29/05/2026
OMLADINSKO SIJELO DŽEMATA LUKA
U petak, trećeg dana Kurban-bajrama, u džematu Luka održano je omladinsko sijelo koje je okupilo veliki broj mladih i drugih džematlija u lijepoj, prijateljskoj i bajramskoj atmosferi.
Ovo druženje proteklo je u znaku međusobnog upoznavanja, razgovora, zajedništva i jačanja veza među našom omladinom, što predstavlja jedan od važnih temelja zdravog i aktivnog džematskog života.
Posebnu zahvalnost upućujemo porodicama Šabić i Džaferović, koje su podržale organizaciju ovog događaja i svojim doprinosom omogućile da druženje protekne na najljepši način. Molimo Uzvišenog Allaha da primi i ukabuli njihove kurbane, obilato ih nagradi za njihovu plemenitost i dobročinstvo, te da im podari bereket u njihovim porodicama i imetku.
Također, dovimo Allahu dž.š. da oprosti rahmetli Zejnebi njene grijehe, obaspe je Svojom milošću, učini njen kabur prostranim i svijetlim, te je uvede u džennetske bašče zajedno sa dobrim i odabranim Allahovim robovima.
Zahvaljujemo se našoj omladini, kao i svima koji su svojim prisustvom uveličali ovo druženje. Neka Allah nagradi svaki vaš korak, trud i iskren nijjet uložen radi očuvanja zajedništva i jačanja džemata.
Molimo Allaha da ovakva okupljanja budu sebeb naše međusobne ljubavi, sloge i ustrajnosti na putu dobra.
Džemat Luka