09/06/2023
➡️Jeste li ikada razmišljali o ovome?
Za sto godina, recimo 2123. godine svi ćemo biti sahranjeni pa i rodbina i prijatelji.
Stranci će živjeti u našim domovima, u domovima za koje smo se tako teško borili i izgradili.
Stranci će posjedovati sve što imamo danas.
Sve naše osobine, koje smo imali i koje još nisu do kraja će biti nepoznate.
Uključujući i automobil za koji smo potrošili bogatstvo, koji će vjerovatno završiti u otpadu ili u rukama nepoznatog kolekcionara.
Naši potomci će jedva znati ko smo bili i neće nas se više sjećati. Ko od vas poznaje oca svoga djeda?
Nakon smrti, sjećat će nas se još nekoliko godina, nakon toga ćemo biti samo portret na nečijoj polici za knjige (ako uopšte).
Nekoliko godina kasnije naše fotografije i akcije odlaze u zaborav historije. Nećemo više biti ničije uspomene.
Kada bismo jednog dana stali i analizirali ova pitanja, možda bismo shvatili koliko je bio neuk i slab san da ćemo dobiti sve.
Kad bismo samo mogli misliti o ovome, misli bi nam se promijenile, bili bismo drugačiji ljudi.
Uvijek težimo za sve više i više i više bez vremena za stvari i ljude, trenutke i odnose koji su zaista važni u ovom životu.
Sve bismo to promijenili i stvarno bismo uživali u životu.
Uživali bismo u šetnjama u kojima nikad nismo išli.
Uživali bi u zagrljajima koji nikad nisu postojali. U onima koji su voljeni, u našoj djeci i našim voljenima, sa našim porodicama, prijateljima. To bi definitivno bili najljepši i najbolji trenuci koje ćemo pamtiti i utisnuti duboko u sebe. Ovako bismo ispunili svoje živote radošću.
Za sada ga iz dana u dan, ovaj naš život punimo pohlepom i nestrpljenjem.
Još ima vremena za nas, za nas, za mene, za tebe. Razmisli o ovome.
Vrijeme kada će naše tijelo nestati je tako blizu, razmislimo..."
PREUZETO❗️