here and now. Let us listen carefully to this conversation, because it determines where we stand: in light or in darkness.

John 8:12-20 (NIV): "12 When Jesus spoke again to the people, he said, 'I am the light of the world. Whoever follows me will never walk in darkness, but will have the light of life.' 13 The Pharisees challenged him, 'Here you are, appearing as your own witness; your testimony is not valid.' 14 Jesus answered, 'Even if I testify on my own behalf, my testimony is valid, for I know where I came from and where I am going. But you have no idea where I come from or where I am going. 15 You judge by human standards; I pass judgment on no one. 16 But if I do judge, my decisions are true, because I am not alone. I stand with the Father, who sent me. 17 In your own Law it is written that the testimony of two witnesses is true. 18 I am one who testifies for myself; my other witness is the Father, who sent me.' 19 Then they asked him, 'Where is your father?' 'You do not know me or my Father,' Jesus replied. 'If you knew me, you would know my Father also.' 20 He spoke these words while teaching in the temple courts near the place where the offerings were put. Yet no one seized him, because his hour had not yet come."

Truth 1: This is the Light that changes everything (verse 12)

"When Jesus spoke again to the people, he said, 'I am the light of the world. Whoever follows me will never walk in darkness, but will have the light of life.'"

Notice: Jesus does not say, "I teach the light" or "I show the way." He says, "I am the light." This is a direct claim to His divinity.

In Psalm 27:1 (NIV – note: Psalm numbering differs; in NIV it's Psalm 27:1, but user cited 26:1 in Slavic tradition. I'll use NIV Psalm 27:1): "The Lord is my light and my salvation" – David exclaims.

In Isaiah 60:19 (NIV): "The Lord will be your everlasting light" – it says that the Lord Himself will be the eternal light for His people. Now this light has come into the world in the person of Jesus Christ.

The world lies in darkness – the darkness of sin, lies, fear, despair. Without Christ, we wander, stumbling over the same rake over and over: we seek happiness in money, power, relationships – and each time we end up in emptiness. But Jesus gives not just knowledge – He gives the light of life. That is, light that itself becomes life, that penetrates every cell of our being. And the key word here is: "whoever follows me". This is not a one-time mental agreement. It is a daily movement – "to follow." Like a sheep following the shepherd, like a disciple following the Teacher.

But we often do not accept or choose the Light. We do not follow our Shepherd, our Light, Jesus Christ.
Why?
And from this we move to:

Truth 2: The Problem of Our Judgment (verses 13–15)

The Pharisees say: "Here you are, appearing as your own witness; your testimony is not valid." At first glance, they are right by human law: one's own testimony is not admissible in court.

John 5:31 (NIV): "If I testify about myself, my testimony is not true."

But they miss the main point: Christ is not just a man. He is God, and His testimony is absolute because He knows where He came from and where He is going. But they know neither.

Then Jesus speaks terrible words: "You judge by human standards" (verse 15).
What does it mean to "judge by human standards"?
It means evaluating people and events by appearance, social status, personal prejudices, by what is visible to the eyes and understood by the worldly mind. "I pass judgment on no one" – says Jesus. He did not come to make a final judgment now, but to save. Yet His judgment, when He does judge, is always true, because He is one with the Father.

And here we move to:

Truth 3: A Modern Example – How we judge by human standards and fail to see the spiritual?!

Imagine a church where a new person arrives. He is dressed modestly, speaks with an accent, works as a simple laborer. Some church members look at him with slight disdain: "Just another problem case. He probably doesn't understand much of Scripture." Next to him sits another man – in an expensive suit, a department head, eloquent. Everyone gravitates toward him: "An educated, successful brother."

But a year later, it turns out that that "simple laborer" prayed every night for each church member, cared for lonely elderly people in a nursing home, and donated his last savings to missions. Meanwhile, the "successful brother" used his position to defraud church members in financial pyramids. We judged by human standards – by clothing, by speech, by position – and we did not see the heart. This is exactly what the Pharisees did: they saw in Jesus the son of a carpenter from Nazareth, not the Son of God.

Do not think for a moment that I want to slander the church or cast a stain or mistrust on the church. This is a made-up example so that we understand how human judgment sometimes tries to enter the church, into spiritual life. On the contrary, we are to follow the light of Christ and carry God's love.

And this is just one example out of thousands of situations and interactions between people.

So where do we judge "by human standards" today?
Do you judge your husband or wife for their silence – but perhaps deep inner struggle lies behind that?
Do you criticize your wife or husband for being emotional – but perhaps they are the only one in the family who feels the pain of others? The flesh sees only the external, but the Spirit penetrates the depths.

Truth 4: The Divine Testimony – Father and Son (verses 16–18)

Jesus refers to the law: "the testimony of two witnesses is true".

Deuteronomy 19:15 (NIV): "One witness is not enough to convict anyone accused of any crime or offense they may have committed. A matter must be established by the testimony of two or three witnesses."

But who is the second witness? The Pharisees demand a human, but Jesus points to the Father. "I am one who testifies for myself; my other witness is the Father, who sent me."

How does the Father testify about the Son? At the Baptism: "This is my Son, whom I love" (Matthew 3:17 NIV).
At the Transfiguration: the voice from the cloud (Matthew 17:5 NIV).
In the works: Jesus Himself said in John 5:36 (NIV): "The works that the Father has given me to finish—the very works that I am doing—testify that the Father has sent me." And finally, the Resurrection – the greatest testimony of the Father that Jesus is Lord.

But the Pharisees do not see this. Why?

The answer lies in –

Truth 5: The Tragedy of Not Knowing God (verse 19)

"Where is your father?" – they ask mockingly. Jesus gives the most terrible answer that can be given to a religious person: "You do not know me or my Father; if you knew me, you would know my Father also."

My friends, you can study the Bible, go to church, fast and pray – and yet not know God. Because knowing God is not information about Him, but a personal relationship with Jesus Christ. As John says in 1 John 5:20 (NIV): "The Son of God has come and has given us understanding, so that we may know him who is true. And we are in him who is true by being in his Son Jesus Christ." If you have passed by Jesus – you have passed by God. And there is no other way to the Father except through Jesus Christ!
Friends, we need to have a personal relationship with God! Abiding in fellowship with Him through prayer and the study of God's Word, coming out of darkness into the Light.

And from this follows the next –

Truth 6: Application in Life – How to stop walking in darkness?

First: Every morning, when you open your eyes, say: "Lord, I am blind without You. Be my Light today. I choose to follow You, even when I don't understand the way."

Second: Stop judging by human standards. Before you condemn someone, pause and ask yourself: "What don't I know about their life? What would Christ see here?" Take as your rule the words of James 4:11 (NIV): "Brothers and sisters, do not slander one another." Anyone who judges a brother or sister judges the law.

Third: Seek the Father's testimony not in miracles, but in what Christ has already accomplished. Read the Gospels and ask: "Reveal to me who You are." Jesus promised: "Come to me, all you who are weary and burdened, and I will give you rest" (Matthew 11:28 NIV). Light does not condemn – it heals. It does not hide your darkness, but scatters it.

Fourth: Do not fear human judgment. In verse 20 it says: "Yet no one seized him, because his hour had not yet come." God has a time for everything. If you live in the light of Christ, people may not understand you, mock you, reject you – but your hour is in the Father's hands. You are safe in the Shepherd's hands.
Know the Lord and strive toward the Light!

I also speak to those who have not yet decided to follow this Light.
Are you tired of the darkness?
Of constant feelings of guilt?
Of fear about the future?
Of the fact that your "good deeds" do not bring inner peace?
Jesus does not say: "Get your life straight, become better, then I will come."
He says: "I am the Light. Follow me – and you will have the light of life." You do not earn it – you receive it. It is a gift.

The Light does not require you to become clean first. The Light comes into the darkest room, and the darkness disappears by itself. Right now, in this place, you can take a simple but decisive step: say "yes" to God. Not just agree in your mind that Jesus exists. Entrust your life to Him. Say: "Lord, I want to follow You. I don't promise to understand everything. But I am coming."

Let us pray. Those who want to cross from darkness into light today, repeat these words in your heart – or whisper them aloud:

"Lord Jesus, I admit that I have walked in darkness: the darkness of sin, pride, and fear. I have often judged by human standards – others and myself. I did not know You as the Light. But today I hear Your voice. You say: 'Follow me.' I say 'yes.' Come into my life. Scatter the darkness. Give me the light of life – Yourself. I receive You as my Lord and Savior. Teach me to follow You every day. Amen."

My friends, look at verse 12 once more. Remember it as a promise for today and for your whole life: "I am the light of the world. Whoever follows me will never walk in darkness, but will have the light of life."

You are no longer alone. You are not wandering. The Light Himself leads you. Follow Him – and even in the darkest days, you will have life – true, eternal, full of meaning. Amen.

Address

Канада
Kelowna, BC

Opening Hours

10:30am - 12pm

Telephone

+380668101900

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Перша Українська Баптистська Церква м. Келовна posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Place Of Worship

Send a message to Перша Українська Баптистська Церква м. Келовна:

Share